معرفی انواع دوربین مدار بسته مخفی ( جاسوسی ) و کاربرد های آن

0
580
مدت زمان مطالعه : 4 دقیقه

معرفی دوربین مدار بسته مخفی ( جاسوسی )

از دوربین مدار بسته مخفی ( جاسوسی ) به این منظور استفاده می شود که بدون متوجه شدن افراد و به صورت مخفیانه از کار های آن ها فیلم برداری شود. طریقه نصب این دوربین مدار بسته مخفی طوری است که به هیچ عنوان قابل دید نیست و در داخل وسایلی قرار می گیرد که کسی به آن ها شک نمی کند و به این صورت تصاویر را ضبط می کند. در ادامه برقچی شما را با انواع دوربین های مدار بسته مخفی و کاربرد آنها بیشتر آشنا خواهد کرد.

دوربین مدار بسته مخفی ( جاسوسی ) در چه جاهایی قابل نصب است؟

دوربین مداربسته مخفی یا جاسوسی را می توان در داخل خودکار، جای دستمال کاغذی، جیب، عروسک، عینک و … به کار گذاشت، این دوربین ها انواع متنوعی دارند و به دلیل قیمت پایین آن ها توسط افراد زیادی خریداری می شوند ولی حتمأ برای استفاده از آن باید مجوز داشته باشید.

 دوربین مدار بسته مخفی ( جاسوسی ) دارای چه انواعی است؟

به طور کلی دوربین مداربسته مخفی یا جاسوسی به دو نوع سیمی و بدون سیم تقسیم می شود، دوربین هایی که به صورت سیمی هستند با استفاده از یک کابل تصاویر را نشان می دهند، همچنین دوربین های بی سیم ضبط فیلم را در فواصل محدودی روی دستگاه هایی که دارای صفحه نمایش هستند نشان می دهند، که برای این منظور نیاز به تجهیزات شبکه خاص و پیچیده ای نیست.

 بعضی از دوربین های مداربسته جاسوسی دارای کنترل از راه دور هستند و می توانند صدا را ضبط کنند.

 آیا با دوربین مدار بسته مخفی ( جاسوسی ) آشنایی دارید؟

 دوربین مداربسته مخفی دارای تنوع زیادی می باشد از جمله آن ها به صورت زیر است؛

دوربین مدار بسته مخفی

 دوربین های جاسوسی سوزنی یا مینیاتوری:

 یکی از مهم ترین نوع دوربین ‌های جاسوسی، دوربین های سوزنی می باشد که نام دیگر آن ها مینیاتوری است،  این دوربین ها دارای یک لنز بسیار کوچک هستند که قادر به مدیریت تصاویر می باشند.

 بدنه آن ها طوری است که باید در جایی قرار بگیرند که مشخص نباشد به همین دلیل نمی توان در شب از دوربین های سوزنی استفاده کرد، اگر می خواهید تصاویر واضح نشان داده شوند باید در محیط به اندازه کافی نور وجود داشته باشد. این دوربین ها  دارای زاویه دید ۶۹ درجه می باشند.

 دوربین های جاسوسی بند انگشتی:

 نوعی دیگر از دوربین های مداربسته جاسوسی می باشد که دارای سایز بسیار کوچکی هستند و در هر جایی می توانید از آن ها استفاده کنید. دارای کیفیت تصویر برداری بالایی است و شامل پایه کوچکی می باشد این امر باعث شده در هر مکانی آن را نصب کرد.

 دوربین های جاسوسی مینیاتوری پین هول:

 دوربین های پین هول نوعی از دوربین های مدار بسته جاسوسی مینیاتوری می باشند که لنز آن ها درون یک دایره کوچک قرار گرفته است و به این صورت می‌ تواند تصاویر را کنترل کند. دوربین های مینیاتوری پین هول کیفیت خیلی خوبی دارند و این امر باعث شده کارایی آن ها بالا برود و محبوبیت زیادی داشته باشند.

 دوربین های جاسوسی مینیاتوری معمولی:

این دسته از دوربین ها طراحی ساده ای دارند و برای امور پیچیده به کار نمی روند. دوربین های مخفی معمولی نسبت به سایر دوربین ها قیمت ارزانی دارند و کیفیت تصویر برداری آن ها بالا می باشد همچنین جاسازی آن راحت است.

 دوربین جاسوسی آینه ای:

 این دسته از دوربین ها طوری ساخته شده اند که در داخل یک آینه ای به شکل محدب قرار گرفته اند، این دوربین ها در جایی مورد استفاده قرار می گیرند که نور مناسبی داشته باشد زیرا در کیفیت تصویر برداری آن ها تأثیر می گذارد.

دوربین مدار بسته مخفی

 دوربین های جاسوسی هالوژنی:

 این نوع از دوربین های جاسوسی به شکل یک لامپ هستند و در داخل آن دوربین مخفی قرار گرفته است که با کیفیت بالایی می تواند از محیط فیلم برداری کند.

 دوربین جاسوسی دتکتوری:

 این دوربین ها در ظاهر به شکل دستگاه های هشداردهنده ای هستند که برای اعلام حریق و دزدی می باشند، در داخل آن ها دوربین های مخفی تعبیه شده است و با کیفیت بالایی تصاویر را ضبط می کنند.

 دوربین مدار بسته مخفی ( جاسوسی ) چه کاربرد هایی دارد؟

 یکی از کاربردهای دوربین های جاسوسی این است که در هر جایی می ‌توان آن ها را نصب کرد زیرا دارای ابعاد کوچکی هستند و به طور مخفیانه قابلیت فیلم برداری دارند علاوه بر این بدنه برخی از آن ها چون سایز بزرگی دارد طوری نصب می شوند که تنها لنز دوربین خارج باشد و این گونه قابل دید نیست.

 استفاده از دوربین های مداربسته جاسوسی برای فیلم برداری در شب مشکل ساز هست، زیرا باید مادون آن ها روشن باشد تا بتوانند تصاویر را واضح نشان بدهند.

 کسانی که برای نگهداری از فرزند خود پرستار گرفته اند می توانند از این دوربین ها استفاده کنند تا متوجه رفتار های او بشوند، علاوه بر این در برخی از شرکت ها برای مدیریت فعالیت کارکنان در بعضی شرایط نیاز به دوربین مدار بسته مخفی می باشد.

 قیمت دوربین مدار بسته مخفی ( جاسوسی ) به چه عواملی بستگی دارد؟

 قیمت دوربین های جاسوسی به عوامل بسیاری از جمله کیفیت، نوع لنز، کارایی، قابلیت دید در شب، سایر کاربرد های آن و  غیره بستگی دارد.

 دوربین مدار بسته مخفی ( جاسوسی ) دارای چه ویژگی هایی است؟

به راحتی می توان این دوربین ها را جاسازی کرد و نصب آسانی دارند، ضبط تصاویر  با کیفیت بالایی انجام می شود، مجهز به وای فای هستند همچنین برخی از این دوربین ها در شب و مکان هایی که تاریک می باشد با وضوح بالا فیلم برداری می کنند.

کدام از انواع دوربین های مدار بسته مخفی ( جاسوسی ) ابعاد کوچکی دارند؟

یکی از دوربین های مداربسته جاسوسی بی سیم که سایز بسیار کوچکی دارد فلت می باشد، این دوربین ها دارای کیفیت ۸ مگا پیکسل هستند و به صورت HD تصاویر را ضبط می کنند، همچنین حاوی لنز بسیار کوچکی هستند و با استفاده از یک سیم به مودم وصل می شوند که با کمک آن تصاویر را انتقال می دهند. یکی از مزایای دوربین های مداربسته جاسوسی فلت، میکروفون داخلی آن می باشد که قابلیت ضبط صدا دارد، علاوه بر این دارای باتری داخلی می باشد. با یک بار شارژ کردن این دوربین ها می توانید چندین ساعت از آن ها استفاده کنید.

دیدگاه شما

Please enter your comment!
Please enter your name here