نحوه درخواست فیبر نوری برای منازل

نحوه درخواست فیبر نوری برای منازل

طرفداران اینترنت فیبر نوری روز به روز در حال افزایش هستند اما اطلاع رسانی در مورد این مبحث بسیار ضعیف می‌باشد. همانطور که می‌دانید تمام مناطق در داخل کشور توسط اینترنت فیبر نوری پشتیبانی نمی‌شوند. به همین دلیل برخی از افراد نمی‌دانند منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنند توسط اینترنت فیبر نوری پشتیبانی می‌شود یا خیر. توجه داشته باشید که ما در این محتوا قصد داریم نحوه درخواست فیبر نوری برای منازل را مورد بررسی قرار دهیم. در این صورت شما می توانید به راحتی اطلاعات کاملی نسبت به استعلام فیبر نوری خط تلفن، هزینه نصب فیبر نوری مخابرات در شهر تهران، مناطق تحت پوشش فیبر نوری مخابرات و بسیاری از موارد دیگر به دست بیاورید. در نهایت پیشنهاد می‌کنیم برای دسترسی به این اطلاعات تا پایان این مقاله با ما در برقچی همراه باشید.

فهرست:

استعلام فیبر نوری خط تلفن چگونه است؟

چند روش برای استعلام فیبر نوری خط تلفن وجود دارد که ما در این بخش قصد داریم به یکی از آن‌ها اشاره کنیم. توجه داشته باشید که راحت‌ترین روش برای استعلام فیبر نوری وارد شدن به پرتال مخابرات است. در مرحله بعد باید وارد بخش اینترنت فیبر نوری شوید و شماره خط تلفن و آدرس محل سکونت را وارد کنید. در این صورت به راحت ترین شکل ممکن می‌توانید استعلام فیبر نوری خط تلفن مکان مورد نظر خود را بگیرید.

استعلام فیبر نوری خط تلفن چگونه است؟
استعلام فیبر نوری خط تلفن چگونه است؟

نحوه درخواست فیبر نوری برای منزل به روشی دیگر

اگر به دنبال این هستید تا درخواست فیبر نوری برای منزل به روشی دیگری انجام دهید بهتر است بدانید تنها راه برای شما تماس گرفتن با شماره 2020 می‌باشد. توجه داشته باشید که شما بعد از تماس با این شماره و ارتباط با اپراتور به راحت‌ترین شکل ممکن می‌توانید از وضعیت پشتیبانی اینترنت فیبر نوری در منطقه خود مطلع شوید. در صورتی که منطقه شما تحت پوشش اینترنت فیبر نوری باشد می‌توانید درخواست خود را برای دریافت اینترنت فیبر نوری ثبت کنید.

هزینه نصب فیبر نوری مخابرات در شهر تهران چقدر است؟

در این قسمت از مقاله نحوه درخواست فیبر نوری قصد داریم اطلاعاتی را در مورد هزینه نصب فیبر نوری مخابرات در شهر تهران در اختیار شما قرار دهیم. در گام اول بهتر است ذکر کنیم که تا چند ماه اخیر شما مبلغ ۳۰۰ هزار تومان را به عنوان هزینه کابل کشی به شرکت مخابرات پرداخت می‌کردید. اما بعد از گذر زمان مدیران مخابرات به این نتیجه رسیدند که برای راه اندازی اینترنت فیبر نوری نباید از شهروندان هزینه را دریافت کنند. در حال حاضر شرکت مخابرات بدون هیچ هزینه ای تا ساختمان شما کابل کشی فیبر نوری را انجام می‌دهد و شما تنها برای کابل کشی از ساختمان تا منزل خود باید هزینه پرداخت کنید.


بیش‌تر بخوانید: آموزش استعلام اینترنت فیبر نوری از خط تلفن


مناطق تحت پوشش فیبر نوری مخابرات شامل چه مواردی است؟

برای استعلام در مورد مناطق تحت پوشش فیبر نوری مخابرات بهتر است ذکر کنیم که در حال حاضر هیچ نوع اپلیکیشن، نرم افزار، وب‌سایتی وجود ندارد که مناطق تحت پوشش فیبر نوری را به صورت دقیق اعلام کند. در نتیجه شما اگر قصد دارید از مناطق تحت پوشش فیبر نوری مطلع شوید، بهترین گزینه برای استعلام مناطق تحت پوشش تماس با شماره ۲۰۲۰ می‌باشد.

در صورت تحت پوشش نبودن منطقه برای نصب فیبر نوری، کاربر چه باید کند؟

در این صورت فرد می‌تواند به مخابرات محل خود مراجعه کند و درخواست فیبر نوری برای محل زندگی، محل کار و غیره را ثبت نماید. توجه داشته باشید که احتمال دارد انجام این کار زمان بر باشد. این زمان به فاصله شما تا نزدیک‌ترین منطقه‌ای که تحت پوشش فیبر نوری قرار دارد وابسته است.

هزینه نصب و راه اندازی فیبر نوری برای منازلی که در منطقه تحت پوشش هستند چقدر طول می کشد؟

بعد از استعلام از شرکت مخابرات و مطالعه نظرات افرادی که اینترنت فیبر نوری را دریافت کرده‌اند به این نتیجه رسیده‌ایم افرادی که منطقه آن‌ها تحت پوشش اینترنت فیبر نوری قرار دارد، شرکت مخابرات طی 48 الی 72 ساعت کابل کشی را انجام داده و اینترنت را وصل می‌کند.

هزینه نصب و راه اندازی فیبر نوری برای منازلی که در منطقه تحت پوشش هستند چقدر طول می کشد؟
هزینه نصب و راه اندازی فیبر نوری برای منازلی که در منطقه تحت پوشش هستند چقدر طول می کشد؟

چرا درخواست دهندگان نصب و راه اندازی فیبر نوری در تهران رو به افزایش است؟

این سوال یکی از متداول ترین سوالاتی است که توسط بسیاری از افراد مطرح می‌شود. به همین دلیل ما تصمیم گرفته‌ایم در این بخش از مقاله نحوه درخواست فیبر نوری برای منازل به این سوال پاسخ دهیم. در گام اول بهتر است بدانید که سرعت اینترنت فیبر نوری به بسیار بالا می‌باشد. در واقع اینترنت فیبر نوری سرعت دانلود تا ۴۰ مگابیت بر ثانیه را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. این مسئله باعث شده است تا افراد به سمت اینترنت فیبر نوری سوق پیدا کنند. از سوی دیگر هزینه سرویس‌های اینترنت فیبر نوری نسبت به اینترنت ADSL و VDSL کمتر است و این خود یکی از بزرگترین دلایل افزایش درخواست دهندگان نصب و راه اندازی فیبر نوری در تهران می‌باشد.

بهترین مودم برای فیبر نوری کدام است؟

در این قسمت از مقاله نحوه درخواست فیبر نوری برای منازل قصد داریم دو نمونه از بهترین مودم‌های فیبر نوری را به شما معرفی کنیم و هرکدام را مورد بررسی قرار دهیم. در این صورت شما می‌توانید در هنگام خرید، یک انتخاب درست و هوشمندانه را تجربه کنید.


بیشتر بخوانید: 5 مودم فیبر نوری مورد تایید مخابرات


مودم فیبر نوری هوآوی مدل HG8245H:

اولین مودمی که قصد داریم به شما معرفی کنیم مودم فیبر نوری هوآوی مدل HG8245H یکی از بهترین محصولات شرکت هواوی است. این مودم دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های کاربردی می‌باشد. برای مثال بهتر است بدانید که این مودم دارای دو آنتن با قدرت 5dBi می‌باشد. سرعت انتقال داده‌ها در این مودم ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه است. از سوی دیگر این مودم یک مودم دو پورت است زیرا دارای دو پورت تلفن می‌باشد. همچنین این مودم دارای 4 عدد پورت شبکه از نوع گیگابیت می‌باشد که سرعت بالایی در انتقال داده از طریق کابل شبکه برای کاربر فراهم می‌کند.

مودم فیبر نوری هوآوی مدل HG8245H
مودم فیبر نوری هوآوی مدل HG8245H

مودم فیبرنوری فایبرهوم AN5506-04:

دومین مودمی که به عنوان بهترین مودم فیبر نوری از آن نام می‌بریم، مودم فیبرنوری فایبرهوم AN5506-04 است که دارای طراحی زیبا، آنتن قدرتمند ( قدرت آنتن 5dBi)، سرعت دانلود و آپلود بالا، دارای 4 عدد پورت LAN و 2 عدد پورت تلفن می‌باشد. در کنار تمام ویژگی‌های ذکر شده بهتر است ذکر کنیم که این مودم از قیمت مناسبی برخوردار می‌باشد.

مودم فیبرنوری فایبرهوم AN5506-04
مودم فیبرنوری فایبرهوم AN5506-04

نتیجه گیری:

در این مقاله شما با نحوه درخواست فیبر نوری برای منازل به طور کامل آشنا شده‌اید و در حال حاضر می‌دانید که چگونه استعلام فیبر نوری خط تلفن را بگیرید و به چه صورت برای دریافت فیبر نوری اقدام کنید. لازم به ذکر است بدانید در این مقاله دو نمونه از بهترین مودم‌های فیبر نوری به شما معرفی شده است که می‌تواند شما را در امر خرید مودم فیبر نوری یاری کند. در انتها امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

اگر قصد تنظیم مودم فیبر نوری یا راه اندازی اینترنت فیبر نوری برای ساختمان خود دارید، به صفحه لیست پیمانکاران فیبر نوری مراجعه کنید.

