آموزش تصویری تغییر رمز وای فای انواع مودم ها

تغییر رمز وای فای

نحوه تغییر رمز وای‌ فای در انواع مودم ها

تغییر رمز وای فای یکی از مواردی است که با توجه به سبک زندگی امروزی همه افراد باید آن را یاد بگیرند.  امروزه استفاده از اینترنت، به امر جداناپذیری در زندگی انسان‌ها تبدیل شده‌ است و به همین دلیل بحث امنیت اطلاعات بسیار مهم است. بسیاری از کاربران از اینترنت و شبکه وای‌فای استفاده می‌کنند و ایجاد رمز عبور وای‌فای، برای آن‌ها ضروری به نظر می‌رسد و باعث برقراری بیشتر امنیت اطلاعات شخصی می‌شود. همین‌طور بسیاری از افراد سودجو، شبکه‌های وای‌فای را هک می‌کنند و از ترافیک آن‌ها به صورت غیر قانونی استفاده می‌کنند. برقچی در این مقاله به بررسی نحوه تغییر رمز وای فای در 7 مرحله، خواهد پرداخت تا کاربران بتوانند به راحتی اقدام به ساخت و یا تغییر رمز وای فای مودم خود نمایند و دست افراد سودجو را کوتاه کنند.

برای عوض کردن رمز وای فای نیاز به یک عدد کابل شبکه LAN دارید که از طریق آن به مودم متصل شوید و یا اگر کابل شبکه در دسترس شما نیست می توانید از طریق شبکه وای فای به مودم متصل شده و مراحل زیر را طی نموده تا بتوانید به سادگی رمز وای فای مودم خود را تغییر دهید.

 

فهرست:

تغییر رمز وای فای چگونه است؟

امروز قصد داریم مقاله‌ای را برای شما مورد بررسی قرار دهیم که در خصوص تغییر رمز وای فای است. امروزه در بسیاری از منازل از وای فای یا همان اینترنت خانگی استفاده می شود، اقدامات زیادی وجود دارد تا امنیت آن ها را بیشتر کرد. یکی از این راه ها چند وقت یک بار عوض کردن رمز وای فای است. در ادامه تمامی مراحلی که باید برای این کار طی شود را به شما خواهیم گفت.

چگونه رمز وای فای را عوض کنیم؟

مراحلی که باید برای تغییر رمز مودم طی کرد در تمامی مودم های مختلف با برندهای مختلف تقریبا شبیه به هم هستند وای برای آسودگی خاطر شما، تغییر رمز وای فای در تمام برندهای مودم برای شما قرار داده شده است.

نحوه تغییر رمز وای فای در مودم سیسکو

مرحله اول: ورود به صفحه تنظیمات مودم

اولین مرحله برای تغییر رمز WiFi ورود به صفحه تنظیمات مخصوص مودم می‌باشد. برای این‌ کار، در آدرس مرورگر خود، عبارت 192.168.1.1 را وارد کنید. با این‌ کار، شما به صفحه تنظیمات مودم وارد خواهید شد.

تغییر رمز وای فای مودم ایسوس

مرحله دوم: وارد کردن نام کاربری و رمز عبور

پس از تایپ عبارت 192.168.1.1، به صفحه‌ای می‌رسید که از شما نام کاربری و رمز عبور می‌خواهد. توجه کنید که نام کاربری مودم خود را می‌توانید به روش‌های مختلفی بیابید. معمولا به صورت پیش‌فرض عبارت admin برای نام کاربری و همچنین ‌admin برای رمز عبور، در بسیاری از مودم‌ها، برای ورود به صفحه تنظیمات، استفاده می‌شود. پس در این صفحه، از عبارت admin، برای یوزرنیم و پسورد استفاده کنید.

تغییر رمز وای فای مودم ایسوس

مرحله سوم: پیدا کردن عبارت WIRELESS

در این مرحله، شما باید به دنبال عبارت Wireless بگردید! این عبارت ممکن است در این صفحه در قسمت NETWORK وجود داشته باشد و این بستگی به نوع مودم شما دارد. اما در هر حال باید به دنبال عبارت Wireless باشید و پس از آن تا تغییر رمز WiFi فاصله زیادی ندارید.

تغییر رمز WiFi مودم ایسوس

مرحله چهارم: وارد کردن رمز عبور

شما در این مرحله باید رمز عبور وای‌ فای مورد نظر خود را وارد کنید تا از این پس، تنها با وارد کردن آن بتوان به وای‌فای شما متصل شد. برای بالا بردن امنیت، سعی کنید از رمزعبوری قوی استفاده کنید به طوری که شامل حروف، اعداد، علامت‌ها و غیره باشد تا سودجویان نتوانند به راحتی، از اینترنت شما، به صورت غیرقانونی استفاده کنند.

تغییر رمز WiFi مودم ایسوس


حتما بخوانید: نحوه تنظیم مودم


 

مرحله پنجم: انتخاب امنیت وای‌فای

پس از وارد کردن پسورد مناسب در مرحله قبل، حالا باید نوع امنیت مورد نظر برای وای‌فای را انتخاب کنید. به طور کل 3 نوع امنیت پسورد را می‌توانید انتخاب کنید:

WEP: به عنوان ضعیف‌ترین و کم‌امنیت‌ترین نوع شناخته می‌شود و انتخاب آن توصیه نمی‌شود.

WPA: گزینه‌ای است که امنیت خوبی را برای وای‌فای فراهم می‌کند و بسیاری از دستگاه‌ها می‌توانند به آن متصل شوند.

WPA2: بیشترین امنیت را برای وای‌فای فراهم می‌کند، با این حال بسیاری از دستگاه‌های قدیمی، ممکن است نتوانند به وای‌فای متصل شوند.

انتخاب امنیت وای‌فای
انتخاب امنیت وای‌فای

مرحله ششم: تغییر نام وای‌فای

در این مرحله، نام وای‌فای را تغییر دهید! توجه کنید، در وارد کردن نام کاربری، از اطلاعات شخصی و خصوصی استفاده نکنید، زیرا این نامی است که همگان برای ورود به وای‌فای، آن‌ را می‌بینند. علاوه بر این، تغییر نام وای‌ فای ، باعث می‌شود انسان‌های سودجو، کمتر به فکر خطر کردن بیافتند!

تغییر نام وای‌فای
تغییر نام وای‌فای

مرحله هفتم: ذخیره اطلاعات

در این مرحله، شما باید تنظیمات صورت گرفته را ذخیره کنید تا این تنظیمات روی مودم شما اعمال شوند. برای این منظور باید به دنبال عبارت Save settings یا save بگردید که به طور معمول، در مودم‌های مختلف می‌تواند در بالا یا پایین صفحه باشد. همچنین این عمل ممکن است دقایقی به طول بیانجامد.

تغییر رمز وای فای مودم تی پی لینک

تغییر رمز وای‌ فای در مودم‌ دی‌ لینک D-LINK

چنانچه شما از مودم‌های دی‌لینک برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنید، نحوه تغییر رمز WiFi مودم دی لینک D-LINK شما به طور کل با مراحل ذکر شده تفاوتی نمی‌کند. اما همانطور که اشاره شد، در برخی مراحل ممکن است تفاوت‌های جزئی وجود داشته باشد که برقچی آن را نشان خواهد داد. به عنوان مثال در مرحله سوم: پیدا کردن عبارت wireless، می‌‌توانید از تصویر زیر استفاده کنید و با استفاده از آن رمز عبور وای‌فای را تغییر دهید. مراحل دیگر، با مراحل ذکر شده در مقاله ‌نحوه عوض کردن رمز وای فای یکسان است و با استفاده از آن می‌توان رمز عبور وای‌فای را در مودم‌های دی‌لینک تغییر داد.

تغییر رمز وای فای مودم دی لینک

تغییر رمز وای‌ فای در مودم‌ تی پی لینک TP-LINK

یکی دیگر از مودم‌های بسیار پرکاربرد، مودم‌های برند تی پی لینک است که به صورت سراسری در شبکه‌های مختلف از آن استفاده می‌شود. برای تغییر رمز WiFi در مودم‌های تی پی لینک، می‌tوانید از مقاله برقچی به نام نحوه تغییر رمز عبور وای‌فای، استفاده کنید. تمامی مراحل ذکر شده، برای مودم‌های تی پی لینک نیز صدق می‌کند. با این حال برقچی، به بررسی تفاوت‌های بسیار جزئی می‌پردازد. به عنوان مثال در ‌مرحله سوم: پیدا کردن عبارت Wireless، می‌توان از تصویر زیر استفاده کرد به طوری که در این تصویر به صورت دقیق مکان عبارت ‌Wireless در مودم‌های تی پی لینک، نشان داده شده است.

تغییر رمز وای فای مودم تی پی لینک

تبریک! شما با استفاده از مقاله نحوه تغییر رمز WiFi توانستید رمز عبور وای‌فای خود را تغییر دهید و امنیت بیشتری را برای اطلاعات خود فراهم کنید. از این پس، تمام کاربران، تنها با استفاده از رمزعبور شما می‌توانند به این وای‌فای متصل شوند.

نحوه تغییر رمز وای فای در مودم زایکسل zyxel

در این بخش با نحوه تغییر رمز وای فای در مودم زایکسل zyxel آشنا میشوید و به سادگی و با چند کلیک میتوانید رمز وای فای در مودم های زایکسل را تغییر دهید تا امنیت مودم خود را در برابر انواع هک بالا ببرید. همانطور که میدانید یکی از بهترین روش های بالا بردن امنیت مودم تغییر مرتب رمز وای فای می باشد. برای تغییر رمز WiFi مودم زایکسل zyxel بایستی ابتدا لپ تاپ خود یا کامپیوتر شخصی خود را به مودم زایکسل متصل نموده و در مرورگر خود آی پی 192.168.1.1 را تایپ کرده تا وارد فضای کاربری مودم های زایکسل شوید.

بعد از وارد شدن به فضای کاربری و مدیریت مودم های زایکسل با امکانات مختلفی روبرو میشوید مانند بالا بردن امنیت مودم ، تغییر رمز ، تغییر نام مودم و دیگر تنظیمات مودم که به سادگی میتوانید تغییرات خود را اعمال کنید. در زیر به تغییر رمز مودم میپردازیم.

در‌این قسمت در بخش General و از بخش Admin Password میتوانید پسوورد قبلی مودم خود را در بخش Old Password وارد کنید ، پسوورد جدید را در New Password و مجددا پسوورد جدید را در Retype to confirm وارد کنید و در انتها بر روی گزینه Apply کلیک کرده و در انتها شما موفق شدید رمز وای فای در مودم زایکسل خود را تغییر دهید.

تغییر رمز وای فای در مودم زایکسل zyxel


حتما بخوانید: ساخت جیمیل


نحوه تغییر رمز وای فای در مودم هوآوی Huawei

تغییر رمز WiFi در مودم جیبی هوآوی و مودم رومیزی هوآوی همانند دیگر مدل های مودم می باشد ولی با کمی تغییرات کوچک که در این بخش با نحوه تغییر رمز وای فای مودم هوآوی Huawei آشنا می شوید و با چند کلیک ساده میتوانید رمز وای فای در مودم هوآوی خود را تغییر دهید. در ابتدا بایستی سیستم یا لپ تاپ خود را به مودم هوآوی متصل کرده و در مرورگر خود شماره آی پی 192.168.1.1 را وارد کنید تا به صفحه تنظیمات مودم هوآوی منتقل شوید.

تغییر رمز وای فای در مودم هوآوی Huawei

در مرحله بعد وارد صفحه بالا می شوید و میتوانید با وارد کردن یوزر و پسوورد خود وارد تنظیمات مودم شوید. در حالت عادی و در زمان خرید مودم هوآوی ، حالت پیشفرض یوزر و پسوورد admin می باشد. با وارد کردن admin در بخش یوزر و پسوورد می توانید وارد صفحه تنظیمات مودم Huawei شوید.

تغییر رمز وای فای در مودم هوآوی Huawei

پس از وارد شدن از بخش سمت چپ صفحه گزینه BASIC و WLAN را کلیک کرده تا وارد بخش تنظیمات تغییر رمز شوید. از بخش SSID می توانید نام مودم خود ار تغییر دهید . از بخش Pre-shared key میتوانید رمز مودم را تغییر دهید و در انتها با کلیک بر روی گزینه submit تمامی تغییرات خود را ذخیره کنید.

ویدیو آموزشی نحوه تغییر رمز وای فای در مودم تی پی لینک TP-LINK


حتما بخوانید: جلوگیری از هک شدن مودم


سوالات متداول

مراحل کلی برای تغییر رمز وای فای در انواع مودم ها چیست؟

در تمامی مودم ها و برندهای مختلف روش کلی برای تغییر رمز وای فای وارد کردن شماره آی پی 192.168.1.1 در مرورگر می باشد و پس از آن میتوانید وارد پنل تنظیمات در مودم خود شوید.

شماره آی پی 192.168.1.1 را وارد میکنم در مرورگر ولی وارد تنظیمات مودم نمی شود؟

قبل از وارد کردن شماره آی پی در مرورگر باید از اتصال مودم خود به سیستم یا لپ تاپ مطمئن شوید در غیر اینصورت نمیتوانید وارد تنظیمات مودم شوید.

نام مودم را از کجا باید تغییر دهیم؟

زمانی که وارد تنظیمات مودم شوید از بخش تنظیمات وایرلس SSID میتوانید نام مودم خود را تغییر دهید.

دکمه WPS در پشت مودم چیست؟

با فشردن این دکمه میتوانید با نزدیک کردن دستگاه به مودم بدون وارد کردن یوزر و پسوورد به مودم متصل شوید.

 

اشتراک
اطلاع از
guest
81 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها
Arshiya
Arshiya
2 ماه پیش

سلام من میخوام رمز مودم رو عوض کنم اما نام کاربری رو یادم نمیاد

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 ماه پیش
پاسخ به   Arshiya

سلام چاره ای جز ریست کردن مودم ندارید

Taha
Taha
2 ماه پیش

من رمز و نام رو میزنم میگه اشتباه دوباره امتحان کنید باید چیکار کنم اینترنتم من Adsl لطفا یه توضیح کوچیک بدید

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 ماه پیش
پاسخ به   Taha

یوزر و پسورد ورود به تنظیمات مودم admin هست

سمیرا
سمیرا
2 ماه پیش

سلام ببخشید میشه منو راهنمایی کنین؟ لطفا. من یه مدتیه که به هر وایفایی متصل میشم پیامهایی از کنار راست میاد که نشون میده لبتاب من بعنوان سرور عمل کرده و چندا گوشی و لبتاب بهش وصل شدند باز میکنم میبینم چندتا اسم گوشی و لبتاب هشت وصل شده…. چندین بار اتفاق افتاده برام مسافرت رفتم یا خونه دوستام….. احساس مسکنم کامپیوترم هک شده یا چیزی درست نیست…… یا از اولش درست نصب نکردن…. من چیکار کنم؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 ماه پیش
پاسخ به   سمیرا

شما تنها کافیست که گزینه اسکن را انتخاب کنید و باقی کارها را به دست XoftSpySE Anti Spyware بسپارید. XoftSpySE Anti Spyware به سرعت و به صورت بسیار عمیق به بررسی کامپیوتر شما می پردازد و تمامی انواع جاسوس افزارها و بدافزارهایی که می توانند اطلاعات شخصی یا اطلاعات کارت های اعتباری شما را سرقت کنند و یا شما را با نمایش تعداد زیادی تبلیغات تجاری ، خسته کنند، را از بین می برد. بدین ترتیب می توانید با دانلود و نصب XoftSpySE Anti Spyware به حذف تمامی جاسوس افزارها و کدهای مخرب از کامپیوترتان که می تواند باعث کاهش سرعت آن نیز شوند، اقدام کنید.

آرین مهدوی
آرین مهدوی
2 ماه پیش

سلام اگه اینترنت هم تموم بشه باز سایت میاره؟منظورم اون آی پی هست میخوام رمز و نامش رو تغییر بدم

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 ماه پیش
پاسخ به   آرین مهدوی

بله. برای وارد شدن به صفحه تنظیمات مودم، نیازی به اینترنت نیست، فقط باید به مودم متصل باشید

صدر
صدر
2 ماه پیش

سلام وقت بخیر من بعد از تغییر اسم وایفای نتونستن وارد بشم میگه پسوورد وایقفای اشتباه در صورتی که من فقط اسم رو تغییر دادم

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 ماه پیش
پاسخ به   صدر

حتما دستتون خورده یه کاراکتر جابه جا شده، مجددا ریست کنید

فاطمه س
فاطمه س
3 ماه پیش

سلام روز بخیر
من هر کار میکنم نمیتونم وارد سایت بشم
اتصال از طریق سیم و بی سیم رو هر دو رو امتحان کردم
فیلتر شکن و پروکسی هم خاموش بوده

ریست مودم رو هم انجام دادم
ولی باز وارد نمیشه
ممنون میشم راهنماییم کنید

مودم:TP_LINK

Alireza
Alireza
3 ماه پیش
پاسخ به   فاطمه س

و بعدش IP رو گوگل میکنی و بعد روی صفحه مودمت قرار میگیری

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
3 ماه پیش
پاسخ به   فاطمه س

شاید ای پی مودم یه چیز دیگست. برای فهمیدن آی پی ورود به صفحه تنظیماتُ صفحه CMD را باز کنید و دستور ipconfig / all را در کنسول خط فرمان تایپ کنید و Enter را فشار دهید. آی پی رو به رو عبارت گت وی میشه آی پی مودم. اگر باز هم وارد نشد
احتمالا DHCP غیر فعال هست . بزارید رو حالت اتومات.
به منظور فعال کردن طبق مراحل زیر پیش برید:
برای فعال کردن DHCP برای اترنت یا WiFi، روی آیکون اینترنت در نوار ابزار پایین دسکتاپ کلیک راست کنید و گزینه آخر رو انتخاب کنید. سپس روی گزینه ‌change adapter setting کلیک کرده. باید بین اترنت یا WiFi یکی را انتخاب کنیم. وقتی انتخاب کردیم ، باید به قسمت Properties برویم. خواهیم دید که بخشی وجود دارد «پروتکل اینترنت TCP / IPv4»و روی آن دوبار کلیک می کنیم. پنجره جدیدی در زیر باز می شود. سپس باید دو تیک چک باکس را علامت بزنیم. معنی فارسی آن دو چک باکس به ترتیب “دریافت آدرس IP به طور خودکار” و “دریافت آدرس سرور DNS به صورت خودکار” است. بعد از زدن تیک این دو چک باکس، تغییرات را ذخیره کنید.

Last edited 3 ماه پیش by سیدحامد علوی
Alireza
Alireza
3 ماه پیش
پاسخ به   سیدحامد علوی

پاسخ کاملی بود
آفرین

خانی زاده
خانی زاده
3 ماه پیش

سلام میخوام رمز وای فای بدون کامپیوتر یا لب تاب انجام دهم میشه راهنمایی کنید

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
3 ماه پیش
پاسخ به   خانی زاده

تنها راه تنظیم مودم بدون استفاده از کامپیوتر، اتصال بیسیمی هست . با موبایل به وای فای مودم وصل شوید. رمز وای فای در پشت مودم نوشته شده است. بعد از متصل شدن به مودم میتونید ای پی تنظیمات رو در مرورگرتان سرچ کنید

Faez
Faez
3 ماه پیش

خیلی ممنون عالی بود

عباس آقایی
عباس آقایی
4 ماه پیش

👍🏻👍🏻👍🏻

ایلیا
ایلیا
5 ماه پیش

سلام
من قبلن یه بار وارد شدم و الان یاد نمیاد نام کاربریم چی بوده
از کجا میتونم پیدا کنم؟
ممنون

Alireza
Alireza
3 ماه پیش
پاسخ به   ایلیا

اگر پسورد رو عوض کردی و یادت نیست باید بری دفترچه مودمت رو بخونی و مودم رو ریست کنی تا اطلاعاتش برگرده به پیشفرض

Alireza
Alireza
3 ماه پیش
پاسخ به   ایلیا

نام کاربری همیشه admin هستش

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
3 ماه پیش
پاسخ به   Alireza

ممنون از اینکه اطلاعاتتون رو برای ما شر کردید

مبین
مبین
5 ماه پیش

وای فای جی بی رو چطوری باید عوض کرد

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
5 ماه پیش
پاسخ به   مبین

با وارد کردن آی پی تنظیمات مودم که غالبا 192.168.1.1 هست میتونید وارد تنظیمات مودم شوید و نام وای فای رو عوض کنید

امیر حسین دوستی
امیر حسین دوستی
5 ماه پیش

باسلام اسم مودم ما Mercusys هست ما می خوایم رمز وای فایمون رو عوض کنیم امکان داره بفرمایید چطور باید رمزمون رو عوض کنیم؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
5 ماه پیش

تغییر رمز اکثر مودم ها یکی هست فقط شاید یه مقدار فضای بصری آن تغییر کنه. با همین آموزش پیش برید مطعنا قادر به تغییر رمز مودم مورد نظرتون خواهید بود

امیر حسین دوستی
امیر حسین دوستی
5 ماه پیش
پاسخ به   سیدحامد علوی

اهان خیلی ممنون از راهنماییتون خسته نباشید.

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
5 ماه پیش

خواهش میکنم

حمید
حمید
5 ماه پیش

سلام وقت بخیر برای تغییر رمز دستگاه هوآوی نتونستم انجام بدم در قسمت wlan

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
5 ماه پیش
پاسخ به   حمید

سلام / نوع مودم و مدلش چی هست؟

امیرحسین
امیرحسین
5 ماه پیش

سلام من وقتی admin ب عنوان رمز و نام کاربری میزنم هیچ اتفاقی نمی افته

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
5 ماه پیش
پاسخ به   امیرحسین

بصورت پیش فرض برای اکثر مودم ها یوزر و پسورد همینه نه برای همه مودم ها
به پشت مودم یه نگاه بیندازید. اگر اکی نشد مودم رو یه ریست کنید

ممد
ممد
6 ماه پیش

سلام من هرچی میزنم اون کدو ک برم توش رمزو عوض کنم اصلا سایتو نمیراه چیکارع؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
6 ماه پیش
پاسخ به   ممد

سلام قبل از زدن آی پی برای ورود به تنظیمات مودم، در ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که به مودم وصل شدید، پیشنهاد ما اتصال با سیم است

مهدی ملک پور
مهدی ملک پور
5 ماه پیش
پاسخ به   سیدحامد علوی

با مودم وصل شدیم بعدش باید چی سرچ کنیم

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
5 ماه پیش
پاسخ به   مهدی ملک پور

بله بعد از حصول اطمینان از وصل شدن به مودم، بایستی در قسمت آدرس بار آی پی 192.168.1.1 رو سرچ کنید

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
6 ماه پیش
پاسخ به   ممد

قبل از زدن آی پی باید اطمینان حاصل کنید که به مودم وصل شدید . پیشنهاد من اتصال بصورت با سیم هست

محمد حسین قهستانی
محمد حسین قهستانی
6 ماه پیش

عالی ممنون

محمد
محمد
6 ماه پیش

سلام من چجوری میتونم با تلفن همرا رمز مودم رو تغیر بدم؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
6 ماه پیش
پاسخ به   محمد

سلام. اول باید به وای فای مودم متصل بشید و سپس آی پی مودم رو در مروگر وارد کنید. آی پی پیش فرض اکثر مودم ها 192.168.1.1 هست. بعد از اومدن صفحه لاگین تنظیمات، یوزر و پسورد لاگین مودم رو وارد کنید که این هم بصورت پیش فرض admin هست

سهراب سلیمانی
سهراب سلیمانی
3 ماه پیش
پاسخ به   سیدحامد علوی

سلام با مرورگر خاصی باید انجام بشه؟ من با کروم میزنم نمیاره با خود سامسونگ اینترنت میزنم نمیارهامکان داره ای پی فرق کنه؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
3 ماه پیش

آی پی ممکنه فرق داشته باش. ولی قبلش از اتصال مودم با دستگاهی که میخواهید مودم را تنظیم کنید مطمعن شوید
بعد از اینکه مطمعن شدید مودم متصل هست. دکمه ویندوز + R رو بگیرید. داخل صفحه ای که باز میشه عبارت CMD رو تایپ کنید و اینتر را بزنید. دستور ipconfig را بنویسید
ای پی گیت وی میشه همون ای پی تنظیمات مودم

امیر
امیر
6 ماه پیش

سلام
دمتون گرم عالی من هم اسم و هم پسفورد مودممون رو تغییر دادم و انجام شد.ممنون دمتون گرم💙💙

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
6 ماه پیش
پاسخ به   امیر

سلام خواهش میکنم

M.sh
M.sh
6 ماه پیش

سلام
من 192.168.1.1 رو توی مرورگر سرچ میکنم هیچ سایت یا چیزی باز نمیشه و ارور this site cant be reached میاد از طریق قسمت cmd هم چک کردم و کد درسته با فایرفاکس و کروم هم امتحان کردم از اتصال کابل lan هم مطعنم اما باز نمیشه مشکل چیه؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
6 ماه پیش
پاسخ به   M.sh

سلام. در اینصورت باید VPN یا پروکسی رو چک کنید که خاموش باش و اینکه اگر در تنظیمات پروتکل اینترنت ورژن 4، آی پی رو بصورت دستی وارد کردید، بزارین رو حالت اتوماتیک.

n.shabani
n.shabani
7 ماه پیش

سلام خسته نباشید ببخشید چطوری میتونم نام کاربری و رمز ورود رو پیدا کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

Last edited 7 ماه پیش by n.shabani
رامین
رامین
7 ماه پیش

من مودمم زایکسل بوده . از شاتل به اینترنت مخابرات تعییر دادم . ولی حالا برای تعییر مرز نمیتونم وارد تنظیمات مودم بشم. 192.168.1.1 اول میزنم رمز قبلا adminبود ولی الان وارد نمیه. دوستان اگه میتونن راهنمایی کنن

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
7 ماه پیش
پاسخ به   رامین

مودم زایکسل هر چند وقت یکبار مورد حمله های هکرها قرار میگیره و شرکت زایکسل برای جبران ایدی تنظیمات رو عوض میکنه. با یه سرچ کوچیک از آخرین تغییرات باخبر بشید و یا از اتصال مودم به کامپیوتر خاطرجمع شوید

راضیه
راضیه
7 ماه پیش

من وارد سایت 192.168.1.1 میشم کد کاربری و رمز هردو میزنم ADMIN چه باحرف بزرگ چه کوچیک میگه غلطه حالا چیکارکنم دوبارهم ریست کردم نشد

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
7 ماه پیش
پاسخ به   راضیه

از اتصال مودم با وسیله ای که قصد رفتن به تنظیمات مودم دارید مطمعن شوید.

راضیه
راضیه
2 ماه پیش
پاسخ به   سیدحامد علوی

مطمئن شدم و اطمینان دارم مودم متصل هست ولی انجام نمیشه

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 ماه پیش
پاسخ به   راضیه

احتمالا DHCP کامپیوتر رو حالت اتوماتیک نیست یا وی پی ان روشنه

ایوب
ایوب
7 ماه پیش

سلام ببخشید من یوزرنیم وپسوردمو نمیدونم برای تغییر مودم لطفا راهنمایی کنید چطور پسورد ویوزرنیم را پیدا کنم

Last edited 7 ماه پیش by ایوب
سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
7 ماه پیش
پاسخ به   ایوب

ریست کنید و در قسمت یوزر و پسورد admin را وارد کنید

ایوب
ایوب
6 ماه پیش
پاسخ به   سیدحامد علوی

سلام ببخشید اگه ریست کنم باید مودم از اول تنظیم بشه؟

ایوب
ایوب
6 ماه پیش
پاسخ به   ایوب

خوب وقتی ریست بشه دیگه اینترنت به سیستم وصل میشه تا مودم تنظیم بشه

ایوب
ایوب
7 ماه پیش
پاسخ به   امین کریمی

ببخشید یوزر وپس چی؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
7 ماه پیش
پاسخ به   ایوب

با سلام. یوزر و پسورد بسیاری از موددم های دی لینک و تی پی لینک در پشت مودم درج میشود.

دایان
دایان
7 ماه پیش

بسیار عالی🌹👌

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
7 ماه پیش
پاسخ به   دایان

خواهش میکنم

علی شاهینی
علی شاهینی
8 ماه پیش

سلام دوست عزیز اگه امکان داره درمورد تنظیمات مودم 4G/TD-LTE ایرانسل مدل TF-i60H1 هم اموزش بذارید

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
8 ماه پیش
پاسخ به   علی شاهینی

سلام از ماست بله حتما

علی
علی
6 ماه پیش
پاسخ به   سیدحامد علوی

سلام ببخشید پسورد منظورتون پسورد چی هست؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
6 ماه پیش
پاسخ به   علی

برای تنظیم مودم ما به سه نوع پسورد نیاز پیدا خواهیم کرد
پسورد وای فای که در پست مودم درج میشود
پسورد صفحه لاگین تنظیمان که معمولا در پشت مودم درج میشود، اگر هم نبود admin هست
پسورد PPPOE برای تنظیم مودم، اینو شرکت ارائه دهنده اینترنت بهتون باید بده

کلامی
کلامی
8 ماه پیش

مودم با روتر چه فرقي داره؟

رعنا محمدی
رعنا محمدی
10 ماه پیش

سلام من از طریق کابل وای فای رو به لبتابم وصل کردم اما هنوزم وقتی وارد سایت میشم رمز میخواد باید چه کار کنم

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
10 ماه پیش
پاسخ به   رعنا محمدی

سلام وقت بخیر
رمز چی میخواد؟
منظورتون این هست که از طریق کابل، مودم رو تنظیم کردین و وقتی میخواهید که به وایرلس مودم وصل بشید ازتون رمز می‌خواد؟

فائزه رحمانی
فائزه رحمانی
10 ماه پیش

سلام
من تو همون بخش اول مشکل دارم و صفحه ی دیگه ای برام وا میشه که داخلش ادرس192.168.1.1 رو داره و دوباره بعد کلیک رو آدرس 192.168.1.1 چیزی باز نمیشه
مشکل کجاست؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
10 ماه پیش
پاسخ به   فائزه رحمانی

سلام
اگر با وارد کردن آدرس وارد نمیشید، حتما اتصال مودم با کامپیوتر رو چک کنید
پیشنهاد میشه فیلم نحوه تنظیم مودم تندا برقچی رو در کانال اپارات یا یوتیوب رو ببینید. حتما مشکلتون برطرف میشه

فائزه رحمانی
فائزه رحمانی
10 ماه پیش
پاسخ به   سیدحامد علوی

مشاهده کردم فیلم رو و مشکلی از این نظر نداشتم.

فائزه رحمانی
فائزه رحمانی
10 ماه پیش
پاسخ به   امین کریمی

من با این صفحه مواجه میشم.و اگه روی لینک آبی کلیک کنم دوباره همین صفحه باز میشه

Emmmm
Emmmm
11 ماه پیش

سلام برای تغییر رمز وای فای جیبی مدل gnet چ راهی رو پیشنهاد میکنید؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
11 ماه پیش
پاسخ به   Emmmm

خب در ابتدا از اتصال سیستم یا موبایل به مودم اطمینان حاصل فرمایید./

یک مرورگر وب باز کنید و آدرس 192.168.1.1 را وارد کنید

بعد در صفحه باز شده برای usernam/password کلمه admin را وارد کنید

خب در ابتدا از اتصال سیستم یا موبایل به مودم اطمینان حاصل فرمایید./

یک مرورگر وب باز کنید و آدرس 192.168.1.1 را وارد کنید

بعد در صفحه باز شده برای usernam/password کلمه admin را وارد کنید

رضا رزاقی
رضا رزاقی
1 سال پیش

سلام وقت بخیر
آیا نحوه تغییر رمز وای فای در مودم تندا هم میتونید بذارید؟

علی حریرساز
علی حریرساز
1 سال پیش
پاسخ به   رضا رزاقی

سلام بله حتما دوست عزیز / به زودی این آموزش تهیه و مقاله به روز رسانی میشود.

رضا قربانی
رضا قربانی
1 سال پیش

ممنون از آموزش خوبتون بسیار کاربردی بود