دیلیت اکانت تلگرام در 1 دقیقه!

دیلیت اکانت تلگرام در 1 دقیقه!

اگر از تلفن همراه هوشمند استفاده کرده باشید مطمئنا با شبکه اجتماعی تلگرام آشنایی دارید زیرا یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی موجود در کشور تلگرام است و برای استفاده از آن باید به اینترنت متصل شوید در نتیجه باید به دنبال تهیه بسته اینترنت تلفن همراه یا مودم و تجهیزات شبکه باشید که در حال حاضر فیلتر شده و بسیاری از افراد به دنبال حذف اکانت تلگرام هستند تا اشخاص با هک کردن ان ها از اکانت سواستفاده نکنند، لازم به ذکر است بدانید که دلایل زیادی برای حذف اکانت تلگرام وجود دارد و به همین دلیل در بسیاری از مواقع نیاز است که شما بتوانید اکانت خود را حذف کرده و یک اکانت جدید بسازید. به همین دلیل قصد داریم در این محتوا مراحل حذف اکانت تلگرام را به صورت گام به گام طی کرده و روش‌های مختلف آن را به شما توضیح دهیم، در انتها پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه بتوانید اکانت تلگرام خود را حذف کنید تا پایان این محتوا با ما در مجله برقچی همراه باشید.

فهرست:

روش‌های حذف کلی اکانت تلگرام

برای حذف کلی اکانت تلگرام روش‌های مختلفی وجود دارد درنتیجه قدرت انتخاب برای روش حذف کلی اکانت تلگرام بسیار بالا می‌باشد، لازم به ذکر است که در بسیاری از مواقع امکان حذف اکانت به صورت اتوماتیک وجود دارد و شما می‌توانید از قبل این مسئله را در تلگرام تنظیم کنید. از سوی دیگر می‌توان از طریق سایت تلگرام برای حذف اکانت اقدام کرد. این نکته را هم در نظر داشته باشید حذف کردن اکانت از داخل اپلیکیشن تلگرام، به صورت دستی امکان پذیر نیست. برای اینکه بتوانید اکانت تلگرام خود را حذف کنید پیشنهاد می‌کنیم این بخش از محتوا را با توجه بیشتری مطالعه کنید.

روش‌های حذف کلی اکانت تلگرام
روش‌های حذف کلی اکانت تلگرام

حذف اکانت تلگرام به زبان فارسی

در اولین مرحله از آموزش حذف اکانت تلگرام قصد داریم روش اتوماتیک آن را در اختیار شما قرار دهیم، توجه داشته باشید که در پلتفرم تلگرام قابلیتی قرار داده شده است که اگر شما ۶ ماه به صورت مداوم آنلاین نشوید به صورت اتوماتیک اکانت شما حذف می‌شود، البته این مبحث قابل تغییر و ویرایش است و شما به راحتی می‌توانید زمان آن را مدیریت کنید، شاید برای شما سوال پیش بیاید که چه بازه زمانی برای حذف شدن اکانت تلگرام به صورت اتوماتیک در نظر گرفته شده است؟ در پاسخ به این سوال بهتر است بگوییم که شما می‌توانید مدت زمان آفلاین بودن به صورت مداوم را از یک ماه تا یکسال تنظیم کنید و در صورت آنلاین نشدن مطابق با زمانی که تعیین کرده‌اید اکانت شما پاک خواهد شد. اگر قصد دارید تنظیمات حذف اکانت به صورت اتوماتیک را یاد بگیرید تنها کافی است مطابق با تصویر زیر عمل کنید.

حذف اکانت تلگرام به زبان فارسی
حذف اکانت تلگرام به زبان فارسی

برای این که بتوانید زمان مورد نظر خود را بر روی تلگرام اعمال کنید باید وارد تنظیمات شده و بر روی گزینه privacy and security کلیک کنید تا صفحه بالا که با عدد شماره یک نمایش داده شده است برای شما نمایان شود، لازم به ذکر است بدانید که در قسمت بالا بخشی به نام حذف حساب کاربری وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید زمان مورد نظر خود را تنظیم کنید، برای این کار تنها کافی است گزینه (اگر برای این مدت نبودید) را لمس کنید، بعد از لمس این گزینه صفحه‌ای که با عدد شماره ۲ در تصویر بالا مشخص شده است برای شما نمایان می‌گردد که به راحتی می‌توانید از یک ماه تا یک سال زمان حذف شدن اتوماتیک اکانت تلگرام را مشخص کنید، شایان ذکر است بدانید که اگر زمان را بر روی یکسال تنظیم کنید و از آخرین زمان آنلاین شدن شما یک سال بگذرد به صورت اتوماتیک اکانت تلگرام شما حذف خواهد شد.


بیشتر بخوانید: غیر فعال کردن ذخیره خودکار عکس در تلگرام


آموزش حذف اکانت تلگرام از طریق سایت

همانطور که می‌دانید در این قسمت از مقاله قصد داریم با استفاده از لینک دیلیت اکانت تلگرام برای حذف اکانت اقدام کنیم در نتیجه برای این کار مطمئنا شما به لینک دیلیت اکانت تلگرام نیاز خواهید داشت و برای دسترسی به آن تنها کافی است آدرس  https://my.telegram.org/auth را جستجو کنید و وارد آن شوید، شایان ذکر است بدانید که در این قسمت از محتوا ما در تلاش هستیم تا شما بتوانید اکانت تلگرام خود را به صورت کامل حذف کنید و انجام این کار تنها از طریق وب سایت رسمی تلگرام امکان پذیر است پس بهتر است بدانید زمانی که بر روی لینک دیلیت اکانت تلگرام کلیک می‌کنید صفحه‌ی زیر برای شما به نمایش در می‌آید و شما به راحتی می‌توانید مراحل حذف کلی اکانت تلگرام را تجربه کنید، توجه داشته باشید که این قسمت به شما کمک می‌کند تا حذف اکانت تلگرام با شماره تلفن را انجام دهید در نتیجه ابتدا شما باید 98+ را در کادر مربوط وارد کنید تا وب‌سایت رسمی تلگرام بتواند کشور شما را شناسایی کند در ادامه تنها کافی است شماره موبایل خود را در باکس Your phone number وارد کرده و بر روی گزینه next کلیک کنید.

آموزش حذف اکانت تلگرام از طریق سایت
آموزش حذف اکانت تلگرام از طریق سایت

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید در این قسمت از محتوا حذف اکانت تلگرام با شماره تلفن، از طرف وب سایت رسمی تلگرام یک کد به اپلیکیشن تلگرام شما ارسال شده است که شما می‌توانید با باز کردن تلگرام خود به این کد دسترسی داشته باشید لازم به ذکر است بدانید که این کد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است در نتیجه تنها کافی است آن کد را کپی کرده و مجدداً وارد وب‌سایت رسمی تلگرام شوید.

آموزش حذف اکانت تلگرام از طریق سایت (2)
آموزش حذف اکانت تلگرام از طریق سایت (2)

بیشتر بخوانید: مودم همراه Alink مدل M960 سری 4G


دیلیت اکانت تلگرام فوری (از طریق اپلیکیشن)

برای حذف حساب تلگرام از طریق برنامه، مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. ابتدا برنامه تلگرام را باز کنید.
  2. روی سه خط در بالای صفحه (سمت چپ) ضربه بزنید تا به منوی اصلی بروید.
  3. گزینه Settings را انتخاب کنید.

    دیلیت اکانت تلگرام فوری (از طریق اپلیکیشن)
    دیلیت اکانت تلگرام فوری (از طریق اپلیکیشن)
  4. در بخش Privacy and Security بر روی آیتم Account Self-Destruction یا Delete My Account ضربه بزنید.
  5. اگر درخواست اطمینان از حذف حساب شما پیش آمده باشد، اطلاعات حساب خود را وارد کرده و دلیل حذف را بنویسید.
  6. در نهایت روی Delete My Account یا تایید حذف حساب ضربه بزنید تا حساب شما حذف شود.

پس از انجام این مراحل، حساب تلگرام شما به صورت دائمی حذف خواهد شد. دقت داشته باشید که این عمل قابل بازگشت نیست و تمامی اطلاعات حساب از بین خواهد رفت.

دیلیت اکانت تلگران از طریق ربات

اگرچه ربات‌های حذف اکانت تلگرام در دسترس هستند، اما از نظر ایمنی تایید نشده‌اند. علت اصلی این امر این است که در این روش، شما موظف به ارائه شماره موبایل خود به ربات می‌شوید. پس از آن، یک کد امنیتی به حساب تلگرام شما ارسال می‌شود و شما باید این کد را به ربات اطلاع دهید. این فرآیند می‌تواند باعث سوءاستفاده از اطلاعات شما گردد، زیرا شما به راحتی اطلاعات شماره موبایل و کد امنیتی خود را در اختیار ربات قرار می‌دهید. توصیه می‌شود که از ربات‌های حذف اکانت تلگرام خودداری کنید تا از سوءاستفاده‌های احتمالی جلوگیری شود. در صورت نیاز به حذف حساب کاربری، به وبسایت رسمی تلگرام مراجعه نمایید یا از روش‌های حذف اکانت تلگرام ارائه شده از طریق خود سرویس استفاده کنید.

وارد کردن کد برای حذف اکانت

بعد از این که کد دیلیت اکانت را کپی کردید تنها کافی است وارد صفحه زیر شده و در قسمت confirmation code کد را وارد کنید و در انتها بر روی گزینه sing in کلیک نمایید، لازم به ذکر است بدانید که بعد از گذراندن این مرحله شما به راحتی می توانید اکانت تلگرام خود را حذف کنید پس با ما همراه باشید.

وارد کردن کد برای حذف اکانت
وارد کردن کد برای حذف اکانت

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید یک صفحه جدید برای شما باز شده که این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید به راحتی با کلیک بر روی گزینه delete account برای حذف کلی اکانت تلگرام خود اقدام کنید در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم بر روی این گزینه کلیک کرده و وارد مرحله بعد، از آموزش حذف اکانت تلگرام شوید.

برای حذف کلی، روی گزینه delete account کلیک کنید
برای حذف کلی، روی گزینه delete account کلیک کنید

حذف کلی اکانت تلگرام

حال که صفحه زیر را مشاهده می‌کنید مطمئنا به مراحل انتهایی حذف کلی اکانت تلگرام رسیده‌اید، توجه داشته باشید که در این قسمت از حذف اکانت تلگرام با قسمتی به نام  why are you leaving تعبیه شده است تا شما بتوانید دلیل پاک کردن اکانت تلگرام خود را در آنجا وارد کنید، البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که این بخش کاملاً اختیاری است و می‌توانید آن قسمت را پر نکن کنید، در انتها تنها کافی است بر روی کلید Delete My Account کلیک کرده و اکانت تلگرام خود را حذف کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که بعد از کلیک بر روی گزینه دیلیت اکانت وارد آخرین مرحله از حذف اکانت تلگرام به زبان فارسی خواهید شد.

حذف کلی اکانت تلگرام
حذف کلی اکانت تلگرام

تصویری که قسمت در زیر مشاهده می‌کنید مربوط به تایید نهایی حذف اکانت تلگرام می‌باشد که اگر شما بر روی گزینه‌ی  yes, delete my account کلیک کنید حذف کلی اکانت تلگرام صورت می‌پذیرد، توجه داشته باشید که بعد از کلیک بر روی گزینه‌ی yes, delete my account گزینه ای به نام Your account was successfully deleted from our system. Come back soon را مشاهده خواهید کرد، توجه داشته باشید که در این بخش از محتوا اکانت شما حذف شده است و اگر صفحه تلگرام را باز کنید با صفحه عضویت مواجه خواهید شد. این نکته مهم را هم در نظر داشته باشید که اگر در حین مراحل حذف اکانت تلگرام با هشداری به نام Warning! Please only delete your account if you no longer want to use Telegram. If you delete your account now, it may not be possible to sign up again for several days مواجه شدید مجدداً باید مراحل حذف اکانت تلگرام را سپری کنید زیرا زمان معینی برای حذف اکانت‌ تلگرام در نظر گرفته شده است و شما نتوانستید در آن زمان معین اکانت خود را حذف کنید.

مرحله نهایی حذف اکانت تلگرام
مرحله نهایی حذف اکانت تلگرام

بیشتر بخوانید: راهنمای راه‌اندازی اینترنت فیبر نوری (تانوما)


جمع بندی

حذف اکانت تلگرام به زبان فارسی یکی از دغدغه‌های بسیار مهم کاربران محسوب می‌شود زیرا اطلاعات کاملی نسبت به حذف کلی اکانت تلگرام وجود ندارد. اما مطمئنا شما بعد از مطالعه این محتوا متوجه شده‌اید که دو روش بسیار ساده برای حذف اکانت تلگرام وجود دارد و به راحتی می‌توانید از طریق یکی از این دو روش اکانت تلگرام خود را حذف کنید. شایان ذکر است بدانید برای حذف اکانت تلگرام بهتر است از طریق روش دوم اقدام کنید زیرا اگر حذف اتوماتیک اکانت تلگرام را فعال کنید امکان دارد به هر دلیل مدتی آنلاین نشوید و اکانت شما به صورت اتوماتیک حذف شود. این نکته را هم در نظر داشته باشید که بسیاری از افراد اطلاعات مورد نیاز خود را در فضای ابری تلگرام ذخیره می‌کند. در نتیجه اگر اکانت تلگرام آنها حذف گردد اطلاعات از دست خواهد رفت. در انتها امیدواریم مطالب آموزش حذف اکانت تلگرام مفید بوده باشد تا شما کاربران بتوانید با استفاده از این آموزش اکانت تلگرام خود را به راحتی حذف کنید.

امتیاز شما به این نوشته چقدر است؟
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها