قوانین کسب درآمد از یوتیوب

قوانین کسب درآمد از یوتیوب

با مقاله قوانین کسب درآمد از یوتیوب با ترفند های آپلود ویدیو و خط مشی یا سیاست های مربوط به آن در یوتیوب آشنا شوید تا در صورت تمایل به راه اندازی کسب درآمد از یوتیوب از این اطلاعات استفاده کنید. کافی است با این پست از برقچی همراه باشید.

فهرست:

کسب درآمد از یوتیوب و قوانین بازدید 

 

کسب درآمد از یوتیوب
کسب درآمد از یوتیوب

 

قوانین بازدید یوتیوب از سری ابتدایی قوانین کسب درآمد از یوتیوب بوده و به شرایطی از قبیل زمان کل بازدیدها، تعداد بازدیدها و تعداد سابسکرایبرها یا مشترکان یک کانال یوتیوب بستگی دارد. هم‌چنین  باید بدانید که برای عضویت در این سامانه باید برنامه همکاری یوتیوب (YouTube Partner Program) در منطقه و کشور شما موجود باشد. در ادامه به شرح بیشتر این قوانین در قالب سوالات متداول کاربران می‌پردازیم.

1.مدت زمان بازدید ویدئو برای کسب درآمد از یوتیوب چقدر است؟ 

برای درخواست کسب درآمد از یوتیوب (که شامل درآمدزایی از طریق تبلیغات ضمیمه شده به ویدیوها می‌باشد) ، یوتیوبرها باید طی 12 ماه گذشته 4000 ساعت زمان تماشای کلی داشته باشند. دقت داشته باشید که این آمار باید برای ۱ سال اخیر شما باشد.

2.برای درآمدزایی از یوتیوب به چند مشترک یا فالوور نیاز دارید؟ : تعداد اعضا کانال یوتیوب برای درآمدزایی

اگر منطقه زندگی شما واجد شرایط برنامه همکاری یوتیوب YouTube Partner Program باشد شما به 1000 مشترک یا بیشتر نیاز دارید تا بتوانید از کانال خود درآمد کسب کنید. همچنین نیاز به  یک حساب فعال Google AdSense دارید.

3.درآمد از طریق بازدید های یوتیوب چگونه صورت می‌گیرد؟ : نحوه شمارش بازدید یوتیوب

برای اینکه 4000 ساعت زمان تماشا محاسبه شود ، فیلم های شما باید عمومی باشند. بنابراین این بدان معناست که شما نمی توانید یک live انجام بدهید و آن را در گروه ویدئوهای بدون لیست قرار دهید. همچنین نمی توانید فیلم بسازید و سپس به عنوان مثال شش ماه بعد آن را دیلیت کرده یا آن را پرایوت Private کنید. آنها برای شمارش باید عمومی یا پابلیک public بمانند.

4. رکورد بازدید یوتیوب در 24 ساعت برای کیست؟

یک گروه موسیقی پسرانه کره ای دومین رکورد خود را برای عنوان بیشترین بازدید یوتیوب در 24 ساعت را زد و با 113 میلیون بازدید در 24 ساعت در صدر می‌باشد.


بیشتر بخوانید: ساخت جیمیل ، تمام آنچه باید در مورد ساختن جیمیل بدانید


قوانین آپلود یا بارگذاری فیلم در یوتیوب چیست؟ : قوانین یوتیوب برای تولید محتوا

 

قوانین یوتیوب برای تولید محتوا
قوانین یوتیوب برای تولید محتوا

 

بعد از اینکه واجد شرایط کسب درآمد در یوتیوب شدید به منظور اینکه آزادنه به تولید محتوا بپردازید باید قوانین کپی رایت یوتیوب و خط مشی یوتیوب را به دقت دنبال کنید.  زیرا بعد از اینکه متخلف محسوب شدید تحت شرایطی که در ادامه به شرح آن خواهیم هم مجبور به پرداخت خسارت و پاک کردن حساب خود خواهید شد.

1.قوانین کپی رایت یوتیوب : حق نسخه برداری  چیست و بلاک شدن ویدیو در یوتیوب چگونه صورت می‌گیرد؟

 

قوانین کپی رایت یوتیوب
قوانین کپی رایت یوتیوب

 

یوتیوب در سال های اخیر بسیار هوشمند و پیشرفته شده و در بحث کپی رایت بسیار سخت گیرانه عمل می کند. اگر شما تنها برشی از یک آهنگ را در فیلم خود قرار دهید، یوتیوب به راحتی تشخیص می دهد و اجازه کسب درآمد را به شما نمی دهد. اگر از محتوای فرد دیگری در فیلم خود استفاده کنید، آن فرد می تواند به یوتیوب درخواست دهد تا درآمد شما از آن فیلم را برای خودش واریز کندیوتیوب برای بررسی محتوای ویدیوها، از سیستم هوشمندی به اسم تشخیص دهنده محتوا (content ID) استفاده می‌کند. هر ویدیویی که در یوتیوب آپلود شود، این سیستم آن را ارزیابی می‌کند تا موسیقی یا فیلم کپی‌رایت‌دار را پیدا کند. این تکنولوژی به صاحبان محتوا اجازه می‌دهد که اثر متعلق به خودشان را شناسایی کنند. سپس، صاحب اثر تصمیم می‌گیرد که چه اتفاقی برای این تخلف بیفتد.

2. چگونه کپی رایت نخوریم ؟ : کسب درآمد از یوتیوب بدون ساخت ویدئو ممکن است؟ 

شاید فکر کنید قوانین کسب درآمد از یوتیوب بسیار سختگیرانه بوده و شما قادر نخواهید بود محتوای مجاز در کانال خود بگذارید. البته که اینطور نیست. باید بدانید بسیاری از آهنگ‌ها و فیلم ها اجازه بازنشر دارند. به عنوان مثال شما می توانید با مراجعه به YouTube Library از آرشیو آهنگ های بدون کپی رایت استفاده کنید و با توجه به مقدار زمانی که نیاز دارید آهنگ مورد نیاز خود را یافته و دانلود کنید. شما هم‌چنین می‌توانید ویدئوهایی که محدودیت دارند را بررسی کنید.

برای اینکه ببینید از چه ویدئوهایی نیز می‌توانید برای استفاده در محتوای خود استفاده کنید می‌توانید به قسمت محدودیت های ویدئویی (video restrictions) مراجعه کنید. محدودیت های ویدئویی نیز به مسائلی از قبیل محتوای مناسب کاربران زیر 18 سال و حق نسخه برداری می‌پردازد. برای اینکار وارد YouTube Studio شوید. از منوی سمت چپ، محتوا را انتخاب کنید. در برگه بارگزاری ها ، فیلم خود را در لیست پیدا کنید و ستون “محدودیت ها” را علامت بزنید. اگر محدودیتی ذکر شده است ، می توانید بالای آن حرکت کنید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید و مشکل را برطرف کنید. اگر ویدئو مورد نظر شما مشکلی نداشت شما می‌توانید از آن در محتوای خود استفاده کنید.

3. چگونه  اطلاعات مربوط به کپی رایت را  برای ویدئوهای یوتیوب خود بررسی کنم؟

وارد YouTube Studio شوید.
از منوی سمت چپ ، فیلم ها را انتخاب کنید.
روی  “ادعای کپی‌رایت ” کلیک کنید. در صورت موجود بودن ، این مورد را در کنار فیلم مربوطه در زیر ستون کسب درآمد پیدا خواهید کرد. روی مشاهده جزئیات کلیک کنید.

4. آیا مشترک شدن (subscribing) در یوتیوب خط مشی (policy) ندارد؟ آیا مشترکان یا اعضا می‌توانند قوانین کپی رایت را دور بزنند؟

در صورت تماشای ویدیویی که بدون اجازه دارنده کپی رایت یا حق نسخه برداری بارگذاری شده است، کاربران یوتیوب و سایر سایت های اشتراک ویدیو می توانند به ازای هر کلیپ 750 دلار جریمه شوند.

5.چگونه ادعای کپی رایت در یوتیوب را رد کنیم؟

به YouTube Video Manager خود در YouTube بروید و ویدیوی دارای پیام (پیوند) “مطابقت با محتوای شخص ثالث” یا “ویدیو در برخی کشورها مسدود شده است” را پیدا کنید و روی پیوند کلیک کنید. جزئیات مربوط به محتوای مطابقت یافته را مرور کرده و با کلیک بر روی پیوند زیر “معتقدم این ادعای حق نسخه برداری معتبر نیست”  رد ادعا را شروع کنید.

6. عواقب دور زدن قوانین کپی رایت یوتیوب

یک ادعا  تخلف از حق نسخه برداری بر کانال YouTube شما تأثیر منفی  چندانی نخواهد گذاشت. اگر از محتوای آن استفاده کرده اید ، دارنده حقوق می تواند درآمد ویدیوی شما را مطالبه کند یا بر روی ویدیوی شما تبلیغات ایجاد کند تا درآمد کسب کند. در صورتی که صاحب اثر تصمیم بگیرد شما می‌توانید اخطار بگیرید.هر اخطار از طرف یوتیوب نیز 90 روز از زمان صدور منقضی نمی شود.هم چنین باید بدانید که حذف محتوای شما اخطار را حذف نمی کند.

4. اگر 3 اخطار حق نسخه برداری در یوتیوب دریافت کنید چه اتفاقی می افتد؟

قوانین کسب درآمد از یوتیوب در این بخش بسیار سختگیرانه عمل می‌کند. به گونه ای که اگر شما 3 اخطار  تخلف از کپی رایت را دریافت کنید حساب شما همراه با همه فیلم های بارگذاری شده حذف خواهند شد. هم‌چنین شما نمی توانید کانال جدید ایجاد کنید.

خط مشی کسب درآمد از یوتیوب:

 

خط مشی کسب درآمد از یوتیوب
خط مشی کسب درآمد از یوتیوب

 

از مهم‌ترین قوانین کسب درآمد از یوتیوب ثبت درخواست فعال سازی کسب درآمد و  و شروع به تولید محتوای مناسب می‌باشد. در ادامه به این قوانین و روش ها خواهیم پرداخت.

1.فعال سازی کسب درآمد از یوتیوب چگونه انجام می‌شود : تنظیمات یوتیوب برای کسب درآمد

روی تصویر نمایه خود در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید و سپس روی پیوند YouTube Studio کلیک کنید. این جدید YouTube Creator Studio است و از اینجا می خواهید روی “درآمدزایی” از صفحه پیمایش سمت چپ کلیک کنید.

چند بار می توانم درخواست کسب درآمد کنم؟
آیا می توانم دوباره اقدام کنم؟ آره. می توانید 30 روز پس از دریافت ایمیل رد درخواست خود را درخواست کنید. قبل از اینکه دوباره درخواست کنید ، می خواهید در کانال خود تغییراتی ایجاد کنید.

2. هر 1000 بازدید در یوتیوب چقدر درامد دارد ؟ : درآمد از یوتیوب چقدر است؟ 

یوتیوب به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید حدودا 2 تا 6 دلار به شما پول می دهد. اما به این موضوع دقت کنید که یوتیوب در ازای دیدن تبلیغ های ویدئو شما پول می دهد. گاهی اوقات بیننده هنگام نمایش تبلیغ چند ثانیه فیلم را رد می کند تا تبلیغ نمایش داده نشود، یا از ابزارهای مسدودکردن تبلیغ استفاده می کنند و یا از نسخه premium یوتیوب استفاده می کنند، در این صورت یوتیوب برای این بازدیدها به شما پولی پرداخت نخواهد کرد.

البته اکثر فیلم ها حداقل دو تبلیغ داشته و شما حتی می‌توانید چندین تبلیغ را در فیلم خود قرار دهید. ۱۰۰۰ بازدید که بالاتر گفته شد، فقط برای یک تبلیغ است، اما اگربه طور مثال ۴ تبلیغ در ویدئو خود قرار دهید، یوتیوب در ازای هر ۱۰۰۰ بازدید حدودا بین ۴ تا ۸ دلار به شما پول می دهد. برای یک فیلم با تقریبا ۱۰۰ هزار بازدید در یوتیوب با ۴ تبلیغ ،  تقریبا 500 تا 2500 دلار (5 سازنده) دلار درآمد خواهد داشت. با این حساب ارزش 1 میلیارد بازدید از یوتیوب چیزی حدود 7.8 میلیون دلار می‌باشد البته بسته به محتوای ویدئو ، برخی از فیلم ها نرخ بالاتر یا پایین تر از درآمد متوسط دارند.

این به این معنی است که  یوتیوب بابت فیلم های علمی بیشتر پول می دهد. در صورتی که بتوانید فیلم های آموزشی جذاب و پرمخاطب تولید کنید، درآمد شما از سایرین بیشتر خواهد بود.

3. آیا درآمد از یوتیوب ماهانه پرداخت می‌شود؟

همان‌طور که اشاره شد از اصلی‌ترین قوانین درآمدزایی یوتیوب گذاشتن تبلیغات در ویدئو یوتیوبر می‌باشد. بنابراین محاسبه درآمد تولیدکنندگان محتوا و  پرداخت‌های یوتیوب از یک زمان به زمان دیگر متفاوت بوده و چیزی به عنوان درآمد و مبلغ ثابت سالانه یا ماهانه وجود ندارد.

4. یوتیوبر  با 1 میلیون مشترک یا فالوور یوتیوب چقدر درآمد دارد؟

یوتیوبر با 1 میلیون مشترک سالانه تقریباً 60،000 دلار درآمد کسب می کند.

5. چگونه می توان فهمید که از ویدئوی YouTube من کسب درآمد می شود؟

با روشن کردن تبلیغات ، در کنار هر ویدیو یک نماد کسب درآمد مشاهده خواهید کرد. نمادها به شما اطلاع می دهند که آیا از این ویدئو کسب درآمد می کنید. اینکه درآمد کسب خواهید کرد به عوامل مختلفی از جمله ادعای کپی رایت ، تقسیم درآمد و تبلیغات بستگی دارد.

6. آیا به ازای هر لایک یوتیوبرها مبلغی دریافت می‌کنند؟

به یوتیوبرها مبلغی برای لایک پرداخت نمی شود. با این حال ، مانند یک نوع تعامل است که می تواند به ویدیو کمک کند تا در طولانی مدت بهتر عمل کند. هرچه تعداد لایک ویدیوها بیشتر باشد ، می تواند رتبه بندی بهتری داشته باشد و بیشتر در معرض دید عموم قرار بگیرد.

7. آیا با خرید و بازدید و سابسکرایب فیک برای یوتیوب می‌توانیم کسب درآمد کنیم؟

یکی از موضوعاتی که خیلی در رابطه با کسب درآمد از یوتیوب مطرح می شود بازدید و سابسکرایب جعلی و یا همان فیک است. این اتفاق امکان پذیر است و شما می توانید این کار را برای کانال خود انجام دهید، اما همانطور که بالاتر نیز گفته شد، یوتیوب بازدید و سابسکرایب شما را بررسی می کند. این بررسی فقط مخصوص زمان کسب درآمد  نیست و مدام این کار را انجام می دهد. یوتیوب بازدید و سابسکرایب فیک را به راحتی تشخیص می دهد و آن را کم می کند.

8. ثروتمندترین فرد یوتیوب (یوتیوبر) کیست؟

ثروتمندترین یوتیوبر امروز جهان جفری استار با دارایی خالص 200 میلیون دلار است. دارایی خالص وی 5 برابر بیشتر از دومین یوتیوبر ثروتمند می‌باشد.


حتما بخوانید: آموزش نحوه تهیه بکاپ از جیمیل (Gmail)


روش ها و قوانین کسب درآمد از یوتیوب در ایران:

به دلیل تحریم هایی که وجود دارد کسب درآمد از یوتیوب در ایران کمی دشوار است. شما برای اینکه بتوانید از یوتیوب پول برداشت کنید و کارهای مالی خود را با یوتیوب انجام دهید، نیاز به حساب Google AdSense دارید. در حال حاضر امکان ساخت این حساب برای افراد ساکن ایران وجود ندارد. شما می توانید اگر دوست یا آشنایی در خارج از کشور دارید از او بخواهید تا حساب را به نام خود ایجاد کند تا شما بتوانید از آن استفاده کنید. در این حین مراقب افراد سودجو نیز باشید چرا که می توانند پول شما را ندهند، بنابراین سعی کنید فردی قابل اعتماد پیدا کنید.

افتتاح حساب گوگل ادسنس نیازمند حساب بانکی و آدرس است. متاسفانه آدرس از کشور ایران را تایید نخواهند کرد و همچنین حساب های بانکی ایرانی. سعی کنید از روش های درست و قانونی کار خود را پیش ببرید، چون در صورتی که یوتیوب متوجه شود که او را دور زده اید، ممکن است کانال شما را ببندد و تمام زحمات شما هدر رود. به یاد داشته باشید الگوریتم های برخورد با تخلف یوتیوب بسیار پیشرفته هستند. پس اگر تصمیم دارید در درازمدت یک یوتیوبر باشید حتما باید همه قوانین را رعایت کنید.

1. درآمد یوتیوبر های ایرانی چگونه محاسبه می‌شود؟

درآمد یوتیوبرهای ایرانی مانند همه یوتیوبرهای سراسر دنیا محاسبه خواهد شد با این تفاوت که برای دریافت مبلغ باید حسابی خارج از ایران با آدرس معتبر داشته باشند. برای اینکار می‌توانند از اشخاص و مراکز مورد اعتماد استفاده کنند.

2. بهترین محتوا و ایده ها برای افزایش بازدید یوتیوب و اعضا یوتیوب چیست؟ : نحوه پست گذاشتن در یوتیوب

 1. موضوع های پرطرفدار و اثبات شده را انتخاب کنید برای اینکار می‌توانید از ایده های کانال های دیگر استفاده کنید.
 2. از موضوع های با سرچ بالا و رقابت کم استفاده کنید. می توانید از افزونه VidIQ کمک بگیرید تا با سرچ موضوع موردنظر در یوتیوب امتیاز آن را نسبت به سرچ و رقابت نشان دهد.
 3. با استراتژی پیش بروید. به این گونه که در این مرحله مدت زمان ویدئو ، موارد منحصر به فرد در محتوا ، عنوانی که کنجکاوری کاربران را بیدار کند، و بودجه و ابزاری که در اختیار دارید را مشخص کنید.
 4. در این مرحله ویدئو خود را تولید می کنید. بهتر است قبل از رکورد کردن ویدئو برای خود یک متن یا فیلم نامه بنویسید تا بدانید در هر قسمت از ویدئو باید چه کار انجام دهید. سپس به تبلیغات تلوزیونی مراجعه کنید تا متوجه بشوید که کلمات کلیدی و تصاویر اصلی کجا و چه مقدار در فیلم تکرار می‌شوند. بعد از کسب اطلاعات شروع به ضبط کنید. بعد ار اتمام ضبط بهتر از نرم افزاری های ویرایش فیلم استفاده کنید.
 5. بعد از ضبط و ویرایش فیلم بهتر است آن را بهینه سازی کنید. به عنوان مثال بهتر است قبل از آپلود ویدئو شرحی حداکثر 100 کلمه ای از محتوای آن نوشته و کلمه کلیدی را در جمله اول آن بگنجانید. هم چنین از تگ یا برچسب ها استفاده کنید. بهتر از برچسب هایی استفاده کنید که در ویدئوهای پربازدید آمده و مشترک باشند.
 6. ویدئوی خود را تبلیغ کنید. برای اینکار می‌توانید با کامنت های متفکرانه در ویدئو خود یا ویدئوهای دیگر شروع کنید. یا یک لیست ایمیل تهیه کرده و موضوع خود را تبلیغ کنید.

7 راه برای کسب درآمد از یوتیوب ( حتی کانال هایی با زیر 4000 ساعت بازدید)

 

7 راه برای کسب درآمد از یوتیوب
7 راه برای کسب درآمد از یوتیوب

 

1. تبدیل شدن به یک یوتیوب پارتنر

برنامه YouTube Partner به این صورت است که به طور منظم یوتیوبرها به ​​ویژگی های ویژه موجود در این پلتفرم دسترسی پیدا می کنند.

مرحله 1: ساخت کانال در یوتیوب

مرحله 2: کانال خود را به اندازه کافی رشد دهید که مطابق با شرایط YouTube Partner Program باشد

مرحله 3: حساب AdSense خود را راه اندازی کنید

مرحله 4: تحقیق در مورد ویژگی های کسب درآمد جدید خود

مرحله 5: تمرکز ویژه بر روی رعایت کردن قوانین یوتیوب

2. محصولات خود را در یوتیوب به معرض نمایش بگذارید و بفروشید

همیشه یادتان باشد که شما یک تولید کننده ویدئو و در عین حال یک کارآفرین هستید که این یعنی شما در حال حاضر یک محصول یا خدمات برای ارائه دارید یا در حال چیدمان استراتژی بازاریابی یوتیوب خود برای به فروش رساندن محصولتان هستید. اگر با این نگاه بخواهید محصولات و خدمات خود را در یوتیوب به فروش برسانید، مطمئن باشید یک استراتژی با دوام را برای خود و کسب و کارتان انتخاب کرده اید.

مراحل به فروش رساندن یک محصول در یوتیوب:

 •  محصول خود را تصور و طراحی کنید
 • محصول خود را بسازید
 •  یک لندینگ پیج برای محصولتان در سایت خود ایجاد کنید
 •  قفسه کالایی یوتیوب پارتنر خود را فعال کنید
 •  محصول خود را در ویدئوهایی که منتشر می کنید، تبلیغ کنید
 •  کاربران را کانال یوتیوب خود را به لندینگ پیج سایتتان دعوت کنید

3. بازاریابی وابسته به یک سازمان (Affiliate Marketing)

بهترین راه برای موفقیت در بازاریابی وابسته ، به اشتراک گذاشتن واقعی درمورد اینکه محصول شما زندگی شما را چگونه تغییر داده است. YouTube مکانی عالی برای شروع به اشتراک گذاری است – شما می توانید نحوه استفاده از محصول ، چرا آن را دوست دارید ، به سوالات رایج و موارد دیگر پاسخ دهید. (فقط مطمئن باشید که همه و همه دستورالعمل های شرکت خود را دنبال می کنید!)

ویدئو امکان ایجاد برخی از روش های اضافی برای اتصال را فراهم می کند که همیشه در متن به خوبی نشان داده نمی شوند. می توانید فیلم ها ، آموزش ها ، بررسی محصولات و “حمل و نقل” را “بدون جعبه گشایی” انجام دهید. پیوند وابسته خود را در توضیحات ویدئو یا / ویدئو قرار دهید. افشا کردن را فراموش نکنید!

4. کسب درآمد از یوتیوب با تولید محتوا تبلیغاتی برای اسپانسرهای برند (Brand Sponsors)

به همان روشی که مارک ها با وبلاگ نویسان برای فرصت های حمایت مالی کار می کنند ، آنها به دنبال YouTubers عالی هستند تا محصولات خود را به طور گسترده و گسترده به اشتراک بگذارند.  یک برند را برای شروع همکاری پیدا کنید یک پیشنهاد وسوسه انگیز در مورد بازدیدی که قرار است به وجود بیاید به آن ها ارائه کنید به صورت شفاف تبلیغات برند موردنظر را در محتوای خود پیاده سازی کنید

5. کسب درآمد از یوتیوب با کمک اسپانسرهای محلی (Community Sponsors)

مدتی است که YouTube دکمه “Sponsor” را در برخی کانال های بازی در دسترس قرار داده است. آنها فقط آزمایش بتا را با کانال های غیر بازی نیز شروع کردند.

با 4.99 دلار در ماه ، بزرگترین طرفداران شما می توانند کانال شما را حمایت مالی کنند. این به آنها یک نشان کوچک می دهد که در نظرات شما با نام آنها نشان داده می شود. همچنین می توانید امتیازات ویژه مانند تماشای ویدئو فقط برای حامی مالی را به آنها ارائه دهید. سازندگان 70٪ از درآمد را پس از کسر مالیات دریافت می کنند. برای دیدن اینکه آیا این گزینه را در دسترس دارید ، به Channel > Status and Features > Sponsorships بروید.

6. تبدیل به یک اینفلوئنسر Influencer  در آمازون شوید

آمازون اخیراً برنامه Influencer خود را معرفی کرده است که تا کاربران در شبکه های اجتماعی در YouTube ، Facebook ، Instagram و Twitter امکان می دهد از طریق توصیه های آمازون خود درآمد کسب کنند. پس از تأیید ، شما می توانید یک صفحه در آمازون پر از محصولات توصیه شده مانند این صفحه ایجاد کنید. سپس می توانید پیوند شخصی شده را در کانال های رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید. وقتی کسی از طریق آن کلیک کرده و خرید می کند ، در دسته بندی محصولات تأیید شده کمیسیون دریافت خواهید کرد. البته باید بدانید که این برنامه برای همه آزاد نیست. اگر با حساب توییتر یا YouTube خود اقدام می کنید ، فوراً پذیرفته یا رد می‌شوید.

7. از طریق مشترکین یا اعضای YouTube Red کسب درآمد کنید

YouTube Red سرویس اشتراکی است که کاربران می توانند خریداری کنند و تبلیغات را از فیلم های خود حذف می کند. به عنوان یک تولید کننده محتوا در یوتیوب ، می توانید بر اساس مدت زمانی که این مشترکان  برای فیلم های شما صرف می کنند ، کمیسیون دریافت کنید. شما می توانید زمان تماشای این مشترکان را در Analytics  کانال خود مشاهده کنید.

البته برای اینکه چنین مشترکانی را جذب کنید باید اطمینان حاصل کنید که فیلم های شما جالب و مفید هستند و دارای سئو بسیار خوبی هستند. هم‌چنین شما باید واجد شرایط استاندارد درآمدزایی باشید. (1000 مشترک و 4000 ساعت تماشا در یک سال گذشته).


حتما بخوانید: تقویت سیگنال وای فای


10 روش برای افزایش اعضا کانال یوتیوب

بعد از اینکه از قوانین کسب درآمد از یوتیوب و باید و نباید ها گفتیم نوبت به روش هایی برای جذب مخاطب می‌رسد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

افزایش اعضا کانال یوتیوب
افزایش اعضا کانال یوتیوب
 1.  به خانه تکانی کانال یوتیوب خود بپردازید و همه محتوای آن را ارزیابی کنید. احتمالا متقاعد خواهید شد که باید چند محتوای قدیمی به دلیل ناکارآمدی، تولید ضعیف و بی ربط بودن حذف شوند. اگر شما بیزینس خود را نیز دارید با این کار باعث می‌شوید اعتماد بازدیدکنندگان از بین نرود

 2. محتوای با احتمال بازدید بسیار بالا تولید کنید: شاید فکر کنید که این امری بدیهی به نظر برسد اما بهترین راه برای اینکه در میان میلیونها یوتیوبر و میلیاردها ویدئو بدرخشید تولید محتوای منحصر به فرد و مورد پسند عموم است. برای اینکار باید برای تولید محتوای مناسب تحقیق کنید. برای نحوه ضبط ویدئو یادداشت هایی بنویسید و از لوازم مناسب بهره ببرید و از همه مهم تر 10 ثانیه اول ویدئو خود را به تاثیرگذارترین زمان ویدئو تبدیل کنید.
 3. از پیشنمایش های درجه یک در کانال یوتیوب خود استفاده کنید. یوتیوب امکان گذاشتین channel trailers را برای شما فراهم کرده است.
 4. ویدئوهای با طول متناسب بسازید. ویدئوهایی با طول کوتاه برای جذب مخاطب بسیار مناسب هستند. اما اگر قصد کسب درآمد با ضمیمه کردن تبلیغات یوتیوب دارید ویدئوهایی بین 10 تا 20 دقیقه مناسب هستند.
 5. از ویدئوهای مشابه پلی لیست درست کنید.
 6. در پایان ویدئوهای خود بینندگان را دعوت کنید تا کانال شما را دنبال کنند یا ویدئوهای دیگر شما را تماشا کنند.
 7. به صورت مداوم تولید محتوا کنید.
 8. در تبلیغات یوتیوب سرمایه گذاری کنید که شامل نمایش تبلیغات، تبلیغات همپوشانی، تبلیغات ویدیویی قابل رد شدن و غیر قابل رد شدن و غیره می‌باشد.
 9. کانال خود را به انجمن های آنلاین مرتبط ارتقا دهید. مثل یک گفتگو در توییتر ،یک گروه LinkedIn  یا Reddit یا یک انجمن آنلاین معروف دیگر.
 10. بینندگان  را تشویق کنید تا در کانال شما مشترک شوند. به طوری که به آنها توضیح دهید با اشتراک در این کانال چه چیزهایی می‌بینند یا می‌آموزند.

جمع بندی

با مقاله قوانین کسب درآمد از یوتیوب : ترفند های آپلود ویدیو با بازدید بالا با ترفند های آپلود ویدیو و خط مشی یا سیاست های مربوط به آن در یوتیوب آشنا شدید. هم‌چنین نکات و تنظیمات فعال سازی کسب درآمد از کانال یوتیوب را آموخته و با قوانین کپی‌رایت یا حق نسخه برداری آشنا شدید. در ادامه آموختید  چگونه در ایران می‌توانید یک یوتیوبر باشید و با چه روش ها و ترفندهایی بازدید کانال و ویدئوهای یوتیوب خود را بالا ببرید.

 


بیشتر بخوانید: ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل به ساده‌ترین روش


از همراهی شما نهایت سپاس را داریم.

همچنین شما می‌توانید با مرکز مشاوره و راهنمایی تیم برقچی با شماره 35000020-021 در تماس باشید تا مشاورین ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.
4.1/5 - (13 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
23 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها
زری
زری
1 ماه پیش

سلام
میشه درامدزایی از پولخند رو هم توضیح بدین؟ از سایتش خوندم اما یه قسمتهایی رو نفهمیدم چی میگه!

سیلا عزیز
سیلا عزیز
5 ماه پیش

سلام آیا برای ویدیو های شارت هم قوانین کاپی‌رایت وجود دارد.

ریحانه جعفری
ریحانه جعفری
5 ماه پیش
پاسخ به   سیلا عزیز

سلام
قوانین کپی رایت برای تمامی ویدیوها هست

MANIRAZAVI
MANIRAZAVI
6 ماه پیش

سلام ببخشید تو ایران درآمد زایی از یوتیوب جرم محسوب میشه؟

رضا میرزایی
رضا میرزایی
6 ماه پیش
پاسخ به   MANIRAZAVI

سلام
خیر. فقط یوتیوب فیلتره و ممکنه برای نقد کردن درامد چالش داشته باشید

NobBoy
NobBoy
7 ماه پیش

سلام برای کسب در آمد از یوتوب حتماً چهره فرد باید باشد یا اینکه ویدیو رو ادیت کند کافیه هست (ویدیو گیم پلی بازی) ممنون میشم راهنمایی کنید

رضا میرزایی
رضا میرزایی
7 ماه پیش
پاسخ به   NobBoy

سلام
لزوما نیاز به نشون دادن چهره نیست. ادیت ویدیو باید به شکلی باشه که تغییرات قابل توجهی در ویدیو صورت گرفه باشه

NobBoy
NobBoy
6 ماه پیش
پاسخ به   رضا میرزایی

ممنون از توضیحات

وحید
وحید
7 ماه پیش

سلام.اگر مااز طریق اشتراک گذاری فایل ان فیلم را با لپ تاپ دانلود کنیم برای ان یوتیوبر درامد محسوب میشود.مثل ویو

م. م
م. م
8 ماه پیش

سلام
ویدیوهای زیر 8دقیقه درامد دارن؟

رضا میرزایی
رضا میرزایی
7 ماه پیش
پاسخ به   م. م

سلام بله

ماهان
ماهان
9 ماه پیش

سلام من بدون وبکم میخام ویدو تو یویتوب بزارم میشه؟
۲ اهنگ هایی ب کل یویتوب گذاشتن من اون رو رو یک ویدو گذاشتم ایا درامدم قطع میشه؟

عرفان
عرفان
11 ماه پیش

سلام
من میخوام ویدئو های طنز رو آپلود کنم (تیکه هایی از سریال های طنز) مشمول کپی میشه؟ درآمد زایی داره؟؟

علی خیری
علی خیری
1 سال پیش

سلام خسته نباشید . من ۱ اخطار دریافت کردم و کانالم نزدیک به درامد زایی رسیده . چگونه اخطارم حذف میشه؟ بعد ۳ ماه ایا حذف میشه؟

رضا میرزایی
رضا میرزایی
11 ماه پیش
پاسخ به   علی خیری

سلام
وقت بخیر
اخطاری که دریافت کردید چه بود؟

آریا
آریا
1 سال پیش

سلام خدمت شما
برای کسب درامد از یوتیوب باید موضوع کانال کاملا مشخص باشه؟
مثلا میشه یه کانال زد داخل اموزش زبان انگلیسی داد کنارش ویدیوهای دیگه مثل ولاگ و… هم قرار داد یا اینکه حتما باید موضوع کانال مشخص باشه؟

رضا
رضا
1 سال پیش

سلام . وقتتون خوش ، خسته نباشید ، یه سوال داشتم از خدمتتون .
من میخوام آموزش فلان نرم افزار رو توی یوتیوب آپلود کنم و بقیه استفاده کنند ، ولی ویدیو ساخته خودم نیست و به قولی بازنشر محسوب میشه ، آیا درامدی برای بنده متصور هست یا اون فردی که این ویدیو ها رو تولید کرده و گذاشته میتونه درخواست بده و درآمد بره برا خودش و من چیزی گیرم نیاد ، متشکرم

رضا نصیری
رضا نصیری
1 سال پیش
پاسخ به   رضا

سلام اگه محتوا تکراری باشه و قبلا در یوتیوب منتشر شده باشه مشمول قانون کپی رایت میشه

امیر
امیر
1 سال پیش

ممکنه در رابطه با این قسمت بیشتر توضیح دهید؟

یوتیوبرها باید طی 12 ماه گذشته 4000 ساعت زمان تماشای کلی داشته باشند. دقت داشته باشید که این آمار باید برای ۱ سال اخیر شما باشد.

یعنی اگر من در یک ماه اخیر ۴۰۰۰ ساعت زمان تماشا داشته باشم ، قبول نیست؟
یا من اول باید ۴۰۰۰ ساعت تماشا داشته باشم، بعد از آن ۱۲ ماه شروع می شود برای محاسبه؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   امیر

نه این یک آفر هست که یوتیوب به کاربرانش داده، شما میتونید با یک ویدیو واچ تایم 4000 ساعت بگیرید این دیگه هنر شماست. البته باید درکنار 4000 ساعت، 1000 تا هم عضو داشته باشید

مهدی فرهنگی
مهدی فرهنگی
2 سال پیش

سلام و وقت بخیر 
من حدود یک ماه هست که کانال موزیک زدم در یوتیوب 
به تازگی خبری شنیدم که فقط اهنگ سازان و خوانندگان میتونن از این راه به مانیتایز برسن . البته من همه قوانین یوتیوب رو رعایت می کنم و تمام اهنگ ها بدون کپی رایت هستن . 
میخواستم ببینم این خبر صحت داره و ایا من راهمو ادامه بدم یا نه ؟ 

با تشکر

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 سال پیش
پاسخ به   مهدی فرهنگی

اگر قوانین زیر رعایت شود شما میتوانید از هر محتوایی درامد کسب کنید:
YouTube Community Guidelines & Policies
Terms of Service
YouTube Copyright & Fair Use Policies
AdSense Program policies
همینطور متداول ترین دلایلی که درآمدزایی در کانال های موسیقی را تهدید و غیرفعال میکند به شرح زیر است:
1. استفاده مجدد از موزیک در کانال
2. مطالب تکراری: یک کلیپ مشابه را می توان در چندین کانال قرار داد اما ، اگر یک کانال حاوی ویدیوهای زیادی باشد که در کانال های دیگر تکرار میشود بسیار خطرناک است.
مجموعه آهنگ های هنرمندان مختلف یکی از مواردی است که حتما درامدزایی شما رو غیرفعال میکند. مهم نیست که مجوز استفاده از آن آهنگها را دارید این ممنوعیت مربوط به اقدامات حفاظت از حق کپی رایت نیست.

علی شیرازی
علی شیرازی
2 سال پیش

ممنون از مطالب خوبتون