لیست کامل تمامی کدهای دستوری رایتل

کدهای دستوری رایتل

کدهای دستوری در شبکه‌های ارتباطی به‌منظور انجام عملیات مختلف توسط مشترکین، ابزاری حیاتی محسوب می‌شوند. شرکت‌های ارتباطات همراه از جمله رایتل، از کدهای دستوری برای فراهم کردن دسترسی سریع و آسان به خدمات متنوع خود استفاده می‌کنند. راهنمای کدهای دستوری رایتل، به مشترکین این امکان را می‌دهد تا به‌راحتی به خدمات مختلف ارائه شده توسط اپراتور از جمله دریافت موجودی حساب، خرید بسته‌های مکالمه، خدمات پرداخت قبض، خدمات اینترنت نامحدود، خرید انواع بسته اینترنت، سرویس پیشواز یا راینواز، فعال‌سازی بسته‌های هدیه رایگان رایتل و سایر خدمات خاص دیگر، دسترسی داشته باشند.

همچنین در کوتاه‌ترین زمان ممکن، در هر مکانی به‌صورت غیرحضوری، از امکانات موجود متناسب با نیاز و دلخواه خود، بهره‌مند شوند. اگر شما هم از مشترکین اپراتور رایتل هستید یا به دلیل امکانات خاص رایتل، قصد تهیه و استفاده از سیم‌کارت رایتل را دارید، در این مطلب با برقچی همراه باشید تا با پرکاربردترین کدهای دستوری اپراتور رایتل آشنا شوید.

فهرست مقاله:

تمامی کدهای دستوری رایتل

اپراتور رایتل نیز مانند دو اپراتور بزرگ همراه اول و ایرانسل، برای دسترسی به خدمات توسط مشترکین، سامانه رایتل من و اپلیکیشن موبایلی رایتل من را عرضه نموده که خدمات وسیعی را به مشترکین ارائه می‌دهند. در اپلیکیشن رایتل من که برای کاربران اندروید در دسترس است، کاربر می‌تواند از مجموع اعتبار بسته‌های مکالمه، پیامک و اینترنت خود مطلع شده و از خدماتی نظیر افزایش اعتبار، تاریخچه بسته، خرید بسته و سایر سرویس‌ها استفاده کند. همین‌طور کاربران آیفون و سیستم عامل IOS نیز می‌توانند از نسخه وب‌اپلیکیشن رایتل من بهره‌مند شوند.

اما رایتل با ارائه کدهای دستوری متنوع، استفاده از خدمات خود را برای کاربران بسیار ساده‌تر، سریع‌تر و لذت‌بخش‌تر نموده است. با بهره‌مندی از این ویژگی امکان دسترسی سریع به خدمات رایتل برای مشترکین فراهم شده است. مشترک می‌تواند برای شارژ سریع یا دریافت موجودی حساب خود، بدون نیاز ورود به حساب کاربری یا اپلیکیشن رایتل، از کدهای دستوری خاص رایتل استفاده نماید. تمام کدهای دستوری رایتل مرتبط با فعال‌سازی یا غیرفعال‌سازی خدمات اضافی نیز متنوع بوده و بسته به نوع خدمات، مانند اینترنت، پیامک، ویژگی‌های تماس و غیره، متفاوت می‌باشند.

با استفاده از این کدها، مشترکان می‌توانند به‌راحتی و بدون نیاز به مراجعه فیزیکی به فروشگاه‌ها یا استفاده از سایت‌ها، به خدمات مختلف دسترسی پیدا کنند. از مزایای استفاده از کدهای دستوری رایتل دائمی و کدهای دستوری رایتل اعتباری، سهولت در استفاده، طراحی ساده، سرعت در انجام امور، دسترسی 24 ساعته، عدم نیاز به اینترنت، هزینه کمتر و حفظ حریم خصوصی است. در ادامه با مهم‌ترین و کاربردی‌ترین کدهای دستوری رایتل آشنا خواهیم شد.


بیشتر بخوانید: اینترنت رایگان همراه اول، ایرانسل، رایتل (تمام روش‌ها)


کد دستوری خرید شارژ رایتل

در شبکه رایتل، برای خرید شارژ از کدهای دستوری مختلفی استفاده می‌شود. البته در این اپراتور می‌توانید از کد *200# هم برای شارژ و هم خرید بسته اینترنت استفاده کنید. با شماره‌گیری این کد دستوری و انتخاب گزینه مورد نظرتان می‌توانید اطلاعات و خدمات لازم را دریافت نمائید. علاوه بر شارژ عادی رایتل، شما می‌توانید از شارژ شورانگیز این اپراتور نیز برخوردار شوید و از طریق آن 25 درصد شارژ بیش‌تر دریافت کنید. هر کدام از این بسته‌های شارژ، کد شارژ رایتل مخصوص دارد. علاوه بر این مشترکان با استفاده از کد دستوری باقیمانده شارژ رایتل، کد دستوری رایتل انتقال شارژ و کد دستوری رایتل اعلام موجودی، می‌توانند از مانده شارژ سیم‌کارت خود مطلع شوند و از خدمات انتقال شارژ و اعلام موجودی بهره‌مند گردند.

کد دستوری خرید شارژ رایتل
کد دستوری خرید شارژ رایتل

کد دستوری مکالمه رایتل

رایتل علاوه بر شارژ عادی سیم‌کارت، بسته‌های مکالمه‌ای را نیز برای مشترکین در نظر گرفته است که تمام مشترکین سیم‌کارت‌های اعتباری و سیم‌کارت‌های دائمی رایتل، در صورتی‌که استفاده بیش‌تری از مکالمه دارند، می‌توانند با خرید این بسته‌ها، هزینه ارتباطی خود را کاهش دهند. این بسته‌های مکالمه هم برای مکالمه داخل شبکه و هم برون شبکه بسیار مناسب و به‌صرفه هستند. از جمله این بسته‌ها، بسته مکالمه نامحدود و بسته پیشنهادی دست‌دوز رایتل است.برای فعال‌سازی این بسته‌ها می‌توانید از طریق اپلیکیشن رایتل من، سامانه رایتل من، یا از طریق وب‌سایت رایتل ، اقدام نمائید. اما یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای فعال‌سازی بسته رایتل، استفاده از کد دستوری تعیین‌شده توسط اپراتور رایتل است که بدون نیاز به اینترنت، امکان دسترسی سریع را برای شما فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با شماره‌گیری کد دستوری *225#، بسته‌های مکالمه نامحدود و با کد دستوری *222#، بسته‌های منحصر به‌فرد اینترنت و مکالمه با عنوان بسته دست‌دوز را فعال نمائید.

کد دستوری پرداخت قبض رایتل

پرداخت قبض رایتل مخصوص مشترکین دائمی رایتل است. مشترکین دائمی رایتل می‌توانند قبض موبایل خود را از طریق سامانه تلفن گویای شرکت رایتل پرداخت نمایند. به این ‌منظور لازم است تا با شماره‌گیری 200 یا 09202000000 و انتخاب گزینه مربوط به قبض پایان‌دوره یا میان‌دوره، مبلغ را از طریق اتصال به درگاه بانک پرداخت نمایند. هم‌چنین می‌توان با مراجعه به وب‌سایت رایتل و انتخاب گزینه مربوط به پرداخت قبض، نسبت به پرداخت اقدام نمود.

کد دستوری خرید بسته اینترنت رایتل

نیاز به اینترنت از نیازهای اساسی این روزها است که اپراتورهای تلفن همراه برای پوشش وسیع‌تر و ارائه خدمات بیش‌تر، به‌منظور جذب مشتریان، باهم در رقابتند. رایتل هم در رقابت با دو اپراتور همراه اول و ایرانسل، دسترسی به اینترنت با سرعت بالا و پوشش گسترده را برای مشترکین خود فراهم نموده و در تکمیل فعالیت‌های خود، بسته‌های متنوع اینترنت را ارائه می‌دهد که از طریق تنظیمات اینترنت رایتل قابل فعال‌سازی توسط مشترکین این اپراتور می‌باشد. کدهای دستوری رایتل برای اینترنت، هم برای دارندگان سیم‌کارت‌های دائمی و هم دارندگان سیم‌کارت اعتباری رایتل، در دسترس می‌باشد.

تمام مشترکان رایتل می‌توانند از سه طریق زیر نسبت به تهیه بسته اینترنت رایتل اقدام نمایند:

 1. خرید بسته اینترنت با کد دستوری: کد فعال‌سازی اینترنت رایتل، اولین، ساده‌ترین و در عین‌حال سریع‌ترین روش خرید بسته اینترنت رایتل است. مشترکین رایتل با استفاده از کد دستوری می‌توانند علاوه بر خرید انواع بسته‌های اینترنت رایتل، از باقی‌مانده شارژ خود مطلع شده و بسته جدید خریداری نمایند. با استفاده از کد دستوری *200# امکان خرید بسته اینترنت رایتل و با شماره‌گیری کد دستوری *144# امکان استعلام اینترنت رایتل و خرید بسته جدید برای مشترکین رایتل فراهم است. مزیت استفاده از کد دستوری برای خرید اینترنت، عدم نیاز به اینترنت است که حتی در صورت پایان یافتن بسته اینترنت و عدم اتصال به شبکه، می‌توانید از این کدهای دستوری استفاده کنید.

  کد مانده اینترنت رایتل
  کد مانده اینترنت رایتل
 2. خرید بسته اینترنت از اپلیکیشن رایتل من: از قابلیت‌های اپلیکیشن رایتل من، امکان خرید بسته یکماهه، سه ماهه و سایر بسته‌های موجود و پرداخت مستقیم هزینه آن است. با اتصال به اینترنت و ورود به اپلیکیشن در منوی خرید بسته، قادر خواهید بود بسته اینترنت متناسب با نیاز و بودجه خود را انتخاب و خریداری نمایید.
 3. خرید بسته اینترنت از طریق وب‌سایت رسمی رایتل: با وارد شدن به سایت رسمی رایتل، انواع بسته‌های اینترنت رایتل را می‌توانید مشاهده نموده و به‌صورت آنلاین با انتخاب و پرداخت هزینه بسته، آن را روی سیم‌کارت خود فعال نمائید.

بیشتر بخوانید: لیست کامل تمامی کدهای دستوری ایرانسل


کد دستوری آهنگ پیشواز رایتل

یکی از خدمات اپراتور رایتل، سرویس آهنگ پیشواز یا راینواز است که طرفداران بسیاری دارد. این سرویس به‌منظور دلنشین کردن زمان انتظار برای پاسخ‌گویی، به لیست خدمات رایتل اضافه شده است و از چند طریق قابل فعال‌سازی می‌باشد.

روش اول فعال‌سازی از طریق سامانه پیامکی رایتل است؛ به این منظور لازم است کد آهنگ پیشواز مورد نظر خود را به سرشماره 2030، با پیشوند ON ارسال نمائید. با ارسال این پیام، پس از مدتی آهنگ پیشواز برای شما فعال خواهد شد.

روش دوم استفاده از کد دستوری *210# می‌باشد. با استفاده از این کد دستوری و طی مراحل خواسته شده می‌توانید به‌سرعت آهنگ مورد علاقه خودتان را به‌عنوان آهنگ پیشواز فعال کنید.

علاوه بر این، سرویس آهنگ پیشواز رایتل از طریق سامانه تلفن گویای 210 یا وب‌سایت راینواز به آدرس rbt.rightel نیز قابل فعال‌سازی می‌باشد. هزینه آهنگ پیشواز رایتل برای یک دوره 30 روزه، حداکثر 10000 ریال می‌باشد و هیچ‌گونه هزینه دیگری اعم از هزینه ماهیانه، تغییر تنظیمات یا فعال‌سازی نداشته و پس از اتمام دوره نیز به‌صورت خودکار تمدید خواهد شد؛ اما در صورتی‌که تمایل به قطع سرویس داشته باشید می‌توانید آن را غیرفعال نمائید. از جمله خدمات سرویس راینواز عبارتند از:

 • اختصاص یک یا چند راینواز به شخص یا گروهی از افراد در زمان دلخواه
 • عدم پخش راینواز برای فرد یا گروهی خاص
 • هدیه دادن راینواز به سایر مشترکین رایتل
 • کپی کردن راینواز سایر مشترکین از طریق کد دستوری #7

در جدول زیر، لیست کاملی از پرکاربردترین کدهای دستوری رایتل را مشاهده می‌نمائید که می‌تواند راهنمای خوبی برای استفاده شما با توجه به نیازتان باشد.

ردیف عنوان سرویس کد دستوری
1 کد دستوری خرید شارژ *200#, *724#, *780#, *789#
2 کد دستوری خرید اینترنت و پیگیری میزان اعتبار *140#
3 مکالمه نامحدود *225#
4 بسته‌های منحصر به‌فرد اینترنت و مکالمه *222#
5 پیگیری تماس‌ها (تماس از دست رفته و .) *130#
6 استعلام وضعیت سیم‌کارت *210#
7 آهنگ‌های پیشواز *210#
8 خدمات پیامکی و ارزش افزوده *195#, *800#
9 شارژ اضطراری *444#
10 فعال‌سازی هدایای جمعه *20#
11 شارژ شورانگیز *146#
12 استعلام سیم‌کارت *211#
13 استفاده از هدیه‌های رایتل *232#
14 پیگیری میزان باقی‌مانده اعتبار اینترنتی *140#
15 بسته اینترنتی ویژه *1*142*3#
16 بسته اینترنتی سه ماهه *142*2091#
17 خرید پیامک 100تایی *142*1*2*1#
18 خرید پیامک 500تایی *142*1*2*4#

جمع‌بندی

در این مطلب از برقچی، با انواع کدهای دستوری رایتل آشنا شدیم. اپراتور رایتل خدمات غیرحضوری خود را از طریق وب‌سایت رایتل، اپلیکیشن رایتل من و کدهای دستوری مختلف در اختیار مشترکین خود قرار داده است. سیم‌کارت‌های رایتل از قیمتی بسیار مناسب، آنتن‌دهی قوی و پوشش شبکه خوبی برخوردار هستند؛ علاوه بر این تعرفه خدمات پیامک و مکالمه، همین‌طور اینترنت رایتل، بسیار مقرون به‌صرفه است که باعث محبوبیت استفاده از این اپراتور بین کاربران شده است. در کنار تمامی مزایای سیم‌کارت‌های رایتل، ارائه کدهای دستوری رایتل با سهولت استفاده، سرعت عمل بالا و حفظ حریم شخصی، باعث شده تا محبوبیت این اپراتور دوچندان ‌شده و کاربران بسیاری را به خود جذب نماید.

از این‌که تا انتهای این مطلب با برقچی همراه بودید، بسیار ممنونیم. امیدواریم با ثبت نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود، ما را در ارائه مطالبی بهتر و کامل‌تر یاری نموده و در مطالب بعدی نیز همراه ما باشید.


بیشتر بخوانید: لیست کامل تمامی کدهای دستوری همراه اول


سؤالات متداول

پرکاربردترین کدهای دستوری رایتل کدام است؟

تمامی خدمات ارائه شده در اپلیکیشن و وب‌سایت رایتل من، از طریق کدهای دستوری قابل دریافت هستند؛ اما بین تمامی کدها، کدهای دستوری خرید شارژ رایتل، مکالمه رایتل، بسته اینترنت رایتل، پرداخت قبض رایتل و آهنگ پیشواز رایتل، جزء پرکاربردترین کدهای دستوری محسوب می‌شوند.

3/5 - (2 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها