افزایش سرعت اینترنت ایرانسل با 5 روش ساده!

افزایش سرعت اینترنت ایرانسل

ایرانسل یکی از محبوب‌ترین اپراتورهای موبایلی در ایران به شمار می‌رود و دلیل آن هم تعرفه پایین خدمات و سرعت بالای اینترنت ایرانسل است. البته این روزها به دلیل بالا رفتن تعداد کاربران، بعضی افراد از سرعت اینترنت ایرانسل شکایت می‌کنند و به دنبال ترفندهایی برای بالا بردن سرعت آن هستند. روش‌های مختلفی برای افزایش سرعت اینترنت ایرانسل وجود دارد که هرکدام برای یک سری از کاربران و یک سری از گوشی‌ها جواب می‌دهند. در ادامه این راهکارها را به شما آموزش می‌دهیم تا از سرعت بالای اینترنت دیتای خود لذت ببرید.

فهرست مقاله:

راه‌های افزایش سرعت اینترنت ایرانسل

برای اینکه به اینترنت اپراتور ایرانسل دسترسی داشته باشید، باید گوشی خود را با توجه به برند و سیستم عامل برای دریافت سیگنال‌های اینترنتی تنظیم کنید. تنظیمات اینترنت در گوشی‌های آیفون، سامسونگ و شیائومی با هم متفاوت است و هر کدام به نحو خاصی قادر به دریافت این سیگنال‌ها هستند.

این تنظیمات به‌راحتی قابل اجرا هستند و خودتان می‌توانید آنها را انجام دهید. در ادامه نحوه فعالسازی اینترنت ایرانسل بر روی سیستم عامل‌های مختلف را به شما توضیح می‌دهیم:

 1. در روش اول می‌توانید با شماره گیری کد دستوری #۲*۴*۵۵۵* تنظیمات را دریافت کنید. وقتی این شماره را می‌گیرد، شرکت ایرانسل با توجه به نوع گوشی تنظیمات پیکربندی را برای شما پیامک می‌کند.
 2. در روش بعدی هم می‌توانید به سایت ایرانسل بروید و با وارد کردن شماره خودتان، تنظیمات اینترنت را دریافت کنید.

سرعت اینترنت ایرانسل چقدر است؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم، سرعت اینترنت ایرانسل در نسل قدیمی‌تر و 4g بین ۱۴.۵ الی ۲۶ مگابیت بر ثانیه است. سرعت در نسل 5g حدود ۲۰ برابر افزایش یافته است. به این ترتیب سرعت اینترنت ایرانسل در نسل 5g به چیزی بین ۲۹۰ الی ۵۲۰ مگابیت بر ثانیه می‌رسد. البته این سرعت‌ها چندان واقعی نیستند و در اکثر مناطق سرعت اینترنت ایرانسل معمولا پایین‌تر است.


بیشتر بخوانید: لیست کامل تمامی کدهای دستوری ایرانسل


بهترین تنظیمات افزایش سرعت اینترنت ایرانسل

برای هر سیستم عاملی روش‌های جداگانه‌ای برای افزایش سرعت اینترنت ایرانسل وجود دارد. شما در ابتدا باید سیستم عامل گوشی خود را بشناسید و سپس به انجام تنظیمات بالا بردن سرعت اینترنت ایرانسل بپردازید. روش‌های افزایش سرعت تقریبا یکسان هستند، اما به‌صورت متفاوتی در سیستم عامل و گوشی های مختلف اجرا می‌شوند. در ادامه روش‌های افزایش سرعت اینترنت اپراتور ایرانسل را برای شما آورده‌ایم:

 • ریستارت کردن گوشی
 • آپدیت کردن سیستم عامل گوشی
 • بستن ویجت‌ها و برنامه‌های بی استفاده
 • بلاک کردن تبلیغات
 • بررسی تنظیمات اینترنت گوشی

تنظیمات افزایش سرعت اینترنت ایرانسل در اندروید

گوشی‌های اندرویدی به دلیل کاربری آسان محبوبیت زیادی در بین ایرانی‌ها دارند، اما گاهی کاهش سرعت اینترنت همراه در این گوشی ها کاربران را کلافه می‌کند. در ادامه با آموزش افزایش سرعت اینترنت ایرانسل اندروید همراه باشید:

