تعرفه و قیمت بسته‌های اینترنت VDSL شاتل

تعرفه و قیمت بسته‌های اینترنت VDSL شاتل

با توجه به اینکه VDSL یک بستر جدیدتر نسبت به ADSL است و سرعت بالاتری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد، این سوال مطرح می‌شود که تعرفه و قیمت بسته‌های اینترنت VDSL چقدر خواهد بود؟ همچنین قیمت بسته‌های VDSL بیشتر از ADSL است، اما این بیشتر بودن تا چه حدی است و آیا مقرون به صرفه است؟ بسته‌های با حجم بیشتر آن به لحاظ قیمتی مناسب‌تر هستند یا بسته‌های کم حجم تر؟ برای دانستن همه این سوالات با مجله برقچی همراه باشید.

فهرست مقاله:

تعرفه‌های خوش قیمت بسته اینترنت VDSL

کدام بسته اینترنتی VDSL شاتل

پیسنهاد برقچی در مورد مودم مناسب

شرکت‌های ارائه‌دهنده بسته اینترنت VDSL

شرکت‌های ارائه‌دهنده بسته اینترنت VDSL
شرکت‌های ارائه‌دهنده بسته اینترنت VDSL

با توجه به‌ جدید بودن سرویس VDSL هنوز اکثر شرکت‌ها موفق به ارائه خدمات در این بستر نشده اند. در حال حاضر تنها دو شرکت مخابرات و شاتل،  بستر اینترنت VDSL را برای کاربران فراهم می‌کنند، اما تعرفه‌های آن‌ها با هم فرق می‌کند. با  ما همراه باشید تا در این مقاله منحصرا به تعرفه و قیمت بسته‌های اینترنت VDSL شاتل، بپردازیم.

تعرفه‌های خوش قیمت بسته اینترنت VDSL

اگر شما بخواهد برای گرفتن اینترنت VDSL اقدام کنید، دو گزینه پیش روی شما است:

  • گزینه اول حجمی برابر با ۲۴ گیگابایت برای یک سال به همراه یک مودم را خواهد داشت. این گزینه قیمتی حدود ۲۴۰ هزار تومان داشته که جدیدا به حدود ۷۰۰ هزار تومان تغییر پیدا کرده است.
  • گزینه دوم حجمی معادل ۲۴۰ گیگابایت در بازه زمانی یک ساله به همراه یک مودم اختیار کاربر قرار می‌دهد. قیمت این بسته حدود ۶۵۰ هزار تومان بوده که در بروزرسانی جدید قریب به  یک میلیون و صد هزار تومان قیمت خورده است.

 کدام بسته اینترنتی VDSL شاتل با صرفه است و چگونه میتوان بسته اینترنتی شاتل خرید؟

با توجه به این دو بسته با تعرفه‌هایی که برای آن‌ها ذکر شد، طبیعی است که عموما انتخاب کاربران گزینه دوم باشد. اما در هر صورت اگر بسته‌های اینترنت شاتل شما به اتمام رسید، از  طریق سامانه اینترنتی مای شاتل، می‌توانید بسته جدید خریداری کنید. همچنین اگر می‌خواهید در حالت عادی بدانید که برند شاتل از چه بسته‌هایی برای کاربران خود رونمایی کرده، کافی است به وبسایت شاتل، مراجعه فرمایید: همچنین اگر در جشنواره اقدام به خرید بسته کنید تخفیف‌های متنوعی نصیب شما خواهد شد.

 


این مقاله را نیز حتما بخوانید: فرق مودم VDSL مخابرات با مودم ADSL مخابرات


 

 

فرمول محاسبه قیمت بسته‌های اینترنت VDSL شاتل چگونه است؟

در بستر اینترنت VDSL قیمت یک گیگابایت ترافیک، ۲ هزار تومان است که دقیقا با تعرفه اینترنت در بستر ADSL یکسان است و ISP های دیگر نیز همین قیمت را در بستر ADSL لحاظ می‌کنند. همچنین مطابق این فرمول، یک بسته ۳ گیگابایتی، ۶ هزار تومان و بسته ۵ گیگابایتی ۱۰ هزار تومان خواهد بود. این فرمول تا عدد پنجاه گیگابایت به ازای هر گیگابایت دو هزار تومان است.

از حجم ۵۰ گیگابایت به بالا، قیمت، به ازای هر گیگابایت، کاهشی سده است

مثلا ۱۰۰ گیگابایت، ۱۶۵۴۰۰ هزار تومان، ۲۰۰ گیگابایت، ۳۱۰۸۰۰ تومان و ۵۰۰ گیگابایت، ۶۹۵۸۰۰ هزار تومان قیمت دارند. با توجه به قیمت‌هایی که در مورد آن‌ها صحبت شد، در بازه ۱۰۰ تا ۵۰۰ گیگابایت با توجه به مناسب بودن قیمت، جذابیت زیادی برای کاربران ایجاد می‌کند و آن‌ها را برای خرید این بسته‌ها وسوسه خواهد کرد. نکته مهم دیگری که در این میان مطرح می‌شود، این است که برند شاتل ترافیک اضافه خود را چه در بستر ADSL و چه VDSL با قیمت یکسانی عرضه می‌کند. اما هزینه اولیه خرید اینترنت در بستر VDSL بیشتر و به همراه یک سری محدودیت‌ها است و بسته‌هایی با حجم چند هزار گیگابایت که در بستر اینترنت ADSL عرضه می‌شود، نیز وجود نخواهد داشت. در واقع این فروش ترافیک اضافه است که سود اصلی را نصیب ISP می‌سازد. اما از آنجایی که هر سرویس یا کالایی در ابتدای روند خود قیمت بالایی دارد، به احتمال فراوان با رقابتی شدن بازار، قیمت آن رو به کاهش خواهد گذاشت.

قیمت مودم VDSL شاتل چند است؟

قیمت مودم VDSL شاتل چند است؟
قیمت مودم VDSL شاتل چند است؟

در شهریور ماه سال ۹۹، مودم VDSL برند زایکسل مدل VMG1312-T20B، با قیمت ۳۰۰ هزار تومانی توسط شاتل عرضه می‌شد در حالی که در مهرماه این مودم‌ به قیمت ۷۰۰ هزار تومانی رسید. از طرفی خود شاتل نیز نرخ سرویس‌های خود را ۴۰۰ هزار تومان افزایش داد که با شرایط بازار نیز به لحاظ قیمتی مطابقت دارد. در آذرماه سال ۹۹ نیز شاتل اعلام داشت که موجودی این مدل از مودم‌ها خالی شده و فقط شرایط سرویس اینترنت VDSL آن فراهم است و می‌توان آن را با قیمت ۹۱۰ هزار تومانی تهیه کرد. نهایتا این سرویس در صورت دریافت مودم می‌تواند هزینه ای از یک میلیون و دویست هزار تومان به بالا داشته باشد.

پیسنهاد برقچی در مورد مودم مناسب برای اینترنت VDSL چیست؟

فروشگاه برقچی بعنوان معتبر ترین عرضه کننده مودم و تجهیزات شبکه، دارای انواع مودم VDSL است اما اگر به دنبال مودم ارزان قیمت VDSL زیر یک میلیون تومان هستید، پیشنهاد ما خرید مودم تی پی لینک مدل ۹۹۶۰ سری VDSL است.

جمع‌ بندی

همانطور که مستحضر هستید، سرویس اینترنت VDSL یک سرویس جدید است که به تازگی  توسط شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت به کاربران ارائه می‌شود. شرکت شاتل به عنوان تنها برند خصوصی ارائه دهنده این سرویس، از طرح‌هایی برای تشویق کاربران به خرید این سرویس رونمایی کرده، اما چون سرویس جدید بوده و قیمت بالایی دارد، مدتی زمان خواهد برد تا جای خود را میان کاربران باز کند. علاوه بر این بسیاری از کاربران هستند که می‌توانند از سرویس ADSL بازخورد مد نظر خود را دریافت کنند، لذا نیازی به خرید اینترنت در بستر VDSL ندارند. بنابراین باید تا مجهز شدن شرکت‌های ISP و رقابتی شدن بازار برای پی بردن به سرانجام سرویس VDSL منتظر بود. در پایان از  با تشکر از شما عزیزان برای توجه به مقاله ای که از نظر گذراندید، از شما دعوت می‌کنیم تا به دیگر مقالات مجله اینترنتی برقچی نیز مراجعه فرمایید.

 

4.2/5 - (5 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها