نحوه اکتیو کردن آفیس Office (تمامی روش‌ها)

اکتیو کردن آفیس

در این مقاله از مجله برقچی قصد داریم به آموزش تصویری نحوه اکتیو کردن آفیس بپردازیم. همانطور که می‌دانید مایکروسافت آفیس جزو آن دسته از برنامه‌های فوق العاده کاربردی است که اگر روی لپ تاپ و کامپیوتر نصب نباشد، امکان انجام خیلی از امور کاری مختل می‌شود. نرم افزار آفیس دارای محدودیت زمانی 30 روزه می‌باشد به این صورت که بعد از اتمام این مدت زمانی شما مجبور هستید که این نرم افزار را فعال سازی کنید. پس در ادامه با برقچی همراه باشید تا نحوه فعال کردن آفیس را به شما عزیزان آموزش دهیم.

 فهرست:

بررسی اکتیو بودن یا نبودن آفیس

قبل از پرداختن به نحوه اکتیو کردن آفیس باید بررسی کنید که آیا آفیس نصب شده روی سیستم شما فعال است یا نه برای اینکار ابتدا باید یک نرم افزار از مجموعه آفیس به طور مثال Word را باز کرده و سپس به منوی File بروید.

اکتیو کردن آفیس
فعال کردن آفیس

سپس از منوی File بر روی گزینه Account کلیک کنید.

اکتیو کردن آفیس
اکتیو کردن آفیس

در سمت راست صفحه در زیر لوگوی آفیس مشخصات مربوط به لایسنس خود را مشاهده کنید در صورتی که در آن پیغام Product Activated نوشته باشد، یعنی اینکه آفیس شما اکتیو یا همان فعال است. ولی اگر پیغام Activation Required نمایش داده شود، به این معنی است که به اکتیو کردن آفیسنیاز دارید.

نکته: توجه داشته باشد که برای نصب و کار کردن با نرم افزارهای فعال سازی آفیس، بایستی آنتی ویروس و فایروال سیستم شما غیر فعال باشد. پس قبل از نصب نرم افزار فعال ساز آفیس، از غیر فعال بودن آنتی ویروس خود مطمئن شوید.


بیشتر بخوانید: نحوه استفاده رایگان از آفیس آنلاین


نحوه اکتیو کردن آفیس

همانطور که می‌دانید نرم‌افزارهایی مانند ورد، اکسل پاورپوینت و که در مجموعه آفیس قرار می‌گیرند، برای فعال شدن و استفاده از آنها نیاز به خرید لایسنس است. اما هم هزینه این کار بسیار بالا است، هم اینکه ما در ایران به دلیل تحریم کشور امکان پرداخت آن را نداریم؛ به همین دلیل کاربران این نرم‌افزار سعی می‌کنند از روش‌های دیگری آفیس خود را فعال کنند. لازم به ذکر است بدانید روش‌های مختلفی برای اکتیو کردن افیس وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به استفاده از نرم افزار و حتی بدون نرم‌ افزار اشاره کرد. در ادامه آموزش هریک از این روش‌ها را قرار داده‌ایم.

اکتیو کردن آفیس با نرم افزار

در این بخش از مقاله به معرفی بهترین نرم افزارهای اکتیو آفیس می‌پردازیم و آموزش استفاده از هرکدام را همراه با تصویر آموزش می‌دهیم.

فعال سازی آفیس با KMSAuto Lite

برای اکتیو کردن آفیس دز ویندوز روش‌های مختلفی وجود دارد اما یکی از بهترین و ساده ترین راه، استفاده از نرم افزار KMS Auto Lite می‌باشد. یکی از مزیت‌های این نرم افزار این است که علاوه بر آفیس، می‌توانید ویندوز را هم اکتیو کنید.

پس از دانلود و باز کردن نرم افزار در همان تب اصلی روی Activation کلیک کنید تا دو گزینه‌ Active Windows و Active Office را مشاهده ‌کنید.

اکتیو کردن آفیس
فعال کردن آفیس

سپس بر روی گزینه Activate office کلیک کنید. پس از آن، عبارت (( ?Are You Sure )) به نمایش در می‌آید و یک شمارش معکوس از 10 شروع می‌شود. سپس دوباره روی این گزینه کلیک کنید تا عملیات فعال کردن آفیس شروع شود.

فعال سازی آفیس
فعال سازی آفیس

سپس منتظر بمانید تا عملیات فعال سازی آفیس به پایان برسد. پس از به پایان رسیدن فعال ‌سازی، پیام Activation Successful را مشاهده خواهید کرد که به معنای موفقیت ‌آمیز بودن عملیات فعال ‌کردن آفیس است. اگر پیام موفقیت‌ آمیز بودن اکتیو کردن آفیس رو مشاهده نکردید، خاموش بودن آنتی ‌ویروس و فایروال ویندوز رو چک کنید و دوباره مراحل فعال‌ سازی رو انجام دهید.

فعال سازی آفیس با Microsoft Toolkit

یکی دیگر از روش‌های فال کردن آفیس استفاده از نرم افزار Microsoft Toolkit است که می‌توانید به وسیله آن هم آفیس و هم ویندوز خود را فعال کنید.

ابتدا نرم افزار Microsoft Toolkit را دانلود کنید و آن را اجرا کنید. پس از باز شدن نرم افزار، از پایین صفحه روی لوگوی آفیس کلیک کنید تا وارد قسمت Office Toolkit بشوید.

روی لوگوی آفیس کلیک کنید
روی لوگوی آفیس کلیک کنید

بعد از کلیک روی لوگوی آفیس، پنجره‌ای باز می‌شود که توی این قسمت باید وارد سربرگ Activation شوید.

فعال سازی آفیس
فعال سازی آفیس

وارد قسمت Tool شوید و گزینه‌ AutoKMS رو فعال کنید. سپس روی گزینه‌ سبزرنگ EZ-Activator کلیک کنید. منتظر باشید تا عبارت Product Activation Successful نمایش داده شود. حال آفیس شما فعال است.

از قسمت Tool گزینه‌ AutoKMS را فعال و روی گزینه‌ سبزرنگ EZ-Activator کلیک کنید
از قسمت Tool گزینه‌ AutoKMS را فعال و روی گزینه‌ سبزرنگ EZ-Activator کلیک کنید

اکتیو کردن آفیس در نسخه‌های مختلف ویندوز

یکی از چالش‌هایی که بسیاری از کاربران پس از نصب ویندوز با آن مواجه می‌شوند، اکتیو نبودن آفیس است. به همین دلیل در این بخش از محتوا قصد داریم به آموزش فعال سازی آفیس در ویندوز 7، 10 و 11 شرح دهیم.

اکتیو کردن آفیس در ویندوز 7

برای فعال‌سازی آفیس در ویندوز 7 با استفاده از KMSAuto مراحل زیر را طی کنید:

 1. ابتدا نرم‌افزار KMSAuto را دانلود کرده و نصب نمایید. سپس این نرم‌افزار را اجرا کنید. اگر آنتی‌ویروس یا ویندوز دیفندر فعال باشد، ممکن است با خطای “Windows Cannot Find … Make Sure you typed the name correctly” مواجه شوید. برای رفع این خطا، آنتی‌ویروس را غیرفعال کرده و سپس مجدداً نرم‌افزار را اجرا کنید.
 2. پس از باز شدن نرم‌افزار، دو گزینه “Activate Windows” و “Activate Office” برای شما قابل مشاهده خواهد بود. برای فعال‌سازی آفیس در ویندوز 7، گزینه “Activate Office” را انتخاب نمایید.

  اکتیو کردن آفیس در ویندوز 7
  اکتیو کردن آفیس در ویندوز 7
 3. سپس روی گزینه “Yes” در پنجره‌ای که باز می‌شود کلیک کنید.
فعال‌سازی آفیس در ویندوز 7
فعال‌سازی آفیس در ویندوز 7
 1. پس از انجام این مراحل، با دیدن پیام “Activation is Successful” پس از چند ثانیه، آفیس با موفقیت فعال شده است.
فعال‌ کردن آفیس در ویندوز 7
فعال‌ کردن آفیس در ویندوز 7

اكتيو كردن آفيس در ویندوز 10

مراحل فعال‌سازی آفیس در ویندوز 10نیز مانند ویندوز 7 است. ایتدا باید برنامه KMSAuto را دانلود کرده و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. برنامه KMSAuto را اجرا کنید. در صورتی که آنتی ویروس یا ویندوز دیفندر فعال باشد، ممکن است با خطای Windows Cannot Find … Make Sure you typed the name correctly مواجه شوید. برای رفع این خطا، آنتی ویروس را غیرفعال کنید و پس از آن برنامه را مجدداً اجرا کنید.
 2. پس از باز شدن برنامه، دو گزینه Activate Windows و Activate Office برای شما نمایش داده می‌شود. برای فعال کردن آفیس در ویندوز ۱۰، گزینه Activate Office را انتخاب کنید. سپس روی گزینه Yes در پنجره‌ای که باز می‌شود کلیک کنید.

  اكتيو كردن آفيس در ویندوز 10

   اكتيو كردن آفيس در ویندوز 10
 3. بعد از انجام این مراحل، چند ثانیه صبر کنید و پس از دیدن پیام Activation is Successful مطمئن شوید که آفیس با موفقیت فعال شده است.
Activation is Successful
Activation is Successful

حتما بخوانید: اکتیو کردن ویندوز 10


نحوه فعال سازی آفیس در ویندوز 11

برای فعال کردن آفیس در ویندوز 11، ابتدا باید فایل کرک مربوطه را دانلود نموده و پس از آن آن را نصب کنید. سپس روی فایل کرک کلیک راست کرده و گزینه Run as administrator را انتخاب نمایید. در این مرحله ممکن است برنامه‌های ضد ویروس یا Windows Defender از ادامه کار جلوگیری نمایند.

در صورتی که با پیغام User Account Control مواجه شدید، بر روی گزینه yes کلیک کنید تا بتوانید فرآیند فعال‌سازی آفیس را ادامه دهید. پس از انجام مراحل فوق، یک صفحه سیاه ظاهر خواهد شد. با وارد کردن شماره مربوط به گزینه‌ها، می‌توانید آن‌ها را فعال کنید. بعد از وارد کردن عدد 1، آفیس به مدت 180 روز فعال خواهد شد.

با وارد کردن عدد 2، نرم‌افزار اکتیو کردن خودکار نصب خواهد شد و در صورت انقضاء، برنامه به صورت خودکار فعال می‌شود. پس از انتخاب گزینه مورد نظر، صبر کنید تا فرآیند فعال‌سازی آفیس به پایان برسد. سپس پیام Product Activation Successful نمایش داده خواهد شد که به معنی موفقیت‌آمیز بودن فعال‌سازی آفیس است و می‌توانید از آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که فعال‌سازی آفیس در تمامی نسخه‌های ویندوز مراحل مشابهی دارد.


حتما بخوانید: آموزش فعال سازی ویندوز 11


اکتیو کردن آفیس بدون نرم افزار (از طریق CMD)

در قسمت‌های قبلی به آموزش اکتیو کردن آفیس پرداختیم. اما خوب است بدانید که فعال‌سازی آفیس، صرفاً با نرم‌افزار انجام نمی‌گیرد؛ بلکه بدون نرم‌افزار نیز می‌توانید این کار را انجام دهید. برای این کار می‌توانید از طریق Command Prompt اقدام کنید. برای شروع کار، واژه Command Prompt را از قسمت سرچ ویندوز پیدا کرده و پس از باز کردن آن، به محیط cmd وارد شده و با Run as administrator، آن را اجرا کنید.

در مرحله بعد با ورود به درایو C و جستجو در پوشه Program Files، پوشه آفیس را پیدا کنید. حال باید روی نوار آدرسی که در بالای پنجره ویندوز واقع شده است، آدرس پوشه را کپی کرده و دوباره وارد محیط cmd شوید. در قسمت عبارات تایپ شده C:\WINDOWS\system32> یا (C:\Users\Your Name>)، حروف cd را تایپ کنید.

پس از آن باید با کپی کردن آدرس پوشه آفیس در سیستم، دستوری شبیه به C:\Users\Me>cd /Program Files (x86) \Microsoft office\office16 را وارد کرده باشید. حال باید روی آدرس دکمه Enter را فشار داده و یک دستور جدید برای پوشه وارد کنید. برای اینکه آفیس به طور کامل فعال شود، باید پس از کپی کردن دستورات زیر، آنها را به دستور بالا اضافه کنید. این کار از طریق Paste کردن این دستورات انجام می‌گردد.

 • cscript ospp.vbs /inpkey:XQNVK-8JYDB-WJ9W3-YJ8YR-WFG99
 • cscript ospp.vbs /unpkey:BTDRB >nul
 • cscript ospp.vbs /unpkey:KHGM9 >nul
 • cscript ospp.vbs /unpkey:CPQVG >nul
 • cscript ospp.vbs /sethst:kms8.msguides.com
 • cscript ospp.vbs /setprt:1688
 • cscript ospp.vbs /act

وقتی که این دستورات جدید را وارد کردید، باید کمی منتظر بمانید تا عملیات به طور کامل انجام شود. هنگامی که عبارت Product activation successful را مشاهده کردید، می‌توانید مطمئن شوید که عملیات اكتيو كردن آفيس 2019 و یا ورژن‌های دیگر آن، به درستی انجام شده است.


بیش‌تر بخوانید: گوگل درایو چیست و نحوه استفاده از آن چگونه است؟


سخن پایانی در مورد فعال سازی آفیس

در این مقاله به آموزش تصویری نحوه اکتیو کردن آفیس پرداختیم. اگر پس از مدتی به هر دلیلی آفیس شما دوباره از کار افتاد و نیاز به اکتیو کردن داشت کافیست یک بار دیگر روش‌هایی که معرفی کردیم را انجام بدهید تا مجدداً نرم افزار آفیس شما فعال یا اکتیو شود. امیدوارم این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. از اینکه تا پایان این مطلب از مجله برقچی همراه بودید سپاس‌گزاریم.

سوالات متداول

چطور ارور فعال‌سازی آفیس را برطرف کنیم؟

می‌توانید از نرم‌افزار Microsoft Fixit برای رفع ارور استفاده کنید.

برای فعال کردن آفیس در ویندوز 11 چه مراحلی را طی کنیم؟

برای فعالسازی آفیس در ویندوز 11 ابتدا فایل کرک را دانلود کرده و سپس با غیرفعال کردن آنتی ویروس اقدام به فعالسازی آن کنید.

آیا می‌توان آفیس را بدون دانلود برنامه، اکتیو کرد؟

بله، با CMD هم می‌توانید آفیس را فعال کنید.

چرا هنگام فعال‌سازی آفیس خطا دریافت می‌کنم؟

برای جلوگیری از مشکلات در مراحل نصب و فعال‌سازی آفیس، بهتر است که آنتی‌ویروس سیستم را قبل از شروع این فرآیند خاموش کنید. این اقدام به جلوگیری از اختلال در فرآیند فعال‌سازی کمک می‌کند و اطمینان حاصل شود که نصب به درستی انجام شود.

4.2/5 - (25 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
25 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها
میمنت
میمنت
3 ماه پیش

درود ممنون از مطلب مفیدتون

مهدی اسدی
مهدی اسدی
8 ماه پیش

ممنون عالی بود

ریحانه جعفری
ریحانه جعفری
8 ماه پیش
پاسخ به   مهدی اسدی

تشکر از دیدگاهتون خوشحالیم که مطلب براتون مفید بوده.

عباس جوهریان
عباس جوهریان
9 ماه پیش

سلام
تشکراز راهنمایی خوب شما

ریحانه جعفری
ریحانه جعفری
9 ماه پیش
پاسخ به   عباس جوهریان

سلام وقت بخیر
ممنون از توجهتون

رضاپور
رضاپور
11 ماه پیش

سلام آفیس من با هیچکدوم ازینا اکتیو نمیشه

Raha
Raha
1 سال پیش

ممنونم راهکارتون مفید بود…

امین
امین
1 سال پیش

عالی بود سپاس

yakwza
yakwza
1 سال پیش

سلام
دستت درد نکنه. کارم راه افتاد

REZASARVGHAD
REZASARVGHAD
1 سال پیش

سلام برای من این ارور رو میده
<Cannot Activate because this product is incapable of KMS Activation.>

آرمان
آرمان
1 سال پیش

سلام آفیس 365 رو هم میشه فعال کرد؟

Nilofar
Nilofar
1 سال پیش

وای😍😍😍😍مررررررررسی اکتیو شد واسه منم👍

البالبا
البالبا
1 سال پیش

لینک دانلودش کو پس

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   البالبا

در سایت نمیتونیم لینک دانلود قرار بدیم بنا به دلایلی

هومن مغربی
هومن مغربی
2 سال پیش

سلام و عرض ادب سپاسگزارم

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 سال پیش
پاسخ به   هومن مغربی

خواهش میکنم

mahan
mahan
2 سال پیش

سلام ، ببخشید من ویندوز 10 رو نصب کردم و ویندوز رو هم اکتیو کردم ، ولی برای من هیچ برنامه ای از افیس توی ویندوزم نیست
با اکتیو کردن آفیس برمیگرده ؟؟ یا باید نصب کنم؟

Last edited 2 سال پیش by mahan
سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 سال پیش
پاسخ به   mahan

باید نصب کنید و سپس اکتیو کنید

yacn
yacn
2 سال پیش

خیلی ممنون واقعا کاربردی

مینا صادقی
مینا صادقی
2 سال پیش

تا چه مدتی اکتیو‌ میمونه؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 سال پیش
پاسخ به   مینا صادقی

تا یکسال معمولا اکیتو میمونه مگر اینکه فایل کرک به هر دلیلی پاک شده باش

raha
raha
1 سال پیش
پاسخ به   سیدحامد علوی

 Office 15, OfficeProPlusVL_KMS_Client edition
for me send this message and not active