کدام مودم برای اینترنت مخابرات بهتر است؟

چه مودمی برای اینترنت مخابرات خوب است

در این مقاله از برقچی قصد داریم به یکی از پرتکرارترین سوالات شما یعنی کدام مودم برای اینترنت مخابرات بهتر است؟ بپردازیم. درواقع موم‌های زیادی در بازار موجود هستند که مناسب برای اینترنت مخابرات می‌باشند. اما تعداد محدودی از آن‌ها قابلیت‌ها و ویژگی‌های منحصر به فردی دارند که باعث می‌شود به عنوان بهترین مودم شناخته شوند. همچنین شرکت مخابرات اینترنت‌های مختلفی همچون ADSL، VDSL و فیبر نوری ارائه می‌دهد که هرکدام از آن‌ها نیازمند مودم مخصوص به خود هستند. از این رو در ادامه با ما همراه باشید تا با بهترین مودم‌های موجود در بازار در انواع مختلف که مناسب برای اینترنت مخابرات هستند، آشنا شوید.

فهرست:

معرفی مودم های مناسب اینترنت مخابرات

برای اینکه مودم‌ مناسبی برای اینترنت مخابرات خریداری کنید، باید به سرعت وایرلس و تعداد و سرعت پورت شبکه توجه بیش‌تری داشته باشید. همچنین به خاطر داشته باشید که تعداد کاربرانی که به طور همزمان می‌توانند به مودم متصل شده و از اینترنت آن استفاده کنند نیز فاکتور مهمی در انتخاب مودم مناسب برای اینترنت مخابرات به حساب می‌آید. از این رو در این بخش از مقاله قصد داریم به معرفی انواع مودم ADSL و VDSL و فیبر نوری بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

مودم ADSL مناسب با اینترنت مخابرات

مودم ADSL از پرطرفدارترین مودم‌های شناخته شده در میان کاربران است. این مودم‌ها با داشتن سرعت وایرلس و سرعت پورت شبکه بالایی که دارند، از مودم‌های مناسب برای استفاده از اینترنت مخابرات به حساب می‌آیند. در ادامه به بررسی دو مدل از بهترین مودم های ADSL برای استفاده از اینترنت مخابرات می پردازیم.

مودم تی پی لینک ۸۹۶۱ TD-W8961N ADSL2 Plus

پیشنهاد ما به شما برای مودم ADSL مناسب با اینترنت مخابرات، مودم تی پی لینک ۸۹۶۱ TD-W8961N ADSL2 Plus می‌باشد. چرا که این مودم سرعت وایرلس بالایی داشته و برای مصرف پهنای باند سنگین یا برنامه‌هایی از قبیل بازی آنلاین، تماس‌های اینترنتی و حتی پخش فیلم‌های HD بسیار مناسب است. سرعت وایرلس این مودم 300 مگابایت بر ثانیه می‌باشد. همچنین این دستگاه دو آنتن با قدرت 5dBi نیز دارد. از دیگر ویژگی‌های مثبت این مودم می‌توان به 4 عدد پورت شبکه و نصب راحت آن اشاره کرد.

مودم تی پی لینک ۸۹۶۱ TD-W8961N ADSL2 Plus
مودم تی پی لینک ۸۹۶۱ TD-W8961N ADSL2 Plus

مودم تندا D305 سری ADSL

مودم تندا D305 سری ADSL دومین پیشنهاد ما برای انتخاب بهترین مودم مناسب برای اینترنت مخابرات است. این مودم 4 عدد آنتن با قدرت 5dBi دارد و همچنین سرعت وایرلس آن نیز به 300 مگابایت در ثانیه می‌رسد. این مودم سرعت پهنای باند بالایی داشته و همزمان 10 نفر کاربر به طور همزمان می‌توانند به این مودم متصل شده و از اینترنت با سرعت بالا استفاده کنند.

مودم تندا D305 سری ADSL
مودم تندا D305 سری ADSL

مودم VDSL مناسب با اینترنت مخابرات

اینترنت VDSL حدودا 5 برابر سرعت بیش‌تری نسبت به اینترنت ADSL دارد. شما می‌توانید با استفاده از مودم‌های VDSL از سرعت بالای اینترنت مخابرات استفاده کرده و تجربه کاربری بهتری را تجربه کنید. بنابراین در ادامه با بررسی دو مدل از بهترین مودم های VDSL برای اینترنت مخابرات همراه شما هستیم.

مودم تی پی لينک VR600 بی سيم VDSL2

پیشنهاد ما برای مودم VDSL مناسب برای اینترنت مخابرات، مودم تی پی لينک VR600 بی سيم VDSL2 است. چراکه قدرت پردازشی بالای و همچنین قابلیت VPN کلاینت این مودم تجربه کاربری بسیار خوبی را برای کاربران فراهم می‌کند. سرعت وایرلس این مودم، 1300 مگابیت در ثانیه بوده و دارای سرعت پورت شبکه بالایی است، بنابراین جزو بهترین مودم‌های VDSL مناسب با اینترنت مخابرات است. این مودم دارای 4 عدد پورت شبکه با سرعت گیگابایت (10/100/1000) می‌باشد. همچنین این مودم دوبانده از فرکانس های 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز نیز پشتیبانی می‌کند که به آن مودم دوبانده نیز می‌گویند.

مودم تی پی لينک VR600 بی سيم VDSL2
مودم تی پی لينک VR600 بی سيم VDSL2

مودم VDSL تی پی لینک Archer VR400

مودم VDSL تی پی لینک Archer VR400 که به یکی از پرطرفدارترین مودم های VDSL مناسب با اینترنت مخابرات تبدیل شده است، دارای مزیت‌های زیادی به نسب دیگر مودم‌های VDSL  موجود در بازار می‌باشد. سرعت وایرلس این مودم دو بانده 1167 مگابیت در ثانیه بوده و دارای 4 عدد پورت شبکه از نوع مگابیت و همچنین گیگابیت می‌باشد. همچنین این مودم از فرکانس‌های 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز نیز پشتیبانی می‌کند.

مودم VDSL تی پی لینک Archer VR400
مودم VDSL تی پی لینک Archer VR400

بیش‌تر بخوانید: معرفی بهترین مودم برای اینترنت فیبر نوری


مودم فیبر نوری مناسب با اینترنت مخابرات

به طور کلی مودم‌های فیبر نوری، مزیت‌های زیادی به نسبت دیگر مودم‌ها دارند. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان گفت که مودم‌های فیبرنوری به نسبت مودم‌های ADSL و یا VDSL دارای سرعت انتقال داده بسیار بالاتری هستند. بنابراین جهت انتخاب مودم مناسب با اینترنت فیبر نوری مخابرات، قصد داریم به معرفی بهترین مودم فیبر نوری مناسب برای اینترنت مخابرات بپردازیم.

مودم فیبر نوری هوآوی مدل HG8245H

مودم فیبر نوری هوآوی مدل HG8245H به وسیله 4 عدد پورت شبکه از نوع گیگابیت (10/100/1000) و سرعت وایرلس بالایی که دارد، برای استفاده از اینترنت مخابرات گزینه بسیار خوبی است. همچنین این مودم دارای دو آنتن با قدرت 5dBi می‌باشد. این مودم دارای 2 عدد پورت تلفن و 1 عدد پورت USB برای شر کردن اطلاعات می‌باشد. به همین دلیل شما با این مودم می‌توانید از اینترنت مخابرات با سرعت بالا بدون قطعی و اختلال استفاده کنید.

مودم فیبر نوری هوآوی مدل HG8245H
مودم فیبر نوری هوآوی مدل HG8245H

مودم فیبر نوری دوبانده هوآوی HS8546X6 (وای فای 6)

مودم فیبر نوری دوبانده هوآوی HS8546X6 (وای فای 6) یکی از بهترین مودم های فیبر نوری موجود در بازار ایران به حساب می‌آید. چرا که تکنولوژی وای فای آن نسخه 6 و از نوع دوبانده است که این باعث می‌شود پهنای باند بیش‌تری داشته باشد. همچنین این مودم سازگاری کامل با اینترنت فیبر نوری مخابرات یا FTTH دارد. این مودم دوبانده با 2 عدد آنتن 5dBi در باند 5 گیگاهرتز سرعت وایرلس 1300Mbit/s را برای شما فراهم می‌کند. همچنین دارای 4 عدد پورت شبکه از نوع گیگابیت (10/100/1000)، 1 عدد پورت تلفن و 2عدد پورت USB برای شر کردن اطلاعات می‌باشد.

مودم فیبر نوری دوبانده هوآوی HS8546X6 (وای فای 6)
مودم فیبر نوری دوبانده هوآوی HS8546X6 (وای فای 6)

بیش‌تر بخوانید: معرفی بهترین مودم برای ماینر


جمع بندی:

در این مقاله از مجله برقچی به یکی پرتکرارترین سوالات شما یعنی کدام مودم برای اینترنت مخابرات بهتر است؟ پاسخ دادیم و شما با بهترین مودم‌های مختص هر یک از انواع اینترنت مخابرات همچون ADSL و VDSL و فیبر نوری آشنا شدید. از این رو با استفاده از معرفی و بررسی بهترین مودم‌ها به راحتی می‌توانید مودم مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید. امیدواریم نکاتی که در این مقاله بررسی شد در انتخاب و خرید مودم مناسب اینترنت مخابرات به شما کمک کند. از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید، متشکرم.

4.2/5 - (12 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها