آموزش تصویری تغییر رمز وای فای انواع مودم ها

تغییر رمز وای فای

نحوه تغییر رمز وای‌ فای در انواع مودم ها

تغییر رمز وای فای یکی از مواردی است که با توجه به سبک زندگی امروزی همه افراد باید آن را یاد بگیرند.  امروزه استفاده از اینترنت، به امر جداناپذیری در زندگی انسان‌ها تبدیل شده‌ است و به همین دلیل بحث امنیت اطلاعات بسیار مهم است. بسیاری از کاربران از اینترنت و شبکه وای‌فای استفاده می‌کنند و ایجاد رمز عبور وای‌فای، برای آن‌ها ضروری به نظر می‌رسد و باعث برقراری بیشتر امنیت اطلاعات شخصی می‌شود. همین‌طور بسیاری از افراد سودجو، شبکه‌های وای‌فای را هک می‌کنند و از ترافیک آن‌ها به صورت غیر قانونی استفاده می‌کنند. برقچی در این مقاله به بررسی نحوه تغییر رمز وای فای در 7 مرحله، خواهد پرداخت تا کاربران بتوانند به راحتی اقدام به ساخت و یا تغییر رمز وای فای مودم خود نمایند و دست افراد سودجو را کوتاه کنند.

برای عوض کردن رمز وای فای نیاز به یک عدد کابل شبکه LAN دارید که از طریق آن به مودم متصل شوید و یا اگر کابل شبکه در دسترس شما نیست می توانید از طریق شبکه وای فای به مودم متصل شده و مراحل زیر را طی نموده تا بتوانید به سادگی رمز وای فای مودم خود را تغییر دهید.

 

در این مقاله میخوانید :

نحوه تغییر رمز وای فای در مودم سیسکو

مرحله اول: ورود به صفحه تنظیمات مودم

اولین مرحله برای تغییر رمز WiFi ورود به صفحه تنظیمات مخصوص مودم می‌باشد. برای این‌ کار، در آدرس مرورگر خود، عبارت 192.168.1.1 را وارد کنید. با این‌ کار، شما به صفحه تنظیمات مودم وارد خواهید شد.

تغییر رمز وای فای مودم ایسوس

مرحله دوم: وارد کردن نام کاربری و رمز عبور

پس از تایپ عبارت 192.168.1.1، به صفحه‌ای می‌رسید که از شما نام کاربری و رمز عبور می‌خواهد. توجه کنید که نام کاربری مودم خود را می‌توانید به روش‌های مختلفی بیابید. معمولا به صورت پیش‌فرض عبارت admin برای نام کاربری و همچنین ‌admin برای رمز عبور، در بسیاری از مودم‌ها، برای ورود به صفحه تنظیمات، استفاده می‌شود. پس در این صفحه، از عبارت admin، برای یوزرنیم و پسورد استفاده کنید.

تغییر رمز وای فای مودم ایسوس

مرحله سوم: پیدا کردن عبارت WIRELESS

در این مرحله، شما باید به دنبال عبارت Wireless بگردید! این عبارت ممکن است در این صفحه در قسمت NETWORK وجود داشته باشد و این بستگی به نوع مودم شما دارد. اما در هر حال باید به دنبال عبارت Wireless باشید و پس از آن تا تغییر رمز WiFi فاصله زیادی ندارید.

تغییر رمز WiFi مودم ایسوس

مرحله چهارم: وارد کردن رمز عبور

شما در این مرحله باید رمز عبور وای‌ فای مورد نظر خود را وارد کنید تا از این پس، تنها با وارد کردن آن بتوان به وای‌فای شما متصل شد. برای بالا بردن امنیت، سعی کنید از رمزعبوری قوی استفاده کنید به طوری که شامل حروف، اعداد، علامت‌ها و غیره باشد تا سودجویان نتوانند به راحتی، از اینترنت شما، به صورت غیرقانونی استفاده کنند.

تغییر رمز WiFi مودم ایسوس

مرحله پنجم: انتخاب امنیت وای‌فای

پس از وارد کردن پسورد مناسب در مرحله قبل، حالا باید نوع امنیت مورد نظر برای وای‌فای را انتخاب کنید. به طور کل 3 نوع امنیت پسورد را می‌توانید انتخاب کنید:

WEP: به عنوان ضعیف‌ترین و کم‌امنیت‌ترین نوع شناخته می‌شود و انتخاب آن توصیه نمی‌شود.

WPA: گزینه‌ای است که امنیت خوبی را برای وای‌فای فراهم می‌کند و بسیاری از دستگاه‌ها می‌توانند به آن متصل شوند.

WPA2: بیشترین امنیت را برای وای‌فای فراهم می‌کند، با این حال بسیاری از دستگاه‌های قدیمی، ممکن است نتوانند به وای‌فای متصل شوند.

انتخاب امنیت وای‌فای
انتخاب امنیت وای‌فای

مرحله ششم: تغییر نام وای‌فای

در این مرحله، نام وای‌فای را تغییر دهید! توجه کنید، در وارد کردن نام کاربری، از اطلاعات شخصی و خصوصی استفاده نکنید، زیرا این نامی است که همگان برای ورود به وای‌فای، آن‌ را می‌بینند. علاوه بر این، تغییر نام وای‌ فای ، باعث می‌شود انسان‌های سودجو، کمتر به فکر خطر کردن بیافتند!

تغییر نام وای‌فای
تغییر نام وای‌فای

مرحله هفتم: ذخیره اطلاعات

در این مرحله، شما باید تنظیمات صورت گرفته را ذخیره کنید تا این تنظیمات روی مودم شما اعمال شوند. برای این منظور باید به دنبال عبارت Save settings یا save بگردید که به طور معمول، در مودم‌های مختلف می‌تواند در بالا یا پایین صفحه باشد. همچنین این عمل ممکن است دقایقی به طول بیانجامد.

تغییر رمز وای فای مودم تی پی لینک

تغییر رمز وای‌ فای در مودم‌ دی‌ لینک D-LINK

چنانچه شما از مودم‌های دی‌لینک برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنید، نحوه تغییر رمز WiFi مودم دی لینک D-LINK شما به طور کل با مراحل ذکر شده تفاوتی نمی‌کند. اما همانطور که اشاره شد، در برخی مراحل ممکن است تفاوت‌های جزئی وجود داشته باشد که برقچی آن را نشان خواهد داد. به عنوان مثال در مرحله سوم: پیدا کردن عبارت wireless، می‌‌توانید از تصویر زیر استفاده کنید و با استفاده از آن رمز عبور وای‌فای را تغییر دهید. مراحل دیگر، با مراحل ذکر شده در مقاله ‌نحوه عوض کردن رمز وای فای یکسان است و با استفاده از آن می‌توان رمز عبور وای‌فای را در مودم‌های دی‌لینک تغییر داد.

تغییر رمز وای فای مودم دی لینک

تغییر رمز وای‌ فای در مودم‌ تی پی لینک TP-LINK

یکی دیگر از مودم‌های بسیار پرکاربرد، مودم‌های برند تی پی لینک است که به صورت سراسری در شبکه‌های مختلف از آن استفاده می‌شود. برای تغییر رمز WiFi در مودم‌های تی پی لینک، می‌tوانید از مقاله برقچی به نام نحوه تغییر رمز عبور وای‌فای، استفاده کنید. تمامی مراحل ذکر شده، برای مودم‌های تی پی لینک نیز صدق می‌کند. با این حال برقچی، به بررسی تفاوت‌های بسیار جزئی می‌پردازد. به عنوان مثال در ‌مرحله سوم: پیدا کردن عبارت Wireless، می‌توان از تصویر زیر استفاده کرد به طوری که در این تصویر به صورت دقیق مکان عبارت ‌Wireless در مودم‌های تی پی لینک، نشان داده شده است.

تغییر رمز وای فای مودم تی پی لینک

تبریک! شما با استفاده از مقاله نحوه تغییر رمز WiFi توانستید رمز عبور وای‌فای خود را تغییر دهید و امنیت بیشتری را برای اطلاعات خود فراهم کنید. از این پس، تمام کاربران، تنها با استفاده از رمزعبور شما می‌توانند به این وای‌فای متصل شوند.

نحوه تغییر رمز وای فای در مودم زایکسل zyxel

در این بخش با نحوه تغییر رمز وای فای در مودم زایکسل zyxel آشنا میشوید و به سادگی و با چند کلیک میتوانید رمز وای فای در مودم های زایکسل را تغییر دهید تا امنیت مودم خود را در برابر انواع هک بالا ببرید. همانطور که میدانید یکی از بهترین روش های بالا بردن امنیت مودم تغییر مرتب رمز وای فای می باشد. برای تغییر رمز WiFi مودم زایکسل zyxel بایستی ابتدا لپ تاپ خود یا کامپیوتر شخصی خود را به مودم زایکسل متصل نموده و در مرورگر خود آی پی 192.168.1.1 را تایپ کرده تا وارد فضای کاربری مودم های زایکسل شوید.

بعد از وارد شدن به فضای کاربری و مدیریت مودم های زایکسل با امکانات مختلفی روبرو میشوید مانند بالا بردن امنیت مودم ، تغییر رمز ، تغییر نام مودم و دیگر تنظیمات مودم که به سادگی میتوانید تغییرات خود را اعمال کنید. در زیر به تغییر رمز مودم میپردازیم.

در‌این قسمت در بخش General و از بخش Admin Password میتوانید پسوورد قبلی مودم خود را در بخش Old Password وارد کنید ، پسوورد جدید را در New Password و مجددا پسوورد جدید را در Retype to confirm وارد کنید و در انتها بر روی گزینه Apply کلیک کرده و در انتها شما موفق شدید رمز وای فای در مودم زایکسل خود را تغییر دهید.

تغییر رمز وای فای در مودم زایکسل zyxel

نحوه تغییر رمز وای فای در مودم هوآوی Huawei

تغییر رمز WiFi در مودم جیبی هوآوی و مودم رومیزی هوآوی همانند دیگر مدل های مودم می باشد ولی با کمی تغییرات کوچک که در این بخش با نحوه تغییر رمز وای فای مودم هوآوی Huawei آشنا می شوید و با چند کلیک ساده میتوانید رمز وای فای در مودم هوآوی خود را تغییر دهید. در ابتدا بایستی سیستم یا لپ تاپ خود را به مودم هوآوی متصل کرده و در مرورگر خود شماره آی پی 192.168.1.1 را وارد کنید تا به صفحه تنظیمات مودم هوآوی منتقل شوید.

تغییر رمز وای فای در مودم هوآوی Huawei

در مرحله بعد وارد صفحه بالا می شوید و میتوانید با وارد کردن یوزر و پسوورد خود وارد تنظیمات مودم شوید. در حالت عادی و در زمان خرید مودم هوآوی ، حالت پیشفرض یوزر و پسوورد admin می باشد. با وارد کردن admin در بخش یوزر و پسوورد می توانید وارد صفحه تنظیمات مودم Huawei شوید.

تغییر رمز وای فای در مودم هوآوی Huawei

پس از وارد شدن از بخش سمت چپ صفحه گزینه BASIC و WLAN را کلیک کرده تا وارد بخش تنظیمات تغییر رمز شوید. از بخش SSID می توانید نام مودم خود ار تغییر دهید . از بخش Pre-shared key میتوانید رمز مودم را تغییر دهید و در انتها با کلیک بر روی گزینه submit تمامی تغییرات خود را ذخیره کنید.

ویدیو آموزشی نحوه تغییر رمز وای فای در مودم تی پی لینک TP-LINK

سوالات متداول

مراحل کلی برای تغییر رمز وای فای در انواع مودم ها چیست؟💻

در تمامی مودم ها و برندهای مختلف روش کلی برای تغییر رمز وای فای وارد کردن شماره آی پی 192.168.1.1 در مرورگر می باشد و پس از آن میتوانید وارد پنل تنظیمات در مودم خود شوید.

🌟شماره آی پی 192.168.1.1 را وارد میکنم در مرورگر ولی وارد تنظیمات مودم نمی شود🌟

قبل از وارد کردن شماره آی پی در مرورگر باید از اتصال مودم خود به سیستم یا لپ تاپ مطمئن شوید در غیر اینصورت نمیتوانید وارد تنظیمات مودم شوید.

نام مودم را از کجا باید تغییر دهیم؟📝

زمانی که وارد تنظیمات مودم شوید از بخش تنظیمات وایرلس SSID میتوانید نام مودم خود را تغییر دهید.

دکمه WPS در پشت مودم چیست؟⏺

با فشردن این دکمه میتوانید با نزدیک کردن دستگاه به مودم بدون وارد کردن یوزر و پسوورد به مودم متصل شوید.

اشتراک
اطلاع از
guest
8 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها
رضا قربانی
رضا قربانی
5 ماه پیش

ممنون از آموزش خوبتون بسیار کاربردی بود

رضا رزاقی
رضا رزاقی
5 ماه پیش

سلام وقت بخیر
آیا نحوه تغییر رمز وای فای در مودم تندا هم میتونید بذارید؟

علی حریرساز
علی حریرساز
5 ماه پیش
پاسخ به   رضا رزاقی

سلام بله حتما دوست عزیز / به زودی این آموزش تهیه و مقاله به روز رسانی میشود.

Emmmm
Emmmm
27 روز پیش

سلام برای تغییر رمز وای فای جیبی مدل gnet چ راهی رو پیشنهاد میکنید؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
26 روز پیش
پاسخ به   Emmmm

خب در ابتدا از اتصال سیستم یا موبایل به مودم اطمینان حاصل فرمایید./

یک مرورگر وب باز کنید و آدرس 192.168.1.1 را وارد کنید

بعد در صفحه باز شده برای usernam/password کلمه admin را وارد کنید

خب در ابتدا از اتصال سیستم یا موبایل به مودم اطمینان حاصل فرمایید./

یک مرورگر وب باز کنید و آدرس 192.168.1.1 را وارد کنید

بعد در صفحه باز شده برای usernam/password کلمه admin را وارد کنید

فائزه رحمانی
فائزه رحمانی
12 ساعت پیش

سلام
من تو همون بخش اول مشکل دارم و صفحه ی دیگه ای برام وا میشه که داخلش ادرس192.168.1.1 رو داره و دوباره بعد کلیک رو آدرس 192.168.1.1 چیزی باز نمیشه
مشکل کجاست؟