رفع مشکل همزمان روشن شدن چراغ PON و LOS در مودم فیبر نوری

رفع مشکل همزمان روشن شدن چراغ PON و LOS در مودم فیبر نوری

در مودم‌های فیبر نوری دو عدد چراغ به نام PON و LOS وجود دارد. چراغ LOS در اکثر موارد به دلیل بروز مشکلات در اتصال به اینترنت روشن می‌شود. البته دلایل دیگری نیز ممکن است. از سوی دیگر چراغ PON نوید اتصال استاندارد به فیبر نوری را به شما می‌دهد. اما روشن شدن هر دو چراغ به صورت همزمان می‌تواند شما را با چالش مواجه کند. زیرا اگر هر دو چراغ به صورت همزمان روشن شوند مطمئنا مشکلی در اتصال شما به اینترنت وجود دارد. به همین دلیل ما قصد داریم در این مقاله مشکل همزمان روشن شدن چراغ PON و LOS را مورد بررسی قرار دهیم و راه حل رفع این مشکل را ذکر کنیم. حال اگر شما هم با مشکل همزمان روشن شدن چراغ PON و LOS مواجه شده‌اید پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما در برقچی همراه باشید.

 فهرست:

دلیل همزمان روشن شدن چراغ PON و LOS چیست؟

در بسیاری از مواقع شاهد این هستیم که چراغ‌ ها PON و LOS به صورت همزمان در مودم فیبر نوری روشن می‌شوند. در این صورت مطمئن باشید مشکلی برای مودم به وجود آمده است. توجه داشته باشید در قسمت زیر تصمیم داریم یکی از دلایل اصلی بروز این مشکل را به شما معرفی کرده و مورد بررسی قرار دهیم.

دلیل همزمان روشن شدن چراغ PON و LOS چیست؟
دلیل همزمان  چشمک زدن چراغ PON و LOS چیست؟

سوختن ماژول فیبر نوری در مودم

یکی از مواردی که می‌تواند باعث همزمان چشمک زدن چراغ PON و LOS شود سوختن ماژول فیبر نوری در مودم فیبر نوری است. البته بروز این مشکل هم دارای دلایل مختلفی است برای مثال سوختن ماژول فیبر نوری در موردم می‌تواند مربوط به ورود توان غیر استاندارد از طریق ماژول فیبر نوری به مودم فیبر نوری باشد. البته دلیل دیگری هم وجود دارد‌، یکی دیگر از موارد که باعث بروز این مشکل می‌شود مربوط به نوسانات برق است. در نهایت اگر هر زمان با چنین مشکلی مواجه شدید بهتر است بدانید مودم شما تعمیر نمی‌شود.


بیشتر بخوانید: مودم فیبر نوری چیست؟


رفع مشکل همزمان روشن شدن چراغ PON و LOS در مودم فیبر نوری

در این قسمت از مقاله دو روش برای رفع این مشکل به شما معرفی خواهیم کرد و هر کدام را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بررسی BT Service Status

در صورت روشن شدن همزمان چراغ  PON و LOS بهتر است وضعیت خدمات BT Service Status را هم مورد بررسی قرار دهید. زیرا این مسئله می‌تواند عملکرد اینترنت تاثیر مستقیم بگذارد.

بررسی BT Service Status
بررسی BT Service Status

بررسی کابل فیبر نوری

یکی از دلایل روشن شدن همزمان چراغ PON و LOS می‌تواند کامل وارد نشدن پچ کورد فیبر نوری به مودم باشد. حتما این مسئله را هم بررسی کنید زیرا در بسیاری از مواقع این موارد کوچک باعث بروز این مشکل می‌شوند. در نهایت اگر با انجام این کار‌ها مشاهده کردید که همچنان چراغ PON و LOS به صورت همزمان روشن هستند بهتر است برق مودم را قطع کنید و مجددا آن را وصل نمایید. بعد از چند دقیقه دستگاه مودم را روشن کنید و منتظر بمانید تا به حالت عادی برگردد.


بیشتر بخوانید: چراغ های PON و LOS در مودم فیبر نوری چه معنایی دارد؟


نتیجه گیری

در این مقاله ما تمام راه‌های ممکن برای رفع مشکل همزمان چشمک زدن چراغ‌ PON و LOS در مودم فیبر نوری را مورد بررسی قرار دادیم. مطمئنا شما در حال حاضر می‌دانید دلیل همزمان روشن شدن چراغ PON و LOS چیست؟ و چگونه می‌توان این مشکلات را برطرف کرد. در نهایت امیدواریم محتویات موجود در این مقاله بتواند شما را در رفع مشکل همزمان روشن شدن چراغ PON و LOS در مودم فیبر نوری یاری کند.

5/5 - (3 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها
محمد
محمد
11 ماه پیش

سلام بنده مودم مدل Fiber home AN5506-04-FS دارم منتهی به هیچ عنوان بین 2 تا کامپیوتر نمیتونم فایل اشتراکی و یا چاپگر به اشتراک بزارم یعنی زمانی که Computer Name کیس سرور میزنم نمیتونه پیدا کنه اما زمانی که به سوییچ یا مودم دیگه ای وصل میکنم این کار به راحتی انجام میشه تنظیمات خاصی داره این مودم ؟

Mahdi Salimi
Mahdi Salimi
1 سال پیش

PON اگر به تنهایی چشمک بزنه و LOS خاموش باشه به چه معنیه ؟؟

رضا میرزایی
رضا میرزایی
1 سال پیش
پاسخ به   Mahdi Salimi

سلام. پیشنهاد میکنم مقاله چراغ های PON و LOS در مودم فیبر نوری چه معنایی دارد؟ رو مطالعه کنید