آموزش تصویری تغییر رمز وای فای انواع مودم ها

تغییر رمز وای فای

نحوه تغییر رمز وای‌ فای در انواع مودم ها

تغییر رمز وای فای یکی از مواردی است که با توجه به سبک زندگی امروزی همه افراد باید آن را یاد بگیرند. امروزه استفاده از اینترنت، به امر جداناپذیری در زندگی انسان‌ها تبدیل شده‌ است و به همین دلیل بحث امنیت اطلاعات بسیار مهم است. بسیاری از کاربران از اینترنت و شبکه وای‌فای استفاده می‌کنند و ایجاد رمز عبور وای‌فای، برای آن‌ها ضروری به نظر می‌رسد و باعث برقراری بیشتر امنیت اطلاعات شخصی می‌شود. همین‌طور بسیاری از افراد سودجو، شبکه‌های وای‌فای را هک می‌کنند و از ترافیک آن‌ها به صورت غیر قانونی استفاده می‌کنند. برقچی در این مقاله به بررسی نحوه تغییر رمز وای فای در 7 مرحله، خواهد پرداخت تا کاربران بتوانند به راحتی اقدام به ساخت و یا تغییر رمز وای فای مودم خود نمایند و دست افراد سودجو را کوتاه کنند.

برای عوض کردن رمز وای فای نیاز به یک عدد کابل شبکه LAN دارید که از طریق آن به مودم متصل شوید و یا اگر کابل شبکه در دسترس شما نیست می توانید از طریق شبکه وای فای به مودم متصل شده و مراحل زیر را طی نموده تا بتوانید به سادگی رمز وای فای مودم خود را تغییر دهید.

فهرست:

تغییر رمز وای فای چگونه است؟

امروز قصد داریم مقاله‌ای را برای شما مورد بررسی قرار دهیم که در خصوص تغییر رمز وای فای است. امروزه در بسیاری از منازل از وای فای یا همان اینترنت خانگی استفاده می شود، اقدامات زیادی وجود دارد تا امنیت آن ها را بیشتر کرد. یکی از این راه ها چند وقت یک بار عوض کردن رمز وای فای است. در ادامه تمامی مراحلی که باید برای این کار طی شود را به شما خواهیم گفت.

چگونه رمز وای فای را عوض کنیم؟

مراحلی که باید برای تغییر رمز مودم طی کرد در تمامی مودم های مختلف با برندهای مختلف تقریبا شبیه به هم هستند وای برای آسودگی خاطر شما، تغییر رمز وای فای در تمام برندهای مودم برای شما قرار داده شده است.

نحوه تغییر رمز وای فای در مودم سیسکو

مرحله اول: ورود به صفحه تنظیمات مودم

اولین مرحله برای تغییر رمز WiFi ورود به صفحه تنظیمات مخصوص مودم می‌باشد. برای این‌ کار، در آدرس مرورگر خود، عبارت 192.168.1.1 را وارد کنید. با این‌ کار، شما به صفحه تنظیمات مودم وارد خواهید شد.

تغییر رمز وای فای مودم ایسوس

مرحله دوم: وارد کردن نام کاربری و رمز عبور

پس از تایپ عبارت 192.168.1.1، به صفحه‌ای می‌رسید که از شما نام کاربری و رمز عبور می‌خواهد. توجه کنید که نام کاربری مودم خود را می‌توانید به روش‌های مختلفی بیابید. معمولا به صورت پیش‌فرض عبارت admin برای نام کاربری و همچنین ‌admin برای رمز عبور، در بسیاری از مودم‌ها، برای ورود به صفحه تنظیمات، استفاده می‌شود. پس در این صفحه، از عبارت admin، برای یوزرنیم و پسورد استفاده کنید.

تغییر رمز وای فای مودم ایسوس

مرحله سوم: پیدا کردن عبارت WIRELESS

در این مرحله، شما باید به دنبال عبارت Wireless بگردید! این عبارت ممکن است در این صفحه در قسمت NETWORK وجود داشته باشد و این بستگی به نوع مودم شما دارد. اما در هر حال باید به دنبال عبارت Wireless باشید و پس از آن تا تغییر رمز WiFi فاصله زیادی ندارید.

تغییر رمز WiFi مودم ایسوس

مرحله چهارم: وارد کردن رمز عبور

شما در این مرحله باید رمز عبور وای‌ فای مورد نظر خود را وارد کنید تا از این پس، تنها با وارد کردن آن بتوان به وای‌فای شما متصل شد. برای بالا بردن امنیت، سعی کنید از رمزعبوری قوی استفاده کنید. به طوری که شامل حروف، اعداد، علامت‌ها و غیره باشد تا سودجویان نتوانند به راحتی، از اینترنت شما، به صورت غیرقانونی استفاده کنند.

تغییر رمز WiFi مودم ایسوس


بیشتر بخوانید: نحوه تغییر پسورد صفحه لاگین تنظیمات مودم فیبر نوری هواوی


مرحله پنجم: انتخاب امنیت وای‌فای

پس از وارد کردن پسورد مناسب در مرحله قبل، حالا باید نوع امنیت مورد نظر برای وای‌فای را انتخاب کنید. به طور کل 3 نوع امنیت پسورد را می‌توانید انتخاب کنید:

WEP: به عنوان ضعیف‌ترین و کم‌امنیت‌ترین نوع شناخته می‌شود و انتخاب آن توصیه نمی‌شود.

WPA: گزینه‌ای است که امنیت خوبی را برای وای‌فای فراهم می‌کند و بسیاری از دستگاه‌ها می‌توانند به آن متصل شوند.

WPA2: بیشترین امنیت را برای وای‌فای فراهم می‌کند، با این حال بسیاری از دستگاه‌های قدیمی، ممکن است نتوانند به وای‌فای متصل شوند.

انتخاب امنیت وای‌فای
انتخاب امنیت وای‌فای

مرحله ششم: تغییر نام وای‌فای

در این مرحله، نام وای‌فای را تغییر دهید! توجه کنید، در وارد کردن نام کاربری، از اطلاعات شخصی و خصوصی استفاده نکنید، زیرا این نامی است که همگان برای ورود به وای‌فای، آن‌ را می‌بینند. علاوه بر این، تغییر نام وای‌ فای ، باعث می‌شود انسان‌های سودجو، کمتر به فکر خطر کردن بیافتند!

تغییر نام وای‌فای
تغییر نام وای‌فای

مرحله هفتم: ذخیره اطلاعات

در این مرحله، شما باید تنظیمات صورت گرفته را ذخیره کنید تا این تنظیمات روی مودم شما اعمال شوند. برای این منظور باید به دنبال عبارت Save settings یا save بگردید که به طور معمول، در مودم‌های مختلف می‌تواند در بالا یا پایین صفحه باشد. همچنین این عمل ممکن است دقایقی به طول بیانجامد.

تغییر رمز وای فای مودم تی پی لینک

تغییر رمز وای‌ فای در مودم‌ دی‌ لینک D-LINK

چنانچه شما از مودم‌های دی‌لینک برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنید، نحوه تغییر رمز WiFi مودم دی لینک D-LINK شما به طور کل با مراحل ذکر شده تفاوتی نمی‌کند. اما همانطور که اشاره شد، در برخی مراحل ممکن است تفاوت‌های جزئی وجود داشته باشد که برقچی آن را نشان خواهد داد. به عنوان مثال در مرحله سوم پیدا کردن عبارت wireless، می‌‌توانید از تصویر زیر استفاده کنید و با استفاده از آن رمز عبور وای‌فای را تغییر دهید. مراحل دیگر، با مراحل ذکر شده در مقاله ‌نحوه عوض کردن رمز وای فای یکسان است و با استفاده از آن می‌توان رمز عبور وای‌فای را در مودم‌های دی‌لینک تغییر داد.

تغییر رمز وای فای مودم دی لینک

تغییر رمز وای‌ فای در مودم‌ تی پی لینک TP-LINK

یکی دیگر از مودم‌های بسیار پرکاربرد، مودم‌های برند تی پی لینک است که به صورت سراسری در شبکه‌های مختلف از آن استفاده می‌شود. برای تغییر رمز WiFi در مودم‌های تی پی لینک، می‌توانید از مقاله برقچی به نام نحوه تغییر رمز عبور وای‌فای، استفاده کنید. تمامی مراحل ذکر شده، برای مودم‌های تی پی لینک نیز صدق می‌کند. با این حال برقچی، به بررسی تفاوت‌های بسیار جزئی می‌پردازد. به عنوان مثال در ‌مرحله سوم پیدا کردن عبارت Wireless، می‌توان از تصویر زیر استفاده کرد به طوری که در این تصویر به صورت دقیق مکان عبارت ‌Wireless در مودم‌های تی پی لینک، نشان داده شده است.

تغییر رمز وای فای مودم تی پی لینک

تبریک! شما با استفاده از مقاله نحوه تغییر رمز WiFi توانستید رمز عبور وای‌فای خود را تغییر دهید و امنیت بیشتری را برای اطلاعات خود فراهم کنید. از این پس، تمام کاربران، تنها با استفاده از رمزعبور شما می‌توانند به این وای‌فای متصل شوند.

ویدیو نحوه تغییر رمز وای‌ فای در مودم‌ تی پی لینک TP-LINK

نحوه تغییر رمز وای فای در مودم زایکسل zyxel

در این بخش با نحوه تغییر رمز وای فای در مودم زایکسل zyxel آشنا میشوید و به سادگی و با چند کلیک میتوانید رمز وای فای در مودم های زایکسل را تغییر دهید تا امنیت مودم خود را در برابر انواع هک بالا ببرید. همانطور که میدانید یکی از بهترین روش های بالا بردن امنیت مودم تغییر مرتب رمز وای فای می باشد. برای تغییر رمز WiFi مودم زایکسل zyxel بایستی ابتدا لپ تاپ خود یا کامپیوتر شخصی خود را به مودم زایکسل متصل نموده و در مرورگر خود آی پی 192.168.1.1 را تایپ کرده تا وارد فضای کاربری مودم های زایکسل شوید.

بعد از وارد شدن به فضای کاربری و مدیریت مودم های زایکسل با امکانات مختلفی روبرو میشوید مانند بالا بردن امنیت مودم ، تغییر رمز ، تغییر نام مودم و دیگر تنظیمات مودم که به سادگی میتوانید تغییرات خود را اعمال کنید. در زیر به تغییر رمز مودم میپردازیم.

در‌این قسمت در بخش General و از بخش Admin Password میتوانید پسوورد قبلی مودم خود را در بخش Old Password وارد کنید ، پسوورد جدید را در New Password و مجددا پسوورد جدید را در Retype to confirm وارد کنید و در انتها بر روی گزینه Apply کلیک کرده و در انتها شما موفق شدید رمز وای فای در مودم زایکسل خود را تغییر دهید.

تغییر رمز وای فای در مودم زایکسل zyxel


بیشتر بخوانید: ساخت جیمیل


نحوه تغییر رمز وای فای در مودم هوآوی Huawei

تغییر رمز WiFi در مودم جیبی هوآوی و مودم رومیزی هوآوی همانند دیگر مدل های مودم می باشد ولی با کمی تغییرات کوچک که در این بخش با نحوه تغییر رمز WiFi مودم هوآوی Huawei آشنا می شوید و با چند کلیک ساده میتوانید رمز وای فای در مودم هوآوی خود را تغییر دهید. در ابتدا بایستی سیستم یا لپ تاپ خود را به مودم هوآوی متصل کرده و در مرورگر خود شماره آی پی 192.168.1.1 را وارد کنید تا به صفحه تنظیمات مودم هوآوی منتقل شوید.

تغییر رمز وای فای در مودم هوآوی Huawei

در مرحله بعد وارد صفحه بالا می شوید و میتوانید با وارد کردن یوزر و پسوورد خود وارد تنظیمات مودم شوید. در حالت عادی و در زمان خرید مودم هوآوی، حالت پیشفرض یوزر و پسوورد admin می باشد. با وارد کردن admin در بخش یوزر و پسوورد می توانید وارد صفحه تنظیمات مودم Huawei شوید.

تغییر رمز وای فای در مودم هوآوی Huawei

پس از وارد شدن از بخش سمت چپ صفحه گزینه BASIC و WLAN را کلیک کرده تا وارد بخش تنظیمات تغییر رمز شوید. از بخش SSID می توانید نام مودم خود ار تغییر دهید . از بخش Pre-shared key میتوانید رمز مودم را تغییر دهید و در انتها با کلیک بر روی گزینه submit تمامی تغییرات خود را ذخیره کنید.

ویدیو نحوه تغییر رمز وای فای مودم فیبر نوری هوآوی Huawei

تغییر رمز وای فای در مودم فیبر نوری هوآوی HG8245H همانند دیگر مدل های مودم فیبر نوری هواوی می باشد ولی با کمی تغییرات کوچک که در این بخش با نحوه تغییر رمز وای فای مودم فیبر نوری هوآوی Huawei آشنا می شوید و با چند کلیک ساده میتوانید رمز وای فای و نام آن را در مودم فیبر هوآوی خود را تغییر دهید. در ابتدا بایستی سیستم یا لپ تاپ خود را به مودم هوآوی متصل کرده و در مرورگر خود شماره آی پی 192.168.100.1 را وارد کنید تا به صفحه تنظیمات مودم هوآوی منتقل شوید.

در مرحله بعد وارد صفحه بالا می شوید و میتوانید با وارد کردن یوزر و پسوورد خود وارد تنظیمات مودم شوید. در حالت عادی و در زمان خرید مودم هوآوی ، حالت پیش فرض یوزر و پسوورد telecomadmin و admintelecom می باشد. بعد از این مرحله می‌توانید وارد صفحه کانفیگ مودم Huawei شوید و در سربرگ WLAN تنظیمات پسورد و نام وای فای مودم فیبر نوری هواوی خود را انجام دهید.

 

 


بیشتر بخوانید: جلوگیری از هک شدن مودم


سوالات متداول

مراحل کلی برای تغییر رمز وای فای در انواع مودم ها چیست؟

در تمامی مودم ها و برندهای مختلف روش کلی برای تغییر رمز وای فای وارد کردن شماره آی پی 192.168.1.1 در مرورگر می باشد و پس از آن میتوانید وارد پنل تنظیمات در مودم خود شوید.

شماره آی پی 192.168.1.1 را وارد میکنم در مرورگر ولی وارد تنظیمات مودم نمی شود؟

قبل از وارد کردن شماره آی پی در مرورگر باید از اتصال مودم خود به سیستم یا لپ تاپ مطمئن شوید در غیر اینصورت نمیتوانید وارد تنظیمات مودم شوید.

نام مودم را از کجا باید تغییر دهیم؟

زمانی که وارد تنظیمات مودم شوید از بخش تنظیمات وایرلس SSID میتوانید نام مودم خود را تغییر دهید.

دکمه WPS در پشت مودم چیست؟

با فشردن این دکمه میتوانید با نزدیک کردن دستگاه به مودم بدون وارد کردن یوزر و پسوورد به مودم متصل شوید.

4.2/5 - (97 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
155 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها
یاسین اسلامی
یاسین اسلامی
2 ماه پیش

سلام ترو خدا جواب بدید من برای سایت ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ یه رمز گذاشتم فراموش کردم الان چی کار کنم

فاطمه رستم پور
فاطمه رستم پور
2 ماه پیش
پاسخ به   یاسین اسلامی

یکبار دستگاهتون رو ریست کنید.

امید
امید
2 ماه پیش

سلام سرعت بسته رو تغییر دادم مودم رو کامفینگ کردم اما وصل و قطعی ام خیلی زیاده و زیتد پیش میاد اصلا وصل نمیشه مودم تی پی لینک مخابرات

فاطمه رستم پور
فاطمه رستم پور
2 ماه پیش
پاسخ به   امید

مشکل یا از کابل کشی داخل منزل هست یا مودمتون مشکل پیدا کرده.

راضیه
راضیه
5 ماه پیش

سلام من رمز وایفا رو عوض کردیم و لبتابم وصل نمیشه و ایک علامت ضربدر اومده کنارش و نوشته
The setting saved on this copmuter for the network do no math the requirments of the network
باید چیکار کنم ؟؟

رضا نصیری
رضا نصیری
4 ماه پیش
پاسخ به   راضیه

سلام یکبار گزینه FORGET رو بزنید و دوباره پسورد رو وارد کنید

شکوه
شکوه
6 ماه پیش

سلام وقت بخیر من از روش شما تونستم رمز مودم من که دی لینک هست و وای فای را تغییر بدم اما بع تغییر رمز مودم نتونستم به وای فای وصل بشم و دکمه اولی وای فای قرمز میشه لطفا جواب بدید باید چیکار کنم که مجبور نشم ریست کنم

رضا نصیری
رضا نصیری
5 ماه پیش
پاسخ به   شکوه

سلام وقت شما هم بخیر. اگه مودم وایرلس هستش تو مرحله اول باید مودم رو کانفیگ کنید. تو مرحله دوم تو قسمت ssid setting یا vlan پسورد رو بذارید و براساس اون به مودم وصل بشید. اگه این مراحل درست انجام نشه به مشکل میخورید . اگه مشکلتون چیز دیگه ای هستش با شماره 35000020-021 تماس بگیرید راهنماییتون کنیم.

شکوه
شکوه
6 ماه پیش

سلام وقت بخیر من با توجه به توضیحات شما رمز مودم و وای فای را تغییر دادم اما حالا وصل نمیشه و چراغ مودم قرمز میشه لطفا بگیدباید چیکار کنم که مجبور به ریست نباشم

رضا نصیری
رضا نصیری
5 ماه پیش
پاسخ به   شکوه

سلام وقت شما هم بخیر. اگه مودم وایرلس هستش تو مرحله اول باید مودم رو کانفیگ کنید. تو مرحله دوم تو قسمت ssid setting یا vlan پسورد رو بذارید و براساس اون به مودم وصل بشید. اگه این مراحل درست انجام نشه به مشکل میخورید . اگه مشکلتون چیز دیگه ای هستش با شماره 35000020-021 تماس بگیرید راهنماییتون کنیم.

صالح
صالح
6 ماه پیش

سلام علیکم
من برای مدم اینترنت گرفتم ولی داداشم هی وصل میشد و از وای فای استفاده میکرد.
الان رمز رو عوض کردم دیگه نمیتونه وصل بشه دست شماهم درد نکنه 🙂

رضا نصیری
رضا نصیری
6 ماه پیش
پاسخ به   صالح

سلام دوست عزیز. سلامت باشید. خوشحالیم که این مقاله مورد استفاده شما قرار گرفته.

مهدی
مهدی
7 ماه پیش

سلام من مودم huawei optixstar hs8546x6 از شما خریداری کردم ولی 192.168.1.1 را وارد می کنم صفحه باز نمیشه

Last edited 7 ماه پیش by مهدی
رضا میرزایی
رضا میرزایی
7 ماه پیش
پاسخ به   مهدی

سلام و وقت بخیر
برای ورود به صفحه لاگین مودم فیبر نوری HS8546x6 باید 192.168.100.1 رو وارد کنید.

سعید
سعید
8 ماه پیش

سلام من لپ تاب ندارم باگوشی هم میشه رمزعوض کرد

رضا میرزایی
رضا میرزایی
8 ماه پیش
پاسخ به   سعید

سلام. بله میشه

امیر
امیر
10 ماه پیش

سلام من بعد از وارد کردن ip نام کاربری و رمز admin وارد میکنم وارد نمیشه چیکار باید کرد؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
10 ماه پیش
پاسخ به   امیر

ریست کنید تا یوزر و پسورد صفحه تنظیمات به حالت اول برگرده و یا اینکه دیگر یوزر و پسورد های رایج برای برند مودمتون رو امتحان کنید ولی در کل باید یوزر و پسورد درج شده در پشت مودم اکی باش

محمد امین نوری
محمد امین نوری
10 ماه پیش

سلام ببخشید تغییر رمز مودم datasheen به کدام یک شبیه تر بود ؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
10 ماه پیش

متوجه منظورتون نشدم بیشتر توضیح میدین

سعيد قاسمي
سعيد قاسمي
11 ماه پیش

عالي بود

رضا میرزایی
رضا میرزایی
10 ماه پیش
پاسخ به   سعيد قاسمي

ممنون. مرسی از توجهتون

سارا
سارا
11 ماه پیش

سلام وقتي يوزر نيم وايفا رو بلد نيستيم
چه طوري رمز و عوض كنيم؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
10 ماه پیش
پاسخ به   سارا

با کابل شبکه به مودم وصل بشید تا بتونید وارد صفحه تنظیمات مودم بشید و در سربرگ WLAN، رمز وای فای رو عوض کنید

امیر
امیر
1 سال پیش

سلام خسته نباشید مودم ما تی پی لینک هست آی پی هم پشتش نگاه کردم همون 192.168.1.1 هست اما واردش که میشم اصلا باز نمیشه. با اینترنت خود وای‌فای هم وارد میشم.
البته اینترنت تمام شده و رفته روی مصرف ضعیف
نمی‌دونم مشکل از چیه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید 🌹

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   امیر

با کابل شبکه به مودم متصل بشید و CMD رو باز کنید و کد ipconfig رو بزنید تا ای پی گت وی مودم مشخص بشه
میتونید این فیلم رو نگاه کنید https://www.aparat.com/v/GySRJ

غزاله
غزاله
1 سال پیش

با سلام یوزر و پسوورد مودم هوآوی من admin نبود …قبول نکرد. از کجا بفهمم چیه ؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
9 ماه پیش
پاسخ به   غزاله

یوزر و پسورد مودم های فیبر نوری هواوی فرق میکنه

صالحی
صالحی
1 سال پیش

سلام من میخوام رمز مودمم رو عوض کنم .ای پی رو هم درست میزنم امااصلا برای من باز نمیشه صفحش چکار کنم . میترسم مودم رو ریست کنم بعد بخوام تنظیماتش رو انجام بدم بازهم باز نشه

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
9 ماه پیش
پاسخ به   صالحی

احتمالا VPN یا آنتی ویروس نمیزاره به صفحه تنظیمات مودم دسترسی داشته باشید. یا اینکه به مودم وصل نشدید

محمد روحی
محمد روحی
1 سال پیش

من مودمم u-tel هستش ولی میرم تو تنظیماتش گزینه وایرلس رو نداره چیکار کنم

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   محمد روحی

گزینه WLAN همون گزینه وایرلس هست

تقی حمیدی
تقی حمیدی
1 سال پیش

سلام مهندس مودم ما tdlt است رمز هم داره ولی باز هم چراغش وقتی ک ما از مودم قطع هستیم چراغ مودم چشمک میزنه آیا این نشاندهنه این است ک کسی دیگه ای ب مودم وصل هست؟
در صورت وصل بودن نقر دیگری ب مودم چجوری بلاکش کنم.؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   تقی حمیدی

باید برید به صفحه تنظیمات مودم، در اونجا کاملا مشخص هست که چه دستگاهی با چه مک ادرسی به مودم وصل شده

رضا
رضا
1 سال پیش

با سلام، من ماهیانه شصت گیگ اینترنت از مخابرات خریده‌ام، به تازگی توانستم جدول مصرف همسایگان از وای فای بنده را ببینم، بی وجدان ها روزی هشت تا ده گیگ سرقت میکنند، ماه گذشته چند بار حجم با قیمت گران خریدم، این شصت گیگ حداکثر هشت روز میشود،متاسفانه زمانی که تحصیل میکردیم فکر میکردیم زبان عربی، زبان جهانی است،حالا که میبینم معنی لغات انگلیسی را بلد نیستم، شرمنده سارقان اینترنتم شدم مجبورم خرج این دزدان را بدهم، در یک برنامه ای که نصب کردم فهمیدم گوشی اش شیامی ۲۰۱۳است،و مدام در اینستاگرام هست، لطفا به فارسی راهنمایی کنید. تشکر

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   رضا

تمام وایرلس Access Point های امروزی از الگوریتم های به روز و استاندارد WPA , WPA2 استفاده میکنند که پیشنهاد میشود حتما از این الگوریتم ها بروری مودم وایرلس و یا Access Point خود استفاده کنید.
الگوریتم WEP الگوریتمی قدیمی است و استفاده از آن اصلا پیشنهاد نمیشود.
در دنیای کامپیوتر و اینترنت، پسورد استاندارد پسوردی است که حداقل بیش از 8 کاراکتر باشد و ترکیبی از حروف کوچک، حروف بزرگ، اعداد و اشکال (!@#$^-./) باشد.
محدودیت بر روی مک آدرس :
هر دستگاهی که قابلیت اتصال به شبکه را داشته باشد دارای آدرسی کاملا یکتاست که به آن آدرس Mac Address گفته میشود.
این آدرس در خدمات شبکه بسیار اساسی و کاربردی است. خبر خوب اینکه میتوان از این آدرس برای محدود کردن اتصال دستگاه های وایرلس به مودم نیز بهره برد.
این روش از اساسی ترین و غیر قابل نفوذترین راه ها برای ایمن سازی شبکه های وایرلس است زیرا بر خلاف IP آدرس، این آدرس غیر قابل تغییر است و نمیتوان آن را با آدرس دیگری عوض کرد.

تقریبا همه مودم های اینترنت و Access Point های امروزی مجهز به لیست سیاه و همچنین لیست سفید مک آدرس هستند و با اضافه کردن مک آدرس دستگاه های قابل اطمینان به لیست سفید، فقط به دستگاه های داخل لیست اجازه اتصال بدهید.
با استفاده از چنین روشی دستگاه های دیگر نمیتوانند به مودم شما متصل شوند، حتی اگر پسورد شما را داشته باشند !

محمدکریمی
محمدکریمی
1 سال پیش

سلام ما یه مودم تی پی لینک مدل w8961 تهیه کردیم با اینترنت مخابرات ، وقتی کانفیگ کردیم مودم رو گوشی ها به مودم متصل میشن همه چراغ ها روشن میشن ولی ارور میده که رمز عبور اینترنت مودم تغییر کرده بعد کانکت میکنه به سایت مخابرات ، مجدد رمز اینترنت گرفتم از مخابرات وبی مشکل حل نشد … آیا جایی تنظیمات خاصی داره؟چطور میشه از شر این ارور راحت شم؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   محمدکریمی

حتما یوزر و پسوردی که مخابرات بهتون داده یه جا در حروف بزرگ یا کوچک بودن اشتباه وارد کردید

عرشیا
عرشیا
1 سال پیش

سلام من نام و رمز وایفای رو میزنم میگه اشتباه هست من چکار کنم

امین یوسفی
امین یوسفی
1 سال پیش

سلام وقت بخیر خسته نباشید، میبخشید من میخوام رمز وای فا رو عوض کنم توی مرور گر آدرس IP رو میزنم اما صفحه یی که توش‌ باید نوشت admin رو بالا نمیاره به وای فا هم متصل هستم اینترنت داره اما صفحه تنضیمات IP رو نمیاره میشه رهنمایی کنید ممنونم.

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   امین یوسفی

صفحه کیبورد دو دکمه ویندوز و R رو باهم بگیرید و سپس عبارت cmd رو تایپ کنید. بعد از ظاهر شدن یه صفحه مشکی، این عبارت رو وارد کنید: ipconfig و سپس اینتر بزنید. ip که روبه روی gateway درج شده همون ای پی صفحه تنظیمات مودم هست. البته قبل همه اینکارا باید به مودم از طریف وای فای یا کابل شبکه وصل بشید

الهه
الهه
1 سال پیش

سلام خسته نباشین من بعد اینکه وارد قسمت پس وورد میشم admin admin هارو که میزنم یا میگه ذخیره کنم ذخیره میکنم میگه رمز اشتباه رمز رو‌ادیت میکنم قبول نمیکنه یعنی تو مرحله پس ورد موندم چکار باید بکنم؟

امیر حسین برخورداری
امیر حسین برخورداری
1 سال پیش

سلام
خسته نباشید
ببخشید من دیروز رمز وای فای رو عوض کردم چون هی وای فای رو هک می کردند و من یه رمز سخت گذاشتم ولی تا اومدم رمز رو برای گوشی خودم بزنم یک کلمه رمز عبور زیاد بود و رمز رو نمی‌آورد و اگه اون یک کلمه رو حذف می کردی می آورد ولی رمز اشتباه بود
به خاطر همین من وای فای رو ریست کردم و الان که میخواهم برم و درستش کنم ولی صفحه برای من نمیاره یعنی من کلمه 192.168.1.1 می زنم صفحه باز نمیشه و نمیشه که به وای فای متصل بشم چون وقتی ریست کردم اینترنتی نمیاره و رمز میخواهد که من هم رمزش رو نمیدونم
میشه کمکم کنید

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش

دوست عزیز برای وارد شدن به صفحه تنظیمات نیازی به ابنترنت نیست. بعد از اینکه مودم را ریست کردید فقط کافیست به مودم متصل شوید حالا یا به صورت بیسیمی یا با کابل شبکه. بعد از اتصال به مودم میتوانید وارد صفحه تنظیمات شوید

رها
رها
1 سال پیش

ببخشید من ipوای فای رو نمی تونم پیدا کنم از کجا بیارم ؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   رها

شما در ابتدا باید به وای فای یا با کابل شبکه به مودم وصل بشید و سپس آی پی رو در مرورگرتان سرچ کنید

رها
رها
1 سال پیش

سلام خسته نباشید اسم مدم ما ماهانت هستش و من می خوام ۴ نفر رو که بهش وصل شدن رو کاری کنم که نتونن بهش وصل بشن و اینکه تنظیمات وای فای رو از کجا بیاریم ؟

Last edited 1 سال پیش by رها
سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   رها

بعد از وصل شدن به مودم، باید آی پی مودم رو در مرورگر سرچ کنید. سپس وارد سربرگ security یا WLAN بشید و به دنبال MAC filtring باشید. در این هنگام با وارد کردن مک دستگاهای مورد نطر، مورد بصورت خودکار جلوگیری میکنه از وصل شدنشان

nastaran
nastaran
1 سال پیش

سلام خسته نباشید این 192.168.1.1رو من میزنم هیچ صفحه ای برای من بالا نمیاد میشه بگید لطفا چیکار کنمش

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   nastaran

قبل از زدن آی پی باید به مودم متصل شوید

محمدرضا قاسمی
محمدرضا قاسمی
1 سال پیش

سلام آقای مهندس واقعا ممنون ازراهنماییاتون ایشااله که همیشه توزندگی موفق باشی .عذرمیخوام یه سوال دارم اگه ممکنه جواب منم بدین بزرگواری میکنید .یه مودم هواوی دارم ریستش کردم اول رمز نداشت یه چندساعت روشن بود خودم نبودم حالا که اومدم ازم رمز میخواد ممکنه همسایه ها رمز گذاشته باشن روش چون خونه کسی به غیراز خودم کسی نیست که بخواد ازاین کارا کنه ممنون از راهنماییتون

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش

اگر ریستش کردید زمر وای فای به حالت پیش فرض خودش برمیگرده، رمز پیش فرض در پشت مودم زیر عبارت SSID نوشته شده

زورار نورسی
زورار نورسی
1 سال پیش

سلام ببخشید وای فای من LB_LINK هست چجوری باید رمزو عوض کنم

مهدی صولتیان
مهدی صولتیان
1 سال پیش

سلام دکمه ریست نگه داشتم الان چطور درستش کنم ۳ تا لاپم روشنه چراغ وای فای روشن نیس

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   مهدی صولتیان

مشکل رو شرح بدید

مهسا
مهسا
1 سال پیش

سلام من میخام یه نفر که با بارکد به وای فای وصل شده رو حذف کنم البته وای فای ما فقط گوشی های خودمون میتونن وصل بشن ولی یه نفر با بارکد گوشی که وصل بود بدون رمز وصل شده چطوری میتونم حذفش کنم و این که دیگه نتونه وصل بشه

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   مهسا

وارد صفحه تنظیمات مودم بشید در سربرگ WLAN تنظیمات مربوط به MAC filtering باید باش. مک ادرس دستگاهشو بلاک کنید

محمد خیرآبادی
محمد خیرآبادی
1 سال پیش

سلام ببخشید اسم مدم من همراه آشنا هست میتونم با کدوم روش رمزش رو عوض کنم

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش

الگوریتم انجام تغییر رمز در همه برند های مختلف یکی هست. فقط باید به مودم به دو روش اتصال سیمی یا بیسیمی متصل شود و سپس برای پیدا کردن آی پی صفحه تنظیمات مودم خود، فقط کافیست صفحه CMD رو باز کنید و عبارت ipconfig را بنویسید و اینتر بزنید. آی پی رو به روی گت وی را داخل مرورگرتان سرچ کنید. بعد از مشاهده صفحه تنظیمات، یوزر و پسورد که مقدارش admin است را بزنید. بعد از ورود به صفحه تنظیمات، وارد سربرگ WLAN بشوی، در این صفحه شما با عبارات SSID که همان نام وای فای است و password که همان رمز وای فای است، رو به رو خواهید شد.موفق باشید

محمد خیرآبادی
محمد خیرآبادی
1 سال پیش

سلام ببخشید اسم مودم من آشنای اول هست باید از چه نحوه ای استفاده کنم تا رمزش رو عوض کنم

طاهره
طاهره
1 سال پیش

سلام ممنونم از اطلاعات جامع و مفیدتون.. خیلی کمکم کرد

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   طاهره

خواهش میکنم

زینب
زینب
1 سال پیش

رمز رو عوض کردم ولی یادم نیست و نمیتونم وصل بشم چکار کنم؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   زینب

باید مودم رو ریست کنید

sasantajer
sasantajer
1 سال پیش

سلام من میخوام وارد سایت شم قبلا وارد شدم و رمز رو عوض کردم و اسم وای فا رو یعنی admin رو تغییر دادم الان دقیقا یادم نیس چجوری دوباره وارد سایت شم اگر ریست کنم دوباره وای فا تنظیمات میخواد یا ایا راهی هست که رمزرو عوض کنم یا پیدا

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   sasantajer

اول به وای فای مودم متصل بشید و سپس آی پی مودم که پشت دستگاه هست رو در مرورگر بزنید. صفحه لاگین که اومد، یوزر و پسورد رو admin بزنید

عرفان
عرفان
1 سال پیش

وقتی دو نفر به بالا به وایفای اشنای اول وصل میشی همه قطع میشیم مشکل از چیه

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   عرفان

شاید محدودیتی برای عملکرد وایرلس تنظیم شده، مودم رو ریست کنید،

امیرعلی
امیرعلی
1 سال پیش

ببخشید اگر اینکارو بکنیم حجم مودم نمیپره؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   امیرعلی

تغییر رمز باید همراه با استفاده از الگوی مناسب باش. یعنی رمز باید شامل اعداد، حروف کوچک و بزرگ انگلیسی و کاراکتر باش

seha
seha
1 سال پیش

سلام مودم d-link رو چجوری ریست کنم؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   seha

یه دکمه سخت افزاری رو مودم هست ، 30 ثانیه نگه بدارید. یا اگر دکمه نداره، یه سوراخی پشت مودم هست، با سوزن یا وسیله نوک تیز، سی ثانیه نگه دارید

Arshiya
Arshiya
1 سال پیش

سلام من میخوام رمز مودم رو عوض کنم اما نام کاربری رو یادم نمیاد

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   Arshiya

سلام چاره ای جز ریست کردن مودم ندارید

Taha
Taha
1 سال پیش

من رمز و نام رو میزنم میگه اشتباه دوباره امتحان کنید باید چیکار کنم اینترنتم من Adsl لطفا یه توضیح کوچیک بدید

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   Taha

یوزر و پسورد ورود به تنظیمات مودم admin هست

seha
seha
1 سال پیش
پاسخ به   سیدحامد علوی

سلام وقت بخیر وقتی یوزر و پسورد ادمین رو میزنم واذد نمیشه میشه کاریش کرد؟

سمیرا
سمیرا
1 سال پیش

سلام ببخشید میشه منو راهنمایی کنین؟ لطفا. من یه مدتیه که به هر وایفایی متصل میشم پیامهایی از کنار راست میاد که نشون میده لبتاب من بعنوان سرور عمل کرده و چندا گوشی و لبتاب بهش وصل شدند باز میکنم میبینم چندتا اسم گوشی و لبتاب هشت وصل شده…. چندین بار اتفاق افتاده برام مسافرت رفتم یا خونه دوستام….. احساس مسکنم کامپیوترم هک شده یا چیزی درست نیست…… یا از اولش درست نصب نکردن…. من چیکار کنم؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   سمیرا

شما تنها کافیست که گزینه اسکن را انتخاب کنید و باقی کارها را به دست XoftSpySE Anti Spyware بسپارید. XoftSpySE Anti Spyware به سرعت و به صورت بسیار عمیق به بررسی کامپیوتر شما می پردازد و تمامی انواع جاسوس افزارها و بدافزارهایی که می توانند اطلاعات شخصی یا اطلاعات کارت های اعتباری شما را سرقت کنند و یا شما را با نمایش تعداد زیادی تبلیغات تجاری ، خسته کنند، را از بین می برد. بدین ترتیب می توانید با دانلود و نصب XoftSpySE Anti Spyware به حذف تمامی جاسوس افزارها و کدهای مخرب از کامپیوترتان که می تواند باعث کاهش سرعت آن نیز شوند، اقدام کنید.

آرین مهدوی
آرین مهدوی
1 سال پیش

سلام اگه اینترنت هم تموم بشه باز سایت میاره؟منظورم اون آی پی هست میخوام رمز و نامش رو تغییر بدم

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   آرین مهدوی

بله. برای وارد شدن به صفحه تنظیمات مودم، نیازی به اینترنت نیست، فقط باید به مودم متصل باشید

صدر
صدر
1 سال پیش

سلام وقت بخیر من بعد از تغییر اسم وایفای نتونستن وارد بشم میگه پسوورد وایقفای اشتباه در صورتی که من فقط اسم رو تغییر دادم

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   صدر

حتما دستتون خورده یه کاراکتر جابه جا شده، مجددا ریست کنید

فاطمه س
فاطمه س
1 سال پیش

سلام روز بخیر
من هر کار میکنم نمیتونم وارد سایت بشم
اتصال از طریق سیم و بی سیم رو هر دو رو امتحان کردم
فیلتر شکن و پروکسی هم خاموش بوده

ریست مودم رو هم انجام دادم
ولی باز وارد نمیشه
ممنون میشم راهنماییم کنید

مودم:TP_LINK

Alireza
Alireza
1 سال پیش
پاسخ به   فاطمه س

و بعدش IP رو گوگل میکنی و بعد روی صفحه مودمت قرار میگیری

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   فاطمه س

شاید ای پی مودم یه چیز دیگست. برای فهمیدن آی پی ورود به صفحه تنظیماتُ صفحه CMD را باز کنید و دستور ipconfig / all را در کنسول خط فرمان تایپ کنید و Enter را فشار دهید. آی پی رو به رو عبارت گت وی میشه آی پی مودم. اگر باز هم وارد نشد
احتمالا DHCP غیر فعال هست . بزارید رو حالت اتومات.
به منظور فعال کردن طبق مراحل زیر پیش برید:
برای فعال کردن DHCP برای اترنت یا WiFi، روی آیکون اینترنت در نوار ابزار پایین دسکتاپ کلیک راست کنید و گزینه آخر رو انتخاب کنید. سپس روی گزینه ‌change adapter setting کلیک کرده. باید بین اترنت یا WiFi یکی را انتخاب کنیم. وقتی انتخاب کردیم ، باید به قسمت Properties برویم. خواهیم دید که بخشی وجود دارد «پروتکل اینترنت TCP / IPv4»و روی آن دوبار کلیک می کنیم. پنجره جدیدی در زیر باز می شود. سپس باید دو تیک چک باکس را علامت بزنیم. معنی فارسی آن دو چک باکس به ترتیب “دریافت آدرس IP به طور خودکار” و “دریافت آدرس سرور DNS به صورت خودکار” است. بعد از زدن تیک این دو چک باکس، تغییرات را ذخیره کنید.

Last edited 1 سال پیش by سیدحامد علوی
Alireza
Alireza
1 سال پیش
پاسخ به   سیدحامد علوی

پاسخ کاملی بود
آفرین

خانی زاده
خانی زاده
1 سال پیش

سلام میخوام رمز وای فای بدون کامپیوتر یا لب تاب انجام دهم میشه راهنمایی کنید

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   خانی زاده

تنها راه تنظیم مودم بدون استفاده از کامپیوتر، اتصال بیسیمی هست . با موبایل به وای فای مودم وصل شوید. رمز وای فای در پشت مودم نوشته شده است. بعد از متصل شدن به مودم میتونید ای پی تنظیمات رو در مرورگرتان سرچ کنید

Faez
Faez
1 سال پیش

خیلی ممنون عالی بود

عباس آقایی
عباس آقایی
1 سال پیش

👍🏻👍🏻👍🏻

ایلیا
ایلیا
2 سال پیش

سلام
من قبلن یه بار وارد شدم و الان یاد نمیاد نام کاربریم چی بوده
از کجا میتونم پیدا کنم؟
ممنون

Alireza
Alireza
1 سال پیش
پاسخ به   ایلیا

اگر پسورد رو عوض کردی و یادت نیست باید بری دفترچه مودمت رو بخونی و مودم رو ریست کنی تا اطلاعاتش برگرده به پیشفرض

Alireza
Alireza
1 سال پیش
پاسخ به   ایلیا

نام کاربری همیشه admin هستش

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   Alireza

ممنون از اینکه اطلاعاتتون رو برای ما شر کردید

مبین
مبین
2 سال پیش

وای فای جی بی رو چطوری باید عوض کرد

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 سال پیش
پاسخ به   مبین

با وارد کردن آی پی تنظیمات مودم که غالبا 192.168.1.1 هست میتونید وارد تنظیمات مودم شوید و نام وای فای رو عوض کنید

امیر حسین دوستی
امیر حسین دوستی
2 سال پیش

باسلام اسم مودم ما Mercusys هست ما می خوایم رمز وای فایمون رو عوض کنیم امکان داره بفرمایید چطور باید رمزمون رو عوض کنیم؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 سال پیش

تغییر رمز اکثر مودم ها یکی هست فقط شاید یه مقدار فضای بصری آن تغییر کنه. با همین آموزش پیش برید مطعنا قادر به تغییر رمز مودم مورد نظرتون خواهید بود

امیر حسین دوستی
امیر حسین دوستی
2 سال پیش
پاسخ به   سیدحامد علوی

اهان خیلی ممنون از راهنماییتون خسته نباشید.

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 سال پیش

خواهش میکنم