4.3/5 - (22 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
16 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها
رضا
رضا
19 روز پیش

سلام لطفا خواهشا برای منطقه قرچک ورامین (شهرک میرزایی) اینترنت فیبر نوری درخواست کنید. خیلی لازم داریم به اینترنت پر سرعت برای انجام کارها

مریم نوری
مریم نوری
3 ماه پیش

باسلام آیا ما میتونیم فیبر نوری وتلفن ثابت و مودم مربوطه رو به یک آپارتمان دیگه انتقال بدیم ؟

فاطمه رستم پور
فاطمه رستم پور
2 ماه پیش
پاسخ به   مریم نوری

با مخابرات تماس بگیرید.

آرمین همتی
آرمین همتی
4 ماه پیش

با سلام و درود بنده مدتیه درخواست سرویس FTTH برای شرکت دادم منتهی نمیدونم چرا انقد پروسه زمان بر هست و ما فقط بازیچه پیمانکار و مخابرات شدیم ممنون میشم راهنمایی کنید

رضا میرزایی
رضا میرزایی
2 ماه پیش
پاسخ به   آرمین همتی

سلام وقت بخیر
میتونید با شرکت تماس بگیرید ما بهتون پیمانکار معرفی میکنیم که کارتون رو سریع انجام بدن

امین علوی
امین علوی
5 ماه پیش

سلام با مودم adsl نمیشه به فیبر نوری وصل شد؟

رضا نصیری
رضا نصیری
5 ماه پیش
پاسخ به   امین علوی

سلام خیر

مصطفی
مصطفی
8 ماه پیش

سلام وقت بخیر
یه سوال فنی دارم برای یک ساختمان 30 واحدی همه اعضا فیبرنوری و اینترنت دارند منتهی من جدید وارد ساختمان شدم و از مخابرات درخواست فیبرنوری کردم که چند روز اوکی شد و نام کاربری و رمز و پیامک کردن ایا همان کابل کشی که در واحد برای فیبرنوری انجام شده کافیه و من میتوانم با مودم متصل بشم یا اینکه باید مجددا از دم در ساختمان تا واحد من کابل فیبر نوری کشیده شود؟
ممنون

رضا میرزایی
رضا میرزایی
7 ماه پیش
پاسخ به   مصطفی

سلام وقت شما هم بخیر
نیازی به کابل کشی دوباره نیست. مخابرات ی انشعاب از اسپلیتر میگره

علی لطفی
علی لطفی
9 ماه پیش

سلام
من ساکن شهرستان هستم ولی کلا برای این شهرستان فیبر کشی انجام نداده اند یعنی حتی adsl سیم مسی مورد پوشش شبکه توسعه دهنده نبوده است ایا میتوان فکری اندیشید برای استان محروم یا کمتر پوشش اینترنت برای مناطق محرومین یا برای یک روستا تحت پوشش بخش خصوصی سازی نیست و هزینه اش خصوصی است.
البته فکر نکنم اصلا بشه adsl فیبر نوری؟

Last edited 9 ماه پیش by علی لطفی
سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
8 ماه پیش
پاسخ به   علی لطفی

در سامانه 195 طرح شکایت و رسیدگی به مشکل ایجاد کنید

عرفان
عرفان
9 ماه پیش

سلام برای همدان هم فیبری نوری هست؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
8 ماه پیش
پاسخ به   عرفان

از منطقه مخابراتی محلتون بپرسید

پوریا
پوریا
9 ماه پیش

با سلام وخسته نباشید
در صورتی که خط تلفن منزل قیبر نوری شود مشکلات عدیده ای برای اینترنت adsl پیش میاد چون خیلی شرکت های مخابرتی خصوصی که اتفاقا سرعت بهتری هم دارند در بستر فیبر نوری خدمات نمیدن و فقط به اجبار باید از اینترنت شرکت مخابرات که اتفاقا بدترین و ضعیف ترین اینترنت رو هم داره باید استفاده کنید و حق انتخابی دیگه ای برای adsl وجود نداره متاسفانه.

زهرا زارع
زهرا زارع
1 سال پیش

سلام خسته نباشید.
در صورتی که در آپارتمان یا برج زندگی کنیم و سایر همسایگان و ساکنین ساختمان مایل به خرید فیبر نوری نباشند هم امکان درخواست برای سیم‌کشی فیبر نوری برای ما وجود دارد؟ یا حتماً باید درخواست کلی از طرف تمامی ساکنین ساختمان به مخابرات ارسال کنیم؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   زهرا زارع

به خاطر هزینه های بالای کابل کشی فیبر نوری تا ساختمان، طبق دستورعملی که به مراکز مخابراتی دادند، گفتند که باید در ساختمان 8 واحدی، حداقل 2 واحد درخواست فیبر داده باشند. حالا هر چقدر تعداد واحد بیشتریی درخواست داده باشند هزینه های فیبر کشی تا دم واحد برای مشترکین کمتر میشود