غیرفعال کردن دیتا سیور (Data saver)

برخی افراد برای کاهش هزینه‌های اینترنت این گزینه را بر روی گوشی اندرویدی خود فعال می‌کنند. این کار شاید مصرف اینترنت و هزینه‌های مربوط به آن را کمتر کند، اما باعث کاهش سرعت اینترنت می‌شود. برای غیرفعال کردن این گزینه مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در مرحله اول طبق تصویر زیر به تنظیمات گوشی بروید و گزینه Connections را انتخاب کنید.

  افزایش سرعت اینترنت ایرانسل
  Data saver
 2. در مرحله بعدی به دنبال گزینه Data usage باشید و آن را انتخاب کنید.

  افزایش سرعت اینترنت ایرانسل
  Data usage
 3. بعد از اینکه این گزینه را انتخاب کردید، گزینه Data saver را خواهید دید. دقت کنید که اگر این گزینه On باشد سرعت اینترنت شما کم می‌شود. طبق تصویر حالت این گزینه را به Off تغییر دهید.

  افزایش سرعت اینترنت ایرانسل
  خاموش کردن Data saver

پاک کردن اطلاعات اضافه (کش) گوشی

پاک کردن کش گوشی هم می‌تواند به بالا بردن سرعت اینترنت ایرانسل کمک کند. برای این منظور مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در ابتدا به تنظیمات گوشی بروید و مانند تصویر زیر Device maintenance را انتخاب کنید.

  پاک کردن اطلاعات اضافه (کش) گوشی
  پاک کردن اطلاعات اضافه (کش) گوشی
 2. در این مرحله Fix now یا clear cache را مطابق تصویر انتخاب کنید تا فضای خالی گوشی شما بیشتر شود. این کار می‌تواند در عملکرد اینترنت گوشی تاثیر بگذارد.

  بالا بردن سرعت اینترنت ایرانسل
  clear cache

خارج کردن سیم کارت

روش دیگری که می‌تواند بر روی سرعت اینترنت گوشی شما تاثیر مثبتی داشته باشد، خارج کردن سیم کارت و دوباره جا زدن آن است.


بیشتر بخوانید: سیف سرچ (safe search) چیست؟ چگونه جستجوی ایمن گوگل را خاموش کنیم؟


تنظیمات افزایش سرعت اینترنت ایرانسل در ایفون

گوشی‌های آیفون پیچیدگی‌های بیشتری از نظر سیستم عامل دارند و به همین دلیل برای افزایش سرعت اینترنت ایرانسل irancell در این گوشی‌ها باید اقدامات زیر را امتحان کنید:

تنظیم نسل اینترنت در آیفون

شما باید حالت اینترنت همراه آیفون را بر روی بیشترین سرعت قرار دهید. برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید:

 1. در مرحله اول تنظیمات گوشی آیفون بروید و سپس Cellular را انتخاب کنید.
 2. سپس طبق تصویر Cellular data options را انتخاب کنید و حالت Voice را روی LTE و یا 5G قرار دهید. از این روش برای افزایش سرعت اینترنت ایرانسل 4g استفاده کنید.
تنظیم نسل اینترنت در آیفون
تنظیم نسل اینترنت در آیفون

خاموش کردن Background Apps Refresh

یکی دیگر از اقدامات مهم برای افزایش سرعت در ایرانسل این است که حالت Background Apps Refresh را خاموش کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید:

 1. در اولین قدم به تنظیمات بروید و گزینه General را انتخاب کنید.

  بالا بردن سرعت اینترنت ایرانسل
  خاموش کردن Background Apps Refresh
 2. در ادامه طبق تصویر زیر Background Apps Refresh را انتخاب کرده و آن را خاموش کنید.

  خاموش کردن Background Apps Refresh
  خاموش کردن Background Apps Refresh

غیرفعال کردن دانلود خودکار

بعضی برنامه‌ها در آیفون در حالت دانلود خودکار قرار دارند. شما باید برای افزایش سرعت اینترنت ایرانسل ایفون این حالت را خاموش کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در ابتدا به تنظیمات آیفون بروید و روی قسمت Apple ID ضربه بزنید. سپس iTunes & App Store را انتخاب کنید.

  iTunes & App Store
  iTunes & App Store
 2. در ادامه گزینه‌های Music, Apps, Books & Audiobooks و Updates را طبق تصویر زیر غیرفعال کنید.

  بالابردن سرعت اینترنت ایرانسل
  غیرفعال کردن دانلود خودکار

بیشتر بخوانید: اینترنت رایگان همراه اول، ایرانسل، رایتل (تمام روش‌ها)


برنامه افزایش سرعت اینترنت ایرانسل

برنامه افزایش سرعت اینترنت ایرانسل اندروید و آیفون می‌تواند به شما در بالا بردن سرعت اینترنت کمک کند. Net Optimizer Booster بهترین نرم افزار برای اندروید و آیفون است که می‌توانید آن را دانلود و نصب نمایید. این اپلیکیشن بهترین DNS را برای گوشی شما پیدا می‌کند و سرعت اینترنت را افزایش می‌دهد. از طریق لینک‌های زیر می‌توانید برای دانلود این برنامه اقدام کنید.

ترفندهای بالابردن سرعت اینترنت ایرانسل

این اقداماتی که به شما آموزش دادیم در جهت افزایش سرعت اینترنت از طریق تنظیمات خود گوشی انجام می‌گیرند. برای افزایش سرعت اینترنت ایرانسل در گوشی سامسونگ، افزایش سرعت اینترنت ایرانسل ایفون و گوشی‌های دیگر چند ترفند هم وجود دارد که می‌توانید آنها را امتحان کنید. این ترفندها به‌ویژه در مناطقی که کاهش سرعت اینترنت دارند خیلی جواب می‌دهند و می‌توانید از آنها استفاده کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا ترفند افزایش سرعت اینترنت و طریقه راه اندازی هرکدام را به شما آموزش دهیم.

کد مخفی افزایش سرعت اینترنت ایرانسل

کدهای مخفی که شاید از آنها هیچ اطلاعی نداشته باشید، خیلی راحت می‌توانند مشکلات شما را حل کنند و راهی برای دورزدن محدودیت سرعت اینترنت باشند. اگر مشکل دریافت نکردن سیگنال‌های اینترنتی دارید، احتمالا تنظیمات اینترنت ایرانسل بر روی گوشی شما به درستی انجام نشده است. کد افزایش سرعت اینترنت ایرانسل شیائومی، سامسونگ و آیفون یکی است و کافی است آن را شماره گیری کنید.

کد دستوری برای بالا بردن سرعت اینترنت ایرانسل #۲*۴*۵۵۵* را شماره‌گیری کنید تا اپراتور تنظیمات را برای شما ارسال کند. بعد از پیکربندی تنظیمات به اینترنت با سرعت بالا دسترسی خواهید داشت. این کد دستوری افزایش سرعت اینترنت ایرانسل برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS قابل استفاده است و کدی است که شرکت ایرانسل آن را اعلام کرده است.

غیر فعال کردن فیلترشکن و برنامه‌های پس زمینه

این روزها که به دلیل برخی مشکلات برای دسترسی به یک سری از برنامه ها از فیلترشکن استفاده می‌کنید، باید توجه داشته باشید که این برنامه‌ها سرعت اینترنت را کاهش می‌دهند. حتی اگر برخی از سایت‌ها را با فیلترشکن سرچ کنید ممکن است باز نشوند و شما فکر کنید اینترنت ضعیف است. شما باید قبل از هرکاری از قطع بودن فیلترشکن اطمینان حاصل کنید. همچنین برنامه‌های پس زمینه‌ای که باز هستند را ببندید تا به‌صورت ناخواسته اینترنت مصرف نکنند.

تبلیغات را بلاک کنید

در ادامه از آموزش افزایش سرعت اینترنت ایرانسل اندروید و آیفون باید تبلیغات مرورگرها را بلاک کنید. برای اینکار در گوشی‌های مختلف اقدامات زیر را انجام دهید:

 • گوشی اندروید: در گوشی های اندروید اول باید مرورگر خود را باز کنید. سپس سه نقطه بالای صفحه را بزنید و به تنظیمات مرورگر بروید. در این قسمت دو گزینهPop-ups and redirects و ads وجود دارد که باید هر دو را غیرفعال کنید تا دیگر تبلیغات به صورت خودکار برای شما باز نشوند و اینترنت مصرف نکنند.
 • گوشی آیفون: برای بلاک کردن تبلیغات در آیفون به تنظیمات بروید و صفحه را به پایین اسکرول کنید. از بین برنامه‌ها مرورگر Safari را انتخاب کنید و وارد آن شوید. در ادامه Block pop-up را خاموش کنید.

راه اندازی مجدد گوشی

یکی دیگر از ساده‌ترین اقداماتی که می‌توانید برای بالا بردن سرعت بسته اینترنت ایرانسل و اینترنت همراه اول انجام دهید این است که گوشی خود را ریستارت کنید. در واقع این کار می‌تواند رمز بالا بردن سرعت اینترنت ایرانسل باشد، زیرا در اکثر مواقع مشکل خاصی برای سرعت وجود ندارد و تنها برخی باگ‌ها باعث آن می‌شوند. به این ترتیب وقتی گوشی را مجددا راه اندازی می‌کنید، خیلی راحت مشکل شما حل می‌شود. این روش در هر دو گوشی اندروید و iOS جواب می‌دهد و در بیشتر موارد مشکل شما را حل خواهد کرد.

اپدیت سیستم عامل گوشی

اگر گوشی شما قدیمی است و می‌خواهید برای افزایش سرعت اینترنت ایرانسل 3g کاری انجام دهید، باید آن را آپدیت کنید. البته گوشی‌های خیلی قدیمی دیگر آپدیت نمی‌شوند و راه حل بالا بردن سرعت اینترنت این است که گوشی خود را عوض کنید. اما آخرین روش بالا بردن سرعت اینترنت ایرانسل این است که سیستم عامل خود را آپدیت کنید. برای انجام این کار به تنظیمات بروید و اگر سیستم عامل قدیمی است آن را آپدیت کنید. به این ترتیب ممکن است مشکل شما حل شود.


حتما بخوانید: اینترنت کدام اپراتور بهتر است؟ (معرفی بهترین‌ها)


چگونه سرعت اینترنت گوشی را تست کنیم؟

نحوه تست سرعت اینترنت گوشی همراه این است که از نرم افزار جانبی استفاده کنید. شما می‌توانید برنامه SpeedTest.Net را بر روی گوشی خود نصب کنید. اگر به اینترنت وایفای وصل شوید سرعت وایفای و اگر اینترنت همراه را روشن کنید سرعت آن را به شما نشان می‌دهد. توجه داشته باشید که این برنامه بر روی هر دو سیستم عامل اندروید و iOS کار می‌کند و می‌توانید با خیال راحت آن را روی گوشی خود تست کنید.

کلام آخر

افزایش سرعت اینترنت ایرانسل با چند راهکار ساده امکانپذیر است. اگر در منطقه‌ای هستید که سرعت اینترنت شما کم شده، می‌توانید از راهکارهایی که در این مطلب به شما آموزش دادیم در جهت افزایش سرعت اینترنت همراه اول شبانه و ایرانسل استفاده کنید. شما می‌توانید سوالات خود را نیز در بخش نظرات بپرسید.

سوالات متداول

چرا سرعت اینترنت ایرانسل کم می‌شود؟

دلیل افت سرعت اینترنت ایرانسل کاهش سیگنال در برخی مناطق، قدیمی بودن سیستم عامل، وصل بودن فیلترشکن و پروکسی و… است.

کد مخفی افزایش سرعت اینترنت ایرانسل چیست؟

شما می‌توانید از کد #۲*۴*۵۵۵* برای بالا بردن سرعت اینترنت همراه خود استفاده کنید.

ساده‌ترین روش برای افزایش سرعت اینترنت ایرانسل چیست؟

ساده‌ترین روش برای بالا بردن سرعت اینترنت ایرانسل این است که گوشی خود را ریستارت کنید.

4/5 - (4 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها