مقایسه مودم فیبر نوری هوآوی مدل HG8245C با HG8546M

مقایسه مودم فیبر نوری هوآوی مدل HG8245C با HG8546M

برای دسترسی به اینترنت حتماً باید از تجهیزات شبکه مانند مودم، کابل شبکه و غیره استفاده کنید. یکی از مهم‌ترین تجهیزات اکتیو که باید خریداری نمایید مودم می‌باشد. همانطور که می‌دانید شرکت‌های مختلفی وجود دارند که در حوزه تولید مودم فعالیت می‌کنند. اما برند هواوی در حال حاضر یکی از بهترین تولید کنندگان مودم فیبر نوری در جهان محسوب می‌شود. زیرا مودم‌های باکیفیت و منحصر به فردی را با قیمت مناسب به بازار عرضه می‌کند. به همین دلیل ما تصمیم گرفته‌ایم در این مقاله دو نمونه از بهترین مودم‌های فیبر نوری که توسط شرکت هواوی تولید شده‌اند را به شما معرفی و مقایسه کنیم. در ادامه مقاله شما با ویژگی‌های مشترک و تفاوت‌های 2 مودم فیبر نوری هواوی HG8245C و HG8546M آشنا خواهید شد. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم تا پایان مقاله مقایسه مودم فیبر نوری HG8245C با HG8546M با ما در مجله برقچی همراه باشید.

فهرست:

بررسی ویژگی‌های مشترک مودم فیبر نوری دوبانده هوآوی مدل HG8245C با HG8546M

در گام اول بهتر است اطلاعاتی نسبت ویژگی‌های مشترک مودم فیبر نوری دوبانده هوآوی مدل HG8245C و مودم فیبر نوری هوآوی مدل HG8546M به دست بیاورید. این دو مودم دارای پنج وجه مشترک هستند. در قسمت زیر هر کدام به صورت مجزا مورد بررسی قرار داده می‌شود. در نتیجه برای کسب اطلاعات کامل پیشنهاد می‌کنیم پاراگراف مربوط هر کدام از موارد ذکر شده را با دقت مطالعه کنید.

قدرت آنتن

قدرت آنتن دهی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و یکی از مهم‌ترین پارامتر‌ها برای انتخاب یک مودم محسوب می‌شود. به همین دلیل ما تصمیم گرفته‌ایم در ابتدا اطلاعاتی را نسبت به قدرت آنتن دهی در اختیار شما قرار دهیم. اولین وجه مشترک بین مودم فیبر نوری دوبانده هوآوی مدل HG8245C و مودم فیبر نوری هوآوی مدل HG8546M قدرت آنتن دهی می‌باشد. توجه داشته باشید هر دو مودم دارای آنتن‌های بیرونی با قدرت ۵ دسی‌بل می‌باشند. این میزان از قدرت آنتن دهی باعث می‌شود تا مودم بتواند فضا خوبی را پوشش دهد. در واقع شما با استفاده از این دو مودم فیبر نوری به هیچ وجه با کمبود آنتن‌دهی مواجه نخواهید شد.


بیشتر بخوانید: مودم فیبر نوری چیست؟


تعداد پورت شبکه و سرعت آن

در این بخش از مقایسه مودم فیبر نوری HG8245C با HG8546M بهتر است تعداد پورت شبکه و سرعت آن را مورد بررسی قرار دهیم. توجه داشته باشید مودم فیبر نوری هوآوی مدل HG8546M دارای ۴ عدد پورت شبکه از نوع مگابیت (10/100) می‌باشد که امکان انتقال داده با استفاده از کابل شبکه را برای شما فراهم می‌کند. همچنین این مسئله در مودم فیبر نوری دوبانده هوآوی مدل HG8245C نیز به همین صورت است. به طوریکه این مودم هم دارای 4 عدد پورت شبکه از نوع مگابیت می‌باشد.

سرعت وایرلس

سرعت وایرلس یکی دیگر از گزینه‌هایی است که باید در هنگام خرید مودم به آن توجه ویژه داشت. زیرا اگر سرعت وایرلس کم باشد شما در هنگام استفاده از اینترنت با چالش مواجه می‌شود. توجه داشته باشید سرعت وایرلس در مودم فیبر نوری دوبانده هوآوی HG8245C و مدل HG8546M حدود به ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه است که سرعت مناسبی به شمار می‌آید. در نتیجه شما به راحتی می‌توانید با استفاده از هر دو مودم به مشاهده فیلم به صورت آنلاین، انجام بازی‌های آنلاین، استفاده از شبکه‌های مجازی و غیره بپردازید.

سرعت وایرلس
سرعت وایرلس

تعداد آنتن

یکی دیگر از مواردی که قصد داریم در این قسمت از مقایسه مودم فیبر نوری HG8245C با HG8546M مورد بررسی قرار دهیم مربوط به تعداد آنتن است. لازم به ذکر است بدانید هر دو مودم‌های فیبر نوری هوآوی مدل HG8546M و HG8245C دارای 2 آنتن خارجی می‌باشد.

تعداد پورت USB

وجود پورت USB در مودم بسیار مهم است؛ زیرا امکان شیر کردن اطلاعات بین سیستم های متصل به مودم را در اختیار کاربر فراهم می‌کند. در ادامه بهتر از ذکر کنیم که هر دو مودم دارای یک عدد پورت USB می‌باشند. در نتیجه یکی از پارامترهایی که باید در هنگام خرید مودم به آن توجه کنید در مودم فیبر نوری دوبانده هوآوی مدل HG8245C و مودم فیبر نوری هوآوی مدل HG8546M وجود دارد.


بیشتر بخوانید: راهنمای خرید مودم فیبر نوری هواوی


تفاوت های مودم فیبر نوری دوبانده هوآوی مدل HG8245C با HG8546M

اگر قصد دارید از تفاوت‌های مودم فیبر نوری دوبانده هوآوی مدل HG8245C و مودم فیبر نوری هوآوی مدل HG8546M مطلع شوید بهتر است بدانید این دو مودم تنها در یک پارامتر با یکدیگر تفاوت دارند. این پارامتر مربوط به تعداد پورت تلفن است. در ادامه مقاله مقایسه مودم فیبر نوری HG8245C با HG8546M تصمیم داریم این پارامتر را مورد بررسی قرار دهیم تا شما بتوانید به طور کامل از جزئیات این پارامترها اطلاعات بیش‌تری به دست بیاورید.

تعداد پورت تلفن

یکی از تفاوت‌های بین مودم فیبر نوری هوآوی مدل HG8245C و HG8546M تعداد پورت تلفن است. توجه داشته باشید که مودم فیبر نوری هوآوی مدل HG8546M دارای 1 عدد پورت تلفن می‌باشد اما مودم فیبر نوری هوآوی مدل HG8245C دارای 2 عدد پورت تلفن است که این یک مزیت مهم و کاربردی متناسب با نیاز شما به شمار می‌آید. از این رو شما به راحتی می‌توانید از طریق SIP به وسیله تلفن و اینترنت فیبر نوری، ارتباط صوتی برقرار کنید.

جدول مقایسه مودم فیبر نوری HG8245C با HG8546M

مودم فیبرنوری هوآوی مدل HG8245C

مودم فیبر نوری هوآوی مدل HG8546M

سرعت وایرلس 300Mbit/s 300Mbit/s
قدرت آنتن 5dBi 5dBi
تعداد پورت شبکه 4×10/100 4×10/100
تعداد پورت تلفن 2 عدد 1 عدد
پورت USB

بیشتر بخوانید: نحوه تغییر پسورد صفحه لاگین تنظیمات مودم فیبر نوری هواوی


نتیجه گیری

در این مقاله اطلاعات کاملی نسبت به نقاط مشترک و تفاوت‌های مودم فیبرنوری هوآوی EchoLife HG8245C و مودم فیبر نوری هوآوی مدل HG8546M در اختیار شما قرار داده‌ایم. مطمئنا بعد از مطالعه مقاله مقایسه مودم فیبر نوری HG8245C با HG8546M اطلاعات کاملی نسبت به نقاط مشترک و تفاوت‌های این دو مودم به دست آورده‌اید. همانطور که مطالعه کردید حتما به این نتیجه رسیده اید که مشخصات و ویژگی‌های مودم فیبر نوری هوآوی مدل HG8245C در بسیاری از موارد یکسان و یا حتی بهتر از مودم فیبر نوری HG8546M است. همچنین بهتر است بدانید مودم فیبر نوری HG8245C باتوجه به قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای که دارد جزو ارزان ترین مودم‌های فیبر نوری به شمار می‌آید که مناسب خانه می‌باشد.

این نکته را هم در نظر داشته باشید وب‌سایت برقچی با داشن حق واردات و بستر اختصاصی فروش، مودم‌های شرکت هواوی و مابقی برندها را زیر قیمت بازار در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در نهایت امیدواریم اطلاعات موجود در این مقاله و بتواند شما را به سمت یک انتخاب درست و یک خرید هوشمندانه سوق دهد.

4/5 - (3 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها