آموزش تنظیم مودم همراه‌ اول

تنظیم مودم همراه‌اول

اینترنت به عنوان یکی از نیازهای اساسی زندگی ما در دنیای مدرن، روز به روز در حال گسترش است و این روزها کمتر فردی دیده می‌شود که در طول روز از اینترنت استفاده نکند. تنظیم مودم یکی از اقدامات اصلی برای دسترسی به اینترنت در خانه و محیط‌های کاری ما می‌باشد. اگر شما مشتری یکی از ارائه‌دهندگان خدمات اینترنت همراه اول هستید یا به تازگی مودم جدیدی از آنها دریافت کرده‌اید، این مقاله به عنوان یک راهنمای جامع برای آموزش تنظیم مودم همراه‌ اول به شما کمک شایانی خواهد کرد. در این مقاله، ما بهترین مودم‌های همراه‌ اول را به شما معرفی خواهیم کرد. از سوی دیگر آموزش تنظیم مودم همراه‌ اول را به صورت گام به گام توضیح خواهیم داد. تا پایان این محتوا با ما در وب سایت برقچی همراه باشید.

فهرست:

انواع مودم همراه اول

انواع مودم همراه اول
انواع مودم همراه اول

بیشتر بخوانید: کدهای اینترنت رایگان | همراه اول و ایرانسل


در ابتدا بهتر است مبحث انواع مودم همراه اول را بر اساس میزان سرعت بررسی کنیم. مودم‌های همراه اول قابلیت پشتیبانی از یک سیم کارت را دارند و سرعت‌های مختلف از جمله 3G، 4G و 5G را به شما ارائه می‌کنند. این مسئله به دو مبحث وابسته است. مبحث اول به نوع مودم مربوط می‌شود برای مثال، مودم 3G همراه اول مدل E5220 Unlocked از اینترنت 3G پشتیبانی می‌کند اما مودم روتر بی‌سیم 4G LTE همراه اول مدل TF44-10 امکان اتصال به اینترنت 4G را در اختیار شما قرار می‌دهد.

در ادامه باید به این نکته هم اشاره کنیم منطقه‌ای که تصمیم دارید از مودم در آن استفاده کنید هم بسیار تاثیر گذار است. برای مثال برخی از لوکیشن‌ها امکان اتصال به اینترنت 5G را به شما نمی‌دهد. در ادامه بهتر است ذکر کنیم بسیاری از افراد آشنایی کامل با مودم‌های همراه اول ندارند و فکر می‌کنند هر مودمی خریداری کنند می‌توانند با استفاده از سیم‌کارت همراه اول از آن استفاده نمایند.

البته این مسئله امکان پذیر است و شما می‌توانید با خرید مودم‌هایی همچون مودم 4G-LTE قابل حمل نزتک مدل NZT-99C، مودم 4G-LTE قابل حمل نزتک مدل NZT-77C و … از خدمات شرکت همراه اول بهره ببرید. مودم‌هایی مانند مودم روتر 4G همراه اول مدل Utel-L443 و مودم روتر 4.5G همراه اول مدل HA6400 جزو بهترین مودم‌های این شرکت به شمار می‌روند.


حتما بخوانید: آدرس 192.168.1.1 چیست؟


تنظیم مودم همراه‌ اول

تنظیم مودم همراه‌اول
تنظیم مودم همراه اول

در این بخش از مقاله آموزش تنظیم مودم همراه‌ اول تصمیم داریم مراحل را به صورت گام به گام به شما توضیح دهیم. تنظیم مودم همراه اول دارای 7 مرحله است و تمام مراحل به صورت کامل در ادامه به شما توضیح داده خواهد شد.

استخراج قطعات مودم

ابتدا، جعبه‌ی مودم را باز کنید و تمام قطعات آن را استخراج نمایید. این قطعات شامل خود مودم، سیم کارت، شارژر و کابل USB می‌شود. یکی از قطعات بسیار مهم که باید در جعبه وجود داشته باشد شارژر و کابل USB است در نتیجه در هنگام خرید حتما اقلام همراه محصول را بررسی کنید.

قرار دادن سیم کارت

قبل از روشن کردن مودم، سیم کارت همراه اول خود را در شیار مربوطه قرار دهید. در ادامه آموزش تنظیم مودم همراه‌ اول بهتر است ذکر کنیم که در اغلب مودم‌های همراه اول، شیار سیم‌کارت در قسمت زیرین یا پشتی مودم واقع شده است.


بیشتر بخوانید: نحوه تنظیم مودم (گام به گام + تصویر و ویدیو)


روشن کردن مودم

برای روشن کردن مودم، معمولاً دکمه‌ی روشن/خاموش را برای چند ثانیه فشار دهید. نشانگرهای LED روشن می‌شوند، بعد از روشن شدن نشانگر led مودم آماده‌ی استفاده می‌باشد.

دسترسی به تنظیمات Wi-Fi دستگاه

با استفاده از دستگاه خود لپ تاپ، تبلت، تلفن همراه و غیره به تنظیمات Wi-Fi دستگاه دسترسی پیدا کنید. برای این کار، به تنظیمات Wi-Fi دستگاه خود بروید و شبکه‌ی Wi-Fi مودم همراه اول را جستجو نمایید.

اتصال به شبکه‌ی Wi-Fi مودم

وقتی شبکه‌ی Wi-Fi مودم را پیدا کردید، بر روی آن کلیک کنید و در صورت نیاز رمز عبور شبکه را وارد کنید. رمز عبور معمولاً روی برچسب یا داخل جعبه مودم قرار دارد.

وارد کردن رمز عبور (در صورت نیاز)

اگر شبکه‌ی Wi-Fi مودم دارای رمز عبور است، آن را در کادر مربوطه وارد کنید. سپس، روی دکمه‌ی «اتصال» یا «Join» کلیک کنید.

بهره‌برداری از اینترنت

در آخرین بخش از آموزش تنظیم مودم همراه‌ اول بهتر است به سراغ بهره‌برداری از اینترنت برویم. پس از اتصال به شبکه‌ی Wi-Fi مودم، می‌توانید از اینترنت بهره‌برداری کنید. برای این کار باید مرورگر خود را باز کنید و یک صفحه وب را بارگیری نمایید، بعد از انجام این کار اتصال شما بررسی می‌گردد.

تنظیمات پیشرفته مودم‌های همراه اول

تنظیمات پیشرفته مودم‌های همراه اول
تنظیمات پیشرفته مودم‌های همراه اول

بیشتر بخوانید: ارزانترین مودم تی پی لینک


مودم‌های همراه اول دارای دو نوع تنظیمات اولیه و تنظیمات پیشرفته هستند که در این بخش از آموزش تنظیم مودم همراه اول تصمیم داریم به تنظیمات پیشرفته بپردازیم. تنظیمات اولیه برای اتصال به اینترنت و استفاده از شبکه Wi-Fi کافی هستند. تنظیمات پیشرفته برای تغییر تنظیمات شبکه، امنیت و سایر موارد استفاده می‌شوند. در ادامه بهتر است ذکر کنیم برای دسترسی به تنظیمات پیشرفته مودم همراه اول، باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

  • آدرس IP مودم را پیدا کنید. آدرس IP معمولاً روی برچسب یا داخل پوشش مودم قرار دارد.
  • مرورگر خود را باز کنید و آدرس IP مودم را در نوار آدرس وارد کنید.
  • روی دکمه‌ی ورود کلیک کنید.
  • نام کاربری و رمز عبور مودم را وارد کنید.
  • روی دکمه‌ی ورود کلیک کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید پس از ورود به رابط کاربری مودم، شما می‌توانید تنظیمات پیشرفته را تغییر دهید. برای این کار، به بخش مربوطه بروید و تنظیمات مورد نظر را تغییر دهید. اگر به دنبال تنظیمات قابل تغییر در رابط کاربری مودم همراه اول هستید بهتر است بدانید می‌توانید تنظیمات مختلفی از جمله تنظیمات شبکه، تنظیمات امنیت و تنظیمات پیشرفته را تغییر دهید که در ادامه با جزئیات بیشتر این تنظیمات آشنا خواهید شد.

  • تنظیمات شبکه Wi-Fi: نام شبکه، رمز عبور شبکه، کانال Wi-Fi، نوع رمز عبور و غیره.
  • تنظیمات امنیت: رمز عبور مدیریتی مودم، فیلترینگ MAC، قفل کودک و غیره.
  • تنظیمات پیشرفته: تنظیمات IP، DNS، DHCP، NAT و غیره.

ویژگی مودم‌های همراه اول

برجسته‌ترین ویژگی‌های مودم‌های همراه اول، پشتیبانی از شبکه‌های همراه، سرعت دانلود و آپلود بالا، قابلیت اتصال به چندین دستگاه، امکان اشتراک‌گذاری اینترنت و امکان مدیریت از طریق رابط کاربری وب را به شما معرفی نماییم.


بیشتر بخوانید: آموزش جلوگیری از هک شدن مودم ایرانسل


بهترین راه برای تنظیم مودم همراه اول

در این محتوا از مجله برقچی، اطلاعات دقیقی در مورد انواع مودم همراه اول در اختیار شما قرار دادیم که می‌تواند به شما کمک کند با دید باز و آگاهی کامل برای خرید مودم اقدام کنید. از سوی دیگر آموزش تنظیم مودم همراه اول را به صورت گام به گام به شما ارائه کردیم. این نکته را در نظر داشته باشید مودم‌های همراه اول دارای ویژگی‌های بارزی هستند که آن را هم به شما معرفی کردیم. در نهایت اگر تصمیم دارید برای خرید مودم همراه اول اقدام کنید پیشنهاد می‌کنیم از طریق برقچی اقدام نمایید زیرا این شرکت با داشتن حق واردات و بستر اختصاصی فروش می‌تواند محصولات اصل و اورجینال را زیر قیمت بازار به شما ارائه کنند.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها