مقایسه مودم تی پی لینک مدل VR600 و VR2100

مقایسه مودم تی پی لینک مدل VR600 و VR2100

مطمئنا تا به امروز نام برند تی پی لینک را شنیده‌اید. شرکت تی پی لینک یکی از معتبرترین تولید کنندگان تجهیزات اکتیو موجود در جهان است. توجه داشته باشید که این شرکت در حوزه تولید مودم، روتر و بسیاری از تجهیزات شبکه دیگر فعالیت می‌کند. به همین دلیل ما تصمیم گرفته‌ایم در این مقاله دو نمونه از بهترین مودم‌های کمپانی تی پی لینک را مورد بررسی قرار دهیم. تا شما در هنگام خرید مودم تی پی لینک بتوانید یک انتخاب درست را انجام دهید. لازم به ذکر است بدانید در این مقاله ما قصد داریم به مقایسه مودم VR600 و VR2100 بپردازیم. زیرا این دو مودم دارای قابلیت‌هایی هستند که می‌توانند بسیاری از نیازهای کاربر را مرتفع کنند. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات کامل نسبت به این دو مودم تی پی لینک تا پایان مقاله با ما در مجله برقچی همراه باشید.

فهرست:

تفاوت های مودم تی پی لینک مدل VR600 و VR2100 در چیست؟

در این قسمت از مقاله ما قصد داریم به تفاوت‌های میان دو مودم تی پی لینک VR600 بی سيم VDSL2 و مودم روتر VDSL تی پی لینک مدل Archer VR2100 بپردازیم. این دو مودم از لحاظ سرعت وایرلس، فناوری MIMO، پپوشش کامل خانه با One Mesh TM، پروتکل VPN و آخرین نسل تکنولوژی VDSL با یکدیگر تفاوت دارند. به همین دلیل در ادامه قصد داریم هر یک از پارامترهای ذکر شده را به صورت مجزا مورد بررسی قرار دهیم. حال اگر می‌خواهید اطلاعات کاملی نسبت به هر پارامتر به دست بیاورید پیشنهاد می‌کنیم پاراگراف مربوط به موضوع را مطالعه نمایید.

سرعت وایرلس

اولین پارامتر که قصد داریم در این بخش از مقایسه مودم تی پی لینک مدل VR600 و VR2100 مورد بررسی قرار دهیم سرعت وایرلس دو مودم می‌باشد. توجه داشته باشید سرعت وایرلس در مودم مودم تی پی لينک VR600 بی سيم VDSL2 حدود به 1600 مگابیت در ثانیه است که سرعت بسیار خوبی است. اما این مسئله در نقطه مقابل کاملاً متفاوت می‌باشد زیرا سرعت وایرلس در مودم مودم روتر VDSL تی پی لینک مدل Archer VR2100 حدود به ۲۱۰۰ مگابیت بر ثانیه است. این میزان از سرعت وایرلس میتواند هر کاربری را به خود جذب کند.

سرعت وایرلس
سرعت وایرلس

در ادامه بهتر است ذکر کنیم سرعت وایرلس در هر دو مودم منحصر به فرد می‌باشد و می‌تواند تمام نیاز‌های شما اعم از تماشای فیلم به صورت آنلاین با کیفیت HD، انجام بازی آنلاین، استفاده از شبکه‌های اجتماعی و غیره را مرتفع کند. در نهایت بهتر است بدانید با مطالعه این بخش از مقایسه مودم VR600 و VR2100 می توان به این استنباط رسید که مودم روتر VDSL تی پی لینک مدل Archer VR2100 در سطح بالاتری قرار دارد زیرا سرعت وایرلس آن بیش‌تر است.


حتما بخوانید: مودم تی پی لینک چیست؟ آشنایی با انواع مودم TP-Link


پروتکل VPN

در این قسمت از مقاله قصد داریم اطلاعات مهمی در مورد پروتکل VPN مودم تی پی لینک مدل VR600 و VR2100 در اختیار شما قرار دهیم. لازم به ذکر است بدانید مودم روتر VDSL تی پی لینک مدل Archer VR2100 از وی پی ان های OpenVPN, PPTP VPN, IPSec VPN پشتیبانی می‌کند. شما می توانید از وب‌سایت‌های معتبر که در حوزه فروش VPN فعالیت می‌کنند وی پی ان خریداری کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید امکان ایمپورت فایل در مودم برای شما فراهم شده است. از سوی دیگر این مودم دارای قابلیت بارگذاری تنظیمات VPN هم می‌باشد. چون قدرت پردازشگر این مودم در سطح بالایی قرار دارد. در ادامه بهتر است به سراغ مودم تی پی لینک VR600 بی سيم VDSL2 برویم. این مودم هم دارای قابلیت نصب VPN می‌باشد. در واقع به دلیل داشتن قدرت پردازش بالا قابلیت وی پی ان کلاینت در این مودم تعبیه شده است.

آخرین نسل تکنولوژی VDSL

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های میان مودم تی پی لینک مدل VR600 و VR2100 در مورد آخرین تکنولوژی VDSL2 است. توجه داشته باشید مودم VR2100 دارای سرعت بسیار بالا می‌باشد. زیرا از SUPER VDSL برخوردار است. در ثانی از استاندارد ITU G.993.2 و پروفایل ۳۵b سود می‌برد. در حالت عادی سرعت اینترنت بر روی استاندارد ADSL2 حدود به ۲۴ مگابیت بر ثانیه و بر روی VDSL2 حداکثر تا 100 مگابیت برثانیه می‌باشد. اما شما با استفاده از مودم روتر VDSL تی پی لینک مدل Archer VR2100 به راحتی می‌توانید از سرعت اینترنت تا 350 مگابیت بر ثانیه بهره‌مند شوید. این مسئله در مودم تی پی لینک VR600 بی سيم VDSL2 وجود ندارد. به همین دلیل این مبحث را در  این قسمت از مقایسه مودم VR600 و VR2100 مورد بررسی قرار دادیم.

آخرین نسل تکنولوژی VDSL
آخرین نسل تکنولوژی VDSL

بیشتر بخوانید: چه تفاوتی بین باند 2.4 و 5 گیگاهرتز در شبکه وای فای وجود دارد؟


فناوری MIMO

در این بخش از مقاله بهتر است به سراغ فناوری MU-MIMO برویم زیرا این ویژگی بسیار کاربردی می‌باشد. توجه داشته باشید مودم روتر VDSL تی پی لینک مدل Archer VR2100 از MU-MIMO 4×4 برخوردار است در واقع MU-MIMO 4×4 می‌تواند 4 زاویه را به صورت کامل پوشش دهد و هیچ نقطه کوری باقی نگذارد. در ثانی این مودم دارای استاندارد ۸۰۲.۱۱ac می‌باشد. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا در فرکانس ۵ گیگاهرتز سرعتی حدود بر ۱۷۳۳ مگابیت‌برثانیه را تجربه کنید البته این میزان سرعت در فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز وجود ندارد و شما تنها از سرعتی بالغ بر ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه بهره‌مند خواهید شد. اما این میزان از سرعت در فرکانس ۵ گیگاهرتز نوید یک رویداد بزرگ را به شما می‌دهد زیرا می‌توانید با استفاده از این دستگاه به استریم ویدیویی و گیم یا دانلود با حجم بالا در کمترین زمان بپردازید.

از سوی دیگر شما می‌توانید استریم ویدیویی، بازی آنلاین را روی فرکانس ۵ گیگاهرتز تنظیم کنید. همچنین گوشی موبایل، استفاده از شبکه اجتماعی و موارد کم مصرف را بر روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز قرار دهید. در نقطه مقابل مودم VR600 از قابلیت MIMO بهره‌مند نمی‌باشد.

پوشش کامل خانه با One Mesh TM

مودم روتر VDSL تی پی لینک مدل VR2100 از فناوری One Mesh TM پشتیبانی می‌کند. این فناوری به شما اجازه می‌دهد تا مودم را در شبکه‌های Mesh تنظیم کنید. از سوی دیگر می‌توانید وای فای تی پی لینک یا دستگاه‌های دیگری که از فناوری One Mesh TM پشتیبانی می‌کنند را در mesh وای فای به مودم VR2100 متصل کنید. در این صورت امکان جفت شدن اکستندر‌های وای فای و آداپتورهای پاورلاین One Mesh برای شما فراهم می‌شود. با انجام این کار وای فای بهتر، سریع‌تر و پایدارتری در اختیار شما قرار داده می‌شود.

پوشش کامل خانه با One Mesh TM
پوشش کامل خانه با One Mesh TM

بیشتر بخوانید: جدیدترین مودم های فیبر نوری، انتخاب های مناسب برای سال 1401


جمع بندی

در محتوا مقایسه مودم VR600 و VR2100 ما اطلاعات کاملی نسبت به تفاوت های مودم تی پی لینک مدل VR600 و VR2100 در اختیار شما قرار دادیم. مطمئنا در حال حاضر می‌دانید که این دو مودم از لحاظ سرعت وایرلس، پروتکل VPN، آخرین نسخه تکنولوژی VDSL، فناوری MIMU و پوشش کامل خانه One Mesh TM با یکدیگر تفاوت دارند. اگر قصد دارید یکی از این دو مودم را خریداری کنید بهتر است بدانید که وب‌سایت برقچی یکی از معتبرترین فروشگاه‌های آنلاین تجهیزات شبکه به شمار می‌رود که دارای بستر اختصاصی فروش و حق واردات است. به همین دلیل محصولات خود را زیر قیمت بازار در اختیار مشتری قرار می‌دهد. در نتیجه شما برای خرید مودم تی پی لینک VR600 بی سيم VDSL2 و مودم روتر VDSL تی پی لینک مدل Archer VR2100 می‌توانید به سادگی از طریق لینک درج شده اقدام کند.

4.7/5 - (4 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها
مسعود
مسعود
1 سال پیش

شما باید VR600 ورژن 3 رو که الان تو بازار هست با VR2100 مقایسه می‌کردید. البته اگر قصدتون واقعا مقایسه بوده نه ورژن2رو.
اونوقت جفتشون یکی بودن.

رضا نصیری
رضا نصیری
1 سال پیش
پاسخ به   مسعود

ممنون از نظرتون دوست عزیز. به زودی این مقاله به روز میشه.