راهنمای خرید لپ تاپ دست دوم و استوک

راهنمای خرید لپ تاپ دست دوم و استوک

این روزها بسیاری از افراد به دنبال خرید لپ تاپ دست دوم و استوک هستند زیرا قیمت لپ تاپ، روز به روز در حال افزایش است. در نتیجه اگر بتوان یک لپ تاپ استوک (سالم و تمیز) پیدا کرد مطمئنا خرید آن یک انتخاب هوشمندانه محسوب می‌شود. به همین دلیل ما قصد داریم در قالب یک راهنمای خرید لپ تاپ دست دوم و استوک نکات بسیار مهم که باید در هنگام خرید لپ تاپ استوک به آن‌ها توجه کنید را ذکر کنیم. از سوی دیگر به تفاوت لپ تاپ دست دوم، استوک و اپن باکس خواهیم پرداخت.

این نکته مهم را در نظر داشته باشید با مطالعه این مقاله می‌توانید متوجه شوید که در هنگام خرید لپ تاپ استوک باید چه اجزایی را مورد بررسی قرار دهید. در پایان برای اینکه اطلاعات کامل نسبت به این موارد به دست بیاورید پیشنهاد می‌کنیم تا پایان مقاله با ما در وب‌سایت برقچی همراه باشید.

فهرست:

تفاوت لپتاپ دست دوم استوک، اپن باکس و ریفربیشد چیست؟

زمانی که برای خرید لپ تاپ و کامپیوتر اقدام می‌کنید مطمئناً عباراتی همچون دست دوم، استوک، اپن باکس و ریفر به گوش شما می‌خورد. توجه داشته باشید ما در این مقاله قصد داریم این موارد را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم تا شما در هنگام خرید لپ تاپ و کامپیوتر آگاهی بیش‌تری داشته باشید.

لپ تاپ دست دوم چیست؟

در ابتدا بهتر است به لپ تاپ دست دوم اشاره کنیم زیرا عبارت دست دوم بسیار زیادشنیده‌اید. توجه داشته باشید هر کامپیوتر و لپ تاپ که یک دقیقه هم روشن و استفاده شده باشد دست دوم محسوب می‌شود. البته لپ تاپ و کامپیوترهای دست دوم با یکدیگر تفاوت دارند.

برای مثال لپ تاپ که مدت زیادی از آن استفاده شود با لپ تاپی که یک کاربر مدت زمان کمی از آن استفاده کرده باشد کاملاً متفاوت می‌باشد. در مجموع پیشنهاد می‌شود لپ تاپ دست دوم که مدت زمان زیادی از آن استفاده کرده‌اند و کاربر آن را تحت فشار کاری سنگین قرار داده است را خریداری نکنید. زیرا مطمئنا خرید اینگونه از لپ تاپ‌های دست دوم می‌تواند شما را با چالش مواجه کند.

لپ تاپ استوک چیست؟

دیدگاه مردم ایران نسبت به واژه استوک با تمام جهان متفاوت است. عبارت استوک در زبان انگلیسی به معنی کالاهایی است که در انبار ذخیره شده‌اند. در ادامه بهتر است ذکر کنیم فروشندگان بزرگ در خارج از ایران شرایط منحصر به فردی را برای عودت کالا برای مشتریان خود در نظر می‌گیرند. این مسئله موجب می‌گردد تا تعدادی از کالاهای فروخته شده پس از استفاده کاربران عودت داده شوند.

شاید برای شما سوال پیش بیاید چرا قیمت دستگاه های استوک ارزان است؟ در پاسخ به این سوال بهتر است ذکر کنیم در بعضی از مواقع هزینه نگهداری کالاهای استوک در انبار بیش‌تر از ارزش کالا می‌باشد. در نتیجه فروشندگان تصمیم می‌گیرند تا این کالاها را زیر قیمت بازار عرضه کنند.

کامپیوتر و لپ‌تاپ استوک چیست؟
کامپیوتر و لپ‌تاپ استوک چیست؟

لپ تاپ اپن باکس چیست؟

محصولات اپن باکس به محصولات گفته می شود که به دلایل مختلف مانند نارضایتی خریدار، وجود ایرادهای ظاهری، وجود نقص فنی و غیره بعد از خرید و باز شدن جعبه، خریدار محصول را به فروشگاه باز می‌گرداند. فروشگاه بعد از بررسی کالا و مطمئن شدن از مشکلی که کاربر مطرح کرده است. آنها را با قیمت پایین‌تر به فروش می‌گذارد. افرادی که مایل به خرید لپ تاپ اپن باکس هستند می‌تواند به راحتی یک محصول اپن باکس را خریداری کنند.

توجه داشته باشید محصولات اپن باکس تنها به دلیل مشکلات فنی به فروشگاه بازگرداندن نمی‌شوند. در نتیجه اگر شما بتوانید محصول سالم پیدا کنید به راحتی می‌توانید یک انتخاب هوشمندانه را تجربه نماید. در نهایت بهتر است ذکر کنیم لپ تاپ اپن باکس با لپ تاپ استوک کاملاً متفاوت است.

لپ تاپ ریفربیش یا ریفر چیست؟

محصولات ریفربیش محصولاتی هستند که به دلیل داشتن نقص فنی به شرکت سازنده بازگردانده می‌شوند. برای مثال اگر شما یک لپ تاپ ایسوس خریداری کنید که نقص فنی داشته باشد. این لپ تاپ توسط شما به فروشگاه بازگردانده می‌شود و فروشگاه هم آن را به نمایندگی بازمی‌گرداند.

در ادامه بهتر است بدانید شرکت تولید کننده بعد از بررسی و رفع مشکلات فنی آن را مجددا به فروش می‌گذارد. شایان ذکر است بدانید که این دسته از محصولات توسط سازنده و فروشگاه‌های معتبر به صورت مستقیم در اختیار خریدار قرار داده می‌شود و حتی در برخی از فروشگاه‌ها این محصولات را درجه بندی می‌کنند.

لپ‌تاپ ریفربیش یا ریفر چیست؟
لپ‌تاپ ریفربیش یا ریفر چیست؟

توجه داشته باشید به هیچ وجه این گونه از لپ تاپ‌ها به نام لپ تاپ نو به فروش نمی‌رسد و فروشنده در هنگام خرید به کاربر اطلاع می‌دهند که این لپ تاپ ریفربیش است. نکته بسیار مهم در مورد لپ تاپ های ریفربیش قیمت بالاتر آن نسبت به مابقی لپ تاپ‌های دست دوم، استوک و اپن باکس می‌باشد. اما باید به این نکته هم توجه کرد که ریسک خرید آن نسبت به مابقی لپ‌تاپ‌ها ‌کمتر می‌باشد زیرا این دسته از لپ‌تاپ‌ها مجدداً توسط سازنده بررسی و تمامی نواقص آن برطرف می‌شود.


بیشتر بخوانید: نصب برنامه اندرویدی در ویندوز 11


نکات مهم هنگام خرید لپ تاپ استوک

قیمت لپ تاپ را با نمونه‌ی آکبند آن مقایسه کنید

اصولا شخصی که به دنبال خرید لپ تاپ دست دوم است یکی از دلایل اصلی اختلاف قیمت لپ تاپ دست دوم و آکبند می‌باشد. در نتیجه اگر برای خرید یک لپ تاپ دست دوم که اختلاف قیمت زیادی با نمونه آکبند خود ندارد اقدام کنید مطمئناً یک خرید اشتباه را انخام داده‌اید.

به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم قبل از اقدام برای خرید لپ تاپ دست دوم، قیمت آکبند لپ تاپ مورد نظر خود را از فروشگاه‌های مختلف آنلاین استعلام بگیرید. برای مثال اگر قصد دارید مک بوک اپل پرو 2020 استوک خریداری کنید می‌توانید به سادگی به لینکی که درج کرده‌ایم مراجعه کنید و قیمت آکبند این لپ تاپ را جویا شوید. در این صورت شما می‌توانید با پرداخت یک هزینه مناسب یک محصول منحصر به فرد را خریداری کنید.

اجزای لپ تاپ را بررسی کنید

مطمئنا زمانی که برای خرید یک لپ‌تاپ اقدام می‌کنید اجزای مختلف آن را باید مورد بررسی قرار دهید. در این بخش از راهنمای خرید لپ تاپ دست دوم و استوک قصد داریم قسمت‌های مختلف لپ تاپ که باید توسط شما در هنگام خرید مورد بررسی قرار بگیرد را به شما معرفی کنیم و اطلاعاتی را نسبت به هرکدام در اختیار شما قرار دهیم. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم این بخش از مقاله را با دقت بیشتری مطالعه کنید.

اجزای لپ‌تاپ را بررسی کنید
اجزای لپ‌تاپ را بررسی کنید

بدنه لپ تاپ را بررسی کنید

اولین قسمتی که باید مورد بررسی قرار دهید بدنه لپ تاپ می‌باشد. توجه داشته باشید در اکثر موارد بدنه لپ تاپ‌های استوک و دست دوم دارای خط و خش هستند در نتیجه شما باید به دنبال لپ تاپی باشید که خط و خش نداشته باشد. در ادامه باید توجه کنید که صدای عجیب، جای ضربه و یا حتی فرورفتگی بر روی بدنه لپ تاپ وجود نداشته باشد.

این موارد می‌تواند به سخت‌افزار آسیب جدی برساند. در ادامه به سراغ پیچ‌ها بروید. تمام پیچ‌های موجود بر روی لپ تاپ را بررسی کنید، اگر حتی یکی از پیچ‌های موجود بر روی بدنه کم باشد مطمئنا توسط یک فرد غیر متخصص تعمیر شده است. البته موارد دیگری هم وجود دارد که باید آن‌ها را هم مورد بررسی قرار دهید. برای مثال باید درب لپ تاپ را باز و بسته کنید، سفت بودن یا شل بودن بیش از حد نشان دهنده یک مشکل است.


بیشتر بخوانید: تست سلامت باتری لپ تاپ


بررسی نمایشگر لپ تاپ

زمانی که قصد دارید یک لپ تاپ خریداری کنید باید در حضور فروشنده لپ تاپ آن را روشن نمایید و مدت زمان مشخصی را برای تست کردن صفحه نمایشگر دستگاه در نظر بگیرید. توجه داشته باشید نمایشگر لپ تاپ نباید دارای پیکسل سوخته یا خرابی تصویر باشد. وضوح رنگ‌های تصویر از اهمیت زیادی برخوردار هستند. این نکته را هم در نظر داشته باشید که تعویض نمایشگر لپ تاپ هزینه بسیار زیادی را به همراه دارد. در نتیجه اگر با چنین لپ تاپی متوجه شدید به هیچ وجه آن را خریداری نکنید.

تمامی درگاه‌ها را بررسی کنید

در این قسمت از راهنمای خرید لپ تاپ دست دوم و استوک پیشنهاد می کنیم حتما درگاه‌های موجود بر روی لپ تاپ که از اهمیت زیادی برخوردار هستند را مورد بررسی قرار دهید. به همین دلیل در هنگام خرید باید درگاه USB، درگاه HDMI، درایور DVD یا CD، خروجی‌های صوتی و غیره را بررسی کنید.

کیبورد و تاچ‌پد را بررسی کنید

یکی دیگر از بخش‌های مهم لپ تاپ کیبورد و تاچ پد است. توجه داشته باشید کیبورد لپ تاپ دارای عمر مفید می‌باشد. در نتیجه باید تمام دکمه‌ها را بررسی کنید چون در برخی از مواقع به دلیل پایان یافتن عمر مفید کیبورد، برخی از دکمه‌ها از کار می‌افتند. از سوی دیگر تاچ‌پد هم از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا شما باید بتوانید بدون استفاده از موس کارهای خود را انجام دهید. این یکی از ویژگی‌های موجود بر روی لپ تاپ می‌باشد.

باتری لپ تاپ استوک را بررسی کنید

باتری یکی از حساس‌ترین قسمت‌های لپ تاپ است. چون بعد از مدت زمان مشخص عمر مفید آن به پایان می‌رسد و حتی استفاده از لپ تاپی که باتری آن خراب است می تواند باعث خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ شود که این مسئله خود یک نقص فنی محسوب می‌گردد. در نهایت پیشنهاد می‌کنیم ابتدا از سالم بودن باتری لپ تاپ مطمئن شوید و در مرحله بعد برای خرید آن اقدام کنید.

باتری لپ‌تاپ را بررسی کنید
باتری لپ‌تاپ را بررسی کنید

بیشتر بخوانید: فناوری MIMO در مودم چیست و با MU-MIMO چه فرقی دارد؟


نتیجه گیری راهنمای خرید لپ تاپ دست دوم و استوک

در راهنمای خرید لپ تاپ دست دوم و استوک شما با انواع لپ تاپ‌های کارکرده مانند لپ تاپ‌های دست دوم، استوک، اوپن باکس و ریفربیش به طور کامل آشنا شده‌اید. از سوی دیگر مواردی که در هنگام خرید لپ تاپ دست دوم باید به ان توجه کنید را هم مورد بررسی قرار دادیم. در نتیجه امیدواریم با استفاده از این مقاله بتوانید با دید باز و آگاهی کامل برای خرید لپ تاپ و کامپیوتر استوک اقدام کنید.

5/5 - (4 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها