بهترین مکان برای نصب دوربین مداربسته

بهترین مکان برای نصب دوربین مداربسته

بهترین مکان برای نصب دوربین مداربسته عنوان این مطلب از بلاگ برقچی است. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

اگر قصد داشته باشید تا امنیت لازم برای محل کار یا زندگی خود را تا حد زیادی تامین کنید، به ابزارهای مختلفی نیاز خواهید داشت. سیستم‌های ضد سرقت، به کار گیری افرادی برای تامین امنیت، دوربین‌ مداربسته و غیره از عواملی است که به تامین امنیت یک مکان کمک شایانی می‌کند. در این بین اما جایگاه دوربین مداربسته شاید از همه عوامل بیشتر باشد؛ اما فکر می کنید این ابزار بهتر است در کجا نصب شود تا بیشترین بازدهی را داشته باشد؟ با مجله برقچی همراه‌ باشید تا در این مورد اطلاعات بیشتری بدانید.

فهرست:

نصب دوربین مداربسته در بخش بیرونی ساختمان

۱-درب اصلی بهترین مکان برای نصب دوربین مداربسته

یکی از انتخاب‌های بهترین مکان برای نصب دوربین مداربسته درب اصلی است. درب اصلی یا جلویی شاید نقطه ای باشد که به نظر خیلی از افراد، زیاد مورد توجه افراد سارق قرار نگیرد، اما با این حال ۳۴ درصد آن‌ها از این بخش برای وارد شدن به حریم مکان‌های مد نظر خود استفاده می‌کنند. البته چون این بخش به عنوان گذرگاه اصلی یک ساختمان در نظر گرفته می‌شود و در کنار خود امکاناتی از قبیل آیفون تصویری دارد، می‌توان دوربین مداربسته را در بخش‌های دیگر یک ساختمان مثل گاراژ یا حیاط  به کار برد که در حالت عادی مثل این بخش دید مناسبی ندارند.

۲- درب پشتی یا درب جانبی بهترین مکان برای نصب دوربین مداربسته

یکی دیگر از بهترین مکان برای نصب دوربین مداربسته درب پشتی است. این درب ها به دلیل کمتر بودن در میدان دید افراد ساکن در ساختمان، می‌توانند گزینه خوبی برای سارقین به منظور ورود بدون اجازه در منزل باشند. لذا نصب دوربین به صورتی که ورود و خروج افراد مختلف از این بخش را به خوبی پوشش دهد، امری اجتناب ناپذیر است.

۳- بخش‌هایی مثل گاراژ یا مسیر فرعی منتهی به ساختمان 

در بسیاری از ساختمان‌ها، بخشی به نام گاراژ ایجاد شده که جایگاهی برای وسایلی از قبیل اتومبیل، دوچرخه، لوازم ورزشی و غیره است. این وسایل طعمه بسیار مناسبی برای افراد سارق است و علی القاعده اگر محیطی که این وسایل در آنجا قرار می‌گیرد، به خوبی نظارت نشود، این خطر به مراتب بیشتر خواهد شد. از طرفی اگر یک ورودی مخصوص برای گاراژ شما وجود داشته باشد، بهتر است که این ورودی را با  دوربین مداربسته کنترل کنید تا خیالتان را از بابت عبور و مرور افراد مختلف، آسوده کنید.

بهترین مکان برای نصب دوربین مداربسته
بهترین مکان برای نصب دوربین مداربسته

۴- بخش حیاط منزل بهترین مکان برای نصب دوربین مداربسته

شاید بهترین مکان برای نصب دوربین مداربسته حیاط منزل باشد. حیاط منزل محیطی برای بازی و تفریح کودکان،  نگهداری حیوانات یا حتی وسایل نقلیه است. از طرفی از این بخش می‌توان مطلع شد که کسی این محیط را زیر نظر گرفته است یا نه، لذا این پیشنهاد را به شما می‌کنیم که هیچ وقت از نظارت بر محیط حیاط منزل خود غافل نشوید و در بخش مناسبی دوربین مداربسته را به کارگیری کنید.

نصب دوربین مداربسته در بخش درونی ساختمان

بهترین مکان برای نصب دوربین مداربسته در درون فضای خانه را در ادامه این مطلب بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

۱- بخش‌های داخل واحد آپارتمان مثل اتاق یا آشپزخانه

بسیار خوب، از داخلی ترین بخشی که می‌توانید از دوربین مداربسته استفاده کنید، شروع می‌کنیم. بسیاری از کودکان و فرزندان ما نیاز به مراقبت دارند یا حتی سالمندانی که در خانه کنار ما زندگی می‌کنند نیازمند توجهی بسیاری هستند. در چنین شرایطی به کمک یک دوربین بی سیم نیز می‌توانید نظارت مناسبی برای این شرایط داشته باشید، تا در صورت نیاز به اقدام، فورا دست به کار شوید. همچنین این مسئله در مورد شمایی که صاحب یک کسب و کار هستید و قصد دارید برای راندمان بالاتر بر روی کارمندان خود نظارت بیشتری داشته باشید، صادق است. با به کارگیری یک سیستم دوربین مدار بسته، همه چیز را تحت کنترل خود داشته باشید.

۲- بخش مشاع آپارتمان مثل راه پله ها و درب ورودی واحد آپارتمان

به کارگیری دوربین مداربسته در چنین بخش‌هایی سبب ایجاد نظم بیشتر در ساختمان می‌شود. از طرفی در کنار استفاده از دوربین در بخش‌های دیگری که گفته شد، امنیت بالاتر خواهد رفت؛ چرا که عبور و مرور تمامی افراد در اطراف واحد محل سکونت شما هم رصد خواهد شد.


بیشتر بخوانید:

مراحل و آموزش نصب دوربین مداربسته


مکان‌های غیر مجاز نصب دوربین مداربسته

اما در چه مکان‌هایی نباید اقدام به نصب دوربین مداربسته کنید و بهترین مکان برای نصب دوربین مداربسته نیستند.

۱- مکان‌هایی که حریم خصوصی را نقص می‌کند

همانطور که نصب دوربین مداربسته در بسیاری از مکان‌ها توجیه و حتی قانون مخصوص به خود را دارد، نصب نکردن آن در بخش‌هایی نیز دلایل خاص خودش را دارد. مثلا اگر قصد دارید در مکانی دوربین مداربسته را نصب کنید که ممکن است به نقض حق همسایگی منجر شود، حتما از این کار اجتناب کنید و پیش از آن قوانین مربوطه را بررسی کنید، چرا که تصویر برداری دوربین شما ممکن است حریم خصوصی برخی از همسایگان شما را از بین ببرد. همچنین ضبط صدا توسط دوربین‌ نیز ممکن است تبعاتی برای شما داشته باشد، لذا این مورد را هم حتما قبل از اقدام به نصب، بررسی نمایید.

۲- مکان‌هایی مثل اتاق خواب، حمام و اتاق پرو

بخش‌هایی از منزل یا محل کار هستند که حریم خصوصی و محدوده آسایش افراد به حساب می‌آیند، لذا باید توجه داشته باشید  به دلیل اینکه قصد نظارت بر محیط زندگی یا کار خود را دارید یا بیش از حد احساس نگرانی می‌کنید، این حریم را زیر پا نگذارید. البته شاید در مورد کودکان در سنین خیلی پایین در محیطی مثل اتاق خواب این مسئله مهم نباشد، اما در سنین بالاتر این مورد را فراموش نکنید. همچنین در محل کار خود نیز برای حفظ حریم شخصی و احترام به مشتریان این نکته را همواره مد نظر داشته باشید.

نکات فنی نصب دوربین مداربسته در مکان‌های مختلف

در بخش‌های قبلی در مورد مکان‌هایی که باید دوربین نصب شود صحبت کردیم. اما این نصب باید در چه موقعیت و چه شرایطی باشد تا بتواند بازدهی بالایی داشته باشد؟

۱-نصب دوربین مداربسته در محیط بیرونی

اگر تصمیم خود را گرفتید تا دوربین را در فضای باز به کار بگیرید، قاعده کار این است که آن را در ارتفاعی ۸ فوتی نصب کنید. این ارتفاع هم محدوده را به خوبی پوشش می‌دهد، هم در دسترس افراد سارق نخواهد بود. از طرفی به جهت نور خورشید نیز در حین نصب دوربین، دقت داشته باشید، چرا که نور زیاد کنتراست تصویر را بالاتر می‌برد و شناسایی وقایع در حین مشاهده تصاویر مشکل می‌شود.

مورد بعدی در نصب دوربین این است که شاید بسیاری از دوربین‌ها در شرایط مختلف آب و هوایی مقاوم باشند، اما این به آن معنا نیست که نسبت به حفاظت از دیوایس در شرایط مختلف آب و هوایی بی تفاوت باشید. برای همین منظور و افزایش طول عمر دستگاه، اقدامات لازم را حتما لحاظ کنید.

نکته در مورد نصب دوربین مداربسته در فضای باز

در برخی از موارد اگر فرد سارق دوربین را ببیند، برای او نقش بازدارنده خواهد داشت و ممکن است از قصد خود صرف نظر کند. اما هستند افرادی که به عمد دوربین را از کار می‌اندازند و کار خود را به سرانجام می‌رسانند. لذا این به تصمیم شما بستگی دارد که دوربین را در موقعیت آشکار نصب کنید یا مخفی. اما گزینه دیگری هم وجود دارد به صورتی که یک دوربین تقلبی را به صورت آشکار  نصب کنید و پشت سر آن دوربین اصلی را قرار دهید تا در صورت مشکل دار شدن دوربین اول، اطلاعات دوربین دوم در دسترس باشد.

۲- نصب دوربین مداربسته در محیط درونی

اگر بنا دارید تا دوربین مداربسته را در محیط داخلی نصب کنید، بهتر است این نصب را در گوشه دیوار اتاق انجام دهید به صورتی که بيشتر زوایای اتاق در دیدرس شما باشد. اما در این بین از پنجره‌ها غافل نشوید و این را بدانید که نور پنجره ممکن است برای تصویر شما مشکل ایجاد کند. برای همین منظور فاصله لنز را نسبت به شیشه یا نور مد نظر داشته باشید. در واقع بهتر است که مانع ورود مستقیم نور از منابع مختلف نور در اتاق به لنز دوربین شوید تا بهترین تصویر را بتوانید دریافت کنید. البته لازم است به این مورد نیز اشاره کنیم که در این بین، دوربین‌هایی هستند که درون خود مادون قرمز دارند و کمک می‌کنند که در نور کم نیز تصویر برداری انجام شود، لذا می‌توانید آن‌ها را نیز به کار گیری نمایید.

سخن پایانی در مورد بهترین مکان برای نصب دوربین مداربسته

با تشکر از شما عزیزان جهت عنایت به این مقاله، توجه شما را به جمع بندی مطالب یاد شده جلب می‌نماییم:

در این مقاله در مورد بهترین مکان برای نصب دوربین مداربسته، مکان‌های مناسب نصب و بخش‌های ایده آلی که بتواند پوشش و امنیت لازم را ایجاد نماید، صحبت کردیم. اما این نکته را به یاد داشته باشید که در موارد زیادی این کار یک کار تخصصی است، بنابراین اگر قصد دارید تا با ابزارهای نامناسب و بدون تجربه خاصی در این حوزه اقدام به نصب دوربین نمایید، بهتر است این فرآيند را به دست افراد متخصص بسپارید. در وبسایت برقچی هم تجهیزات مرتبط و هم افراد متخصص جهت انجام امور مربوط به نصب دوربین وجود دارند و در صورتی که تمایل داشته باشید در این مورد اطلاعات بیشتری کسب نمایید، به بخش‌های مرتبط با وبسایت برقچی مراجعه فرمایید.

 

4.2/5 - (5 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها
مسعود خسروی
مسعود خسروی
2 سال پیش

ممنون مفید بود