تفاوت بین آنتن SMA و RP-SMA در چیست؟

تفاوت بین آنتن SMA و RP-SMA در چیست؟

برای اینکه تفاوت بین آنتن SMA و RP-SMA را بهتر درک کنید باید بدانید که این آنتن‌ها چه کاربردی دارند. همان‌طور که می‌دانید همه مودم‌ یا روتر ها دارای آنتن داخلی یا خارجی هستند. برخی از این مودم یا روترها با داشتن آنتن داخلی، اجازه نصب آنتن دیگری را نیز می‌دهند یا به اصطلاح جداشدنی هستند. به این ترتیب شما می‌توانید برای بالا بردن برد وای فای مودم خود از آنتن‌های قوی‌تری استفاده کنید. همچنین اگر به دنبال آنتن‌ تقویت وای فای بوده‌اید احتمالا اسم کانکتور SMA و RP-SMA را شنیده باشید. بنابراین در این مقاله از برقچی با ما همراه باشید تا مفاهیمی از قبیل اینترنت رادیویی، کانکتورهای SMA و RP-SMA و کاربرد و تفاوت بین آن ها آشنا شوید.

فهرست مطالب:

آنتن SMA چیست؟

در ابتدا بهتر است ذکر کنیم برخی از مودم‌ها قدرت آنتن دهی پایین و برد کمتری دارند. از این رو بسیار از افراد به فکر اتصال آنتن با قدرت بالاتری به مودم خود هستند. لازم به ذکر است بدانید به طور کلی ۲ نوع آنتن همچون SMA و RP-SMA برای مودم وجود دارد. در ادامه بهتر است بدانید آنتن SMA به کانکتوری گفته می‌شود که با داشتن آنتن، قابلیت اضافه شدن به مودم را دارد. از این رو اگر مودم از این کانکتور پشتیبانی کند به راحتی می‌توانید با استفاده از این نوع آنتن برد وای فای مودم خود را افزایش دهید.

تفاوت بین SMA و RP-SMA
تفاوت بین SMA و RP-SMA

بیشتر بخوانید: راهکارهای تقویت سیگنال تلویزیون


آنتن RP-SMA چیست؟

در واقع آنتن RP-SMA به کانکتوری گفته می‌شود که قابلیت اتصال آنتن دیگری به مودم جهت افزایش برد وای فای را ندارد. به همین دلیل به این نوع آنتن‌ها، آنتن ثابت گفته می‌شود. در نتیجه اگر مودم شما از کانکتور RP-SMA پشتیبانی می‌کند نمی‌توانید آنتن دیگری جایگزین آنتن فعلی مودم خود کنید.

 

 

 

 آنتن RP-SMA
آنتن RP-SMA

بیشتر بخوانید: فست کانکتور فیبر نوری چیست؟


جمع‌بندی تفاوت بین SMA و RP-SMA

برای درک بهتر تفاوت بین SMA و RP-SMA به صورت خلاصه به بررسی کاربرد و نحوه کار هریک از آنتن‌ها پرداختیم و شما با کارکرد هریک آشنا شدید. همانطور که ذکر شد قبل از خرید آنتن ابتدا باید مودم و یا روتر خود را چک کنید که کانکتور آن از نوع SMA است یا RP-SMA. چراکه ممکن است کانکتور مودم از RP-SMA پشتیبانی کند. در نتیجه نمی‌توانید آنتن قوی تری به مودم خود متصل کنید. چراکه ساختار کانکتور RP-SMA طوری است که نمی‌توان به آن آنتن اضافه کرد. در انتها امیدواریم این مقاله برای شما مفید وقع شده باشد. از همراهی شما سپاس‌گذاریم.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها