تفاوت مودم دی لینک 2740 با 2750 + بررسی کامل

تفاوت مودم دی لینک 2740 با 2750

خرید تجهیزات شبکه برای دسترسی به اینترنت پرسرعت از مهم‌ترین مسائل این روزهای جامعه محسوب می‌شود زیرا تکنولوژی به صورت روزانه در حال پیشرفت است و اگر قرار است تمام افراد جامعه اطلاعات خود را به روز رسانی کنند باید در فضای مجازی با استفاده از پلتفرم‌های مختلف این کار را انجام بدهند، لازم به ذکر است بدانید که یکی از مهمترین تجهیزات شبکه، مودم محسوب می‌شود زیرا در صورت نداشتن مودم هیچ شخصی نمی‌تواند به اینترنت پرسرعت و پایدار دسترسی داشته باشد. البته امروزه مودم‌های زیادی وارد بازار شده‌اند که دارای سطح کیفی متفاوتی هستند اما کاربران همواره به دنبال مودم‌هایی هستند که در هنگام استفاده از آن قطعی اینترنت کمتری را تجربه کنند و از سرعت بالای اینترنت لذت ببرند، به همین دلیل قصد داریم در این محتوا به تفاوت مودم دی لینک 2740 با 2750 بپردازیم تا شما بتوانید بین دو نمونه‌ای که معرفی شده است یک مودم خوب و با کیفیت را خریداری کنید.

همانطور که می‌دانید شرکت دی لینک در حال حاضر یکی از معروف‌ترین شرکت‌ها در حوزه تولید تجهیزات اکتیو محسوب می‌شود. مودم های دی لینک 2740 و 2750 در زمره پرفروش ترین مودم‌های موجود در بازار قرار دارند. در انتها اگر قصد دارید با این دو نمونه مودم بیشتر آشنا شوید و تفاوت میان آنها را بدانید پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این محتوا با ما در مجله برقچی همراه باشید.

فهرست:

آشنایی با مودم دی لینک 2740 و 2750

در ابتدا بهتر است بدانید که بسیاری از قابلیت‌های مودم دی لینک 2740 و 2750 مشابه هستند، برای آشنایی با این مودم بهتر است بدانید که میزان سرعت اینترنت در دو مودم 300 مگابیت بر ثانیه است و هر دو آنها از ۴ پورت rj۴۵ بهره‌مند هستند که شما با استفاده از این قابلیت به راحتی می‌توانید لپ تاپ و کامپیوتر ها را در یک شبکه قرار دهید. نکته بعدی که باید در این بخش از محتوا تفاوت مودم دی لینک 2740 با 2750 به آن اشاره کنیم قابلیت QOS است که باعث می‌شود تا به راحتی بتوانید میزان پهنای باند استفاده شده توسط هر کاربر را مدیریت کنید، لازم به ذکر است بدانید که این دو مدل از مودم دی لینک از استانداردهای بالای امنیتی (WPA و WPA2) برخوردار هستند، در انتها بهتر است بدانید مودم دی لینک 2740 و 2750 دارای قدرت آنتن دهی بالا می‌باشد در واقع قدرت آنتن دهی اینترنت مودم 5dbi است.

آشنایی با مودم دی لینک 2740 و 2750

بیشتر بخوانید: مودم دی لینک چیست؟ هر آنچه باید بدانید!


تفاوت مودم دی لینک 2740 با 2750

تمام افراد در دید اول به این استنباط می‌رسند که مودم‌ دی لینک 2740 و 2750 تفاوتی با یکدیگر ندارند، شاید این مسئله تا حد زیادی واقعیت داشته باشد چون در نگاه اول تفاوت زیادی بین این دو مودم مشاهده نخواهید کرد، لازم به ذکر است بدانید شرکت دی لینک برای تولید مودم 2740 و 2750 بسیاری از مسائل را به صورت مشابه قرار داده است برای مثال بهتر است بدانید که این دو مودم از لحاظ تعداد آنتن، شکل ظاهری و پورت‌های موجود در پشت مودم شباهت زیادی به یکدیگر دارند اما مطمئناً تفاوت‌هایی هم بین این دو مودم وجود دارد.

تفاوت مودم دی لینک 2740 با 2750
تفاوت مودم دی لینک 2740 با 2750

بارزترین تفاوت مودم دی لینک 2740 با 2750 در پورت usb است که می‌توانید این موضوع را در تصویر زیر مشاهده کنید. لازم به ذکر است بدانید که مودم 2750 دارای پورت usb می‌باشد، این در حالی است که مودم 2740 این ویژگی را ندارد. شایان ذکر است بدانید که پورت usb دارای کاربردهای بسیار فراوانی می‌باشد که مطمئنا بسیاری از شما اطلاعاتی در مورد این پورت ندارید اما اصلا نگران نباشید چون با مطالعه پاراگراف بعد به راحتی می‌تواند اطلاعات کاملی نسبت به نحوه استفاده از پورت usb موجود بر روی مودم را به‌ دست بیاورید.

کاربرد پورت usb در مودم چیست؟

در این بخش از محتوای تفاوت مودم دی لینک ۲۷۴۰ با ۲۷۵۰ قصد داریم به کاربردهای پورت usb بپردازیم لازم به ذکر است بدانید که پورت usb موجود بر روی مودم دارای چهار عملکرد بسیار کاربردی می‌باشد که شما می‌توانید به راحتی از این چهار عملکرد برای بهبود در روند کار خود استفاده کنید، شایان ذکر است بدانید که هر دو مدل مودم شرکت دی لینک که در این مقاله به شما معرفی شده‌اند مودم روتر محسوب می شود. در واقع شما با استفاده از این دو دستگاه به راحتی می‌توانید لپ تاپ و کامپیوترهای مورد نظر خود را در یک شبکه قرار دهید در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم مباحث مهم در مورد کاربرد‌های پورت usb که در بخش زیر به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته‌اند را مطالعه کنید.


بیش‌تر بخوانید: مودم دی لینک ۲۷۵۰ سری ADSL2 Plus


اشتراک گذاری فایل در شبکه

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های پورت usb اشتراک گذاری فایل در شبکه می‌باشد، این مودم برای شرکت‌ها بسیار مناسب است زیرا در شرکت ها اطلاعاتی وجود دارد که باید تمام کارمند ها به آن دسترسی داشته باشند با استفاده از این قابلیت به راحتی می توانید یک هارد به پورت usb مودم متصل کرده و اطلاعات آن را بین کارمندان خود به اشتراک بگذارید تا تمام سیستم‌هایی که به مودم متصل هستند بتوانند به فایل‌های اشتراک گذاری شده دسترسی داشته باشند. این مبحث بیشتر در شرکت‌های کوچک دیده می‌شود زیرا تمام افراد از این مودم به عنوان یک هاب‌سوئیچ استفاده می‌کنند و کامپیوترها را در یک شبکه قرار می‌دهند در نتیجه هر کامپیوتری که در شبکه قرار داده شده باشد به راحتی می‌تواند به اطلاعات موجود در هارد دسترسی پیدا کند.

البته مودم 2750 دی لینک برای استفاده‌های خانگی هم بسیار مناسب است زیرا اگر فردی با استفاده از وای فای به این مودم متصل شود به راحتی می تواند از فایل‌های موجود در مودم استفاده کنند. در اکثر موارد افراد فایل‌هایی همچون فیلم، عکس و بسیاری از اطلاعات مهم دیگر را در هارد قرار می دهند تا تمام افراد خانواده بتوانند با تلفن همراه، لپ‌تاپ و تبلت به اطلاعات موجود در هارد دسترسی داشته باشد.

پشتیبانی مودم از دانگل 3G و 4G

در این بخش از تفاوت مودم دی لینک 2740 با 2750 می توان به پشتیبانی مودم دی لینک 2750 از دانگل اشاره کرد، البته چون مودم دی لینک ۲۷۵۰ از پورت usb پشتیبانی می‌کند امکان استفاده از دانگل را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از دانگل یکی از کاربردی ترین مسائلی است که در مودم دی لینک ۲۷۵۰ تعبیه شده است برای مثال به این فکر کنید که قصد دارد به مسافرت بروید و دسترسی به اینترنت adsl ندارید و برای اینکه بتوانید از اینترنت استفاده کنید یک دانگل خریداری کرده‌اید، شایان ذکر است بدانید که اگر دانگل را به لپ تاپ خود متصل کنید تنها لپ تاپ شما اینترنت دریافت خواهد کرد اما با استفاده از این مودم شما به راحتی می‌توانید دانگل را به پورت usb متصل کرده و اینترنت را بین تمام افرادی که با شما به مسافرت آمدند به اشتراک بگذارید که این مسئله می تواند بسیار کاربردی باشد و همین ویژگی باعث شده تا بسیاری از افراد برای خرید این مودم اقدام کنند.

کاربرد پورت usb در مودم چیست

اشتراک گذاری پرینتر در شبکه

در بسیاری از مواقع مشاهده شده که افراد برای استفاده از پرینتر باید فایل را به کامپیوتر یا لپ تاپ منتقل کنند که پرینتر به آن متصل شده است، اما با مطالعه مقاله تفاوت مودم دی لینک ۲۷۴۰ با ۲۷۵۰ متوجه خواهید شد که مودم دی لینک 2750 به علت پشتیبانی از پورت usb قابلیت این را دارد که پرینتر را به مودم متصل کرده و تمام افراد که از طریق کابل LAN و وای فای به مودم متصل شده‌اند بتوانند اطلاعات را به پرینتر منتقل کرده و فایل مورد نظر خود را پرینت بگیرد، این قابلیت باعث شده تا بسیاری از شرکت‌های کوچک و دفاتر کار این مودم را خریداری کنند.


بیش‌تر بخوانید: مودم دی لینک 2740U سری ADSL2


نتیجه گیری

مطمئناً تا قبل از مطالعه محتوا تفاوت مودم دی لینک 2740 با 2750 فکر نمی‌کردید که اضافه شدن یک پورت usb بتواند قابلیت‌های زیاد و کاربردی را به یک مودم اضافه کند اما حال که این مقاله را مطالعه کرده‌اید مطمئناً به این استنباط خواهید رسید که یک پورت usb می‌تواند بسیاری از مشکلات شما را برطرف کند. در انتها بهتر است بدانید که اگر به پورت usb نیاز دارید بهترین انتخاب برای شما مودم دی لینک مدل ۲۷۵۰ می‌باشد اما در صورت نیاز نداشتن به پورت usb به راحتی می‌توانید برای خرید مودم دی لینک مدل 2740 اقدام کنید.

3.7/5 - (4 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها
امین
امین
2 سال پیش

ببخشید لب تاب خودش وایفارو شیر میکنه

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 سال پیش
پاسخ به   امین

بله لب تاپ میتونه هات اسپات کنه