آموزش ساخت شماره مجازی رایگان (تست شده و واقعی)

ساخت شماره مجازی رایگان

احتمالاً تا به حال تجربه کرده‌اید که به دلایل مختلف نتوانسته‌اید در یک نرم‌افزار یا شبکه اجتماعی ثبت‌نام کنید، اما این موارد نباید مانع از حضور شما در دنیای مجازی باشند. به همین دلیل در این مقاله، به معرفی وب‌سایت‌ها و نرم‌افزارهایی می‌پردازیم که امکان ساخت شماره مجازی رایگان بدون نیاز به سیمکارت را فراهم کرده‌اند. شماره مجازی رایگان به شما این اجازه را می‌دهد تا به راحتی در وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی ثبت‌نام کنید و از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوید. از این رو برای آشنایی با تمامی روش‌های ساخت شماره مجازی تا پایان مقاله همراه ما باشید.

فهرست:

شماره مجازی چیست؟

امکان دارد افراد به دلایل مختلفی نسبت به دریافت شماره مجازی احساس نیاز پیدا کنند، چرا که در کشور ما اغلب برنامه‌های خارجی تحریم و فیلتر هستند. برای اینکه بتوانید بدون دردسر وارد چنین پلتفرم‌هایی شوید حتما باید از یک شماره خارجی استفاده کنید که این امر تنها با ساخت شماره مجازی امکان‌پذیر است.

شماره مجازی به شماره تلفنی گفته می‌شود که وجود حقیقی ندارد و تنها برای استفاده در انواع پلتفرم و برنامه‌های بین‌المللی تحریم‌شده، مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما با تولید و دریافت شماره مجازی می‌توانید به راحتی بدون داشتن سیم‌کارت از آن شماره برای اهداف مختلف خود استفاده کنید‌. اغلب افراد به دنبال شماره مجازی رایگان هستند تا بتوانند بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای از شماره‌های رایگان و تقریبا یکبار مصرف برای ورود به برنامه‌ها استفاده کنند.

ممکن است از خود بپرسید چگونه شماره مجازی رایگان بسازیم یا خریداری کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم شما می‌توانید از طریق انواع نرم افزار و سایت‌ها شماره مجازی به دست آورید. از آنجایی که استفاده از شماره مجازی در ایران بسیار رواج دارد شما می‌توانید به سهولت نسبت به آموزش ساخت شماره مجازی اقدام کنید.

شماره مجازی چیست؟
شماره مجازی چیست؟

شماره مجازی چه کاربردی دارد؟

برای ساخت و دریافت شماره مجازی رایگان شما باید به یک سایت یا اپلیکیشن‌های مخصوص ساخت شماره مجازی مراجعه کنید. با توجه به اینکه پیش شماره کشور ما برای ورود به اغلب برنامه و سایت‌های بین‌المللی تحریم و فیلتر شده است استفاده از شماره مجازی بسیار کاربرد دارد. در این بخش، شما را با کاربردهای شماره مجازی آشنا می‌کنیم که شامل موارد زیر می‌شوند:

ارتباط با افراد خارج از کشور

اگر دوستی در خارج از کشور داشته باشید به راحتی متوجه هزینه‌هایی که برای تماس با او با سیمکارت ایرانی باید پرداخت کنید می‌شوید، به همین دلیل استفاده شماره مجازی در این هنگام بسیار کاربردی است.

ساخت اکانت و استفاده از اکانت‌های تحریم شده

بیشتر نرم‌افزارهای خارجی در ایران تحریم هستند به همین علت اگر شما بخواهید وارد این برنامه‌ها شوید باید حتما از پیش شماره کشور دیگری استفاده کنید که در این هنگام استفاده از شماره مجازی ضرورت پیدا می‌کند.

ایجاد چند اکانت در وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف

شما با دارا بودن شماره مجازی می‌توانید به راحتی چندین اکانت در تلگرام و اسکایپ یا دیگر برنامه‌ها ایجاد کنید و فعالیت خود را به طور منظم پیش ببرید.
به طور کلی زمانی متوجه کاربرد شماره‌های مجازی می‌شوید که نتوانید با پیش شماره کشور ایران با خارج از کشور ارتباط برقرار کرده یا وارد اپلیکیشن‌های خارجی شوید‌.

شماره مجازی چه کاربردی دارد؟
شماره مجازی چه کاربردی دارد؟

بیشتر بخوانید:‌ آموزش دور زدن تحریم‌های اینترنتی


روش های ساخت و دریافت شماره مجازی رایگان

برای ساخت شماره مجازی رایگان آموزش‌ها و روش‌های بسیار متعددی وجود دارد که شما می‌توانید مطابق میل خود یکی از این روش‌ها را انتخاب کنید. بهترین روش استفاده از سایت‌های رایگان ساخت شماره مجازی است، چراکه برای ساخت این نوع شماره‌ها نیازی به پرداخت مبلغی نیست. نحوه دریافت شماره‌های مجازی با توجه به شرکت ارائه دهنده آن‌ها کمی با یکدیگر تفاوت دارد و معمولا اغلب آن‌ها راهنمایی مخصوص به خود خواهند داشت.

یکی از بهترین و ساده‌ترین راهکارها برای ساخت شماره مجازی آن هم به طور رایگان استفاده از سایت یا اپلیکیشن TextNow است. این اپلیکیشن یکی از بهترین برنامه‌هایی است که می‌توانید برای ساخت شماره مجازی رایگان از آن در سیستم اندروید و ios استفاده کنید. برای این کار کافیست برنامه را دانلود کرده و شماره مجازی دلخواه خود را به صورت نامحدود از آن دریافت کرده و استفاده کنید. از مهم‌ترین مزیت‌های این برنامه می‌توان به ارائه انواع شماره‌های مجازی، در دسترس بودن، معتبر بودن و از همه مهم‌تر رایگان بودن آن اشاره کرد.

صدها برنامه و پلتفرم مشابه این اپلیکیشن برای تهیه شماره مجازی با پیش شماره کشورهای مختلف همچون انگلیس و آمریکا وجود دارند که می‌توانید به راحتی با استفاده از آن‌ها صاحب شماره مجازی رایگان شوید. از طرفی سایت‌ها و ربات شماره مجازی رایگان نیز وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها انواع شماره‌های مجازی را دریافت کنید.

توجه داشته باشید چنانچه شماره‌های مجازی را تنها برای ورود به برخی برنامه‌های معمولی فیلترشده نیاز دارید می‌توانید از نمونه‌های رایگان آن استفاده کنید، زیرا برای انجام تراکنش‌های مالی یا ساختن حساب کاربری پی‌پال حتما باید از شماره‌های مجازی معتبر و پولی استفاده شود.

7 سایت شماره مجازی رایگان

آیا به دنبال راهی معتبر و امن برای دریافت شماره مجازی رایگان هستید؟ در این بخش از مقاله، به معرفی 7 وبسایت برای ایجاد شماره مجازی رایگان می‌پردازیم. این سایت‌ها نه تنها امکان ساخت شماره مجازی بدون نیاز به سیم‌کارت را فراهم می‌کنند بلکه از امکانات آپدیت شماره‌ها نیز پشتیبانی می‌کنند. با ما همراه شوید تا با بهترین ابزارها آشنا شده و بدون مشکلات در وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مورد نظر ثبت‌نام کنید.

7 سایت شماره مجازی رایگان
7 سایت شماره مجازی رایگان

سایت sms.sellaite.com

این سایت یکی از برترین سایت‌هایی است که می‌توانید برای تهیه شماره مجازی رایگان از آن به سادگی استفاده کنید. در واقع این سایت شماره مجازی کشور استونی را به شما ارائه می‌دهد که بسیار معتبر و قابل اعتماد است و به سرعت شماره‌های استفاده‌شده را جایگزین می‌کند.

از مزیت‌های این وبسایت شماره مجازی می‌توان به سهولت انجام کار با آن و مطمئن بودن آن اشاره کرد. برای دریافت شماره مجازی کشور استونی کافی است وارد این وبسایت شوید و با چند کلیک ساده شماره مورد نظر خود را دریافت کنید.

سایت sms.sellaite.com
سایت sms.sellaite.com

سایت quackr.io

یکی از بهترین سایت‌هایی که می‌توانید برای دریافت شماره مجازی رایگان و پرمیوم به آن مراجعه کنید سایت quacker.io است. این سایت با امنیت بالایی طراحی شده و انواع شماره‌های مجازی را در اختیار شما قرار می‌دهد که سرویس پیامک آن‌ها جهت دریافت کد نیز فعال است.

شما در این سایت می‌توانید شماره مجازی‌های کم یاب را نیز همانند کشورهای پاکستان، کره، بلغارستان و غیره پیدا کرده و دریافت کنید. در واقع ایت مورد از مهم‌ترین مزیت‌های این سایت ارائه‌دهنده شماره مجازی به شمار می‌رود که دسترسی به آن‌ها نیز بسیار آسان است.

سایت quackr.io
سایت quackr.io

سایت receivesms.com

یکی از سایت‌های شلوغی که در آن انواع شماره‌های مجازی از شش کشور متفاوت قابل دریافت است سایت receivesms.com خواهد بود. در کسری از ثانیه تعداد بالایی از پیامک‌ها و کدها برای شماره‌های مجازی رایگان در این سایت ارسال می‌شوند که دلیل شلوغ بودن آن نیز همین است.

با توجه به این موضوع باید اشاره داشت که این شلوغی بی‌اندازه از مهم‌ترین معایب این وبسایت به شمار می‌رود و چندان نمی‌توان فرصت استفاده از شماره‌های مجازی آن را پیدا کرد. این وبسایت ارائه‌دهنده شماره مجازی رایگان چندان به متقاضیان دریافت آن توصیه نمی‌شود، زیرا شلوغی همیشگی آن باعث دردسر است.

سایت receivefreesms.com

این وبسایت یکی از برترین صفحاتی است که می‌توانید از آن شماره مجازی دلخواه خود را به راحتی و در مدت زمان بسیار کوتاهی دریافت کنید. این وبسایت دارای 14 کشور با شماره‌های مجازی رایگان بسیار خلوت و مناسب است که به راحتی می‌توانید پیامک‌های دریافتی خود را از آن چک کنید.

در واقع خلوت بودن این سایت از مهم‌ترین مزیت‌ها و ویژگی برتر آن به شمار می‌رود که در لحظه می‌توان شماره مجازی مورد نظر را دریافت کرده و پیامک ارسال‌‌شده به آن را نیز رویت کرد. شما می‌توانید از شماره‌های مجازی این وبسایت برای تلگرام یا دیگر شبکه‌های اجتماعی تحریم شده در کشور استفاده کنید.

سایت freephonenum.com

اغلب افرادی که تمایل به استفاده از شماره مجازی رایگان دارند به دنبال شماره مجازی کشورهایی همچون آمریکا و کانادا هستند. وبسایت freephonenum.com یکی از بهترین سایت‌های ارائه‌کننده شماره‌های مجازی کشورهای آمریکا و کانادا است که شما می‌توانید به راحتی این شماره‌ها از سایت مورد نظر دریافت کنید.

این وبسایت تقریبا هر دو هفته یکبار بروزرسانی شده و شماره‌های مجازی رایگان جدیدی را در سایت جایگزین می‌کند تا نمونه‌های سالم و استفاده‌نشده بیشتری در دسترس باشند. به طور کلی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و مزیت‌های این وبسایت بروزرسانی آن است تا افراد بتوانند از شماره‌های مجازی سالم به طور رایگان استفاده کنند.

سایت freephonenum.com
سایت freephonenum.com

سایت 7sim.net

وبسایت 7sim.net یک سایت شماره مجازی رایگان است که دسترسی به آن بسیار ساده بوده و به راحتی می‌توانید انواع شماره‌های مجازی را از آن دریافت کنید. تعداد زیادی از شماره‌های عمومی کشورهایی همچون کانادا، انگلستان، آمریکا، روسیه، بلژیک و غیره در این صفحه وجود دارند که شما می‌توانید مطابق میل خود نمونه از آن‌ها را انتخاب نمائید.

این شماره‌ها معمولا یکبار مصرف هستند و برای استفاده در اپلیکیشن‌های خارجی بسیار مناسب خواهند بود. تقریبا تمامی شماره‌های مجازی رایگان در این سایت از قبل تست شده‌اند و مشخص شد که هیچ‌گونه مشکلی ندارند.

سایت 7sim.net
سایت 7sim.net

سایت freesmscenter.com

اگر به دنبال شماره‌های مجازی کشورهایی همچون چین، سوئد، آمریکا، روسیه، کانادا، هنگ کنگ، استرالیا و غیره هستید می‌توانید از این وبسایت ارائه‌دهنده شماره مجازی رایگان استفاده کنید‌. تنها کافی است آدرس سایت را در مرورگر خود وارد کرده و با شماره‌های مجازی ۹ کشور روبه‌رو شوید.

ورود به این صفحه و استفاده از شماره‌های مجازی آن معایبی به دنبال دارد که آن هم به دلیل شلوغی وبسایت و ارسال پیامک‌های متعدد به شماره‌ها است. در واقع اگر سریعا قصد تهیه یک شماره مجازی کاربردی را دارید چندان توصیه نمی‌کنیم که وارد این وبسایت شلوغ شوید.

سایت freesmscenter.com
سایت freesmscenter.com

سایت receive-smss.com

یکی از بهترین سایت‌هایی که می‌توان برای تهیه شماره مجازی رایگان از چندین کشور مختلف آن را معرفی کرد وبسایت receive-smss.com است. در این صفحه می‌توانید شماره‌های مجازی و رایگان اغلب کشورها همچون هلند، آلمان، انگلستان، روسیه، اوکراین، اسپانیا، هند، فرانسه و غیره را مشاهده کنید‌.

از مهم‌ترین مزیت‌های این سایت دسترسی آسان و عدم شلوغ بودن آن است که می‌تواند به راحتی انتظارات شما را جهت تهیه یک شماره مجازی مناسب برآورده کند. در این وبسایت شما می‌توانید انواع شماره‌های مجازی و پرمیوم را تهیه کنید که اغلب آن‌ها به صورت رایگان در دسترس هستند.

سایت receive-smss
سایت receive-smss

سایت RecelveSMSOnline

برای اغلب کشورها می توان شماره مجازی ایجاد کرد و محدودیتی در ایجاد شماره وجود ندارد اما این وب سایت نیز پیام های خود را با تاخیر ارسال می کند.

فهرست نرم افزارهای شماره مجازی رایگان

حتما شما نیز بارها با این صحنه مواجه شده‌اید که حین ورود به برنامه‌هایی همچون واتساپ، اینستاگرام، تلگرام و غیره باید شماره تلفن را نیز وارد کنید. اغلب افراد به منظور حفظ حریم خصوصی یا دلایل شخصی دیگر تمایلی به وارد کردن شماره همراه خود ندارند. از طرفی چنانچه برنامه‌های مورد نظر شما در کشور ما تحریم شده یا فیلتر شده باشند شما نمی‌توانید با شماره ایران وارد آن‌ها شوید.

در این حین می‌توانید با ورود به سایت‌های شماره مجازی رایگان یا نرم‌افزارهایی که برای این امر به وجود آمده‌اند شماره مجازی مورد نظر خود را دریافت کنید. در این قسمت از مقاله قصد داریم به معرفی ۷ نرم افزار ارائه‌‌دهنده انواع شماره مجازی‌های رایگان و پولی بپردازیم که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • برنامه Numero eSIM
 • برنامه Talku
 • برنامه Burner
 • برنامه Text Now
 • برنامه Textfree
 • برنامه Telos
 • برنامه 2nd line

بهترین کانال و ربات شماره مجازی رایگان

با توجه به اهمیت و محبوبیت استفاده از شماره مجازی رایگان در کشور ما سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها، پلتفرم‌ها، نرم‌افزارها و ربات‌های بسیاری برای تولید و ارائه شماره‌های مجازی به وجود آمده‌اند. ربات‌های ساخت شماره مجازی به ربات‌هایی گفته می‌شوند که به راحتی به کاربران این امکان را می‌دهند از انواع شماره‌های مجازی رایگان در لحظه بهره‌مند شوند.

کانال‌های بسیاری نیز در برنامه تلگرام فعال هستند که حوزه فعالیت آن‌ها تنها در زمینه ساخت، تولید و ارائه شماره‌های مجازی رایگان است. یکی از معتبرترین و بهترین ربات شماره مجازی رایگان ربات number4_bot است که مراحل آسانی را جهت تهیه شماره مجازی برای کاربران در نظر گرفته و مدت‌زمان زیادی از فعالیتش در این حوزه می‌گذرد.

شما با وارد کردن آیدی این ربات در تلگرام به راحتی می‌توانید به آن دسترسی پیدا کرده و به عنوان بهترین ربات تولیدکننده شماره مجازی از آن استفاده کنید. از طرفی ربات tunnumberbot نیز یکی از ربات‌های محبوب و برتر در زمینه ارائه شماره‌های مجازی است که کار با آن بسیار ساده بوده و در کمترین زمان ممکن می‌توانید صاحب شماره مجازی شوید.

بهترین کانال و ربات شماره مجازی رایگان
بهترین کانال و ربات شماره مجازی رایگان

بیشتر بخوانید:‌ بهترین روتر برای اتصال به VPN


مزایا و معایب شماره مجازی رایگان

همان‌طور که شماره مجازی رایگان مزیت‌هایی را برای ما به دنبال دارد معایبی نیز خواهد داشت که در این مطلب به شرح آن‌ها می‌پردازیم. استفاده از شماره‌های مجازی رایگان مزیت‌های بسیاری دارد و تا جایی که استفاده از آن مرتبط به تراکنش‌های مالی نشود می‌توانید از مزیت‌های آن بهره‌مند شوید و در برنامه‌های مختلف خارجی از آن‌ها استفاده کنید. در این بخش شما را با رایج‌ترین مزیت‌های انواع شماره‌های مجازی رایگان آشنا می‌کنیم که عبارتنداز:

 • دور زدن تحریم‌ها
 • صرفه‌جویی در زمان
 • صرفه‌جویی در هزینه‌ها
 • حفظ حریم شخصی

در این قسمت نیز شما را با چند مورد از معایب استفاده از شماره‌های مجازی رایگان آشنا می‌کنیم که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • راه‌اندازی دشوار و پیچیده
 • وجود حفره‌های امنیتی
 • به خطر افتادن حریم خصوصی
مزایای ساخت شماره مجازی
مزایای ساخت شماره مجازی

نکات مهم دریافت و استفاده از شماره مجازی رایگان

پیش از تهیه شماره مجازی رایگان شما باید هدف خود را از تهیه و دریافت این نوع شماره‌ها مشخص کنید‌. برای مثال اگر قصد تراکنش‌های مالی در برنامه‌ها را با استفاده از شماره مجازی دارید هرگز نباید از شماره‌های مجازی رایگان استفاده کنید‌.

شماره‌های مجازی رایگان از امنیت پایینی برخوردارند و اغلب آن‌ها تنها برای یکبار استفاده ساخته و تولید شده‌اند. زمانی که شما قصد داشته باشید یک اکانت معتبر و با امنیت بالا در برنامه‌های خارجی بسازید بهتر است از نمونه‌های پولی شماره مجازی خریداری کنید تا دچار مشکل و دردسر نشوید.

از طرفی حتما دقت کنید که از سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها و ربات‌های معتبر تلگرامی شماره مجازی مورد نظر خود را تهیه نمایید تا از اعتبار و امنیت کافی برخوردار باشند. اگر به دنبال استفاده یکبار مصرف از شماره‌های مجازی نیستید بهترین اقدام این است که از نمونه‌های پولی آن استفاده کنید.


بیشتر بخوانید:‌ آموزش دور زدن تحریم گوگل پلی (Playstore) برای همیشه!


جمع بندی

در نهایت، می‌توان گفت که امکانات شماره مجازی رایگان به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی در فضای مجازی حضور یابید و از خدمات مختلف بهره‌مند شوید. این ابزارها، به خصوص در شرایطی که به دلیل تحریم‌ها یا موانع دیگر، استفاده از شماره معمولی مقدور نیست، ابزاری موثر و کارآمد به شمار می‌آیند.

با این توضیحات ارائه شده و معرفی منابع مختلف شماره مجازی، امیدواریم تا حد زیادی نیازها و مشکلات شما رفع شده و تجربه‌ی آنلاین شما روان‌تر و راحت‌تر گردد. با بهره‌گیری از این امکانات و راهکارها، می‌توانید بهترین تجربه ممکن را در فضای مجازی داشته باشید و از خدمات گوناگون اینترنت به بهترین شکل بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

بهترین روش دریافت شماره مجازی رایگان کدام است؟

یکی از بهترین راه‌ها برای دریافت شماره مجازی رایگان، استفاده از وب‌سایت‌های معتبر می‌باشد. از جمله این وب‌سایت‌ها می‌توان به “ReceiveSMSOnline” یا “Vsim.org” اشاره کرد. این دو وبسایت به شما این امکان را می‌دهند شماره مجازی کشورهای مختلف را به‌صورت رایگان دریافت کنید.

شماره مجازی رایگان بهتره یا پولی؟

با توجه به هدف شما از استفاده از شماره‌های مجازی می‌توان تعیین کرد که کدام یک مناسب‌تر هستند اما باید گفت شماره‌های مجازی پولی از امنیت و اعتبار بسیار بالاتری برخوردارند.

4/5 - (11 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها
یاسر فالی
یاسر فالی
2 سال پیش

تو سایت های ایرانی خودمونم یه سایت هست که میشه شماره رایگان گرفت

alireza
alireza
2 سال پیش
پاسخ به   یاسر فالی

آره ، وبسایت نامبرکال هم شماره مجازی رایگان میده ولی تو زمان های مشخص ، مثلا ساعت فلان ( یک ساعته) باید مراجعه کنید که بهتون شماره رایگان بده که به شدت الاف میشید

alireza
alireza
2 سال پیش

آموزش مفیدی بود ، ممنون

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 سال پیش
پاسخ به   alireza

خواهش میکنم