کاهش نویز (Noise) خط اینترنت مودم ADSL

کاهش نویز (Noise) خط اینترنت مودم ADSL

کاهش نویز (Noise) خط اینترنت مودم ADSL یکی از سوالات رایج است چرا که روز به روز به تعداد استفاده کنندگان از اینترنت افزوده می‌شود; از همین رو، نیاز به بسترهایی که مردم بتوانند توسط آن‌ها به راحتی و بدون دغدغه به شبکه جهانی اینترنت متصل گردند بیش از پیش احساس می‌شود. از مهم‌ترین بسترهایی که در حال حاضر در بسیاری از نقاط جهان و من جمله ایران استفاده می شود، خطوط اینترنت پر سرعت ADSL است که مزایای مختص به خود را دارد. البته در این سرویس مشکلاتی از قبیل نویز ایجاد می‌شود که شاید مهمترین دلیل اختلال در ارتباط شبکه‌ای باشد. برای آگاهی از هر آنچه که مربوط به نویز اینترنت خط مودم ADSL می‌شود با مجله برقچی همراه باشید تا خودتان چاره‌ای برای افزایش سرعت اینترنت و حذف اختلال بیندیشید.

فهرست مقاله:

نویز اینترنت خط ADSL چیست؟

هر نوع اختلال که سبب شود ارتباط با مشکل مواجه شود، نویز نامیده می‌شود. قطع و وصل شدن خط، صداهای نامناسب و دیگر عوامل، سبب ایجاد نویز شده و پیام رسانی در سیستم شبکه را دچار معضل می‌کنند. در این مقاله منحصراً قصد داریم تا در مورد راه های کاهش نویز در خطوط ADSL صحبت کنیم.

راههای تشخیص نویز در خط تلفنی که اینترنت ADSL دارد

به منظور ورود به تنظیمات مودم به کمک آدرس ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ و وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، می‌توانید وارد این کنسول شوید. عموماً نام کاربری و رمز عبور، عبارت admin است و اگر نتوانستید به کمک این عبارت وارد شوید از شرکتي که از آن‌ها اینترنت خود را خریداری کرده اید، این مشخصات را جویا شوید.

پس از ورود به تنطیمات مودم یا روتر، به بخش Status یا Stactics وارد شوید. در این بخش شرایط کلی دیوایس و اینکه آیا واقعا نویز دارید یا نه نمایان خواهد شد. اما دو معیار در تعیین میزان نویز مهم‌تر از بقیه هستند، یکی Line Attenuation که نمایانگر این است که تضعیف یا از بین رفتن سیگنال در خط تلفن شما به چه صورت است. این معیار دارای یک بازه عددی است که هر قدر کوچکتر باشد، بهتر است. مثلاً اگر این عدد ۲۰ باشد وضعیت خط تلفن از لحاظ میزان نویز بسیار عالي، بین ۲۰ تا ۵۰ متوسط و بیشتر از ۵۰ نیز نمایانگر یک مسئله حاد در خط تلفن شما خواهد بود.

معیار دیگر میزان SNR  دستگاه شما است. این کلمه خلاصه شده عبارت Signal To Noise Ratio است که به شما نشان می دهد در قیاس با سیگنال مفید چه میزانی سیگنال مزاحم دریافت می کنید. همچنین بحث شاخص SNR نیز باید مورد توجه قرار گیرد که برای فرآیند دانلود به شکل   Downstream  و فرآیند آپلود به شکل Upstream نشان داده می شود. به بیان دیگر، شاخص SNR مثلاً در عدد ۱۲ به ما اعلام می کند که نویز زیادی در خط تلفن ایجاد می شود. این عدد اگر میزانی برابر با ۲۰ را داشته باشد، کیفیت معمولی از لحاظ میزان نویز را، نشان می دهد و در صورتی که عددی در رنج ۳۰ تا ۳۶ نمایش داده شود، یعنی خط تلفن، از لحاظ میزان نویز وضعیت بسیار مطلوبی دارد. در این پارامتر بر عکس پارامتر قبل هر چه عدد بزرگتر باشد، شرایط بهتر خواهد بود.

راههای تشخیص نویز در خط تلفنی که اینترنت ADSL دارد
راههای تشخیص نویز در خط تلفنی که اینترنت ADSL دارد

این مقاله را نیز بخوانید: نحوه تقویت سیگنال وای فای و افزایش سرعت مودم و روتر


اقدامات لازم برای حذف نویز از اینترنت مودم ADSL

  1.  در خطوط ADSL از یک دستگاه به نام اسپلیتر استفاده می‌شود که دو پورت RJ 11 دارد. یکی از این پورت‌ها به تلفن و دیگری به مودم وصل می شود. به کمک دستگاه اسپلیتر، صدا و داده شبکه از هم جدا می‌شوند. اولین اقدام شما در جهت کاهش نویز مودم این است که این دستگاه را تعویض کنید و به کمک دستگاه جدید این شرایط را بسنجید.
  2.  مورد دوم در جهت کاهش نویز (Noise) خط اینترنت مودم ADSL این است که خط تلفنتان را بررسی کنید. برای این منظور گوشی تلفن را بردارید. اگر صدایی شبیه خرخر از آن خارج شد، به بررسی مسیر خط بپردازید. باید بدانید که زوج سیم های تلفن نباید با هم تماس داشته باشند و روکش آن ها نیز مشکلی نداشته باشد. همچنین اگر مسیر کابل از کنار کابل فشار قوی یا سه فاز رد شده باشد یا کابل تلفن به همراه کابل برق درون یک داکت باشند، باعث ایجاد نویز در خط تلفن شما می شود.
  3.  مسیر کابل تلفن را در ساختمان، اگر از کنار وسایلی چون آسانسور، مایکروویو، هیتر برقی و هر وسیله مشابه رد شده بررسی نمایید، چرا که همگی سبب ایجاد نویز بر روی خط تلفن می گردند. اگر کابل به شکل روکار در ساختمان مسیردهی شده، گذر زمان و شرایط جوی می تواند سبب پوسیدگی آن شود. اگر پوسیدگی اتفاق افتاده باشد، نفوذ آب باران خود می تواند مشکل آفرین باشد. علاوه بر موارد بالا هر چه میزان طول کابل تلفن بیشتر شود احتمال داشتن نویز در آن، بالا می رود.
  4. مورد بعدی این است که شما دستگاه‌هایی از قبیل فکس، تلفن های بیسیم، Caller ID، صفر بند، کارتخوان، سه راهی‌های برق یا تلفن را بررسی نمایید. این دستگاه ها به نوبه خود می توانند در ایجاد نویز بر روی خط تلفن سهیم باشند، لذا آن‌ها را از این منظر بررسی کنید. همچنین بهتر است گوشی موبایلتان حدالمقدور از مودم فاصله داشته باشد، چرا که می تواند باعث ایجاد نویز در خط تلفن شود.
  5.  در صورتی که در کنار مودم یا روتر شبکه از سه راهی‌هایی با کابل بلند استفاده می کنید و از آن بدتر اینکه اگر آن‌ها را به شکل حلقه درآورده باشید، به دلیل میدان مغناطیسی حاصله از جریان برق این کابل ها، نویز بر روی خط تلفن شما ایجاد خواهد شد. حتی اگر به جای سه راهی، کابل شبکه را به همین فرمت استفاده کنید، از آنجایی که در این کابل هم الکتریسیته وجود دارد، می تواند باعث ایجاد نویز شود. بنابراین بهتر است سه راهی هایی با اندازه کابل‌های کم و کابل‌ شبکه کوتاه را به کار ببرید، یا اینکه اگر نمی توانید بر روی کابل های نامبرده برای کاهش نویز از فویل آلومینیومی استفاده کنید.
  6. مورد بعدی در جهت کاهش نویز استفاده از دستگاه نویزگیر یا اسپلیترهای اضافه است. گاهی اوقات خاموش و روشن شدن چراغ DSL مودم (با وای فای اشتباه نشود) نمایانگر وجود نویز در خط تلفن است. به همین منظور به کمک دو عدد نویزگیز می توانید نویز خط را کنترل کنید. در واقع خود اسپلیتر به منزله یک نویز گیر عمل می کند و با اتصال همه این بخش ها به هم می‌توانید نویز را مهار کنید. البته اگر مشکلی برای اینترنت شما ایجاد شد، یکی از نویزگیرها را کم کنید و با دو نویزگیر فرآیند را انجام دهید. هم چنین بهتر است از یک کابل تلفن مسی استفاده نمایید.
  7. گام آخری که می توانید انجام دهید تا نویز مودم تلفنتان کاهش پیدا کند، این است که نرم افزار مودم را آپدیت کنید. ممکن است سرویس‌های مخابراتی پس از بروزرسانی بستر خود،  نتوانند با مودم شما به خوبی ارتباط برقرار کنند. لذا بهتر است مودمی را استفاده کنید که شرکت خدمات دهنده اینترنت به شما مشخصات آن را داده است.
اقدامات لازم برای حذف نویز از اینترنت مودم ADSL
اقدامات لازم برای حذف نویز از اینترنت مودم ADSL

اگر مشکل نویز مودم ADSL برطرف نشد چه کاری باید انجام دهید:

  1. این مشکل ممکن از سوی مخابرات یا شرکت خدمات اینترنتی شما باشد چرا که بر اثر تعمیرات خطوط این نویزها ایجاد می شود، پس بهتر است مدتی را صبر داشته باشید.
  2. در سیستم شما یا شبکه تان اگر در یک مجموعه هستید ممکن است  به دلیل وجود یک ویروس، حجم اینترنت شما از بین برود بدون اینکه شما از آن خبر داشته باشید.
  3. نهایتاً در صورتی که یکی از کاربران شبکه دانلود با سرعت بالا به کمک نرم افزار خاصی را انجام دهد، می تواند سرعت شبکه را کمتر و شائبه وجود نویز را ایجاد نماید.

جمع بندی

در این مقاله به آموزش کاهش نویز (Noise) خط اینترنت مودم ADSL پرداختیم. اگر همه موارد فوق را انجام دادید و همچنان نویز در خط اینترنت مودم ADSL وجود داشت، بایستی به ISP یا همان ارائه دهنده سرویس اینترنت خود شک کنید. خیلی وقتا شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت با بهانه اینکه خط اینترنت مودم ADSL شما دارای نویز است از عدم کیفیت و تعهد خود را حاشا می‌کنند. به هر حال اگر نتوانستید مشکل نویز را حذف کنید، بهتر است بیخیال فناوری DSL شوید (حداقل تا زمانی که مکان مورد استفاده خود را تغییر دهید) و سراغ اینترنت td lte و مودم 4G و 3G بروید. در پایان از حسن توجه شما دوستداران سایت برقچی کمال تشکر را دارم و خوشحال میشیم راه حل‌های تجربی حذف نویز خط اینترنت رو برای ما کامنت و به اشتراک بگذارید.

4.4/5 - (44 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
101 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها
احسان
احسان
1 ماه پیش

با سلام نزدیک 10 ماهه اینترنت مخابرات دارم. خونه ما نوسازه و سیم کشی از نوع المینیومی گذاشته بودن و کلی قطع وصلی ایجاد میکرد خلاصه اومدن سیم کشی منزل مارو عوض کردن مسی گذاشتن سیم مارو و خیلی بهتر شد snr بالای 10 بود و line attenution نزدیک downstream:35.5 upstream:18.6 هستش.خود مخابرات به ما گفت کیفیتتون خوبه و فاصلمون به مخابرات 2.5 کیلومتره سرعتم 8 مگه کشش خط ما 16 مگ دریافت میکنه. قبلا 16 مگ تستی گرفتم خوب خیلی قطع وصلی نوسان پینگ داشت.الان در حالل حاظر 8 مگ استفاده میکنم .خلاصه لپ کلام بگم .الان نزدیک به 1 ماهه قرادادمون رو که تمدید کردیم برای سال جدید سرویس گیگ پلاس گرفتیم و مشکلاتی که مخابرات داره یکی snr رندوم به صورت صبح ها بالای 10.11 هستش و از ساعت 8 شب به بعد snr ریزش میکنه میاد رو 6-3و 2 حتی .و وقتی snr بهم میریزه پینگ هم به این شکل مواجه میشه .Request timed out.
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=34ms TTL=50
Request timed out.
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=32ms TTL=50
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=32ms TTL=50
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=33ms TTL=50
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=33ms TTL=50
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=32ms TTL=50
Request timed out.
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=33ms TTL=50
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=40ms TTL=50
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=35ms TTL=50
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=33ms TTL=50
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=32ms TTL=50
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=34ms TTL=50
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=33ms TTL=50
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=36ms TTL=50
حتی مودم رو به صورت مستقیم زدم بازم فرقی نکرد انواع اسپلیتر استفاده کردیم فایده نداشت چند تا مودمم تست شد رو مودم های دیگه تاثیری نداشت.
نمیدونم چیکار باید بکنم واقعا اذیت کن شده.

مجتبی صادقی
مجتبی صادقی
2 ماه پیش

سلام من از adslاستفاده میکنم منتها وقتی وارزون میزنم من وداداشم اینترنت نویز میگیره و روی کامپیوتر قطع میشه یعنی یکم فشار میاد قطع میشه

رضا میرزایی
رضا میرزایی
2 ماه پیش
پاسخ به   مجتبی صادقی

سلام
باتوجه به اینکه اینترنتتون ADSL هست بیشتر از این نمیشه توقع داشت. به همین خاطر اگر قصد داریم بدون لگ بازی کنید پیشنهد میکنم از اینترنت 4G استفاده کنید

آریا ایرانی
آریا ایرانی
3 ماه پیش

اینترنت adsl من ۱سال بدون مشکل کار میکرد از شنبه روی سرعت۱۶مگ قطع میشه اما روی سرعت ۸مگ snr 27 هست ولی وقتی سرعتو میکنن ۱۶مگ snr میشه ۶ اما کشش خطم ۲۴ مگ هست در همین snr 6 . مشکل از منه یا شرکت اینترنت؟؟

نسترن
نسترن
4 ماه پیش

سلام. خط ما اصلا نویز نداشت. snr margin نزدیک 20 بود چند روزه نزدیکه 6 هست. چه طور چنین چیزی ممکنه. به isp زنگ زدم همون جوابای کلیشه‌ای مبنی بر خارج کردن دستگاه کارت خوان و … میده. حدسم اینه از چند روز پیش که بارون اومد اینجوری شده شایدم ربطی نداشته باشه.

رحیم فرد
رحیم فرد
4 ماه پیش

سلام وایفای هر 5 واحد آپارتمان ما همزمان با حرکت آسانسور بین طبقات حدود 20 ثانیه قطع میشه، هر کاری بگید کردم، سیم مستقل از کوچه به منزل از طریق پنجره، بردن مودم به کوچه سر خط، فویل الومنیم دور سیم مخابرات در کوچه ، بیفایده بوده. ظاهرا سیستم کنترل دور روی تابلوی فرمان آسانسور تمام پریز های ساختمان را درگیر میکنه . راهکاری هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

azarhoosh
azarhoosh
4 ماه پیش
پاسخ به   رحیم فرد

با سلام و احترام
مشکل قطعی مربوط به قطعی برق ساختمان می باشد و ربطی به کابل کشی ندارد،با رفع این مشکل قطعی موقت نیز حل می شوذ

حسین
حسین
11 ماه پیش

سلام وقت بخیر
من وقتی کابل lan متصل میکنم به مودم و کامپیوتر
نویز شدیدی روی خط میوفته و سرعت از ۸مگابیت به ۴ افت میکنه
اما همین که کابل lan جدا میکنم و مودم خاموش روشن میکنم سرعت اوکی میشه و نویز از بین میره.
کابل lan هم یکبار عوض کردم

مهدی
مهدی
1 سال پیش

سلام من صبح ها دو سه ساعت اینترنتم نویز میگیره همه چیم درستع میتونه مشکل مخابرات باشه

ریحانه جعفری
ریحانه جعفری
10 ماه پیش
پاسخ به   مهدی

سلام وقت بخیر
اگر مودم مشکلی نداره بهتره از مخابرات پیگیری کنید.

Mahdi
Mahdi
1 سال پیش

سلام خسته نباشید
اینترنتمون بدون اینکه چراغ های مودم خاموش بشه هر 5 دقیقه قطع و وصل میشه و نمیدونم چیکار کنم. تموم راه حل هایی که گفتین رو تست کردم بازم مشکل دارم
SNR: 14.6 /13.6
Line Attenuation: 9.9 / 22.5
لطفا اگه میتونین راهنمایی کنین

آرین غلامی
آرین غلامی
1 سال پیش

سلام
من همه خطوط تلفن خونمون رو قطع کردم و تنها یکی رو باقی گذاشتم که با سیم مسی فویل دار تعویضش کردم از تلفن هم استفاده نمی‌کنیم اما بازم مشکل پینگ بالا و نویز دارم و مودم قطع و وصل میشه
با توجه به این که از تلفن استفاده نمی‌کنیم آیا نویزگیر می‌تونه کمک کنه؟
راه حل شما چیه؟

فاطمه رستم پور
فاطمه رستم پور
1 سال پیش
پاسخ به   آرین غلامی

امکان داره که کابل کشی از قبل از منزلتون مشکل داشته باشه .کار رو به پیمانکار بسپرید

علیرضا
علیرضا
1 سال پیش

سلام. مودم نت گیر دارم و میزان Line Attenuation برابر با 8.8 و 4.4 هست ولی اون گزینه SNR رو ندارم و چیزی به نام Noise Margin دارم که مقدار 16.3 و 12.5 رو به ترتیب برای دانلود و آپلود میده. آیا این مقادیر مناسب هستند؟

فاطمه رستم پور
فاطمه رستم پور
1 سال پیش
پاسخ به   علیرضا

سلام
Noise Margin کاملا مناسبه ، بهتر است برای پیشگیری از افت سینگنال از کابل کشی منزل اطمینان پیدا کنید و از اسپیلتر استفاده کنید.

محمد رحمتی
محمد رحمتی
1 سال پیش

سلام وقت بخیر. بنده مودم دی لینک 2750u دارم. موقع زنگ خوردن تلفن منزل نت قطع میشه . اسپلیتر هم عوض کردم کابل کشی هم کاملا تعویض شده. امکان داره خوده مودم مشکل سخت افزاری داشته باشه؟؟ از مخابرات سرویس میگیرم. با مودم زایکسل تست کردم مشکلی نداشت

اقای فلانی
اقای فلانی
8 ماه پیش
پاسخ به   محمد رحمتی

من دقیق همین مشکلو با zyxel دارم

فاطمه رستم پور
فاطمه رستم پور
1 سال پیش
پاسخ به   محمد رحمتی

سلام وقتتون بخیر
بله امکانش هست که مودمتون مشکل داشته باشه ، اگر تهران هستین پاساژ ایران طبفه منفی 1 مراجعه بفرمایید راهنماییتون میکنن.

محسن یاسری
محسن یاسری
1 سال پیش

سلام نزدیک دو هفته مودم خاموش بوده الان سرعت به یک مگ هم نمی‌رسه

رضا میرزایی
رضا میرزایی
1 سال پیش
پاسخ به   محسن یاسری

سلام
بهتره که این مشکل رو از شرکت ارايه دهنده‌ای که سرویس اینترنت گرفتید پیگیری کنید
ممکنه کاهش سرعت دانلود و آپلودتون از طرف شرکت ارایه دهنده باشه

محمد رحمتی
محمد رحمتی
1 سال پیش

سلام وقت بخیر. بنده مودم دی لینک 2750u دارم. موقع زنگ خوردن تلفن منزل نت قطع میشه . اسپلیتر هم عوض کردم کابل کشی هم کاملا تعویض شده. امکان داره خوده مودم مشکل سخت افزاری داشته باشه؟؟ از مخابرات سرویس میگیرم. با مودم زایکسل تست کردم مشکلی نداشت

محمد محمدی
محمد محمدی
1 سال پیش

سلام وقت بخیر. بنده مودم دی لینک 2750u دارم. موقع زنگ خوردن تلفن منزل نت قطع میشه . اسپلیتر هم عوض کردم کابل کشی هم کاملا تعویض شده. امکان داره خوده مودم مشکل سخت افزاری داشته باشه؟؟ از مخابرات سرویس میگیرم. با مودم زایکسل تست کردم مشکلی نداشت.

فاطمه رستم پور
فاطمه رستم پور
1 سال پیش
پاسخ به   محمد محمدی

سلام وقتتون بخیر
port fx مودمتون خراب هست.میتونید مودمتون رو ببرید پاساژ ایران طبقه منفی 1 براتون تعمییرش میکنند.

احسان
احسان
1 سال پیش

با سلام سرویس مخابرات 8 مگ دارم 2 تا مودمم دارم یکیش tp link و اون یکی dlink هست.مشکلم اینه وقتی به اینترنت چه با گوشی چه با سیستم وصل میشم.اینترنت مدام قطع وصل میشه و downstream از 8 مگ میشه 6 مگ درحالی که 2 هفته پیش قبل چهارشنبه سوری سیم کشی خونمون رو به کل عوض کردیم سیم نو مسی جایگزین کردیم.قبلش المینیومی بود مدام قطع وصلی ایجاد میکرد.حتی مستقیم زدیم به پریز تلفن بازم فرقی نکرد و به اسپلیترم زدیم رو اونم تاثیری نذاشت.الان snr در حال حاظر downstream 11.6 upstream 9.6 که از طرف مخابرات کارشناس فرستاده بودن گفتن باید کیفیت خط باید رو 8 باشه..وقتی با کابل شبکه به سیستمم وصل میکنم جلوی نویز و قطعی به صورت موقت میگره.راهی هست که بشه مشکل قطع وصلی رو برطرف کرد ؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.دیگه واقعا کلافه شدم نمیدونم چیکار بکنم..مرسی .!

اریا قدرتی
اریا قدرتی
1 سال پیش

سلام وقت بخیر من الان نزدیک به ۱ هفته هستش که سرعت اینترنتم از ۱۶ مگابایت شده ۷۰ کیلوبایت به مخابرات زنگ زدم گفت نویز داره همه راه هایه نویز رو رفتم درست نشدن چیکار کنم واقعا دیگه سردرد گرفتم از سرعت کم اینترنت

رضا میرزایی
رضا میرزایی
1 سال پیش
پاسخ به   اریا قدرتی

سلام و وقت بخیر
از اسپلیتر مودم استفاده کنید
بهتره که اسپلیتر از ی برند معروف مثل دی لینک باشه
احتمالا با اینکار مشکلتون حل میشه

سینا مجیدی
سینا مجیدی
1 سال پیش

سلام وقتتون بخیر ببخشید چیکار کنیم که وای فای وقتی اسپیلیتر بهش وصل هست در یک جای خونه که دور از تلفن خونه باشه بزاریم که سرعت بهتری داشته باشه ؟

فاطمه رستم پور
فاطمه رستم پور
1 سال پیش
پاسخ به   سینا مجیدی

با کابل تلفن ( 2 سر RJ11 ) مودم و اسپلیتر رو از پریز تلفنتون فاصله بدین.

محمد
محمد
1 سال پیش

سلام. مودم من خیلی نویز داره برای اینکه رفع بشه کل سیم هارو عوض کردم بهتر شد اما باز هم نویز داره. یک سیم ایفون هم از کنارش رد شده ایا ممکنه سیم ایفون باعث نویز باشه؟

رضا میرزایی
رضا میرزایی
1 سال پیش
پاسخ به   محمد

سلام و وقت بخیر
بله میتونه باعث نویز بشه
سعی کنید از اسپلیتر در ورودی مودمتون استفاده کنید.

محمدباقر تیموری
محمدباقر تیموری
1 سال پیش

من اینترنتم آسیاتکه,هرچند دقیقه یک بار تایم اوت میشه, یه کابل گرفتم از جعبه تا خود ‌مودم مستقیم آوردم و تو مسیرش هم حواسم بود از کنار سیم برق یا چیزی رد نشه,باز هم همینطوریه,خواستم بدونم مشکل از جعبه تقسیمه برم مخابرات یا اینکه آسیاتک اینطوریه؟چون قبلش اینترنت مخابرات خوب بود.

باریکانی
باریکانی
1 سال پیش

آقا من این مشکلو با نت مخابرات داشتم چندسال پیش ، باید زنگ بزنی بگی بهشون ببینی Max rate خطت چنده فرضا اگه تا 8 مگ ساپورت میکنه نباید دقیقا سرعتت 8 باشه باید بیاری پایین سرعتت رو که رفع بشه.

رضا میرزایی
رضا میرزایی
1 سال پیش

دوتا حالت داره. هم میتونه مشکل از اسیاتک باشه که نتونسته پرووایدر خوبی تو منطقه شما باشه یا اینکه جعبه تقسیم یا کانکتور سر جعبه تقسیم یا کابل کشی داخل جعبه تقسیم دچار خوردگی یا پارگی شده باشه

مهشید
مهشید
1 سال پیش

سلام وقتی مودم روشنه،تلفن خونه زنگ میخوره صدای خش خش میاد طوری که مجبور میشیم مودم خاموش کنیم.میخواستم بدونم راهی هس صدای خش خش بیفته لطفا کمک کنید. باید به کجا زنگ بزنم تا مشکلم رفع شه

رضا میرزایی
رضا میرزایی
1 سال پیش
پاسخ به   مهشید

سلام
اسپلیتر تهیه کنید مشکلتون حل میشه

محمد محمدی
محمد محمدی
1 سال پیش

سلام وقت بخیر. بنده مودم دی لینک 2750u دارم. موقع زنگ خوردن تلفن منزل نت قطع میشه . اسپلیتر هم عوض کردم کابل کشی هم کاملا تعویض شده. امکان داره خوده مودم مشکل سخت افزاری داشته باشه؟؟ از مخابرات سرویس میگیرم. با مودم زایکسل تست کردم مشکلی نداشت

فاطمه طیبی
فاطمه طیبی
1 سال پیش

سلام آیا دستگاه تلفن روی نویز تاثیر داره گوشی بی سیم یه سری مدلاشون قیمت بالاتری دارن فروشنده گفت که نویز گیر داره و تقریبا پونصد و هفتاد تفاوت قیمتیش بود نسبت به اون که نویز گیر نداره به نظر شما از لحاظ نویز تفاوت دارن یا نه

رضا نصیری
رضا نصیری
1 سال پیش
پاسخ به   فاطمه طیبی

سلام . به هیچ عنوان چنین چیزی نیست . به راحتی میتونید با تهیه اسپلیتر که قیمتش نهایتا 50 هزارتومنه مشکل نویز رو برطرف کنید

امیر
امیر
1 سال پیش

سلام
کدوم نوع اینترنت برای پینگ پایین تر بهتره؟؟؟؟؟؟؟
ADSL
Adsl2
Adsl2 plus
مود گیمینگ هم فعاله و مقدار snr و خیلی چیزای دیگه توی این حالت هایی که نام بردم
با هم فرق دارن که معنیشون رو نمیدونم

سرعت اپ و دان رو خیلی تغییر دادم
الان روی دان۸ و اپ ۱ هست
Snr دان هم روی۲۳ و آپ هم ۹ هست
اما این هم بگم که روی مود adslهست
اگر به adsl2 یا پلاس تغییر بدم snr هم اپ و هم دان به ۳۰ میرسه
(بهترین نویز گیر هم دارم)
و یک حسی بهم میگه snr تاثیری روی پینگ نداره
چونکه از وقتی که روی حالت adsl گذاشتم هم ده درصد پینگ بهتری گرفتم و هم ثابت تر کمی!

علی
علی
1 سال پیش

سلام من فاصلم از مخابرات 350 متر هست ولی کشش خطم برای VDSL رو مرز هست ظاخرات 20 Mb با تست سره خط البته من مودم vdsl ندارم با همین adsl پشتیبانی تست کردن و گفتن . کابلی که از کافه مخابراتی تا داخل اومده اخرش دو تیکه هست و حدود 30 سانتش از کنار کابل برق خونه رد میشه . میخواستم ازتون چنتا سوال کنم ؟
یکی اینکه فکر میکنید تعویض کامل این کابل تا خونه میتونه تاثیری بزاره ؟ و اینکه برای تعویض از داخل باکس مخاراتی حتما باید سیم بان مخابرات انجام بده یا هر برق کاری میتونه ؟
مودم u.tel برای vdsl نظرتوت چیه نسبت به tp link و zycel ؟
خرید یک خط جدید از مخابرات میتونه کمکی کنه ؟ اینطور پشیباتی اینترنت میگفت طول کابل من 1 کیلومتر هست در صورتی که فاصله ی من از مخابرات واقعا 350 متره .
اینم غکس از نویز خط adsl :
ممون میشم یاری کتید.

رضا میرزایی
رضا میرزایی
1 سال پیش
پاسخ به   علی

سلام
مطمئنا اگر سیم بان مخابرات انجام بده بهتره خودتون اصلا اینکار رو انجام ندید
مودم های یوتل رو به هیچ عنوان پیشنهاد نمیدم. تی پی لینک و زایکسل بهتر هستن. اول تی پی لینک بعد زایکسل در کنارش دی لینک
فاصله شما از مخابرات ربطی به نویز نداره. مشکل از کابل کشی میتونه باشه.

مهندس
مهندس
1 سال پیش

سلام، من تا قبل از رفتن وزیر ارتباطات اینترنت از مخابرات به مدت ۱۵ سال داشتم و دارم و کیفیت snr همیشه سال های پیش روی ۳۰ بود الان مدتی که بدون کوچکترین تغییر در سیم کشی اینترنت مدام قطع می شود و snr به ۶ و ۳ هم رسیده وقتی تیکت میزنم مخابرات snr رو با دستکاری به ۳۰ میرسونهوو نمیدونم چکار می کنن موقت و مجدد بعد مدتی snr میاد پایین! سوال من اینه شما میدونید چکار می کنن که snr همون لحظه و درست میشه و چرا بعدش کم میکنن و میاد پایین یا خودشون از قصد این کار می کنن؟ چون یبار آوردن روی عدد ۳۰ بعد که اطلاع دادم تلفن وصل کنم یا نه آوردنش روی ۱۳ در صورتیکه من هیچ تغییری نداده بودم و خط تلفن مستقیم به مودم وصل بود و ظاهرا این snr با یک کلیک کم و زیاد می کنن!

رضا میرزایی
رضا میرزایی
1 سال پیش
پاسخ به   مهندس

سلام
تو این چند ماه snr ها به شدت دچار مشکل شدن پورت ها به شدت محدود شدن و اینترنت در محدود ترین حالت ممکن داره شیر میشه

مرتضی دسومی
مرتضی دسومی
1 سال پیش

سلام وقتتون بخیر.. .اقا من سیم کشی adslام توکار بود و سیم های تلفن بخاطر فرسودگی سرعت8 رو ارایه میدادن ولی نویز داشت.بعد که سیم روکار گرفتم از درب مجتمع تا داخل خونه …حواسم هم کاملا جمع بود که سیم برق جفتش نباشه که خداروشکر نیست. با سیم جدید سرعت خیلی عالی بود ولی بعد دو هفته یهو سرعت نصف شد و الان هرکاری که کردم اوکی نشد .شما چه راه حلی پیشنهاد میدین؟من کارم توسعه وب هست و خیلی به اینترنت نیاز دارم لطفا کمکم کنید در ضمن از نویز گیر همراه مودم دارم استفاده میکنم …
ممنون

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   مرتضی دسومی

اینترنت ADSL رو کلا بیخیال شو. من نمیدونم چرا این فناوری منسوخ شده رو با این سرعت مسخره هنوز به مردم ارائه میشه. ولی چیزی که مشخصه اگر زیرساخت اینترنت فیبر نوری در منظقه مخابراتی شما وجود نداره. بهترین گزینه اینترنت بییسیم یا همون PTP هست که میتونید از شرکت های شاتل و زیتل دریافت کنید

منصور پرورش
منصور پرورش
1 سال پیش

سلام ، آیا امکان استفاده از دو نویزگیر بصورت سری وجود دارد ؟ و آیا تاثیری در کاهش نویز دارد ؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   منصور پرورش

اسپلیترهایی که همراه با مودم به بازار معرفی شدند در واقع جداکننده تلفن از خط DSL هستند درحالیکه در بازار به نام نویزگیر معرفی شدند. هیچ تاثیری ندارد

پوریا یزدانی
پوریا یزدانی
1 سال پیش

سلام
میخواستم بدونم تفاوت بین کابل های 2 زوجی و مثلا 4زوجی یا بالاتر در چیه؟(مثلا نویز کمتری داره یا سرعت انتقال داده متفاوت هست)
و اینکه اگر از اینترنت adsl استفاده می‌کنیم بهترین نوع کابل برای سیم کشی از سر خط ساختمان تا خونه چه نوع کابلی هست؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   پوریا یزدانی

برای سیم کشی تلفن خونه از تک زوج استفاده میشه. هر چه تعداد زوج بیشتر میشه خب طبیعتا انشعاب بیشتری میتونید بگیرید. بهترین سیم تلفن برای اینترنت ADSL، سیم تلفن تک زوج کرمان از نوع فویل دارش هست

Mmmm
Mmmm
1 سال پیش

سلام خسته نباشید
من همین مودم رو دارم و هر دفعه ک آسانسور خونمون حرکت میکنه اینترنت قطع میشه و بعد از بی حرکت شدن اسناسور زود اینترنت وصل میشه
میخواستم بپرسم چطور میتونم این نویزی ک از طرف اسانسور ب سمت مودم میاد رو دفع کنم
آیا با آهنربا میشه؟
یک نویز گیر هم گزاشتم اما فایده ای نداره

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   Mmmm

سوالت خیلی سنگین بود. اول یکم سکوت میکنم. فویل المینیومی یا با داکت مسیر سیم برق با سیم تلفن رو از هم جدا کن

fard rahim
fard rahim
1 سال پیش
پاسخ به   سیدحامد علوی

سلام همين مشكلو به اتفاق تمام طبقات من ٥ ساله دارم، هر كاري بگي حتي فويل الومنين ، سيم مجزا، بردن مودم توي كوچه كردم ، نهايتا متوجه شدم بدليل سيستم تري وي اف اسانسور ( كنترل دور) توي تابلو فرمان برق اسانسور هست كه جايي خوندم با عوض كردن فركانسش قابل حله، ولي چطوريش را نميدونم، اينو بابت اين نوشتم كه دوستاني كه سيستم تري وي اف دارند دنبال كارهاي ديگه نباشن

Neuocary
Neuocary
1 سال پیش

سلام خسته نباشید مودم من نویز زیادی دارد و اینکه سیم تلفن که از بیرون وارد ساختمان میشه از بغل کنتور برق رد میشه ایا ممکن است نویز من مال این باشد و اگر هست می تونم خودم سیم جدایی برای مودم بکشم؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   Neuocary

بله فرکانس اضافی سیم برق، ایجاد نویز میکنه

محمد محمدی
محمد محمدی
1 سال پیش

سلام وقت بخیر. عذر میخوام بنده یه کابل دو زوجی فویل دار مستقیم از سر خط به مودم وصل کردم. و یک کابل قدیمی هم مستقیم به تلفن وصل هست. ممکنه کابل قدیمی باعث ایجاد نویز بشه؟؟؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   محمد محمدی

بله ممکنه فرکانس کابل قدیمی ایجاد نویز کنه در کابل جدید. داکت بندی کنید یا از فویل المینیوم برای جداسازی استفاده کنید

محمد ابزدی
محمد ابزدی
2 سال پیش

سلام. سرعت 50 با snr 10 و پینگ 50 بهتره یا سرعت 20 با snr 25 و پینگ 60. داخل هیچ کدوم قطعی ندارم

Last edited 2 سال پیش by محمد ابزدی
سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 سال پیش
پاسخ به   محمد ابزدی

اگر در مورد اولی قطعی ندارید با این snr پایین! خب مطمعنا مورد اولی بهتره

امیر
امیر
2 سال پیش

آقای عزیز ما هر شب ساعت 5 بعد ازظهر قطع میشه تا فردا ساعت 5 چیکار کنم بنظرتون؟

محمد
محمد
2 سال پیش
پاسخ به   امیر

اینترنتت اگه شاتله عوضش کنی درست میشه

کلکو
کلکو
2 سال پیش

سلام سیم تلفن بیرون تقریبا یک یا دو متر روی لوله گاز م وصل شده. آیا باعث ایجاد نویز میشود؟ یا بهتر بگم لوله آهن از عوامل ایجاد نویز است.

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 سال پیش
پاسخ به   کلکو

نویز یعنی فرکانس مداخله گر. لوله گاز یا اهن نمیتونه نویز ایجاد کنه ولی سیم برق و هرچیزی که میتونه میدان مغناطیسی ایجاد کنه از عوامل ایجاد کننده نویز هستند

حسین قنبری
حسین قنبری
2 سال پیش

سلام من توی مغازه مودم adsl دارم که به خط تلفن وصل هست و کارت خوان که اونم وصل کردم به خط تلفن یعنی جدا هستن و کارت خوان رو نزدم به مودم اما وقتی کارت میکشم اینترنت قطع میشه نویزگیر وصل کردم نشد خط تلفن هم ایرادی ندارد خش خش نمیکنه نویز گیرم عوض کردم بدون نویز گیرم زدم باز نشد حالا اگه راه داره بگین ممنون

محمد سهرابی
محمد سهرابی
1 سال پیش
پاسخ به   حسین قنبری

سلام
دوست عزیز ، دستگاه کارتخوان از دیتا خط تلفن استفاده میکنه ، به همین علت اینترنت شما قطع میشه دو راه داری
١. جدا کردن خط اینترنت و پوز
٢ . تغییر کارتخوان به ، اینترنتی که وصل میشه به مودم

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 سال پیش
پاسخ به   حسین قنبری

هر جایی که برای این خط تلفن پریز کشیدید، ما بین راه یه اسپلیتر بزارید.

محمدرضا
محمدرضا
2 سال پیش

سلام خسته نباشید مودم خانه ما نویز داره و این نویز طوری هستش که در بازی های انلاین پینگ بالا می رود و اصلا نمیشه بازی کرد ولی در مابقی کار ها مثل اینستا خوب است
میخواستم بدانم راهی هست که این نویز برطرف بشه؟
لطفا جواب دهید

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 سال پیش
پاسخ به   محمدرضا

باید خط تلفن خود را با داکت از سیم و کابل برق جدا کنید

سعید
سعید
2 سال پیش

سلام وقتتون بخیر
من خط تلفنم نویز شدید داره و نمیدونم مشکل از کجاست من از یک سیم تلفن هم مودم و هم تلفن استفاده می کنم که با اسپلیتر از هم جداشون کردم ولی وقتی سیم تلفن رو از پریز مستقیم به مودم وصل می کنم سرعت دانلودم بیشتر میشه و توی این عکس میزان snr رو مشاهده می کنید که برای زمانیه که اسپلیتر وصل بوده و من به صورت همزمان از تلفن و اینترنت استفاده می کردم اما تو این عکس بعد از اینه که مستقیم سیم رو وصل کردم.
با اینکه تغییر زیادی توی مقدار snr دیده نمیشه ولی سرعت دانلودم از 200 کیلوبایت برثانیه به 600 کیلوبایت درثانیه تغییر کرد
چطور میتونم سرعت رو بهتر کنم؟ به نظرتون مشکل از چیه؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 سال پیش
پاسخ به   سعید

بنظرم اسپلیتر خراب هست و باید عوضش کنید

مهدی باقر
مهدی باقر
2 سال پیش

سلام خسته نباشید ببخشید من از ۱۹۲.۱۶۸ میرم به تنظیمات مودم و میبینم که snr marging نوشته ۷ و نویز هم ۵۴ چیکار کنم نویز کم شه و سرعت بره بالا

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 سال پیش
پاسخ به   مهدی باقر

دور سیم تلفن فویل المینویمی بکشید و یا سیم تلفن را داکت بندی کنید تا در مجاورت برق قرار نگیره

رسول
رسول
2 سال پیش

سلام وقتی بدون هیچ تغییری در هیچی ناگهان یک شبه نویز خط زیاد میشه و rate افتضاح میشه، دلیلش چی میتونه باشه؟؟ یعنی شب همه چی خوب و اوکی بود، خوابیدم صبح پاشدم مواجه شدم با اینترنتم ک همچین وضعی پیداه کرده.

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 سال پیش
پاسخ به   رسول

تخلیه بار های الکتریکی گاهی نویز ایجاد می کند، گاهی سرعت پایین اینترنت به خودی خود یک نویز است. مشکل رو با شرکت ارائه دهنده اینترنت در میان بگذارید حتما

زبیر ملازهی
زبیر ملازهی
2 سال پیش

سلام من از مخابرات اینترنت میگیرم وقتی با خط تلفن خودم به مودم وصل میشم نویزش خیلی شدید میشه هر ده دقیقه قطع میشه ولی اگه از مخابرات مرکزیش جابجا بشه با خط همسایه هیچگونه مشکلی نیست با وجود اینکه سیم هم همون سیم قبلی هست ولی با خط خودم نویزش خیلی شدیده مشکلش چیه

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 سال پیش
پاسخ به   زبیر ملازهی

سیم تلفن در کنار سیم برق هست و این باعث نویز میشه
باید سیم تلفن رو جدا کنید، بعضیا داکت کشی میکنن، بعضیا دور کل سیم رو فویل المینویمی میکشن

مهدی عزیزی
مهدی عزیزی
2 سال پیش

سلام خسته نباشید من دوتا خط تلفن دارم یکی شاتل و یکی هم اینترنت مخابرات گرفتم ولی متأسفانه هر دو عدد snr margin زیر ۸ هستن و اینترنتم هر دو سه ساعت یکبار قطع میشه بخاطر نویز شدید و بعد از سی چهل ثانیه وصل میشه که اینجوری باعث ضرر زیادی تو کارم میشه ضمنا هر جفتش رو از سیم‌کشی ورودی منزل چک‌کردم اونجا که سیم مخابرات میاد جلوی درب منزل یعنی هیچ ربطی هم به سیم‌کشی ساختمانمون نداره لطفاً یه راه حل بهم بگید چکار باید کنم ؟!!

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 سال پیش
پاسخ به   مهدی عزیزی

سیم تلفن رو دو زوجی فویل دار برند کرمان بگیرید و علاوه بر این پوشش خارجی سیم رو جداگانه فویل بکشید یا اینکه مسیر خط تلفنتون رو با داکت از سیم برق جدا کنید.

مهدی عزیزی
مهدی عزیزی
2 سال پیش
پاسخ به   سیدحامد علوی

با تشکر از راهنمایی شما ولی عرض کردم همون ابتدای درب ورودی منزل چک‌ میکنم و دارای نویز شدیده یعنی اصلا هنوز به سیم برق و سیمهای دیگه نزدیک هم نشده که بخواد ازونها نویز بیفته روش
نمی‌دونم چرا هر دو خطم همینجوری هست!!

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 سال پیش
پاسخ به   مهدی عزیزی

پس اگر از همون سر خط دارای نویز هست بایستی مخابرات مسولیتش رو به عهده بگیره و مشکل رو رفع کنه.

Ani
Ani
2 سال پیش
پاسخ به   سیدحامد علوی

سلام خسته نباشید آیا هزینه داره؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 سال پیش
پاسخ به   Ani

اگر از روش داکت کشی و فویل آلمینیوم برای تفکیک سیم های تلفن از سیم برق استفاده کنید خب طبیعتا هزینه بر هست.

Hamed
Hamed
3 سال پیش

سلام وقتتون بخیر.یه مشکل عجیبی برا من چند ماهی هست پیش اومده، اینه که چراغdsl مودم هر چند ساعت یا گاهی وقتا چند دقیقه خاموش میشه و در کمال تعجب وقتی به خط تلفن خونمون 30 40 ثانیه زنگ میزنم دوباره روشن میشه و این سیکل ادامه داره.بنظرتون مشکل از چیه؟با دو تا اسپلیتر تست کردم رو یکیش بیشتر روشن میمونه

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 سال پیش
پاسخ به   Hamed

متاسفانه فناوری DSL به نویز یا هرگونه فرکانس اضافی حساس هستش. خط تلفنتنون رو چک کنید که سیم برق یا عامل مداخله گری تاثیر منفی نگذاشته باش

Mahdi
Mahdi
3 سال پیش

سلام سیم تلفن ما قطع شد من دوباره سیم ها رو با رنگ هاش به هم لحیم کردم ولی سرعت اینترنت 8 مگ شده 2 مگ خیلی ظعییفه چکار کنم سیم جدید بخرم

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
3 سال پیش
پاسخ به   Mahdi

متاسفانه بستر DSL خیلی حساس به متغییرهای مداخله گر هست. بنظرم یه کابل تلفن دو زوجی دارای فویل آلمینیومی بگیرید

عرفان ناظمی
عرفان ناظمی
3 سال پیش

سلام خسته نباشید. من یه مشکلی دارم اونم اینه که تلفن را بر میدارم هیچ خرخری نداره و بوق کاملا واضحه ولی مودم نویز خیلی شدیدی داره با پریز های دیگه هم امتحان کردم ولی درست نشد. چی کار باید بکنم ؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
3 سال پیش
پاسخ به   عرفان ناظمی

سلام. از هر خطی که تلفن میگیرید ما بین اون خط یه اسپلیتر بزارید. همچنین یه اسپلیتر هم ما بین مودم بزارید.

علیرضا شاه محمد زاده
علیرضا شاه محمد زاده
3 سال پیش

سلام
خط تلفن ما از کنار برق سه فاز رد شده و هیچ گونه راهی برای تغییر مسیر سیم های تلفن تو سیم کشی ساختمان نیس و وقتی که آسانسور کار میکنه اینترنتمون یه ۳ دقیقه ای قطع میشه و سرعتش پایین میاد.
شما راهکاری برای این موضوع دارین؟
چطوری میشه جلوی این نویز رو بگیریم؟

Last edited 3 سال پیش by علیرضا شاه محمد زاده
امیرمهدی دولتی
امیرمهدی دولتی
2 سال پیش

ماهم همن مشکلو داریم . یعنی وقتی اسانسور ساختمونو که میزنن نتمون 3 دقه قط میشه و من که از لن برای بازی های انلاین کامپیتری استفاده میکنم خیلی اذیت میشم ولی هر راه رو که امتحان کردم برطرف نشد . اگه شما مشکلتون بر طرف شده یا راهی دارید که منم تونم افتاده کنم لطفا بگید . چون خیلی اعصابمونو خورد کرده

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
3 سال پیش

از اینترنت سیمکارتی یا از تعرفه های اینترنت وایرلس صبانت استفاده کنید

بهمن ولی پور ترکمانی
بهمن ولی پور ترکمانی
3 سال پیش
پاسخ به   سیدحامد علوی

سلام آقا سید مودم دی لینک دارم قبلا هم از مخابرات اینترنت گرفتم بدون مشکل بود بعد چند سال دوباره رفتم از مخابرات اینترنت گرفتم با گوشی وصل میشم بغل علامت وای فای علامت تعجب میاد از مخابرات اومدن گفتن نویز داره ولی قبلا همچین مشکلی نداشت گفت برقکار می‌فرستیم و…… من اینترنت و برای سیستمم میخوام یه دانگل هم جدیدا گرفتم بنظرتون چه اینترنتی بگیرم که کارمو راه بندازه؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
3 سال پیش

سلام از ماست. اینکه کنار وای فای علامت تعجب میاد به معنای نداشتن اینترنت هست. نویز داشتن باعث قطع و وصلی اینترنت میشه نه اینکه بصورت پیوسته اینترنت نداشته باشید. برای اینکه اطمینان داشته باشید نویز دارید یا نه، وارد تنظیمات مودم بشید. قسمت STATUS مودم به دنبال شاخص SNR باشید. مقدارش اگر:
زیر 6 دسی‌بل: وضعیت نویز خیلی بد
SNR بین 7 تا 10 دسی‌بل: وضعیت نویز معمولی
SNR بین 11 تا 20 دسی‌بل: وضعیت نویز خوب ولی با مشکلات همگام‌سازی
SNR بین 20 تا 28 دسی‌بل: وضعیت نویز خیلی بد
SNR بالای 29 دسی‌بل: وضعیت نویز عالی

اما در رابطه با قسمت دوم سوالتون باید بهتون عرض کنم که در حال حاضر وضعیت اینترنت مخابرات و کلا اینترنت DSL خطوط تلفن چندان وضعیت جالبی نداره. پیشنهاد من به شما استفاده از اینترنت وایرلس شرکت صبانت یا اینترنت سیم کارت رایتل است. یه مودم همراه تهیه یا یه دانگل وای فای که قابلیت سیم کارت خوردن داشته باش رو تهیه کنید و با خیال کمی راحت از اینترنت استفاده کنید

بهمن ولی پور ترکمانی
بهمن ولی پور ترکمانی
3 سال پیش
پاسخ به   سیدحامد علوی

چطور میتونم وارد تنظیمات مودم بشم؟ من که به اینترنت متصل نمیشم

بهمن ولی پور ترکمانی
بهمن ولی پور ترکمانی
3 سال پیش
پاسخ به   سیدحامد علوی

خیلی ممنون که انقدر با سرعت پاسخ دادین چون اطلاعات زیادی ندارم میپرسم بیخیال اینترنت مخابرات شدن لطفا بفرمایید که کدوم کم هزینه تره؟ مودم همراه یا دانگل سیم کارت خور؟ و اینکه چه برندی و بخرم؟ ممنون بازم

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
3 سال پیش

سلام خواهش میکنم، مودم همراه خب طبیعتا بهتره چرا که نیاز به لب تاپ و کامپیوتر برای تامین برق نداره. اگر به دنبال مودم همراه قوی هستید که رو میزی باش، مودم tfi60 خوبه. مودم های همراه رومیزی یا توجه به دارا بودن آداپتور، نیاز به برق مستقیم برای تامین انرژی داره. یه نوع مودم همراه دیگه از نوع جیبی داریم که با دارا بودن باطری شما از ایستا بودن بی نیاز میکنه، بطوریکه برای محیط داخلی ماشین در حال حرکت و آن دسته از افرادی که در مسافرت نیاز به استفاده از اینترنت دارن یه گزینه ایده آل محسوب میشه. مودم های جیبی برند نزتک مثل 99c و 77c از پرفروش های بازار هستند

بهمن ولی پور ترکمانی
بهمن ولی پور ترکمانی
3 سال پیش
پاسخ به   سیدحامد علوی

بازم ممنون من الان نه با گوشی نه سیستم نمیتونم به مودم اتصال پیدا کنم تا نویز و شناسایی کنم باید چکار کنم یعنی بغل علامت وای فای علامت تعجب میاد مینویسه متصل ولی جلوش نوشته اینترنتی وجود ندارد واقعا معضلی شده برام

امید
امید
3 سال پیش

سلام ووقت بخیر * دوست عزیز آیا ممکنه که از مودم adsl برای دریافت vdsl استفاده کرد؟

(قبلا اینترنت adsl داشتم ،که توسط مخابرات به vdsl تغییر پیدا کرده ولی مودم همان قبلی هست ، کارمیکنه اما درابتدای روشن شدن کلی طول میکشه تا اتصال برقرار بشه ، در طول استفاده هم چند بار قطعی داره) ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
3 سال پیش
پاسخ به   امید

سلام دوست عزیز
در پاسخ به سوالتون باید بهتون عرض کنم ‌شما میتونید با مودم adsl، اینترنت vdsl بگیرید ولی نه با همان کیفیت و سرعت!!!
چراکه این مودم توانایی یا به اصطلاح کشش سرعت اینترنت VDSL را ندارد و با حداقل سرعت به شما اینترنت می‌دهد.
من بهتون پیشنهاد میکنم حتما مودم رو عوض کنید. در حال حاضر بهترین مودم vdsl خانگی مودم 9970 برقچی هست

بهمن ولی پور ترکمانی
بهمن ولی پور ترکمانی
3 سال پیش
پاسخ به   سیدحامد علوی

با یه دوست قدیمی که خدمات کامپیوتری داره درمورد نویز صحبت کردم گفت سرعت اینترنتی که سفارش دادی و نصفش و سفارش بده مشکلت حل میشه

Samira
Samira
2 سال پیش

من این راه رو هم امتحان کردم ولی ح… زاده های پارس آفلاین بازم گفتن که خط نویز داره! اینا فقط بهانه هست، خط شما مشکلی نداره، سبک نون درآوردن در ایرانه که مشکل داره. متاسفانه حمایت قانونی هم از مصرف کننده صورت نمیگیره

Last edited 2 سال پیش by Samira
علی
علی
1 سال پیش
پاسخ به   Samira

ارائه دهنده ها فقط بلدن پول بگیرن پشتیبانی صفر. خوب وقتی نمی تونی پشتیبانی بدی چرا هی میگی با پشتیبانی 24 ساعته ؟
کلی پول میگیرن مشکل هم کماکان پا برجاست .