استاندارد TIA چیست؟

استاندارد TIA

در این مقاله شما با انواع استاندارد TIA و کارکرد آن برای محصولات فناوری اطلاعات و ارتباطات و قانونH.R. 5161; 113th آشنا می‌شوید. همچنین با مخفف استاندارد TIA و کمیته‌های مهندسی TIA و وظایفشان آگاهی پیدا می‌کنید. امید است مورد توجه شما همراهان محترم برقچی قرار گیرد.

فهرست:

مخفف و تعریف استاندارد TIA چیست؟

انجمن صنعت مخابرات یا استاندارد TIA که درواقع مخفف این (Telecommunications Industry Association) است به منظور ایجاد استانداردهای داوطلبانه و اخلاقی صنعتی، برای طیف وسیعی از محصولات فناوری اطلاعات و ارتباطات (TCI) با موسسه‌ی استانداردهای ملی آمریکا (ANSI) همکاری دارد و در حال حاضر نماینده 400 شرکت است.

وظایف کمیته‌های مهندسی استاندارد TIA

استاندارد TIA

اداره‌ی تکنولوژی و استانداردهای انجمن صنعتی مخابرات، 12 کمیته‌ی مهندسی را اداره می‌کند. این کمیته‌ها، دستورالعمل‌های مربوط به تجهیزات رادیو خصوصی، برج‌های تلفن همراه (دکل‌هایBTS)، پایانه‌های داده، ماهواره، تجهیزات ترمینال تلفن (تجهیزاتی که در مراکز تلفن، صدا را انتقال می‌دهند)، دسترسی، دستگاه‌های VOIP (voice over ip، تجهیزاتی که مکالمات را از طریق اینترنت انتقال می‌دهند)، کابل‌کشی‌های ساختار یافته، مراکز داده، ارتباطات تلفن‌های همراه، رسانه‌های چندگانه، سیستم‌های مانیتورینگ وسایل نقلیه که از تکنولوژی GPS در جهت ردیابی و موقعیت یابی و بررسی سرعت وسیله نقلیه، مراقبت‌های درمانی با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات (دستگاه‌هایی که به کمک فناوری‌های مبتنی بر IT و ارتباطات برای کنترل سلامتی انسان‌ها و وسایل استفاده می‌شود)، ارتباطات دستگاه به دستگاه (ارتباط مستقیم دستگاه‌ها چه به وسیله‌ی کابل و چه از طریق شبکه‌های بی‌سیم) و شبکه‌های هوشمند را توسعه می‌دهد را تولید می‌کنند.

در مجموع بیش از 500 مشارکت‌کننده‌ی فعال، سازندگان تجهیزات ارتباطی، ارائه‌دهندگان خدمات، سازمان‌های دولتی، مؤسسات دانشگاهی و کاربران نهایی در فرآیند تنظیم استانداردهای TIA سهیم هستند. همچنین این انجمن در راستای اطمینان از جهانی شدن این استانداردها با اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU)، سازمان بین‌المللی استاندارد (ISO) و اتحادیه‌ی بین‌المللی الکترونیک(IEC)  در ارتباط است.

انواع استانداردهای TIA

متداولترین استانداردهای اتخاذ شده توسط انجمن صنعت مخابرات عبارت‌اند از:

  • 942-TIA: استانداردهای زیرساختی مخابرات برای مراکز داده(دیتا سنترها)
  • TIA-568-C: استانداردهای کابل‌کشی مخابراتی که تقریباً برای تمام شبکه‌های صوتی، تصویری و داده‌ها استفاده می‌شوند
  • TIA-569-B: استانداردهای موجود برای گذرگاه‌ها و فضاهای مخابراتی در ساختمان‌های تجاری
  • 607-B- TIA: استانداردهای اتصال به زمین
  • TIA-598-C: رنگ ‌آمیزی‌های فیبرهای نوری
  • TIA-222-G: استانداردهای ساختاری برای سازه‌های حمایت‌کننده‌ی آنتن‌ها و آنتن‌ها
  • TIA-602-A: سیستم‌های انتقال داده و تجهیزات که استانداردهای پایه و متداول مجموعه دستورهای هایس را تعریف می‌کنند
  • TIA-102: ارتباطات سیار رادیویی برای امنیت عمومی (APCO/P25)

مشارکت در توسعه‌ی استانداردهای TIA

انجمن صنعت مخابرات، مهندسانی را که نماینده‌ی تولیدکنندگان هستند و کاربران محصولات و خدمات فناوری تجهیزات شبکه را (در هر دو بخش خصوصی و عمومی) تشویق می‌کند تا از طریق رأی دادن و پیشنهاد همکاری‌های فنی در ایجاد استانداردهای آینده دخیل باشند.

همکاری‌ GSC و استاندارد TIA 

انجمن استاندارد TIA بخشی از پایه‌ی استانداردهای جهانی GSC است؛ GSC یک نیروی کار دستگاه به دستگاه را در جهت تقویت همکاری صنعت در استاندارد TIA در بازارهای مختلف همچون سرمایه‌گذاری، بهداشت و درمان الکترونیکی، وسایل نقلیه متصل و ابراز مفید را استانداردسازی کرده است.

تدوین و تصویب قانون

انجمن صنعت مخابرات (قانونH.R. 5161; 113th) را پشتیبانی می‌کند، این یک لایحه است که راهنمای کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا، به تولیدکنندگان دستگاه‌های الکترونیکی دارای صفحه ‌نمایش، این امکان را می‌دهد که اطلاعات لازم خود دستگاه را به جای چسباندن برچسب اطلاعات بر روی بدنه‌ی دستگاه، بر روی صفحه ‌نمایش، نشان دهد. آقای گرنت شیفرت اذعان می‌کند که وقتی تولیدکننده که از برچسب‌های الکترونیکی استفاده می‌کند، مشکلات فنی و قانونی برای تولیدکننده تسهیل و به حداقل می‌رسد و موجب تسهیل دسترسی مصرف‌کننده به اطلاعات ضروری می‌گردد.

نتیجه گیریی

به طور کلی وجود این استانداردها برای ایجاد یک سری خصوصیات مشترک برای کابل ها و… ضروری می‌باشد تا هر متخصص دیگری توانایی ارتباط گرفتن با اتاق سرور را در کمترین زمان ممکن داشته باشد.


حتما بخوانید: آموزش ساخت اکانت ایمیل AOL


 

 

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها