مقایسه ماژول فیبر نوری SFP-10G-SR و SFP-10G-LR

مقایسه ماژول فیبر نوری SFP-10G-SR و SFP-10G-LR

آیا اطلاعاتی نسبت به ماژول فیبر نوری یا SFP فیبر نوری در اختیار دارید؟ لازم به ذکر است که ما تصمیم داریم در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد ماژول فیبر نوری در اختیار شما قرار دهیم. در گام اول، به بررسی ماژول فیبر نوری خواهیم پرداخت، تا شما متوجه شوید ماژول فیبر نوری چیست. یک بخش از این مقاله را به مقایسه ماژول فیبر نوری SFP-10G-SR و SFP-10G-LR اختصاص خواهیم داد و در انتها مقاله هم جدول ماژول فیبر نوری SFP-10G-SR و SFP-10G-LR ارائه خواهیم کرد. در این صورت شما به طور کامل نسبت به ماژول فیبر نوری یا SFP فیبر نوری آگاه خواهید شد. در نتیجه، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این محتوا با ما در وب‌سایت برقچی همراه باشید.

فهرست:

ماژول فیبر نوری یا SFP فیبر نوری چیست؟

بسیاری از افراد نمی‌دانند ماژول فیبر نوری یا SFP فیبر نوری چیست و چه کارایی دارد. به همین دلیل ما در این بخش از مقاله مقایسه ماژول فیبر نوری SFP-10G-SR و SFP-10G-LR، تصمیم داریم شما را نسبت به ماژول فیبر نوری آگاه کنیم. توجه داشته باشید ماژول فیبر نوری همان SFP فیبر نوری است که مخفف عبارت small form-factor pluggable می‌باشد. در واقع ماژول فیبر نوری به قطعاتی گفته می‌شود که برای ایجاد یک اتصال کوچک در شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این نکته مهم را در نظر داشته باشید، ماژول‌ها امکان اتصال سریع برای اپلیکیشن‌های دو برنامه، که قرار است از راه دور با یکدیگر ارتباط برقرار کنند را فراهم می‌کند. از سوی دیگر ماژول‌ها نسبت به سایر ارتباطات کابلی در شبکه سرعت بهتری دارند. به همین دلیل یک تکنولوژی محبوب در صنعت شبکه و تجهیزات فیبر نوری محسوب می‌شوند. در نهایت هم بهتر است ذکر کنیم، کارایی بالا ماژول فیبر نوری باعث شده است تا اکثر فروشندگان تجهیزات شبکه، ماژول‌های فیبر نوری را به مشتریان خود پیشنهاد کنند.

ماژول فیبر نوری یا SFP فیبر نوری چیست؟
ماژول فیبر نوری یا SFP فیبر نوری چیست؟

بیشتر بخوانید: تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی شبکه فیبر نوری به زبان ساده


مقایسه ماژول فیبر نوری SFP-10G-SR و SFP-10G-LR

ماژول فیبر نوری SFP-10G-SR و SFP-10G-LR دارای نقاط مشترک بسیار زیادی هستند؛ اما از لحاظ طول موج، حالت فیبر و فاصله انتقال، تفاوت‌هایی بین ماژول فیبر نوری SFP-10G-SR و ماژول فیبر نوری SFP-10G-LR وجود دارد. برای مثال، اگر قصد دارید کابل کشی زیر ۳۰۰ متر را انجام دهید بهترین انتخاب برای شما ماژول‌های SFP-10G-SR به شمار می‌رود. این در صورتی است که برای کابل‌کشی مسافت‌های طولانی بین ۲ الی ۱۰ کیلومتر ماژول‌های فیبر نوری SFP-10G-LR مناسب‌تر هستند.

همانطور که اشاره کردیم ماژول فیبر نوری SFP-10G-SR و SFP-10G-LR از لحاظ طول موج هم با یکدیگر تفاوت دارند. در واقع طول موج ماژول SFP-10G-SR حدود به 850nm می‌باشد. در نقطه مقابل 1310nm طول موج ماژول SFP-10G-LR است. این دو ماژول فیبر نوری از لحاظ حالت فیبر هم تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. در ادامه، بهتر است اشاره کنیم که حالت فیبر ماژول فیبر نوری SFP-10G-SR مالتی مود است اما حالت فیبر ماژول SFP-10G-LR سینگل مود می‌باشد.

مقایسه ماژول فیبر نوری SFP-10G-SR و SFP-10G-LR
مقایسه ماژول فیبر نوری SFP-10G-SR و SFP-10G-LR

جدول ماژول فیبر نوری SFP-10G-SR و SFP-10G-LR

در قسمت بالا به مقایسه ماژول فیبر نوری SFP-10G-SR و SFP-10G-LR پرداختیم اما در قسمت زیر یک جدول طراحی کردیم تا شما بتوانید در چند ثانیه نسبت به نقاط مشترک و تفاوت‌های این دو ماژول آگاه شوید.

Standard Fiber Mode Distance Connector Wavelength Models
10GBASE-SR Multimode 300m Duplex LC 850nm SFP-10G-SR
10GBASE-LR Single mode 10km Duplex LC 1310nm SFP-10G-LR


بیشتر بخوانید: چراغ های PON و LOS در مودم فیبر نوری چه معنایی دارد؟


نتیجه گیری

در این مقاله، اطلاعات دقیقی نسبت به نقاط مشترک ماژول فیبر نوری SFP-10G-SR و SFP-10G-LR در اختیار شما قرار داده‌ایم و مطمئنا شما در حال حاضر می‌دانید کانکتور ماژول فیبر نوری SFP-10G-SR و SFP-10G-LR مشترک (کانکتور هر دو ماژول Duplex LC می‌باشد) است. از سوی دیگر هر دو ماژول فیبر نوری از 10 گیگابیت MMF و SMF پشتیبانی می‌کنند. در نقطه مقابل نسبت به تفاوت‌های این دو ماژول از جمله تفاوت طول موج، حالت فیبر و فاصله انتقال مطلع شده‌اید. در نهایت، امیدواریم محتویات موجود در مقاله مقایسه ماژول فیبر نوری SFP-10G-SR و SFP-10G-LR بتواند به شما کمک کند تا با دید باز و آگاهی کامل برای خرید ماژول فیبر نوری اقدام کنید.

3/5 - (2 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها