راهنمای خرید پاوربانک

راهنمای خرید بهترین پاوربانک

پاوربانک امروزه به ابزاری کاربردی تبدیل شده است. استفاده از پاوربانک در زمان‌هایی که هیچ پریز برقی در دسترس نیست، بسیار مفید است. برای خرید پاوربانک نکاتی وجود دارد که بهتر است در نظر بگیرید تا بتوانید دستگاه مورد نیاز خود را خریداری کنید. در واقع شما با مطالعه راهنمای خرید پاوربانک می‌توانید مناسب‌ترین پاوربانک مناسب با نیاز خود را تهیه کنید. برای آشنا شدن با این تکنیک‌ها با مجله برقچی همراه باشید.

 

منبع مقاله:

راهنمای خرید پاوربانک

 

  • ظرفیت پاوربانک

اولین نکته مورد بررسی در این راهنمای خرید پاوربانک ظرفیت است. واحد اندازه‌گیری ظرفیت پاوربانک، میلی آمپر ساعت (mAh) است. حال پرسشی که پیش می‌آید این است که دوست دارید دستگاه‌های الکترونیکی خود را چند بار بدون شارژ پاوربانک، شارژ کنید؟ این سوالی است که ظرفیت پاوربانک می‌تواند به آن پاسخ دهد. یک سوال مهم دیگر این است که برای چه دستگاهی می‌خواهید از پاوربانک خود استفاده کنید؟ یک لپ‌تاپ توان بیشتری نسبت به گوشی‌های هوشمند نیاز دارد. یک گوشی هوشمند را می توان با یک پاوربانک ۳.۳۵۰ میلی‌آمپر ساعت، شارژ کرد اما یک لپ‌تاپ به توان بیشتری نیاز دارد. به یک پاوربانک لپ‌تاپ نیاز دارید؟ از یک پاوربانک با ظرفیت ۳۰.۰۰۰ میلی‌آمپر ساعت یا بالاتر استفاده کنید.

 پاوربانک چند میلی‌آمپری بخریم؟

همانطور که اشاره شد، واحد اندازه‌گیری ظرفیت شارژ کردن پاوربانک با میلی‌آمپر ساعت محاسبه می‌شود. قبل از خرید پاوربانک ابتدا باید ظرفیت مورد نیاز خود را محاسبه کنید تا بی‌جهت هزینه اضافی نکنید. اگر می‌خواهید فقط از پاوربانک برای شارژ کردن گوشی هوشمند خود استفاده کنید، نیاز شما با فردی که تمایل دارد هم‌زمان از پاوربانک برای شارژ کردن گوشی هوشمند، ساعت هوشمند، تبلت و حتی هنسفری بی‌سییم استفاده کند، متفاوت خواهد بود. پس در اولین قدم ظرفیت باطری مورد نیاز را از طریق مشخص کردن دشتگاه‌هایی که به پاوربانک نیاز دارند، مشخص کنید.

  • شدت جریان ورودی و خروجی پورت پاوربانک چیست و چه کاربردی دارد؟

نکته دوم مورد بررسی در این راهنمای خرید بهترین پاوربانک، میزان ورودی و خروجی این وسیله است. پاوربانک‌های امروزی به قدری پیشرفته هستند که نیازی به انتخاب برای این سوال ندارید. تنها برخی از مدل‌هایی که امروزه در فروشگاه‌ها هستند ممکن است ورودی یا خروجی درستی برای دستگاه‌های موبایل شما نداشته باشند. بنابراین همیشه مشخصات ورودی و خروجی را بررسی کنید که کدام دستگاه‌ها با پاوربانک سازگار هستند.


این مطلب را از دست ندهید: نحوه تنظیم مودم


  • قیمت و کیفیت

ما به شما در این راهنمای خرید پاوربانک می‌گوییم که اگر در جستجوی یک پاوربانک عالی هستید که با نیازهای شما مطابقت داشته باشد، باید به چیزی فراتر از تصاویر نگاه کنید. نگاهی به مشخصات بیندازید و تصمیم بگیرید که چه مشخصاتی برای استفاده شما از پاوربانک مهم هستند. گاهی اوقات یک مدل ارزان‌تر با نیازهای شما مطابقت ندارد و پاوربانک ارزان ممکن است تا زمانی که شما می‌خواهید عمر نکند. یک دلیل خوب دیگر برای نگاه به نسبت قیمت و کیفیت، بار اضافی است. برخی از پاور بانک‌های ارزان می‌توانند بیش از اندازه بار الکتریکی ارسال کنند و تجهیزات الکترونیکی شما را خراب کنند. همه پاور بانک‌های ما مورد آزمایش قرار گرفته و تمام نکات ایمنی اروپا را رعایت می‌کنند.

  •  اندازه (Tip 4: Size)

زمانی که هیچ پریز برقی در دسترس نیست، استفاده از یک پاوربانک بسیار آسان است و شما وسایل الکترونیکی خود را در مسیر رسیدن به مقصد شارژ می‌کنید. به همین دلیل نکته بعدی مورد بررسی در این راهنمای خرید پاوربانک، اندازه است. اندازه پاوربانک بسیار مهم است زیرا شما باید پاوربانک را با خودتان حمل کنید. یک پاوربانک برای گوشی هوشمند یا تبلت شما باید به‌گونه‌ای باشد که در جیب شما جا بگیرد، برای مثال شارژر همراه تی پی-لینک مدل TL-PB5200 با ابعاد کوچک و وزن سبک خود، می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

  • ظرفیت اسمی مهم نیست، بر اساس ظرفیت واقعی انتخاب کنید

برای محاسبه ظرفیت واقعی پاوربانک کار سختی ندارید. فرمول محاسبه ظرفیت واقعی پاوربانک به این صورت است که عدد راندمان را ضربدر عدد ظرفیت اسمی پاوربانک کنید. اگر عدد راندمان درج نشده، آن را 80 درصد مد نظر قرار بدهید. بطور کلی ظرفیت واقعی، بیست درصد پایین‌تر از ظرفیت اسمی است. بطور مثال اگر پاوربانک شما دارای ظرفیت اسمی 4000 میلی‌آمپر ساعت باشد. ظرفیت واقعی حدود 3000 میلی آمپر ساعت است.

کاربرد پاوربانک

یکی دیگر از موارد مهم در راهنمای خرید پاوربانک توجه به کاربرد آن است. یک پاوربانک را می‌توان برای بیش از یک هدف مورد استفاده قرار داد. یک دانش‌آموز زمانی که هیچ پریز برقی در دسترس نیست می‌تواند از یک پاوربانک در اتوبوس به مدرسه استفاده کند، یک کوهنورد می‌تواند از پاوربانک برای استفاده از گوشی هوشمند خود استفاده کند وقتی که نیاز به ارسال یک سیگنال اضطراری دارد یا یک متخصص بقا می‌تواند از یک پاوربانک در فضای باز استفاده کند وقتی در طوفان گیر افتاده است.

یک پاوربانک برای شارژ گوشی هوشمند یا تبلت شما در مواقعی که هیچ پریز برقی در دسترس نیست، بسیار مفید است. شما می‌توانید از یک پاوربانک برای دستگاه‌های بیشتر از فقط گوشی هوشمند، تبلت و لپ‌تاپ خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید دوربین، چراغ LED قابل‌حمل و هر دستگاه دیگری را با یک ورودی USB-C یا USB شارژ کنید.

برای طول عمر بیشتر از پاوربانک خود بیش‌ترین استفاده را بکنید

نکته مهمی که لازم است در این راهنمای خرید پاوربانک به شما بگوییم این است که یک پاوربانک می‌تواند وقتی آن را شارژ نمی‌کنید، توان خود را از دست بدهد. حتی وقتی برای چند ماه یا چند سال آینده از پاوربانک استفاده نمی‌کنید، باید هر از چند گاهی آن را شارژ کنید. توصیه ما در این راهنمای خرید پاوربانک به شما این است که همیشه باید پاوربانک خود را زمانی که مدت زیادی است از آن استفاده نکرده‌اید، شارژ کنید. در این صورت شما طول عمر پاوربانک خود را افزایش خواهید داد.


این مطلب را از دست ندهید: جلوگیری از هک شدن مودم


انواع پاوربانک

 

  • ترکیب یک پاوربانک با یک پنل خورشیدی قابل‌حمل

 

ترکیب یک پاور بانک با یک پنل خورشیدی قابل‌حمل
ترکیب یک پاور بانک با یک پنل خورشیدی قابل‌حمل

ما در این راهنمای خرید پاوربانک به شما توصیه می‌کنیم که باتری‌های خود را کاملا دوستدار محیط ‌زیست شارژ کنید. این امر زمانی امکان‌پذیر است که شما استفاده از یک پاوربانک را با یک پنل قابل‌حمل خورشیدی ترکیب کنید. شما می‌توانید پاوربانک خود را با پنل خورشیدی قابل‌حمل شارژ کنید و دستگاه‌های خود را با پاوربانک شارژ کنید. یا می‌توانید دستگاه‌های الکترونیکی خود را مستقیما با پنل قابل‌حمل خورشیدی شارژ کنید. این ترکیب نه تنها دوست‌دار محیط‌زیست لست، بلکه بسیار سرگرم‌کننده نیز هست!

  • پاوربانک مخصوص گوشی هوشمند و تبلت

 

پاوربانک مخصوص گوشی هوشمند و تبلت
پاوربانک مخصوص گوشی هوشمند و تبلت

وزن و اندازه از شاخص‌های مهم برای انتخاب پاوربانک مخصوص گوشی هوشمند و تبلت است. از برندهای‌ معروف در این دسته می‌توان به لمون، دبلیو اس تی، انکر، شیامی، سیلیکون پاور نام برد. اما اگر این سوال را دارید که چه مدلی بخریم باید بگم میتوانید  پاوربانک شیائومی مدل Redmi PB200LZM را تهیه کنید که جز خوبای بازار هست.

 

  • پاوربانک مخصوص لپ‌تاپ

پاوربانک مخصوص لپ‌تاپ
پاوربانک مخصوص لپ‌تاپ

اگر از آن دسته از افرادی هستید که دائما با لب‌تاپ خود سفر می‌کنید حتما وجود یک منبع انرژی همراه را حس کردید. برای پاسخ به این نیاز لازم است شما پاوربانک بالای 16 ولت استفاده کنید. از مدل‌های مطرح می‌توان به پاوربانک Omni 20 USB-C و اوربانک Sandberg Powerbank 20000 نام برد.

 

  • پاروبانک‌های هوشمند

این نوع پاوربانک‌ها بر اساس جریان ورودی باطری دستگاه، قدرت تشخیض دارند. یعنی اینکه شدت جریان خروجی شناور دارند و بهترین و مناسب ترین شدت جریان خروجی رو به دستگاه متصل می‌دهند که این باعث می‌شود شارژ ایمنی داشته باشید. پیشنهاد ما خرید پاوربانک Moshi IonSlim 5000 است که یک پاوربانک مولتی شارژ است که می‌تواند هر دستگاهی را به صورت ایمن شارژ کند.


این مطلب را از دست ندهید: افزایش سرعت مودم و تقویت سیگنال وای فای


گوشی هوشمند من چه باتری دارد و چه پاوربانکی بخرم؟

ظرفیت باتری هر گوشی هوشمند متفاوت است. در ادامه این راهنمای خرید پاوربانک، لیستی از بهترین گوشی‌های هوشمند و ظرفیت هر مدل است. ما در این راهنمای خرید پاوربانک، تضمین نمی‌کنیم که هر مدل مقدار میلی‌آمپر ساعت دقیق ذکر شده را دارد.

آیفون 6s – 1.715 mAh

آیفون 6s پلاس – 2.750 mAh

آیفون 6 – 1.0810 mAh

آیفون 6 پلاس – 2.915 mAh

آیفون 5s – 1.570 mAh

آیفون 5 – 1.440 mAh

آیپد Air 2 – 7.340 mAh

آیپد Air – 8.827 mAh

آیپد مینی 4 – 5.124 mAh

سامسونگ گلکسی S6 edge plus – 3.00 mAh

سامسونگ گلکسی S6 edge – 2.600 mAh

سامسونگ گلکسی S6 – 2.550 mAh

سامسونگ گلکسی S5 – 2.800 mAh

سامسونگ گلکسی Tab S2(9.7 اینچ) – 5.870 mAh

وان پلاس 2 – 3.300 mAh

ال‌جی G5 – 2.800 mAh

ال‌جی G4 – 3.00 mAh

ال‌جی G3 – 3.00 mAh

گوگل Nexus 6 – 3.220 mAh

هوآوی Mate 6 – 2.700 mAh

زمانی که ظرفیت پاوربانک را به ظرفیت گوشی هوشمند یا تبلت تقسیم می‌کنید، می‌توانید محاسبه کنید که چند بار می‌توانید گوشی هوشمند خود را با یک پاور بانک کاملا شارژ شده، شارژ کنید.

جمع‌بندی راهنمای خرید پاوربانک

بعد از مطالعه راهنمای خرید بهترین پاوربانک دیگر نباید تنها معیار خود برای خرید پاوربانک، برند آن باشد. توصیه ما این است که در ابتدا نیاز خود را مشخص کنید، مثلا اینکه دوست دارید چند بار گوشی هوشمند خود را به وسیله پاوربانک شارژ کنید.

مورد بعدی که باید مشخص کنید شدت جریان ورودی و خروجی پاوربانک است. پاوربانک‌های موجود در بازار دارای تعداد پورت‌های متنوع به گونه‌ای که هر پورت با شدت جریان مشخص است. در کل شما باید با اگاهی کامل و با در نظرگرفتن ابعاد مختلف نیازتان به بازار پاوربانک رفته و بهترین خریدتان را انجام دهید.

منبع مقاله:  best tips for buying a power bank
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها