بهترین مودم های شرکتی با قابلیت پرینت سرور!

بهترین مودم های شرکتی با قابلیت پرینت سرور!

مشکلات مربوط به پرینت ممکن است کارآمدترین شرکت‌ها را نیز با مشکل مواجه کند. رفع این مشکلات اولویت بالایی دارد و معمولاً مسئولیت آن بر دوش ادمین سیستم یا بخش فناوری اطلاعات است. در اینجاست که اهمیت دستگاهی برای مدیریت پرینت در سرور شبکه یا همان دستگاه پرینت سرور مشخص می‌شود. البته انواع مودم VDSL پرینت سرور که هم سرعت بالا و هم قابلیت پرینت سرور شدن را دارد، برای رفع این مشکلات توصیه می‌شوند. زیرا به وسیله آن‌ها می‌توانید تنظیمات گروه را مدیریت کنید، کاربران جدید اضافه کنید و مجوزهای پرینت را در صورت نیاز به روز کرده و صف‌های پرینت را مدیریت کنید. بنابراین در این مقاله از برقچی قصد داریم به معرفی بهترین مودم های شرکتی با قابلیت پرینت سرور بپردازیم. از این رو تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

فهرست مطالب:

قابلیت پرینت سرور در مودم چه کاربردی دارد؟

قابلیت پرینت سرور در مودم و روتر به شما. این امکان را می‌دهد تا پرینتر خود را به لپ تاپ و کامپیوتر متصل به اشتراک بگذارید. به زبان ساده‌تر (روترِ) پرینت سرور، پرینترها را از طریق شبکه به دستگاه‌های مشتری مانند لپ تاپ و کامپیوتر متصل می‌کند. سرور کارهای پرینت را می‌پذیرد و آن‌ها را به پرینتر تعیین شده ارسال می‌کند.

در واقع پرینت سرور یک برنامه نرم افزاری یا شبکه است که درخواست‌های پرینت را مدیریت می‌کند و اطلاعات وضعیت صف پرینتر را در اختیار کاربران نهایی و مدیران شبکه قرار می‌دهد. پرینت سرورها نیز در شبکه‌های سازمانی بزرگ و هم در شبکه‌های اداری کوچک یا خانگی (SOHO) استفاده می‌شوند.

معرفی بهترین مودم های شرکتی با قابلیت پرینت سرور

در همه مودم و روترها این قابلیت تعبیه نشده است و انواع مودم VDSL پرینت سرور که با این قابلیت معرفی شده‌اند، قادر به انجام وظیفه پرینت سرور هستند. یک مودم روتر وایرلس تنها در صورتی می‌تواند به عنوان پرینت سرور نیز کار کند که به گونه ای طراحی و ساخته شده باشد که هم روتر و هم پرینت سرور باشد. اگر نمی‌دانید که آیا مودم شما این قابلیت را دارد یا خیر، به پورت‌های آن توجه کنید. وجود یک پورت USB برای اتصال به پرینتر، نشانه ای است که مودم شما قابلیت پرینت سرور بودن را ممکن است داشته باشد. همچنین مودم روتر شامل نرم‌افزار اصلی پرینت سرور نیز برای اشتراک‌گذرای است.

برخی از روترها به شما این امکان را می‌دهند که پرینتر یا هارد اکسترنال را به پورت USB متصل کنید، بنابراین می‌توانید یک پرینتر یا فضای ذخیره سازی را با هر کسی در شبکه وایرلس خود به اشتراک بگذارید. در ادامه با ما همراه باشید تا با بهترین مودم های شرکتی که از قابلیت پرینت سرور برخوردارند آشنا شوید.

مودم VDSL تی پی لینک Archer VR400 ورژن 3

مودم VDSL تی پی لینک Archer VR400  ورژن 3
مودم VDSL تی پی لینک Archer VR400  ورژن 3

اولین گزینه از این لیست، مودم VDSL تی پی لینک Archer VR400 ورژن 3 می‌باشد که از جدیدترین فناوری VDSL، سخت افزار قوی، حداکثر سرعت 867 مگابیت در ثانیه و 300 مگابیت در ثانیه به ترتیب با استفاده از دو باند 2.4 و 5 گیگاهرتزی بهره برده است.

بهره بردن از وای فای سریع، دو آنتن ثابت همه جهته، سازگاری استانداردهای VDSL2/ADSL2+/ADSL2/ADSL، قابلیت به کارگیری برای شبکه مش، داشتن پورت های گیگابیتی (10 برابر سریع‌تر از پورت‌های معمولی)، قابلیت راه‌اندازی و استفاده آسان از ویژگی‌های برتر این مودم است که علاوه بر پرینت سرور بودن آن را منحصر به فرد می‌کند.

ویژگی‌ها:

 • 1 پورت لن RJ45
 • 1 پورت گیگابیت
 • 1 پورت USB 2.0
 • اشتراک گذاری پورت USB برای فعال سازی سامبا سرور، پرینت سرور، مدیا سرور، مودم 3G/4G
 • پشتیبانی تا 10 IPSec بری VPN

مودم تی پی لينک VR600 بی سيم VDSL2

مودم تی پی لينک VR600 بی سيم VDSL2
مودم تی پی لينک VR600 بی سيم VDSL2

مودم تی پی لينک VR600 بی سيم VDSL2 با فناوری وای فای فوق سریع (300 مگابیت در ثانیه (2.4 گیگاهرتز) و 1300 مگابیت در ثانیه (5 گیگاهرتز)) برای بازی های آنلاین، پخش HD و دانلود فایل های بزرگ ایده آل است. این مودم دو بانده علاوه بر قابلیت پرینت سرور با داشتن سه آنتن جداشدنی اتصالات وایرلس پایدار و پوشش مطلوبی فراهم می‌کند و برد بیش‌تر و بهتری را ارائه می‌دهد. همچنین استفاده از فناوری Beamforming، برد وایرلس و عملکرد را در باند 5 گیگاهرتز بهبود می‌بخشد.

شما با استفاده از برنامه تتر (Tether) نیز می‌توانید در دستگاه‌های iOS و اندروید به مودم خود دسترسی داشته باشید و آن  را مدیریت کنید. همان‌طور که ذکر شد، منحصربه فردترین ویژگی این مودم که استفاده از فناوری Advanced BeamForming است که وظیفه هدایت سیگنال را مستقیماً به سمت کلاینت‌هایی دارد که از طریق وای فای متصل هستند به جای پخش آن در کل شبکه (دقت داشته باشید که برای استفاده از این فناوری، اتصال بی سیم مشتریان باید آداپتورهای وای فای سازگار داشته باشند)

ویژگی‌ها:

 • 1 پورت لن RJ45
 • 1 پورت RJ45 LAN/WAN 1 RJ11
 • 1 پورت USB 2.0 برای سامبا سرور، پرینت سرور، مدیا سرور، مودم 3G/4G

بیشتر بخوانید: چگونه از قابلیت پرینت سرور روتر تی پی لینک استفاده کنیم؟


مودم VDSL تی پی لينک مدل VR900

مودم VDSL تی پی لينک مدل VR900
مودم VDSL تی پی لينک مدل VR900

مودم VDSL تی پی لينک مدل VR900 با پورت های WAN و USB اترنت، با استاندارد VDSL2/ADSL2+/ADSL2/ADSL و دانگل های USB 3G/4G سازگار است. این مودم نیز از وای فای فوق سریع 600 مگابیت در ثانیه در 2.4 گیگاهرتز و 1300 مگابیت در ثانیه در 5 گیگاهرتز پشتیبانی می‌کند.

این مودم با داشتن 3 آنتن دو بانده قابل جدا شدن، حداکثر پوشش وایرلس همه جهته و قابلیت اطمینان نیز ارائه می‌کند. همچنین پردازنده دو هسته‌ای 1 گیگاهرتز در این مودم باعث می‌شود پردازش چندین دستگاه سیمی یا بی سیم به طور همزمان بدون وقفه و لگ انجام شود. در این مودم نیز استفاده از فناوری Beamforming باعث می‌شود برد وایرلس و عملکرد در هر دو باند 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز بهبود یابد.

توجه داشته باشید که دو پورت USB 3.0 در این مودم حدودا 10 برابر سریعتر از USB 2.0 برای انتقال داده است. شما می‌توانید به وسیله آن درایوهای خارجی را متصل کنید و به راحتی فایل ها، عکس ها، موسیقی و ویدیو را در شبکه خود به اشتراک بگذارید. همچنین چهار درگاه اترنت گیگابیتی اتصالات سیمی را بسیار قابل اطمینان می‌کند.

ویژگی‌ها:

 • با قابلیت VPN کلاینت
 • تعداد آنتن: 3 عدد
 • قدرت آنتن: 3dBi
 • تعداد پورت شبکه: 4 عدد
 • تعداد پورت USB3: دو عدد

مودم روتر VDSL تی پی لینک مدل Archer VR2600

مودم روتر VDSL تی پی لینک مدل Archer VR2600
مودم روتر VDSL تی پی لینک مدل Archer VR2600

مودم روتر VDSL تی پی لینک مدل Archer VR2600 با داشتن 4 آنتن خارجی سریع ترین سرعت وایرلس موجود در باندهای 2.4 گیگاهرتز (800 مگابیت در ثانیه) و 5 گیگاهرتز (1733 مگابیت در ثانیه) را ارائه می‌دهد. این مودم همچنین با داشتن پورت های DSL، EWAN و USB، کاملاً با اتصالات DSL و دانگل های USB 3G/4G سازگار است.

فناوری MU-MIMO در این مودم اجازه می‌دهد که چندین دستگاه را به طور همزمان اجرا کنید و به طور همزمان 3 برابر سریعتر نسبت به مودم‌های معمولی عمل می‌کند. پردازنده قدرتمند دو هسته ای 1.4 گیگاهرتزی به شما امکان می دهد چند کار را به طور همزمان بپردازید (وبگردی، پخش ویدئو، برقراری تماس ویدئویی و …). 4 آنتن دو بانده قابل جدا شدن با عملکرد بالا حداکثر پوشش بی سیم همه جانبه را با فناوری Beamforming ارائه می‌کنند.

ویژگی‌ها:

 • 5 عدد پورت شبکه با سرعت 1000
 • دوبانده با سرعت وایرلس 1733Mbit/s(5GHz), 800Mbit/s(2.4GHz)
 • 2 عدد پورت USB با قابلیت اشتراگ گذاری 3G/4G Modem, FTP Server, Media Server, Printer Server, Support Samba (Storage)

مودم روتر VDSL تی پی لینک مدل Archer VR2800

 

مودم روتر VDSL تی پی لینک مدل Archer VR2800
مودم روتر VDSL تی پی لینک مدل Archer VR2800

مودم روتر VDSL تی پی لینک مدل Archer VR2800 سریعترین مودم روتر دوبانده VDSL است که با سرعت 2167 مگابیت در ثانیه در باند 5 گیگاهرتزی و 600 مگابیت در ثانیه در باند 2.4 گیگاهرتزی اجرا می شود. این مودم با داشتن ردازنده دو هسته ای Broadcom با فرکانس 1 گیگاهرتز با دو پردازنده کمکی، عملکرد و سرعت بسیار بالایی را ارائه می‎‌دهد.

چهار آنتن خارجی این مودم یک شبکه قوی و گسترده در هر جهت برای شما ایجاد می‌کنند. تقویت کننده های برق و تقویت کننده های کم نویز سیگنال های ارسال و دریافت را برای افزایش پوشش وای تقویت می کنند. فناوری‌های به کار رفته در این مودم با شکل دهی پرتو برای مکان یابی و ایجاد اتصالات هدفمند، به شما امکان می‌دهد دستگاه خود را در هر مکان از خانه که دوست دارید ببرید و به شبکه اینترنت متصل باشید. همچنین 4 پورت گیگابیتی (10 برابر سریع‌تر از پورت لن معمولی) و 3 عدد پورت USB 3.0 (بسیار سریع‌تر از پورت USB 2.0) به شما اجازه می‌دهد اتصالات سیمی سریع‌تر و قابل اطمینان‌تر را برقرار کنید.

ویژگی‌ها:

 • دو فرکانس 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتزی
 • 1 عدد پورت شبکه WLAN/LA با سرعت 1000
 • سه عدد پورت شبکه LAN با سرعت 1000 Mbps
 • نوع مودم: مودم ADSL – مودم VDSL
 • 4 عدد آنتن خارجی

بیشتر بخوانید: بررسی و نصب اکسس پوینت یونیفای AC Mesh


جمع‌بندی بهترین مودم های شرکتی با قابلیت پرینت سرور

با مقاله بهترین مودم های شرکتی با قابلیت پرینت سرور با ما همراه بودید. آموختیم که داشتن مودم‌هایی با قابلیت پرینت سرور به ما کمک می‌کنند که در محیط های سازمانی، سرور پرینت را مدیریت کنیم. همچنین استفاده از این قابلیت بسیار آسان و راه اندازی آن ساده است. همچنین به معرفی 5 مودم تی پی لینک VDSL با قابلیت پرینت سرور از جمله VR400 ورژن 3، VR600، مودم VR900 و VR2600 و VR2800 پرداختیم. استفاده از این مودم‌ها با فناوری VDSL نه تنها شبکه اینترنت پرسرعتی را برای شما فراهم می‌کند، بلکه شما را قادر می‌سازد به راحتی و با نظم بیش‌تر به امور پرینت خود بپردازید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

5/5 - (4 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها