از کجا اینترنت ماهواره‌ای بخریم؟

از کجا اینترنت ماهواره‌ای بخریم؟

این روزها خرید تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای یکی از داغ ترین بحث‌های موجود در کشور محسوب می‌شود زیرا همانطور که می‌دانید دولت آینده اعتقادی به باز بودن فضای اینترنت ندارد و در حال برای مسدود سازی آن اقدام کرده است به همین دلیل مردم در تلاش هستند تا با خرید تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای به صورت رایگان از یک Internet پرسرعت و بدون محدودیت بهره‌مند شوند اما آیا اینترنت ماهواره ای رایگان وجود دارد یا خدمات اینترنت ماهواره‌ای رایگان برای ایران راه اندازی می شود؟ متداول ترین سوالاتی هستند که توسط بسیاری از کاربران فضای مجازی مطرح شده است اما مهمترین سوال این است که آیا اینترنت ماهواره‌ای رایگان است و از کجا اینترنت ماهواره‌ای بخریم؟ در پاسخ به این سوال می‌توانیم بگوییم که هم امکان رایگان بودن اینترنت ماهواره‌ای وجود دارد و هم می‌تواند هیچ وقت مبحث اینترنت ماهواره‌ای رایگان عملی نشود. اما امکان خرید آن وجود دارد.

در حال حاضر بسیاری از شرکت ها مدعی شده‌اند که قصد دارند برای کشورهای توسعه نیافته یا در حال توسعه که در خاورمیانه یا آفریقا قرار دارند اینترنت ماهواره‌ای رایگان فراهم کنند تا فارغ از تبعیض‌های اقتصادی تمام افراد جهان بتوانند به Internet متصل شده و نیازهای خود را از طریق دنیای مجازی برطرف کنند، همانطور که می‌دانید فضای اینترنت مانند لبه تیغ می‌ماند که بسیاری از افراد از ویژگی‌های مثبت و برخی دیگر از ویژگی‌های منفی آن استفاده می‌کنند اما در مجموع اینترنت را می‌توان یک دانشگاه آنلاین در نظر گرفت که در اکثر موارد افراد می‌توانند با استفاده از مطالعه مقالات معتبر به کسب علم و دانش بپردازند. این نکته را در نظر داشته باشید که در کنار شرکت‌های که قصد ارائه این خدمات را به صورت صد در صد رایگان در دستور کار خود قرار داده‌اند، شرکت های دیگری هستند که به دنبال کسب درآمد از اینترنت ماهواره‌ای می‌باشند که ما قصد داریم در این محتوا اطلاعات کامل را نسبت به اینترنت ماهواره‌ای در اختیار شما قرار دهیم تا شما پاسخ سوال، از کجا اینترنت ماهواره‌ای بخریم؟ را به دست بیاورید پس پیشنهاد می کنیم تا انتهای این محتوا با ما در مجله برقچی همراه باشید.

 

فهرست:

از کجا اینترنت ماهواره‌ای بخریم؟

آیا اینترنت ماهواره ای در ایران راه اندازی می شود؟

جمع بندی

برای استفاده از اینترنت ماهواره‌ای چه تجهیزاتی نیاز است؟

در بسیاری از مواقع افراد فکر می‌کنند که با استفاده از مودم و تجهیزات شبکه میتوان از اینترنت‌های ماهواره‌ای استفاده کرد البته برخی دیگر از افراد بر این باور هستند که با فعال کردن وای فای تلفن همراه خود می‌توانند به اینترنت ماهواره‌ای متصل شوند اما این مسئله کاملاً اشتباه است زیرا شما برای دریافت امواج ماهواره‌های اینترنت ماهواره‌ای که در خارج از جو زمین قرار دارند باید تجهیزات مخصوص خریداری کنید، شاید برای شما سوال پیش بیاید تجهیزات مورد نیاز برای استفاده از از اینترنت ماهواره‌ای چیست؟ در پاسخ به این سوال بهتر است بدانید که هر شرکت تجهیزات مختص خود را ارائه می‌دهد برای مثال شرکت استارلینک که در حال حاضر بزرگترین پروژه اینترنت ماهواره‌ای را در دست دارد و ایلان ماسک با تمام قدرت در حال پشتیبانی از این پروژه است تجهیزاتی همچون دیش، کیت استارلینک و لوازم جانبی مانند کابل و سه پایه را در یک پکیج کامل با مبلغ 500 دلار به کاربران علاقه‌مند به اینترنت ماهواره‌ای ارائه می‌کند.

برای استفاده از اینترنت ماهواره‌ای چه تجهیزاتی نیاز است؟
برای استفاده از اینترنت ماهواره‌ای چه تجهیزاتی نیاز است؟

 


بیشتر بخوانید: اینترنت ماهواره‌ای تا چند ماه دیگر به ایران می‌رسد


از کجا اینترنت ماهواره‌ای بخریم؟

اگر قصد خرید اشتراک Internet و تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای را دارید بهتر است بدانید که در حال حاضر قیمت تجهیزات که در قسمت بالا هم مطالعه کرده‌اید ۵۰۰ دلار می‌باشد و مبحث رایگان بودن اینترنت ماهواره‌ای به طور کل منتفی است زیرا در حال حاضر باید ماهیانه ۹۹ دلار هزینه اشتراک پرداخت کنید تا بتوانید به اینترنت ماهواره‌ای متصل شوید، البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که در حال حاضر سرعت اینترنت ماهواره‌ای از سرعت برخی از اینترنت‌ها مانند vdsl و فیبر نوری کمتر است اما بهتر است به این نکته هم اشاره کنیم که پروژه اینترنت ماهواره‌ای یک پروژه بلند مدت می‌باشد و طی کوتاه مدت مطمئناً پاسخ مثبتی به کاربران نخواهد داد در هر صورت لازم به ذکر است بدانید که ۹۹ دلار رقم سنگینی برای بسیاری از کاربران فضای مجازی در ایران محسوب می شود زیرا 99 دلار در حال حاضر بالغ بر دو میلیون و پانصد هزار تومان می‌باشد اما در هر صورت اگر قصد خرید تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای را دارید می توانید به فروشگاه های معتبر جهان مانند آمازون مراجعه کنید.

از کجا اینترنت ماهواره‌ای بخریم؟
از کجا اینترنت ماهواره‌ای بخریم؟

آیا اینترنت ماهواره ای در ایران راه اندازی می شود؟

یکی از مهم‌ترین مسائل مربوط به اینترنت ماهواره‌ای راه اندازی آن در ایران است که بسیاری از کاربران فضای مجازی به دلیل مسدود سازی فضای اینترنت توسط دولت، به راه اندازی اینترنت ماهواره امیدوار هستند. اما این نکته را در نظر داشته باشید که با مسدود شدن Internet در داخل ایران که موجب از بین رفتن بسیاری از کسب و کارها می‌شود، مطمئناً راه‌ها برای وارد شدن اینترنت ماهواره‌ای به ایران هم هموار نخواهد بود و مانند بسیاری از لوازم دیگر، تجهیزات استفاده از اینترنت ماهواره‌ای هم به صورت قاچاق و غیر قانونی وارد کشور خواهد شد در نتیجه می‌توان این مسئله را پیش‌بینی کرد که قیمت تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای بیش از ۵۰۰ دلار شود.

البته نام کشور ایران در لیست کشورهایی که مردم آن می‌توانند از اینترنت ماهواره‌ای استفاده کنند وجود دارد اما احتمال دارد تحریم‌ها بر روی این مسئله تاثیر بگذارد و ما در کشور ایران از اینترنت ماهواره‌ای محروم شویم. یک نکته بسیار مهم که حتما باید آن را بدانید این است که بسیاری از وب‌سایت‌ها در داخل کشور به صورت غیر قانونی شروع به فروش تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای کرده‌اند این مسئله در شرایطی آغاز شده است که در زمان نگارش این محتوا هیچ نقطه‌ای از کشور ما (ایران) از اینترنت ماهواره‌ای پشتیبانی نمی‌کند در نتیجه خرید تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای در حال حاضر بسیار اشتباه است اما نکته جالب تر این است که در حال حاضر در تمام جهان تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای با مبلغ ۵۰۰ دلار به فروش گذاشته شده است اما در ایران با مبلغ ۲۸۰ دلار، که این خود نشانگر تقلب و کلاهبرداری در فروش تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای به شما می‌رود.

آیا اینترنت ماهواره ای در ایران راه اندازی می شود؟
آیا اینترنت ماهواره ای در ایران راه اندازی می شود؟

جمع بندی

در این محتوا ما تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا بتوانیم اطلاعات دقیقی نسبت به اینترنت ماهواره‌ای و چگونگی خرید آن در اختیار شما قرار دهیم اما این نکته را در نظر داشته باشید که در حال حاضر اینترنت ماهواره‌ای در ایران راه اندازی نشده است و خرید تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای کاملا اشتباه می‌باشد، البته بهتر است بدانید که در حال حاضر ۱۷۰۰ ماهواره به فضا ارسال شده است و بسیاری از رسانه ها بر اساس گفته‌های ایلان‌ ماسک بر این اعتقاد هستند که تا پایان شهریور افزایش چشمگیری در تعداد کاربران اینترنت ماهواره‌ای رخ خواهد داد اما اگر قصد خرید تجهیزات ماهواره را دارید در ابتدا سعی کنید از فروشگاه های معتبر تجهیزات را خریداری کنید و قیمت واقعی آن را با قیمتی که به شما اعلام کرده‌اند مورد بررسی قرار دهید تا بعد از پرداخت هزینه بتوانید تجهیزات اصل و کاربردی دریافت نمایید در انتها امیدواریم با مطالعه این محتوا اطلاعات باکیفیت و مناسبی نسبت به اینترنت ماهواره‌ای به دست آورده و به پاسخ از کجا اینترنت ماهواره‌ای بخریم؟ رسیده باشید.

 


بیشتر بخوانید: حمایت ایلان ماسک از دسترسی ایرانیان به اینترنت ماهواره‌ای


نکات مثبت و منفی خرید اینترنت ماهواره‌ای
8

نکات مثبت

  • استفاده از اینترنت بدون فیلتر و محدودیت
  • بهره مند شدن از اینترنت با سرعت مطلوب
  • استفاده از اینترنت بدون قطعی و latency

نکات منفی

  • قیمت بالا تجهیزات
  • قیمت بالا اشتراک
4.2/5 - (13 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها