بهترین زمان آپلود ویدیو در یوتیوب YouTube در سال 2022

بهترین زمان آپلود ویدیو در یوتیوب YouTube در سال 2022

اطلاع از بهترین زمان آپلود ویدیو در یوتیوب در سال 2022 بسیار اهمیت دارد؛ چراکه یوتیوب محبوب‌ترین پلتفرم ویدیویی آنلاین است. همچنین تحقیقات نشان داده است که یوتیوب بیش‌ترین استفاده را در بین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی توسط بازاریابان دارد. این مقدار حتی از اینستاگرام و یا تیک تاک هم‌ بیش‌تر است. بنابراین با توجه تاکید بازاریابان بر استفاده از پلتفرم، تحقیقاتی در مورد ساعات و و روزهایی که بهترین نتایج بازدید را داشته اند، انجام گرفته اند. با ما همراه باشید تا با بهترین و بدترین زمان آپلود به طور کلی و برای هر کانالی به طور منحصر به فرد آشنا شوید.

فهرست مطالب:

بهترین ساعات و روزهای برای آپلود ویدیو در یوتیوب

ایجاد محتوای ویدیویی برای یوتیوب کار آسانی نبوده و سلسله مراتبی را شامل می‌شود. احتمالا شما باید به لپ تاپ و کامپیوتر دسترسی داشته باشید. همچنین در ابتدا ایده‌پردازی، بعد سناریو، سپس فیلمبرداری و در نهایت تدوین را خواهیم داشت که این اقدامات سطح بالایی از وقت و دقت را می‌طلبند. تصور کنید همه این کارها را برای آپلود ویدیویی انجام دهید که توجه زیادی را به خود جلب نکند. البته اگر تازه کار هستید ناگزیر باید این چالش را بپذیرید تا شناخته شوید. با این حال، اگر مدتی است که در اینکار بوده‌اید و هنوز از ویدیوهای خود استقبالی نمی‌بینید، ممکن دست دلیل اصلی عدم موفقیت زمان آپلود شما باشد. وب‌سایت‌های زیادی تحقیقاتی در مورد بهترین ساعات و روزهای آپلود ویدیو انجام داده اند که در بین تحقیقات وبلاگ HubSpot مورد توجه ما قرار گرفته است، زیرا که به مقایسه یوتیوب با بقیه پلتفرم ها پرداخته است و از بازاریابانی که از ویدیوهای خود بازدید بالایی گرفته اند نظر سنجی کرده است.

بهترین زمان آپلود ویدیو در یوتیوب
بهترین زمان آپلود ویدیو در یوتیوب

نتایج تحقیقات وبلاگ HubSpot از آمار بازدید یوتیوب

در این تحقیقات از بیش از 300 بازاریاب در ایالات متحده برای گزارش روند رسانه‌های اجتماعی خود نظرسنجی کرده و از آن‌ها پرسیده‌اند که بهترین وقت برای پست کردن در YouTube چه زمانی است؟ نتایج اولیه نشان داد که بازاریابان مورد نظر هفته‌ای چهار الی شش بار در یوتیوب پست می‌گذارند. این آمار مساوی با تعداد پست هایی است که اینستاگرام،تیک تاک، رد دیت و بسیاری دیگر از پلتفرم‌های اجتماعی پست می‌گذارند.

طبق نتایج نظرسنجی آمار نشان می‌دهد که:

  • 31 درصد از پاسخ دهندگان بین ساعت 6 بعد از ظهر تا ساعت 9 شب
  • 23 درصد از پاسخ دهندگان بین ساعت 3 بعد از ظهر تا ساعت 6 بعد از ظهر
  • 19 درصد از پاسخ دهندگان بین ساعت 12 بعد از ظهر تا ساعت 3 بعد از ظهر پست می‌گذارند.

همچنین در مورد روزها نشان‌ داده شد که آخر  هفته میلادی محبوب است و به ترتیب شنبه ها محبوب‌ترین پاسخ هستند و پس از آن جمعه ها و یکشنبه ها قرار دارند. شاید یکی از دلایل موضوع این است که آخر هفته به مصرف‌کنندگان زمان بیش‌تری برای کاوش در پلتفرم و غوطه‌ور شدن در محتوای مورد علاقه‌شان می‌دهد.

بدترین زمان آپلود در یوتیوب

شاید در مقابل این سوال پیش بیاید که بهتر است چه زمانی در یوتیوب پست نگذارید. طبق گزارش دوشنبه ها در بین بازاریاب ها چندان محبوب نیستند و تنها 5 درصد از بازاریابان گفتند که دوشنبه ها بهترین زمان برای ارسال پست در پلتفرم ویدیویی است. دومین روز کم طرفدار روز سه شنبه و پس از آن چهارشنبه بود.

در مورد ساعت ها در طول روز نیست به ترتیب از غیر محبوب این ساعت ها هستند:

  • 6 صبح تا 9 صبح
  • ساعت 9 شب تا ساعت 12 صبح (نیمه شب)
  • 9 صبح تا 12 بعد از ظهر

بیشتر بخوانید: قوانین کسب درآمد از یوتیوب


اهمیت توجه به ساعات و روزهای آپلود در یوتیوب در کوتاه مدت

سایر پلتفرم‌های ویدیویی مانند تیک تاک و اینستاگرام بر محتوای کوتاه تمرکز دارند و به مشتریان این امکان را می‌دهند که در طول روز در زمان استراحت خود به محصولات نگاهی اجمالی بیاندازند. این در صورتی است که تماشای ویدیو یوتیوب زمان بیش‌تری را می‌طلبد. از طرف دیگر سایر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی فرمت‌های بی‌شماری را برای جذب مخاطبان ارائه می‌دهند، از محتوای زودگذر و پست‌های درون فید گرفته تا نظرسنجی‌ها و پخش زنده. حتی برخی استدلال می‌کنند که یوتیوب در گسترش قالب‌های خود کند است. با همه این موارد باز هم بازاریابان یوتیوب را برای به اشتراک گذاری محصولاتشان انتخاب کرده اند. بنابراین در این بازار رقابتی اهمیت دارد که چه زمانی پست بگذارید تا بهترین بازدید را داشته باشید.

اهمیت توجه به ساعات و روزهای آپلود در یوتیوب در کوتاه مدت
اهمیت توجه به ساعات و روزهای آپلود در یوتیوب در کوتاه مدت

بنابراین مهم است که در کوتاه مدت چه زمانی در یوتیوب پست می کنید، زیرا بر تعداد بازدیدهای ویدیوی شما در چند ساعت اول تأثیر می گذارد. بهینه سازی بازدیدهای خود در این بازه زمانی می تواند به شما کمک کند تا ترافیک بیشتری برای محتوای خود ایجاد کنید و به رشد کانال خود کمک کنید. با این حال، در دراز مدت نقش مهمی ایفا نمی کند. فرض کنید ویدیوی شما در ساعت 3 صبح پست شده است، که تأثیر کمی بر تعداد بازدیدهای آن در چند ماه یا سال آینده دارد. برخلاف پلتفرمی مانند اینستاگرام که در آن محتوای تازه کلید موفقیت است، جدید بودن بزرگ‌ترین عامل رتبه‌بندی در یوتیوب نیست. بنابراین با داشتن محتوای مناسب و مرتبط حتی اگر ویدیوی شما در ابتدا عملکرد خوبی نداشته باشد، اگر مرتبط‌ترین ویدیو با درخواست کاربر باشد، می‌تواند به سرعت مورد توجه قرار گیرد.

نحوه انتخاب بهترین زمان هر کانال برای آپلود ویدیو در یوتیوب:  آمار های بازدید YouTube

آماری که داده شد با توجه به نظرسنجی و تعداد اندگی از افراد بود. شاید بهتر باشد شما با توجه به آمار بازدید کانال خود اقدام به انتخاب بهترین زمان برای آپلود کنید. داشبورد Analytics شما بهترین مکان برای یافتن دقیق‌ترین و قابل اعتمادترین داده‌ها در کانالتان است. اگر کانال شما ترافیک و بازدید کافی داشته باشد، به یک گزارش پیشرفته دسترسی خواهید داشت که به شما نشان می دهد بینندگان شما چه زمانی در پلتفرم فعال هستند.

برای دسترسی به این صفحه مراحل زیر را دنبال کنید.

  • YouTube Studio را باز کنید.
  • روی Analytics کلیک کنید.
  • تب Contacts را باز کنید و گزارش خود را مشاهده کنید.
بهترین زمان هر کانال
بهترین زمان هر کانال

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین مودم فیبر نوری برای خانه


جمع بندی

با مقاله بهترین زمان آپلود ویدیو در یوتیوب YouTube در سال 2022 آموختید برای بازدید گرفتن ویدیوهایی یوتیوب فقط بارگذاری محتوای ویدیویی کافی نیست و باید تعامل کاربران با محتوای خود را نیز در نظر بگیرید. در واقع باید بدانید که برای جذب مخاطب بیش‌تر چه مطالبی را در ویدیوهای خود پوشش دهید و در چه ساعتی از روز با آن‌ها بیش‌ترین تعامل را داشته باشید. همان طور که مشاهده کردید، گزارش‌ها نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۲ بهترین زمان‌ها برای آپلود ویدیو در یوتیوب در روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه بین ۶ تا ۹ بعد از ظهر، ۳ تا ۶ بعد از ظهر و ۱۲ تا ۳ بعد از ظهر است. البته دانستن بهترین ساعات و روزها برای آپلود در یوتیوب به این معنی نیست برای موفقیت در بلندمدت باید حتما در زمان‌های مشخصی این کار را انجام دهید. بلکه با داشتن محتوای مناسب و مرتبط می‌توانید به جایگاه مناسبی دست یابید. امیدواریم این مقاله مفید بوده باشد. از همراهی شما سپاس‌گزاریم.

4.3/5 - (6 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها
مهدی هستم
مهدی هستم
4 ماه پیش

یه سوال برام پیش اومده
عکس اول سایت که درباره ساعات آپلود هستن هرچقدر قرمزش پر رنگ تر باشه بازدی بیشتره یا کم رنگ باشه؟

امین کریمی
امین کریمی
2 ماه پیش
پاسخ به   مهدی هستم

بازدید بیشتری داره

samira
samira
9 ماه پیش

سلام.ممنون از مطلب خوبتون . ساعت شش تا نه بعد از ظهر به وقت ایران منظورتونه????

ریحانه جعفری
ریحانه جعفری
9 ماه پیش
پاسخ به   samira

سلام وقت بخیر
تشکر از دیدگاهتون. بله به وقت ایران