درخواست پیش فاکتور
0
جستجو پیشرفته
WiFi 6
قوی ترین
3.5
مودم روتر 4G LTE بی سیم N300 تی پی-لینک مدل TL-MR6400
barghchi

مودم 4G LTE تی پی لینک مدل TL-MR6400

۲٬۸۵۰٬۰۰۰
۲٬۶۵۰٬۰۰۰
2.5
خرید مودم VDSL تی پی لینک مدل Archer VR300
barghchi

مودم VDSL تی پی لینک مدل Archer VR300

۲٬۱۸۰٬۰۰۰
۲٬۱۵۰٬۰۰۰
4
5
مودم جیبی نزتک مدل 99DX
barghchi

مودم 4G-LTE نزتک مدل NZT-99DX

۲٬۵۵۰٬۰۰۰
۲٬۳۰۰٬۰۰۰
مودم 4G هوآوی مدل B622
barghchi

مودم 4G مدل B622

۵٬۸۵۰٬۰۰۰
...

موزش تغییر رمز وای فای در مودم تی پی لینک TP-LINK

امروزه و در عصر تکنولوژی، ما تنها از اینترنت استفاده نمی‌کنیم، بلکه به آن وابسته هستیم. چنانچه اتصالات اینترنت سرعت بالایی نداشته باشند و از کیفیت بالایی برخوردار نباشند، می‌توانند روز شما را خراب کنند و سبب ایجاد ناراحتی شوند و تنها این مودم هستند که می‌توانند شما را از این مشکل رهایی دهند و به همین علت خرید مودم اهمیت زیادی دارد.

مودم

مودم (Modem) مخفف دو کلمه Modulator و Demodulator است. این دستگاه با ارسال داده‌های دیجیتال از طریق خط تلفن، به شما این امکان را فراهم می‌کند تا به اینترنت متصل شوید. وظیفه اصلی مودم، تبدیل سیگنال دیجیتالی به سیگنال آنالوگ قابل ارسال در شبکه ارتباطی مانند خطوط تلفن است. [caption id="attachment_52157" align="aligncenter" width="696"]

مودم

 مودم[/caption]

همچنین توانایی تبدیل سیگنال آنالوگ دریافتی از شبکه به سیگنال دیجیتال قابل استفاده در کامپیوتر شما را دارد. به این ترتیب، مودم به عنوان واسطی بین کامپیوتر شما و شبکه ارتباطی عمل کرده و امکان ارسال و دریافت داده‌ها را فراهم می‌کند.

[aparat id='jfNhx']

مودم‌ چگونه کار میکند؟

این وسیله، اطلاعات و سیگنال‌های ارسالی از ISP را به وسیله خط تلفن، فیبر‌نوری، وایرلس و یا کابل‌های هم‌محور دریافت کرده و آن‌ها را به سیگنال‌های دیجیتال مورد نظر تبدیل می‌کند.

در این مرحله روتر‌ وارد کار می شود و این سیگنال‌ها را به دستگاه‌های متصل، چه به وسیله کابل های شبکه و چه به وسیله وایرلس، انتقال می‌دهد و باعث می‌شود تمامی دستگاه‌ها به اینترنت متصل شوند.

[caption id="attachment_52164" align="aligncenter" width="696"]مودم‌ چگونه کار میکند؟ مودم‌ چگونه کار میکند؟[/caption]

دستگاه‌های شما نظیر تلفن‌های هوشمند، کامپیوتر‌ها و لپتاپ‌ها نمی‌توانند به صورت مستقیم با ISP شما ارتباط برقرار کنند زیرا از زبان های مختلفی استفاده کرده و حتی سیگنال‌های متفاوتی را ارسال می‌کنند، به همین دلیل است که این دستگاه به عنوان یک مترجم، نقشی بسیار اساسی را در شبکه‌ها ایفا می‌کند و اتصال به اینترنت بدون وجود آن‌ها ممکن نیست.

اولین مودم در دهه 60 میلادی برای اتصال به شبکه از طریق خطوط تلفن استفاده شد. در حقیقت در سال 1977 برای اولین بار برای انتقال اطلاعات میان دو کامپیوتر و از طریق تبدیل سیگنال‌های آنالوگ به دیجیتال و بالعکس صورت پذیرفت.

انواع مودم وای فای

انواع مختلفی از این محصول وجود دارد که بسته به نیاز شما طراحی شده است. به طور کلی بهتر است هنگام خرید مودم دقت داشته باشید، وایرلس باشد و ضمنا قابلیت اتصال به وای فای Wifi را داشته و از آن پشتیبانی کند. [caption id="attachment_52163" align="aligncenter" width="696"]انواع مودم وای فای انواع مودم وای فای[/caption] در عین حال بهتر است قابلیت اتصال به کابل LAN را هم داشته باشد، به خصوص اگر جزو کسانی هستید که معتقدند امواج وایرلس برای سلامتی مضر است و اتصال مستقیم به LAN امن‌تر. معمولا این دو ویژگی از بقیه ویژگی‌ها مثل قابلیت اتصال به کابل USB مهم‌تر هستند، مگر اینکه قصد به اشتراک گذاری اطلاعات هارد یا فلش خود را داشته باشید. بیشتر مودم‌های ای دی اس ال ADSL بی سیم هستند و قابلیت اتصال به کابل LAN را هم دارند.

مودم داخلی

همانطور که از نام آن برمی‌آید، مودم داخلی به مادربورد کامپیوتر متصل می‌شود و به صورت کلی به دو صورت دیال‌آپ و وایرلس تولید و عرضه شده‌اند. در مدل‌های داخلی دیال‌آپ، از شبکه تلفن برای ارسال و دریافت‌ اطلاعات اینترنت استفاده می‌شود. در مقایسه با انواع دیگر، انواع دیال‌آپ، از کیفیت و سرعت بسیار کمی برخوردارند و انجام عمل هویت سنجی برای اتصال به اینترنت از طریق آن‌ها، ضرورت دارد. در مقابل، انواع داخلی وایرلس آن، برای اتصال به اینترنت از شبکه تلفن استفاده نمی‌کنند، سرعت بسیار بالاتری دارند و هویت سنجی برای آن‌ها ضرورتی ندارد.

مودم خارجی

مودم خارجی به خودی خود به جایی متصل نیستند و اتصال به کامپیوتر و اینترنت از طریق کابل‌ها و یا به صورت وایرلس برقرار می‌شود. به دلیل قابلیت حمل و جابجایی آنها، امروزه بیشتر از این مدل استفاده می‌شود. همچنین انواع مختلفی دارند که بسته به نوع اتصال به تجهیزات و قطعات مورد استفاده در شبکه، تقسیم بندی‌ می‌شوند و در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

مودم ADSL یا مودم VDSL

عبارت DSL، به معنی اتصال modem به شبکه اینترنت از طریق کابل‌های هم‌محور است. شرکت‌های توزیع اینترنت، براساس نیاز کاربر و کیفیت خطوط انتقال، اینترنت‌ها را با قابلیت‌‌ها و سرعت‌های مختلفی عرضه می کنند.

به طور معمول و به صورت متداول از مودم‌های ADSL برای اتصال به اینترنت استفاده می‌شوند و حرف A در این اتصال به این معنی است که سرعت دانلود و آپلود در آن متفاوت است (به طور معمول سرعت دانلود بیشتر از سرعت آپلود است). از طرفی به خاطر فیلتر موجود در اتصالات ADSL، خط تلفن اشغال نشده و می‌توان برخلاف اتصالات سنتی دیال‌آپ، از تلفن و اینترنت به صورت همزمان استفاده کرد.

مودم‌های VDSL برای اتصال به اینترنت VDSL استفاده می‌شود و در حقیقت به عنوان نسل نوین اینترنت ADSL شناخته می‌شود.

مودم ‌های ADSL با استفاده از اینترنت ADSL، می‌توانند نهایتا تا سرعت 8 مگ برای دانلود و 1 مگ برای آپلود را پوشش دهند، حال آنکه اینترنت VDSL می‌تواند تا سرعت 52 مگ بر ثانیه را برای دانلود و 16 مگ بر ثانیه را برای آپلود را انتقال دهند.

[caption id="attachment_22773" align="aligncenter" width="720"]مودم ADSL/VDSL مودم ADSL/VDSL[/caption]

مودم 4G

مودم 3G و 4G، در حقیقت از طریق شبکه‌های تلفن همراه، دستگاه‌ها و تجهیزات را به اینترنت متصل می‌کنند. عبارت 3G مخفف نسل سوم اینترنت همراه است و می‌تواند تا سرعت 200 کیلوبایت در ثانیه را انتقال دهد. [caption id="attachment_52159" align="aligncenter" width="696"]مودم 4G مودم 4G[/caption]

عبارت 4G به معنی نسل چهارم اینترنت همراه است و می‌تواند تا سرعت 10 برابر بیشتر از اینترنت 3G را انتقال دهد. مودمهای 3G و 4G توانایی اتصال به یکی از پیشروترین و پرکاربردترین اینترنت حال حاضر را در جهان را به کاربران می‌دهند و امروزه به عنوان یکی از محبوبترین مودم‌ها شناخته می‌شوند.

البته در حال حاضر در بسیاری از کشورهای مدرن و پیشرفته Modem 5G هم راه اندازی شده است که جز پرسرعترین در نوع خود می باشد.

مودم فیبر نوری

مودم فیبر نوری (Fiber Optic Modem) یک نوع مودم است که برای اتصال به شبکه‌های فیبر نوری استفاده می‌شود. در شبکه‌های فیبر نوری، ارسال و دریافت داده‌ها به کمک نور است که از طریق فیبرهای نوری (سیم‌های شیشه‌ای نازک) انجام می‌شود. مودم فیبر نوری وظیفه تبدیل سیگنال نوری که در شبکه فیبر نوری ارسال می‌شود به سیگنال الکتریکی قابل استفاده در دستگاه‌های الکترونیکی را دارد و برعکس، سیگنال الکتریکی را به سیگنال نوری تبدیل می‌کند تا بتواند به شبکه فیبر نوری ارسال شود. [caption id="attachment_52158" align="aligncenter" width="696"]مودم فیبر نوری مودم فیبر نوری[/caption] مودم فیبر نوری از قابلیت‌هایی مانند سرعت بالا، پهنای باند بزرگ، مقاومت در برابر نویز و اختلالات الکترومغناطیسی، امنیت بالا و برد بلند برخوردار است. به علاوه، این نوع مودم قابلیت ارتقاپذیری و پشتیبانی از فناوری‌های جدید را نیز داراست. مودم‌های فیبر نوری معمولاً در شبکه‌های اینترنت ارتباطات ارتباطی برای اتصال به شبکه‌های اینترنت پرسرعت، اینترنت تلفنی (VoIP) و ارائه سرویس‌های تلویزیونی ویدئو بر روی فیبر (IPTV) استفاده می‌شوند.

قیمت مودم

قیمت مودم به نوع آن‌ها بستگی دارد. همانطور که در بالا ذکر شد ، مدلهای قدیمی قیمت کمتری دارند و هرچه مدل Modem بالاتر باشد و هرچه تعداد درگاه ها و آنتن ها بیشتر باشد، قیمت بالاتر است. از دیگر عوامل موثر بر قیمت مودم ADSL می توان به مجموعه ای از Modem WiFi، برد وای فای، شرکت سازنده، میزان انتقال داده و… اشاره کرد.

خرید مودم

خرید مودم یکی از مراحل مهم در راه‌اندازی شبکه اینترنت در منزل یا محیط کار است. با توجه به اهمیت اینترنت در زندگی روزمره ما، انتخاب مودم مناسب باعث بهبود کارایی و پایداری شبکه شما خواهد شد و تجربه اتصال به اینترنت را بهبود خواهد بخشید. با در نظر گرفتن نیازهای خود، ارزیابی امکانات مختلف مودم‌ها و مقایسه قیمت‌ها، می‌توانید یک مودم مناسب با کیفیت و قابلیت‌های مورد نیاز خود بیابید و سپس خریداری کنید. [caption id="attachment_52161" align="aligncenter" width="696"]خرید مودم خرید مودم[/caption]

شرکت برقچی این فرصت را برای هموطنان سراسر کشور ایران فراهم آورده که برای خرید مودم می توانید به صورت تکی با مشاهده لیست قیمت مودم ها با درخواست پیش فاکتور، مناسب‌ترین دستگاه را برای نیاز خود انتخاب کنید و در اسرع وقت سفارش خود را تحویل بگیرید. با مراجعه به فروشگاه برقچی، شما می‌توانید از مشاوره‌ی فنی و پشتیبانی مجرب آن‌ها بهره ببرید و با خیالی آسوده مودم موردنظر خود را خریداری کنید.

نمایندگی مودم

برای خرید مودم خوب است سراغ نمایندگی های برندهای معتبر آن مثل برقچی بروید.  برای مثال سال‌هاست که انواع مودم تی پی لینک TP Link در بازار امتحان خودش را پس داده یا مودم ایسوس Asus توانسته مشتریانش را راضی نگه دارد، ام اس آی MSI و جی نت Gnet هم طرفداران خودشان را پیدا کرده‌اند. مودم‌ تندا Tenda، لینک سیس Linksys، زاکسل Zyxel و ادیمکس Edimax هم از دیگر برندهای خوب موجود در بازار هستند. هنگام تهیه modem حتما توجه داشته باشید که قابلیت پشتیبانی از وای فای WiFi را داشته باشد.

نکاتی که هنگام خرید مودم باید به آنها توجه کنید!

5 تا از مهم ترین ویژگی هایی که زمان خرید مودم باید در نظر بگیرید:

محدوده پوشش دهی

پوشش یکی از مهمترین فاکتورها در هنگام انتخاب و خرید modem است. البته دامنه پوشش هم با سیم به طول سیم آنها بستگی دارد. کابل های LAN یا USB حداکثر سرعت اینترنت modem را فراهم می کنند ، اما سرعت اینترنت modem های بی سیم به دامنه آنها بستگی دارد. البته این دامنه پوشش به عوامل دیگری مانند سری modem و تعداد آنتن ها نیز بستگی دارد. هرچه تعداد این آنتن ها بیشتر باشد ، دامنه پوشش و سرعت انتقال اطلاعات نیز بیشتر خواهد بود.

محل استفاده

اینکه چه نوع دستگاهی، سیمی یا بی سیم و با چه نرخ انتقال اطلاعات خریداری می کنید، به بودجه و البته کارایی آن بستگی دارد. به عنوان مثال ، اگر برای رستوران بزرگ ، شرکت بزرگ یا فضای بزرگ به modem نیاز دارید ، بهترین انتخاب یک modem بی سیم با سرعت انتقال داده بالا و پوشش بالا است. از طرف دیگر ، این نوع modem قابلیت اتصال همزمان چندین کاربر را دارند.

آنتن

آنتن modem بی سیم داخلی و خارجی است. modem دارای آنتن داخلی معمولاً از دامنه پوشش کمتری نسبت به آنتن های خارجی برخوردار هستند اما حمل آنها ارزان تر و راحت تر است. همانطور که قبلاً گفته شد ، هرچه تعداد این آنتن ها بیشتر باشد ، دامنه پوشش modem بیشتر است. جالب است بدانید که آنتن های Modem ADSL بی سیم قابل تعویض و ارتقا هستند ، بنابراین با افزایش تعداد آنتن ها به راحتی می توانید سرعت پوشش modem را افزایش دهید.

شرکت سازنده

modem توسط بسیاری از شرکت های معتبر تولید و به بازار عرضه می شوند. اما بهترین تولید کنندگان TP-LINK ، CISCO ، ASUS ، D-LINK و TENDA هستند. لازم به ذکر است که modem TP-LINK و D-LINK در بین مصرف کنندگان محبوبیت بیشتری دارند و قیمت بهتری نسبت به دیگر برندها دارند دارند.

سوالات متداول

در خرید مودم به چه نکاتی توجه کنیم؟ 💥به مقدار حداکثر سرعت پهنای باند که در واحد مگابیت بیان می‌شود توجه کنید. سرعت 300 مگابیت معمولی است 💥 به دو باند بودن دستگاه توجه کنید. باند 5 گیگاهرتز تداخل کمتر و سرعت بهتری دارد. 💥 به قدرت آنتن حتما بها بدهید. قدرت آنتن یک دستگاه خوب 5 دی بی است. کدام مودم بهتر است؟ (چه مدلی بخریم) ☄️ مودم 2750 سری ADSL ☄️ مودم 9960 سری VDSL ☄️ مودم فیبر نوری هواوی مدل HG8546M ☄️ مودم فیبرنوری فایبرهوم AN5506-04-FS ☄️ مودم فیبرنوری فایبرهوم AN5506-04-FS