چگونه از داغ شدن گوشی در هوای گرم تابستان جلوگیری کنیم؟

چگونه از داغ شدن گوشی در هوای گرم تابستان جلوگیری کنیم؟

چگونه از داغ شدن گوشی در هوای گرم تابستان جلوگیری کنیم؟ این مسئله یکی از متداول‌ترین سوالاتی است که توسط بسیاری از افراد مطرح می‌شود چون فصل تابستان گرمای بسیار شدیدی دارد و بنا به دلایل خاص شدت گرما در تابستان امسال بیشتر شده است و این مسئله تنها بر روی بدن انسان ها تاثیر نمی گذارد، در واقع تمام لوازم نسبت به گرما حساس هستند و با بالا رفتن دما احتمال دارد آسیب جدی ببیند، اما اصلا نگران نباشید زیرا همیشه راهکار و ترفندهایی برای جلوگیری از داغ شدن تلفن همراه وجود دارد. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که بسیاری از افراد ترفندهایی را استفاده می‌کنند که می‌تواند آسیب جدی به تلفن همراه وارد کند، حال اگر شما به دنبال راه های جلوگیری از داغ شدن گوشی هستند به راحتی می‌توانید از ترفندهایی که در قسمت زیر اشاره شده و هر کدام مورد بررسی قرار گرفته‌ اند استفاده کنید.

در انتها بهتر است به یک نکته بسیار مهم اشاره کنیم، شایان ذکر است بدانید که داغ شدن تلفن همراه مطمئنا به سخت افزار داخلی آن آسیب می‌رساند و در حال حاضر هزینه خرید و یا تعمیر تلفن همراه بسیار سخت است زیرا تورم موجود در کشور باعث افزایش شدید قیمت تلفن همراه شده و خرید آن برای بسیاری از افراد دشوار می‌باشد در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این محتوا با ما در مجله برقچی همراه باشید تا بتوانید با راه های جلوگیری از داغ شدن گوشی به طور کامل آشنا شوید.

فهرست:

چرا گوشی‌های جدید داغ می‌کنند؟

بعضی از افراد بر این باور است که تمام مشکلات داغ شدن گوشی مربوط به گرمای هوای می‌باشد اما بهتر است این را بدانید که موارد دیگری در داغ شدن گوشی تاثیر گذار است، برای مثال بهتر است بدانید که روز به روز تکنولوژی پیشرفت می‌کند و از تجهیزات قویتر در ساخت تلفن همراه استفاده می‌شود، همانطور که می‌دانید پردازنده‌های جدید از قدرت بسیار بالایی برخوردار هستند که خود باعث ایجاد گرما می‌شوند البته داغ شدن پردازنده تلفن همراه در حالت عادی آزار دهنده نیست اما اگر شما بازی‌های سنگین با تلفن همراه خود انجام دهید مطمئنا متوجه گرمای شدید پردازنده که در پشت گوشی قرار داده شده است می‌شوید.

این مسئله را در نظر داشته باشید که اگر بیش از حد به تلفن همراه خود فشار بیاورید و داغ شدن گوشی از حد استاندارد خارج شود مطمئناً کارایی گوشی شما ضعیف شده و نمی‌توانید با تلفن همراه خود عکس و فیلم بگیرید و یا تماس حاصل کنید، این نکته را هم در نظر داشته باشید که نرم افزار‌ها و بازی‌های جدید تاثیر بسیار زیادی در داغ شدن گوشی دارند در نتیجه اگر به موقع برای حل مشکل داغ شدن گوشی اقدام نکنید احتمال دارد در آینده‌ای نه چندان دور با چالش بزرگی مواجه شوید.

چرا گوشی‌های جدید داغ می‌کنند

 


بیشتر بخوانید: نحوه خرید اینترنت همراه اول (بسته ها و روش ها)


 

چگونه از داغ شدن گوشی در هوای گرم تابستان جلوگیری کنیم؟

اگر در حین استفاده از تلفن همراه حس می‌کنید گوشی داغ می‌شود اصلاً نگران نباشید زیرا در این قسمت از محتوا قصد داریم راه‌هایی را به شما معرفی کنیم که از داغ شدن تلفن همراه جلوگیری می‌کند یا اگر تلفن همراه شما داغ کرده و این سوال برای شما مطرح می‌شود که اگر گوشی داغ شود چه کنیم بهتر است بدانید که به راحتی می‌توانید با استفاده از بعضی راهکارهای موجود در بخش زیر دمای تلفن همراه خود را پایین بیاورید، این نکته را هم در نظر داشته باشید که ترفندهای زیر برای خنک کردن کامل تلفن همراه نیست چون در حالت عادی تلفن همراه گرما تولید می‌کند و به هیچ وجه نمی‌توان دمای تولید شده به علت فعالیت عادی تجهیزات داخل تلفن‌همراه را از بین برد.

چگونه از داغ شدن گوشی در هوای گرم تابستان جلوگیری کنیم؟

تغییر دادن تنظیمات تلفن همراه

شرکت‌های تولید کننده تلفن همراه تنظیماتی در داخل گوشی ها قرار داده‌اند که شما با استفاده از آنها می‌توانید از داغ شدن تلفن‌همراه جلوگیری کنید، توجه داشته باشید که یکی از این روش‌ها می‌تواند کم کردن نور صفحه باشد. البته اگر نور صفحه را کم کنید نمایشگر سخت تر دیده می‌شود اما مطمئناً با کم کردن نور نمایشگر میزان مصرف باتری پایین آمده و شما شاهد کاهش دما در تلفن همراه خود خواهید شد.

یکی دیگر از مباحثی که باعث داغ شدن تلفن همراه شما می‌شود استفاده مداوم از اینترنت است، هر زمان که شاهد داغ شدن تلفن همراه خود شدید به مدت ۳۰ الی ۵۰ دقیقه اینترنت خود را خاموش کنید تا تلفن همراه شما خنک شود.

مبحث سوم که قصد داریم به شما معرفی کنیم حالت اورکلاک است، همانطور که می‌دانید در گوشی‌های گیمینگ قابلیتی به نام اورکلاک اضافه شده است که این امکان را در اختیار کاربر قرار می‌دهد تا در هنگام بازی‌های سنگین آن را فعال کنند تا بتوانند از تمام قدرت پردازنده و گرافیک گوشی استفاده کنند که این مسئله باعث داغ شدن گوشی می‌شود زیرا مصرف باتری تلفن همراه را بالا میبرد.

آخرین گزینه‌ای که در تغییر تنظیمات گوشی قصد داریم به شما معرفی کنیم حالت Sleep است، توجه داشته باشید که با وارد شدن به وارد شدن به تنظیمات باتری به راحتی می‌توانید تلفن همراه خود را در حالت ذخیره انرژی قرار دهید تا بخشی از اپلیکیشن‌های شما غیر فعال شوند، در این صورت شما به راحتی می‌توانید دمای تلفن همراه خود را کاهش دهید.

تغییر دادن تنظیمات تلفن همراه

 


بیشتر بخوانید: نحوه ضد عفونی کردن گوشی موبایل


 

گوشی را در حالت فشار نرم‌افزاری قرار ندهید

همانطور که می دانید مباحثی همچون گرفتن عکس، فیلم برداری و پرداختن به بازی‌های سنگین می‌تواند فشار نرم افزاری تلفن همراه شما را بالا ببرد البته اگر شما این فعالیت‌ها را در شرایط آب و هوایی عادی و معمولی هم انجام دهید شاهد افزایش دمای گوشی تلفن همراه خود خواهد بود در نتیجه یکی از راه های جلوگیری از داغ شدن گوشی می‌تواند استفاده کمتر از نرم افزارهای سنگین باشد، برای مثال بسیاری از افراد بازی‌های هایی را بر روی Smartphone خود نصب میکنند که چند گیگابایت حجم دارند و دارای دیتا می‌باشند و در ادامه ساعت‌ها به بازی می‌پردازند زیرا با پیشرفت تکنولوژی دسته‌های جوی‌استیک مخصوص تلفن همراه وارد بازار شده است که بازی کردن را لذت بخش‌تر می‌کند، در نتیجه افراد متوجه گذر زمان نمی‌شوند و در برخی از مواقع ۳ الی ۴ ساعت به صورت مداوم با تلفن همراه خود بازی می‌کند که این مسئله آسیب جدی به تلفن همراه می‌رساند و مطمئناً دچار افزایش دما در تلفن همراه می‌گردد.

در بسیاری از مواقع شاهد این مسئله بوده‌ایم که افراد در حین بازی متوجه افزایش دمای تلفن همراه نمی‌شوند و به همین علت فشار زیادی به تلفن همراه می‌آورند که نتیجه این فشار مضاعف خاموش شدن تلفن همراه است، در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم در حین بازی به این نکات توجه ویژه داشته باشید.

گوشی را در حالت فشار نرم‌افزاری قرار ندهید

استفاده از فن خنک کننده تلفن همراه

افزایش دمای تلفن همراه این روزها یکی از چالش‌های بزرگ برای بسیاری از کاربران محسوب می‌شود به همین دلیل شرکت‌های زیادی برای حل این مشکل تجهیزات مختلفی را تولید و به بازار عرضه کرده‌اند که یکی از تجهیزات کاربردی فن خنک کننده تلفن همراه است که تصویر آن را می‌توانید در قسمت زیر مشاهده کنید. یکی از نکات بسیار مهم این است که با استفاده از این فن خنک کننده شما به راحتی می‌توانید دمای حرارت تلفن همراه خود را پایین بیاورید زیرا قدرت این فن برای پایین آوردن دمای تلفن همراه بسیار زیاد است و در واقع برای گوشی‌های گیمینگ ساخته شده است در نتیجه اگر شما هم با بالا رفتن دمای تلفن همراه مواجه هستید و دائما این سوال برای شما مطرح می شود که چگونه از داغ شدن گوشی در هوای گرم تابستان جلوگیری کنیم؟ می‌توانید به خرید این نوع تجهیزات بپردازید.

استفاده از فن خنک کننده تلفن همراه

 


بیشتر بخوانید: بهترین گوشی مخصوص بازی شیائومی بلک شارک 4 (Xiaomi Black Shark 4)


 

گوشی را درون جیب خود قرار ندهید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که اکثر افراد آن انجام می‌دهند قرار دادن تلفن همراه در جیب پیراهن یا شلوار می‌باشد، لازم به ذکر است بدانید که قرار دادن تلفن همراه در جیب جلوی پیراهن آسیب‌های جدی به همراه دارد. توجه داشته باشید که اگر تلفن همراه را در جیب پیراهن خود قرار دهید مطمئناً در مجاورت گرما آفتاب قرار می‌گیرد و به طور اتوماتیک دمای تلفن‌همراه شما افزایش پیدا می‌کند که این مسئله در مورد جیب شلوار هم صدق می‌کند زیرا بالا رفتن دمای بدن شما می‌تواند تاثیر مستقیم بر روی دمای تلفن همراه شما داشته باشد، در نتیجه از قرار دادن تلفن همراه در جیب پیراهن و شلوار خود حتماً خودداری فرمایید.

گوشی را درون جیب خود قرار ندهید

خارج کردن تلفن همراه از قاب محافظ

یکی از مسائل بسیار تاثیرگذار در افزایش دمای تلفن همراه قاب محافظ می‌باشد همانطور که می‌دانید این روزها قاب‌های متنوع و زیبایی برای حفظ امنیت تلفن همراه ساخته شده است اما این قاب‌ها برای حفاظت از تلفن همراه تمام منافذ را پوشش می‌دهد تا زمانی که تلفن همراه با سطح سخت برخورد کرد آسیب نبیند اما بسته شدن تمام منافذ باعث می‌شود تا گرمای حاصل از فعالیت تجهیزات داخل تلفن همراه به بیرون نفوذ پیدا نکند و باعث داغ شدن تلفن همراه شود، در نتیجه شما به راحتی می‌توانید در خانه از قاب محافظ استفاده نکنید زیرا اگر در خانه تلفن همراه شما به سطحی برخورد کند مطمئناً سطح سختی نیست و نهایتا بر روی فرش می‌افتد.

راه های جلوگیری از داغ شدن گوشی
خارج کردن تلفن همراه از قاب محافظ

 


بیشتر بخوانید: بهترین گوشی موبایل شیائومی


داغ کردن تلفن همراه در هنگام استفاده از اینترنت

یکی از دلایل داغ شدن گوشی استفاده مداوم از اینترنت می‌باشد، توجه داشته باشید که با فعال کردن گزینه اینترنت مصرف باتری تلفن همراه افزایش پیدا می‌کند و همین مسئله باعث داغ شدن گوشی می‌شود. این نکته را هم در نظر داشته باشید که استفاده از وای فای می‌تواند باعث جلوگیری از داغ شدن تلفن همراه شود، زیرا با فعال کردن گزینه وای فای باتری کمتری مصرف می‌شود و همین مسئله می‌تواند باعث کاهش دمای گوشی موبایل  شود در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم به دنبال خرید تجهیزات شبکه و مودم باشید، البته همانطور که می‌دانید مودم های adsl قابلیت این را ندارند که در هر فضایی اینترنت در اختیار شما قرار دهند به همین دلیل بهتر است از مودم‌های همراه مانند مودمی که در قسمت زیر به شما معرفی شده است استفاده کنید.

داغ کردن تلفن همراه در هنگام استفاده از اینترنت

بیشتر بخوانید: مودم همراه هوآوی e5573 سری 4G


بزرگترین اشتباه برای خنک کردن تلفن همراه

برخی از تلفن‌های همراه از قابلیت ip۶۸ برخوردار هستند که این قابلیت باعث مقاومت تلفن همراه در مقابل آب می‌شود، این نکته را در نظر داشته باشید که اگر گوشی ضد آب دارید دلیل نمی‌شود که در هنگام داغ شدن، آن را در مجاورت آب سرد قرار دهید زیرا با این کار گوشی شما خنک نمی‌شود بلکه امکان دارد آسیب جبران ناپذیری ببیند. لازم به ذکر است بدانید که هیچ شرکتی خرابی تلفن همراه ضد آب را در اثر نفوذ آب به داخل تلفن همراه گارانتی نمی‌کند در نتیجه اگر تلفن همراه شما داغ بماند خیلی بهتر از این است که در مجاورت آب خنک قرار بگیرد، در انتها بهتر است بدانید که راه‌های استاندارد برای حل مشکل داغ شدن گوشی وجود دارد و نیاز نیست برای خنک کردن تلفن همراه خود به دنبال روش‌های عجیب باشید.

تلفن همراه
بزرگترین اشتباه برای خنک کردن تلفن همراه

 نتیجه گیری

در این محتوا تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا روش‌هایی برای حل مشکل داغ شدن گوشی مطرح کنیم تا شما بتوانید با رعایت کردن آن‌ها دمای تلفن همراه خود را کاهش دهید، این نکته را در نظر داشته باشید که روش‌های ارائه شده در این محتوا برای سرد کردن تجهیزات گوشی نمی‌باشد زیرا تجهیزات گوشی در حالت عادی گرما تولید می‌کنند اما شما با رعایت این مسائل می‌توانید از داغ شدن تلفن همراه خود جلوگیری کنید، در نهایت امیدوار هستیم که با بررسی راه های جلوگیری از داغ شدن گوشی دیگر سوال چگونه از داغ شدن گوشی در هوای گرم تابستان جلوگیری کنیم؟ برای شما مطرح نشود.

 

4.2/5 - (4 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها