ارزان ترین روترهای موجود در بازار ایران

0
287
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه

معرفی روترهای ارزان موجود در بازار

در این مقاله قصد داریم موضوع ارزان ترین روترهای موجود در بازار ایران را مورد بررسی قرار دهیم. روتر های مختلفی در بازار هستند که هر یک از آن ها قیمت متفاوتی دارند، در این مقاله سعی بر این داریم که لیستی کامل و جامع از روترهایی با قیمت مناسب را بیان کنیم. البته توجه داشته باشید که ویژگی های هر روتر هم به طور جداگانه شرح خواهیم داد تا به طور کلی با هر یک از این روتر ها آشنا شوید. قیمت مودم و روترهایی که در این مقاله به آن ها میپردازیم در بازه قیمتی 300 تا 700 هزار تومان می باشند که نسبت به قیمت آن دارای امکانات و کیفیت بسیار بالایی می باشند.

در این مقاله میخوانید :

در ابتدا باید به این موضوع بسیار مهم اشاره کنیم که روتر ها چه وسیله هایی هستند و چه کاربردی دارند. روترها سخت افزارهایی هستند که در شبکه ها کاربرد دارد. روترها برای اتصال به اینترنت کاربرد دارند. یعنی وسیله های مختلف را می توان با استفاده از روتر به شبکه اینترنتی متصل کرد.

هر یک از وسیله هایی که به شبکه متصل می شود، یک (IP) خاص دارند که روتر این (IP) را به آن ها اختصاص داده است. این (IP) ها برای این کاربرد دارند که وسیله ها در هنگام ارسال و دریافت پیامی خاص، قادر به مشخص کردن مبدا و مقصد خود باشند. البته این (IP) ها کاربرد دیگری هم دارند، با استفاده از آن ها مطمئن هستیم که بسته های رسالی به طور صحیح و کامل به مقصد خود می رسند و در مسیر گم نخواهند شد.

حال که با نحوه کار و کاربرد روتر و مودم ها در یک شبکه آشنا شدیم، باید به بحث اصلی بپرداریم که ارزان ترین روترهای موجود در بازار ایران از چه نوعی هستند و چه ویژگی هایی دارند، پیشنهاد می کنیم که ادامه مطالب را از دست ندهید، زیرا اطلاعات بسیار مهم و جدید دارد که برای شما مفید خواهد بود، پس با ما همراه باشید.

در ابتدا لازم می دانیم این نکته مهم را بیان کنیم که ارزان ترین روترهای موجود در بازار ایران کیفیت قاقبل قبولی دارند و تصور نکنید که اگر قیمت کاهش پیدا کند، پس کیفیت همراه آم پائین می آید، در ادامه روترهایی را معرفی خواهیم کرد که قیمت مناسب و البته کیفیت قابل قبولی هم دارند.

روتر دی لینک D-Link DSL-2740U

اولین روتری که قصد معرفی آن را داریم روتر D-Link DSL-2740U است که در شرکت دی لینک طراحی و تولید شده است. این روتر دو آنتن پر قدرت دارد، لازم به ذکر است که هر یک از این آنتن ها 5 دسی بل قدرت دارند. روتر فوق دارای کانکتوری برای اتصال به تلفن است. نکته مهمی که در رابطه با این روتر/ مودم باید به آن توجه داشته باشید این است که برای شرکت های کوچک یا استفاده در منزل می تواند یکی از بهترین انتخاب های موجود در بازار باشد.

خرید آنلاین مودم روتر دی لینک D-Link DSL-2740U

روتر دی لینک D-Link DSL-2740U

روتر دی لینک D-Link DSL-2750U

اگر بخواهیم ارزان ترین روترهای موجود در بازار ایران را بررسی کنیم، مسلما روتر D-Link DSL-2750U یکی از بهترین آن ها است که ویژگی های منحصر به فردی دارد. روتر فوق دارای یک درگاه USB است که سبب اتصال دستگاه به وسیله هایی مانند هارد دیسک های خارجی و چاپگر می شود.

نکته دیگری که در رابطه با این روتر باید به آن توجه داشته باشید این است که سرعت انتقال داده( اینترنت) در این روتر 300 مگا بایت بر ثانیه می باشد. روتر فوق دو آنتن دارد که هر یک از آن ها با قدرت 5 دسی بل هستند. این روتر برای شرکت ها و سازمان ها یکی از بهترین انتخاب ها است که هم قیمت مناسبی دارد و هم از امکانات بالایی برخوردار است.

خرید آنلاین مودم روتر دی لینک D-Link DSL-2750U

روتر دی لینک D-Link DSL-2750U

روتر ایسوس Asus DSL-N10C1

مودم Asus DSL-N10C1 در شرکت ایسموس طراحی و ساخته شده است. در رابطه با این مودم باید توجه داشته باشید که یک آنتن با قدرت 5 دسی بل دارد و سرعت انتقال داده در آن 150 مگابایت بر ثانیه می باشد. همچنین این روتر درگاهی برای اتصال به خطوط تلفن هم دارد و دارای چهار درگاه هم برای اتصال به اترنت است.

روتر تی پی لینک TP-Link TD-W8960N

یکی از بهترین روتر/ مودم هایی که در لیست ارزان ترین روترهای موجود در بازار ایران وجود دارد، TP-Link TD-W8960N است. این روتر دو آنتن با قدرت 5 دسی بلی دارد و با سرعت قابل قبولی هم داده های مورد نظر را منتقل می کند. نکته دیگری که در رابطه با موردم فوق باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر چه چهار درگاه برای اتصال اترنت دارد، اما فاقد پورت USB است، ولی این موضوع تاثیر منفی در عملکرد روتر فوق ندارد.

روتر تی پی لینک TP-Link TD-W8968N

یکی دیگر از ارزان ترین روترهای موجود در بازار ایران باز هم از شرکت تی پی لینک است. مودم فوق یک پورت USB دارد که با استفاده از آن می توان وسیله هایی مانند؛ فلش مموری، چاپگر و مودم را به آن متصل کرد. روتر TP-Link TD-W8968N کیفیت بالایی دارد، از جمله ویزگی ها متصل آن می توان به سرعت انتقال 300 مگا بایت بر ثانیه ای و همچنین دو آنتن پر قدرت 5 دسی بلی اشاره کرد.

خرید آنلاین مودم روتر تی پی لینک TP-Link TD-W8968N

روتر تی پی لینک TP-Link TD-W8968N

مودم روتر تندا ADSL2 Plus

یکی دیگر از ارزان ترین روترهای موجود در بازار ایران، ADSL2 Plus است. این روتر ویژگی های منحصر به فردی دارد، دو آنتن که هر یک دارای قدرت 5 دسی بل هستند و داده را با سرعت 300 مگابایت بر ثانیه منتقل می کنند، علاوه بر این روتر فوق دارای پورت LAN/ WAN نیز می باشد که ویژگی مثبتی به حساب می آید.

نکته مهمی که در رابطه با ارزان ترین روترهای موجود در بازار ایران باید به آن توجه داشته باشید این است که هر یک از روتر های فوق نسبت به ویژگی هایی که دارند و همچنین شرکت های خود دارای قیمت های متفاوتی نیز هستند. توجه داشته باشید که روتر مورد نظر خود را از مرکزی معتبر تهیه کنید.

در لیست ارزان ترین روترهای موجود در بازار ایران سعی بر این داشتیم که روتر های با کیفیتی را معرفی کنیم که خرید مطمئن باشد با کمترین هزینه می تواند از بالاترین کیفیت ممکن استفاده کند. این موضوع اهمیت ویژه ای در هنگام خرید دارد، زیرا گاهی صرفه جویی و هزینه کم سبب افت کیفیت می شود، اما در لیست ارزان ترین روترهای موجود در بازار ایران که در مطالب بالا آن را ارائه دادیم، این موضوع وجود ندارد.

دیدگاه شما

Please enter your comment!
Please enter your name here