آشنایی با کیستون دی لینک (Dlink)

آشنایی با کیستون دی لینک (Dlink)

اگر تاحدی آشنایی با کیستون دی لینک (Dlink) داشته باشید می‌دانید که  برند دی لینک شرکتی چند ملیتی است که در تولید تجهیزات پسیو شبکه و اتصالات شبکه از جمله کیستون شبکه و پریز بسیار فعال است. این شرکت با استفاده از کارخانه‌جات متعدد در نقاط مختلف جهان و همچنین بهره گیری از آخرین تکنولوژی و استانداردهای جهان توانسته محصولاتی با کیفیت، اعتبار و کارایی مناسب را همراه با نصب و راه اندازی آسان ارائه کند کیستون دی لینک Dlink در انواع مختلف با دو جنس بدنه فلز و پلاستیک تولید و عرضه می‌شود و سازگاری بالایی با پچ پنل دی لینک دارد. همچنین قیمت پایین تری نسبت به رقبای خود دارد و از کیفت مطلوبی برخوردار است. در ادامه با ما همراه باشید تا از انواع و مزیت‌های کیستون Dlink آگاه شوید.

فهرست:

انواع کیستون شبکه دی لینک Dlink:

اگر بخواهیم انواع کیستون شبکه دی لینک Dlink را برشماریم باید آن‌ها را بر اساس دسته بندی، جنس ساخت، محل نصب و زاویه دو سر مادگی دسته بندی کنیم. توجه داشته باشید که یک کیستون ممکن است در بیش از یک از این دسته بندی ها قرار بگیرد.

انواع کیستون شبکه Dlink بر اساس دسته بندی:

کیستون شبکه Dlink بر اساس کتگوری در سه دسته Cat5e، Cat6 و Cat6a به صورت شیلد دار و بدون شیلد به بازار عرضه شده‌اند.

انواع کیستون شبکه Dlink بر اساس جنس بدنه:

کیستون‌ شبکه دی لینک Dlink در انواع پلاستیکی و فلزی در دسترس است.

انواع کیستون شبکه Dlink بر اساس محل نصب:

کیستون‌ شبکه دی لینک مخصوص نصب بر روی پچ پنل‌ شبکه با چگالی بالا است. هر کتگوری با توجه به شیلد دار بودن و نبودنش به پچ پنل مخصوص خود سازگار است. در واقع می‌توان گفت انواع کیستون شبکه Dlink همان کیستون پچ پنل شبکه هستند.

انواع کیستون شبکه Dlink بر اساس زاویه:

بیشتر کیستون‌های دی لینک Dlink بدون زاویه یا در واقع با زاویه 180 درجه هستند. انواع دیگر آن که زاویه‌ای غیر از 180 دارند زاویه دار محسوب می‌شوند که در ادامه به آن بیشتر می‌پردازیم.


بیشتر بخوانید:راهنمای خرید كيستون شبكه


آشنایی با کیستون شبکه دی لینک CAT5e UTP:

کیستون شبکه دی لینک CAT5e UTP
کیستون شبکه دی لینک CAT5e UTP

کیستون شبکه دی لینک CAT5e UTP با جک‌های RJ45 8P 8C 50u برای سیم‌های رشته‌ای و جامد 22-26 AWG مناسب بوده و با هر دو ابزار پانچ پایین 110 و Krone سازگار هستند. آنها با استاندارد سیم کشی T568A و T568B موجود هستند و در پچ پنل کیستون با چگالی بالا قرار می گیرند. با این نوع کیستون می‌توان تا سرعت 1 گیگابیت بر ثانیه را با پهنای باند 250 مگاهرتز فراهم کرد. کیستون دی لینک Cat5e با کابل شبکه Cat5e و استاندارد قبل از آن یعنی Cat5 سازگاری بیشتری دارند اما در کنار کابل Cat6 و کابل Cat6a نیز قابل استفاده هستند. این محصول شیلد و محفظه فلزی برای مقاومت در برابر نویز و تداخل الکترومغناطیسی نداشته و بدین سبب به آن بدون شیلد یا UTP گفته می شود.

کیستون شبکه دی لینک Cat5e UTP از نوع پانچی بوده و برای پانچ شدن نیاز به ابزار پانچ دارد. این نوع کیستون بدون زاویه یا دارای زاویه 180 درجه است، به این معنی که زاویه پورت RJ-45 و محل پانچ شدن کیستون 180 درجه است. جنس بدنه این تجهیز شبکه پلاستیکی (از نوع PC یا پلی کربنات) است که از کیفیت خوبی برخوردار است.

ویژگی‌های کلیدی:

 • پشتیبانی از ISO 11801 2nd
 • پشتیبانی از EN 50173-2
 • پشتیبانی از اتصال سخت افزاری ANSI/TIA-568-C.2
 • پشتیبانی از دستورالعمل اتحادیه اروپا 2011/65/EU (RoHS-2)
 • پایانه 4 جفت، 23-24 کابل AWG
 • مناسب برای سیم کشی T568A و T568B
 • نصب روی پچ پنل 24 پورت با تراکم بالا

کیستون شبکه دی لینک CAT6 FTP:

کیستون شبکه دی لینک DLink Cat6 FTP
کیستون شبکه دی لینک DLink Cat6 FTP

کیستون شبکه دی لینک Cat6 FTP از نوع شیلد دار و با بدنه فلزی است و به همین سبب برای استفاده در شبکه ها و محیط هایی که دارای نویز و اختلالات امواج می باشند مناسب است. این محصول با قابلیت رسانا بودن، گزینه ای مناسبی برای استفاده با کابل های شیلد یا فویل دار مناسب است. این کیستون با استفاده از استاندارد Cat6 از نرخ تبادل اطلاعات بالا (10/100/1000) و قابلیت پانچ بدون نیاز به ابزار، بهره برده است.


بیشتر بخوانید: آشنایی با پچ پنل دی لینک


کیستون شبکه دی لینک CAT6 UTP:

کیستون شبکه دی لینک Cat6 UTP
کیستون شبکه دی لینک Cat6 UTP

کیستون شبکه دی لینک Cat6 UTP با جک های RJ45 8P 8C 50u برای سیم های رشته ای و جامد 22-26 AWG مناسب هستند. با استفاده از این محصول می‌تون تا سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه را با پهنای باند 250 مگاهرتز فراهم کرد. باید بدانید که این کیستون  شیلد و محفظه فلزی برای مقاومت در برابر انواع نویز و تداخل الکترومغناطیسی ندارد و از نوع UTP است. کیستون شبکه دی لینک Cat6 UTP از نوع پانچیاست و بنابراین برای پانچ شدن به ابزار پانچ نیاز دارد و دارای زاویه 180 درجه است، به این معنی که زاویه پورت RJ-45 و محل پانچ شدن کیستون 180 درجه است.

مزایا:

 • دارای سرعت انتقال داده بالا
 • کیفیت خوب ساخت با استفاده از پلاستیک PC+ABC و داشتن کنتاکت هایی از جنس برنز با روکش نیکل

معایب:

 • عدم حذف نویز به دلیل نداشتن شیلد
 • نیاز به ابزار برای پانچ شدن

کیستون شبکه دی لینک CAT6A:

کیستون شبکه دی لینک CAT6a
کیستون شبکه دی لینک CAT6a

کیستون شبکه دی لینک CAT6a از نوع شیلدار بوده و این کیستون دارای استاندارد Cat6a است که جزو جدیدترین استانداردها در شبکه‌های مسی است. کیستون‌های دارای این استاندارد می‌توانند از سرعت فوق العاده 10 گیگابیت بر ثانیه با پهنای باند 500 مگاهرتز پشتیبانی کنند. بنابراین این محصول را می‌توان در شبکه‌های پرسرعت و حرفه‌ای استفاده کرد. این محصول در رده کیستون‌های FTP قرار دارد که دارای محفظه‌ای فلزی هستند که باعث می‌شود نویز و تداخل الکترومغتاطیسی را به خوبی حذف کنند تا روند ارسال داده‌ها با خطا یا کندی مواجه نشود. کیستون‌های FTP با کابل‌های شبکه و پچ پنل‌های FTP و SFTP سازگاری دارند و بهتر است همراه تجهیزات از این نوع مورد استفاده قرار گیرد.

سایر ویژگی‌ها:

 • قابلیت قفل شوندگی
 •  بدون نیاز به ابزار پانچ
 • درجه کیستون: 180 درجه

کیستون شبکه دی لینک CAT6A UTP:

 کیستون شبکه دی لینک CAT6A UTP
کیستون شبکه دی لینک CAT6A UTP

کیستون شبکه دی لینک CAT6a UTP با جک RJ45 8P 8C 50u برای سیم های رشته ای و جامد 22-26 AWG مناسب هستند این نوع کیستون با سیم‌کشی T568A و T568B سازگار بوده و در پچ پنل کیستون با چگالی بالا قرار می گیرند. این محصول به دلیل پشتیبانی از سرعت بسیار بالای انتقال اطلاعات (10 گیگابیت بر ثانیه) می از مدل‌های قبلی عملکرد بهتری دارد. جدول رنگی طراحی شده روی بدنه پلاستیکی کیستون، شما را در برقراری اتصال کیستون به کابل شبکه به کمک آچار پانچ راهنمایی می نماید. از رایج ترین موارد استفاده این کیستون که در 5 رنگ متنوع عرضه می گردد، می توان به استفاده در پریزهای روکار و توکار و همچنین پچ پنل های شبکه اشاره نمود.

این کیستون دارای زاویه 180 درجه است به این معنی که پس از پانچ شدن، زاویه کابل شبکه و پورت RJ-45 کیستون برابر با 180 درجه خواهد بود.

کیستون شبکه دی لینک زاویه دار CAT6 UTP و CAT6A UTP:

کیستون شبکه دی لینک زاویه دار CAT6 UTP و CAT6A UTP
کیستون شبکه دی لینک زاویه دار CAT6 UTP و CAT6A UTP

جک کیستون زاویه دار تراکم رک را افزایش می دهد و نیاز به سیستم های مدیریت کابل افقی را کاهش می دهد. طراحی زاویه دار صفحه سوکت این محصول را برای فریم های با تراکم بالا ایده آل می کند. با این نوع محصول کابل کشی مرسوم افقی را می توان حذف کرد یا تعداد آنها را کاهش داد زیرا  مسیر طبیعی را به سمت چپ یا راست پنل یا رک منحرف می‌کند. دی لینک نیز این نوع کیستون رو برای انواع کتگوری و با انواع بدنه تعبیه کرده است.

پایه کیستون شاتردار دی لینک:

پایه کیستون شاتردار دی لینک و پایه کیستون مربعی شاتردار دی لینک دارای شاتر محافظ برای جلوگیری از ورود گرد و غبار استفاده می‌شود و قابلیت پشتیبانی از انواع کیستون های Cat5E/Cat6/Cat6A را دارد.

قیمت کیستون شبکه دی لینک Dlink:

برای خرید و اطلاع از قیمت کیستون شبکه دی لینک Dlink باید به فروشگاه‌هایی که به طور مستقیم این محصولات را وارد می‌کنند بدون واسطه خریداری کنید. همچنین، هر یک از انواع کیستون دی لینک با توجه به نوع و دسته بندی پریز در بازه قیمتی 60 الی 160 هزار تومان قرار دارد.

جمع‌بندی:

با مقاله آشنایی با کیستون دی لینک Dlink با کیستون دی لینک، انواع آن از جمله کیستون دی لینک CAT6 FTP، کیستون دی لینک CAT6 UTP، کیستون دی لینک CAT6a FTP، کیستون دی لینک CAT6a UTP و کیستون دی لینک زاویه‌دار و مزیت‌های هر کدام آشنا شدید. از همراهی شما سپاسگزاریم.


بیشتر بخوانید: کیستون چیست و چه کاربرد هایی دارد؟


همچنین شما می‌توانید با مرکز مشاوره و راهنمایی تیم برقچی با شماره 35000020-021 در تماس باشید تا مشاورین ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.
5/5 - (3 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها