راهنمای خرید رادیو وایرلس

راهنمای خرید رادیو وایرلس

یکی از پرکاربردترین تجهیزات شبکه که این روزها در امور مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد رادیو وایرلس می‌باشد. شایان ذکر است بدانید در حال حاضر رادیو وایرلس با توجه به قابلیت‌هایی که برخوردار است طرفداران بسیار زیادی دارد. اکثر افراد برای این که بتوانند در مسافت‌های طولانی داده‌ها را به اشتراک بگذارند از رادیو وایرلس استفاده می‌کنند. به همین دلیل ما در مقاله راهنمای خرید رادیو وایرلس قصد داریم نکات بسیار مهمی را ذکر کنیم. تا هر کاربر بتواند در هنگام خرید رادیو وایرلس یک انتخاب درست و خرید هوشمندانه‌ای را تجربه کند. در واقع در این مقاله شما با مبحث رادیو وایرلس چیست به صورت کامل آشنا می‌شوید. از سوی دیگر به سوال چرا باید رادیو وایرلس بخریم هم پاسخ داده می‌شود. همچنین به نکات مهم هنگام خرید رادیو وایرلس و معرفی و بررسی بهترین رادیو وایرلس‌ها برای ارسال و دریافت داده و اینترنت تا شعاع 2، 4 و 10 کیلومتر می‌پردازیم. در نهایت پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی کامل با رادیو وایرلس تا پایان مقاله با ما در وب‌سایت برقچی همراه باشید.

فهرست: 

رادیو وایرلس چیست؟

این سوال یکی از متداول‌ترین سوالاتی است که توسط بسیاری از کاربران مطرح می‌شود. به همین دلیل ما قصد داریم در این بخش از راهنمای خرید رادیو وایرلس به این سوال به صورت کامل پاسخ دهیم. لازم به ذکر است بدانید که رادیو وایرلس یکی از مهمترین تجهیزات شبکه محسوب می‌شود. توجه داشته باشید که رادیو وایرلس دارای ویژگی‌های زیادی است. اما اگر قصد دارید اطلاعاتی نسبت به کارایی آن در اختیار داشته باشید بهتر است بگوییم که هر فرد با استفاده از رادیو وایرلس می‌تواند به صورت بی‌سیم اینترنت و داده‌ها را ارسال و یا دریافت کند.

اگر بخواهیم این مبحث را با ذکر یک مثال توضیح دهیم بهتر است بگوییم که با استفاده از رادیو وایرلس به راحتی میتوان دو شعبه از یک بانک را در فاصله ۲ الی ۱۰ کیلومتری با استفاده از تکنولوژی بی‌سیم به یکدیگر متصل کرد. این مسئله می‌تواند دستاوردهای زیادی به همراه داشته باشد.  یکی از این دست آوردها می‌تواند صرفه‌جویی در استفاده کابل شود البته این مسئله تاثیر مستقیم بر روی هزینه هم می‌گذارد که نباید به سادگی از کنار آن گذر کرد.

چرا باید رادیو وایرلس بخریم؟

اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید که نمی‌دانید به چه دلیل باید رادیو وایرلس خریداری کنید بهتر است این بخش از مقاله را با دقت بیشتری مطالعه نمایید. شایان ذکر است بدانید رادیو وایرلس به علت اینکه یک سیستم بی‌سیم است به راحتی می توانید از قابلیت‌های منحصر به فرد آن استفاده کنید. در واقع با استفاده از آن به هیچ وجه نیاز به کابل‌کشی ندارید. این مسئله می‌تواند دست شما را بسیار باز بگذارد و هزینه کمتری برای شما داشته باشد. زیرا بخش اعظمی از هزینه به کابل کشی اختصاص داده می‌شود که این مبحث در استفاده از رادیو وایرلس به صورت کامل برطرف می‌گردد.

از سوی دیگر شما به راحتی می‌توانید بدون استفاده از تجهیزات مختلف، شبکه خود را گسترش دهید. در انتها بهتر است بدانید که پیاده‌سازی و راه‌اندازی رادیو وایرلس بسیار ساده است و شما به هیچ وجه در هنگام راه اندازی و استفاده از آن با چالش مواجه نخواهید شد.

چرا باید رادیو وایرلس بخریم؟
چرا باید رادیو وایرلس بخریم؟

برای خرید رادیو وایرلس به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در این قسمت از مقاله راهنمای خرید رادیو وایرلس قصد داریم نکاتی را متذکر شویم که هر شخص در هنگام خرید رادیو وایرلس باید به آن‌ها توجه کند. مواردی که در این بخش از مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد قدرت آنتن، پورت POE، سرعت وایرلس و نسخه وای فای می‌باشد. در نتیجه این بخش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

نسخه وای فای

اولین مبحثی که قصد داریم اطلاعاتی را در مورد آن در اختیار شما قرار دهیم تکنولوژی وای فای موجود در رادیو وایرلس می‌باشد. شایان ذکر است بدانید هر چه تکنولوژی وای فای بروزتر باشد سرعت وایرلس بالا و پایدارتری برای شما فراهم می‌کند. در ادامه بهتر است ذکر کنیم که در حال حاضر بسیاری از رادیو وایرلس‌های موجود در بازار دارای تکنولوژی وای فای 4 هستند.

پورت PoE

این قابلیت در پورت شبکه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. همانطور که می‌دانید اگر یک دستگاه رادیو وایرلس به پورت PoE مجهز باشد به راحتی می‌توان برق موردنیاز رادیو را از طریق کابل شبکه فراهم کرد. از این رو برای تامین برق دستگاه با مشکل و محدودیتی مواجه نخواهید شد.


بیش‌تر بخوانید: رادیو وایرلس چیست و چه کاربرد هایی دارد؟


سرعت وایرلس

در این بخش بهتر است به سراغ سرعت وایرلس برویم. توجه داشته باشید که سرعت وایرلس این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید با سرعت بالا داده‌ها را منتقل کنید. شایان ذکر است بدانید رادیو وایرلس‌هایی که دارای استاندارد 802.11n هستند سرعتی بالغ بر 300 مگابیت بر ثانیه در اختیار کاربر قرار می‌دهند. از سوی دیگر رادیو وایرلس‌هایی که دارای استاندارد 802.11ac می‌باشند سرعتی بالغ بر ۸۶۶ مگابیت بر ثانیه را دارند. در نتیجه در هنگام خرید رادیو وایرلس به نوع استاندارد و میزان سرعت وایرلس توجه ویژه‌ای داشته باشید. 

قدرت آنتن دهی

همانطور که می‌دانید قدرت آنتن دهی مهم‌ترین فاکتور برای خرید رادیو وایرلس می‌باشد. چراکه باید متناسب با نیاز و استفاده‌ای که دارید، رادیو وایرلسی را انتخاب کنید که قدرت آنتن دهی مناسب و بالایی داشته باشد تا در آینده با مشکلی مواجه نشوید. به همین دلیل ما این بخش از مقاله راهنمای خرید رادیو وایرلس را به قدرت آنتن اختصاص داده‌ایم. رادیو وایرلس‌های موجود در بازار دارای قدرت آنتن دهی مختلفی می‌باشد. در نتیجه شما با مشاهده تصویر زیر به سادگی می‌توانید با قدرت آنتن برخی از رادیو وایرلس‌های موجود در بازار که از فروش بالایی برخوردار هستند مطلع شوید. مطابق با تصویر زیر می‌توان متوجه شد که رادیو وایرلس میکروتیک RBLHG-5nD LHG 5 دارای قدرت آنتن 24dBi می‌باشد. از سوی دیگر قدرت آنتن رادیو وایرلس میکروتیک SXTsq 5 High Power هم 16dBi است. در نهایت بهتر است ذکر کنیم که اگر قدرت آنتن دهی کم باشد احتمال دارد با لگ و دیلی مواجه شوید.

قدرت آنتن دهی
قدرت آنتن دهی

راهنمای خرید رادیو وایرلس تا شعاع 2 کیلومتر

رادیو وایرلس‌ها از لحاظ پوشش مسافت و بسیاری از موارد دیگر با هم متفاوت می‌باشند. به همین دلیل در این بخش از مقاله تصمیم داریم رادیو وایرلس میکروتیک SXTsq Lite5 را به شما معرفی کنیم. توجه داشته باشید که این رادیو وایرلس به راحتی تا شعاع 2 کیلومتر و یا بیش‌تر را پوشش می‌دهد. در قسمت زیر رادیو وایرلس میکروتیک SXTsq Lite5 را به صورت کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد تا شما با این رادیو وایرلس به طور کامل آشنا شوید.

رادیو وایرلس میکروتیک SXTsq Lite5

رادیو وایرلس میکروتیک SXTsq Lite5 دارای ویژگی‌های بسیار زیادی می‌باشد. برای مثال مقدار رم در این رادیو وایرلس 64MB و حجم ذخیره سازی 16MB می‌باشد. از سوی دیگر دارای تکنولوژی وای فای 4 است. این نکته را هم در نظر داشته باشید که لایسنس سیستم عامل این رادیو وایرلس سطح ۳ می‌باشد. در ادامه بهتر است به نوع پردازنده آن (AR9344) اشاره کنیم که قدرت آن 600MHz می‌باشد. بهتر است بدانید که سرعت انتقال داده‌ها در این رادیو وایرلس ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه است که این آیتم از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد. در انتها باید یکی از مهم ترین قابلیت‌های موجود در این رادیو وایرلس معرفی کنیم که آن هم POE می‌باشد.

رادیو وایرلس میکروتیک SXTsq Lite5
رادیو وایرلس میکروتیک SXTsq Lite5

راهنمای خرید رادیو وایرلس تا شعاع 4 کیلومتر

دومین رادیو وایرلسی که قصد داریم به شما معرفی کنیم تا شعاع 4 کیلومتر را پوشش می‌دهد. شایان ذکر است بدانید رادیو وایرلس SXTsq 5 High Power جزو پرفروش‌ترین رادیو وایرلس‌های موجود در بازار است که در قسمت زیر می‌توانید با مشخصات فنی آن به صورت کامل آشنا شوید.

رادیو وایرلس SXTsq 5 High Power

رادیو وایرلس میکروتیک SXTsq 5 High Power در حال حاضر یکی از پرفروش‌ترین رادیو وایرلس‌های موجود در بازار است که فرکانس پردازنده آن ۶۰۰ مگاهرتز می‌باشد. از سوی دیگر برای اتصالات پوینت تو پوینت بسیار مناسب است. شایان ذکر است بدانید مقدار رم 64MB و حافظه 16MB باعث شده تا خرید این رادیو وایرلس برای بسیار از افراد یک انتخاب درست تلقی شود. در ادامه بهتر است بدانید که نوع پردازنده این رادیو وایرلس AR9344 می‌باشد. همچنین تکنولوژی وای فای آن Wifi 4 است. در انتها بهتر است به قدرت آنتن دهی 16dBi این رادیو وایرلس اشاره کنیم چراکه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد.

رادیو وایرلس میکروتیک SXTsq 5 High Power
رادیو وایرلس میکروتیک SXTsq 5 High Power

بیش‌تر بخوانید: معرفی بهترین رادیو وایرلس


راهنمای خرید رادیو وایرلس تا شعاع 10 کیلومتر

اگر به دنبال رادیو وایرلس هستید که تا شعاع 10 کیلومتر را پوشش بدهد بهتر است رادیو وایرلس میکروتیک RBLHG-5nD LHG 5 را خریداری کنید. این محصول هم از قابلیت‌ها و ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار است. در ادامه می‌توانید با ویژگی‌های کلیدی آن آشنا می‌شوید.

رادیو وایرلس میکروتیک RBLHG-5nD LHG 5

۴ آیتم وجود دارد که شما باید در هنگام خرید رادیو وایرلس به آن‌ها توجه کنید. اولین مبحث تکنولوژی وای فای است که این رادیو وایرلس از تکنولوژی وای فای ۴ بهره مند شده است. از سوی دیگر باید به قدرت آنتن آن توجه کرد که قدرت آنتن این رادیو وایرلس 24.5dBi می‌باشد و قدرت قابل قبولی محسوب می‌شود. در ادامه بهتر است ذکر کنیم که این رادیو وایرلس از قابلیت PoE برخوردار می‌باشد. سرعت انتقال داده‌ها هم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، پس بهتر است بدانید این رادیو وایرلس دارای استاندارد IEEE ۸۰۲.۱۱n می‌باشد. در نتیجه شما می‌توانید به راحتی از سرعت ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه بهره‌مند شوید.

رادیو وایرلس میکروتیک RBLHG-5nD LHG 5
رادیو وایرلس میکروتیک RBLHG-5nD LHG 5

بیش‌تر بخوانید: آشنایی با انواع رادیو وایرلس


نتیجه گیری:

در این مقاله شما با نکات بسیار مهمی آشنا شدید و در حال حاضر می‌دانید برای خرید رادیو وایرلس به چه نکاتی باید توجه کرد. همچنین به معرفی و بررسی بهترین رادیو وایرلس‌ها برای ارسال و دریافت داده و اینترنت تا شعاع 2، 4 و 10 کیلومتر پرداختیم. در انتها امیدواریم مطالب موجود در مقاله راهنمای خرید رادیو وایرلس بتواند شما را به سمت یک انتخاب درست و یک خرید هوشمندانه سوق دهد.

4/5 - (4 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها