به دلیل مشکل درگاه پرداخت ، لطفا برای ثبت سفارش با کارشناسان در واتس اپ در ارتباط باشید
مودم فیبرنوری
درخواست پیش فاکتور
0
expert
گفتگو با تیم فروش
استعلام قیمت کالا برای پروژه ها و کارفرمایان
جستجو پیشرفته

معرفی کیستون شبکه

کیستون شبکه (keystone network) در حقیقت یک اتصال مادگی است که به صورت گسترده در شبکه های محلی از آن استفاده می شود.آن‌ها به طور معمول روی دیوار و یا در پچ پنل‌ شبکه نصب می شود و محل اتصال کابل‌ شبکه یا پچ‌ کورد شبکه را فراهم می کنند.

یکی از بزرگترین مزیت های استفاده از کیستون، تنوع آن است و گونه های مختلفی از آن می توانند در یک پچ پنل استفاده شوند. آن‌ها به صورت حفاظت شده و حفاظت نشده در دسترس هستند و می توانند برای اتصال کوردها و کابل ها با تعداد زیادی هادی استفاده شوند. کیستون شبکه یا کیستون RJ-45 در حقیقت شبیه به همان جک دیواری استاندارد RJ-11 است که برای اتصال تلفن، دستگاه های فکس و مودم دایال آپ در کامپیوتر  به یک خط تلفن استفاده می شود.

[caption id="attachment_23300" align="aligncenter" width="300"]کیستون شبکه کیستون شبکه[/caption]

انواع کیستون شبکه 

آگاهی با انواع کتگوری کیستون ها به خرید و قیمت کیستون شبکه کمک می کند. انواع مختلفی کیستون در تجهیزات پسیو شبکه وجود دارد که می توان به کیستون‌های با استانداردهای CAT5، CAT6 و CAT6a اشاره کرد. آن‌ها همین‌طور براساس نوع شیلد، به دو دسته شیلد دار(STP) و بدون شیلد(UTP) دسته‌بندی می‌شوند که با توجه به نیاز و نوع شبکه می‌توان هر کدام از آنها را تهیه کرد. برای استفاده از کیستون‌های شبکه، کابل شبکه باید به آن پانچ شود و بر این اساس نیز به دو دسته تقسیم بندی می شوند. آنهایی که برای پانچ به ابزار نیاز دارند(مثل کیستون نگزنس) و آنهایی که فرد بدون نیاز به ابزار می تواند عمل پانچ را انجام دهد(مثل کیستون لگراند).


مشاهده کنید: لیست قیمت کیستون تلفن


تمامی کیستون ها به سادگی قابل تعویض هستند. این امر شما را قادر می سازد که گونه های مختلفی از آن‌ها را در انواع مختلف پچ پنل و یا در باکس های توکار و روکار بر روی دیوار نصب و استفاده کنید و هرگاه که نیاز به تعویض در آنها احساس شد، بدون نیاز به تغییرات اساسی، آن ها را با دسته‌های دیگری تعویض کنید.

قیمت کیستون شبکه

یکی از اصلی ترین عوامل متمایز کننده کیستون ها، مقاومت آن ها در برابر نویز و تداخل شبکه است. مانند کابل های شبکه، کلیدهای رمزگذاری عبارتند از کلیدهای رمزگذاری FTP، UTP، SFTP و غیره. نوع دارای شیلد و تراشه کیستون SFTP و نوع بدون شیلد و تراشه کیستون UTP نام دارد. جالب است بدانید که Negress Keystone در حالت های امن و ناامن در بازار موجود است. البته قیمت کیستون با سپر بیشتر از بدون سپر است. برای آشنایی بیشتر به لیست قیمت کیستون شبکه به مرجع اصلی تجهیزات شبکه، سایت برقچی مراجعه نمایید.

مشاهده کنید: لیست قیمت سوکت شبکه


نکات مهم خرید کیستون شبکه

توجه داشته باشید سوکت های شبکه بر اساس Cat6a, Cat6, Cat5e, ... در بازار به فروش می رسند. هر یک از این دسته ها قابلیت همکاری و سازگاری بین سیستم ها و تجهیزات را با کابل های همان دسته ایجاد می کند. به عنوان مثال، هنگام خرید کیستون شبکه، اگر از کابل های استاندارد Cat6، پچ کوردها و پچ پنل ها در شبکه خود استفاده می کنید، بهتر است یک کیستون شبکه Cat6 تهیه کنید. برای دریافت نکات بیشتر و مشاوره تخصصی رایگان و حرفه ای برای خرید کیستون شبکه لطفا همین حالا با شماره تلفن 0213500020 تماس بگیرید. همچنین شما می توانید برای خواندن مقالات علمی و جامع درباره تجهیزات شبکه به مجله برقچی مراجعه نمایید. در واقع این مجله راهنمای کاملی است برای شما علاقه مندان تا با تمام دستگاه ها و اتصالات شبکه، تجهیزات فیبر نوری و برقی و کاربرد هر کدام آشنا شوید.

سوالات متداول:

کیستون شبکه چیست؟ کیستون شبکه یا همان پریز شبکه، نوعی درگاه است که برای ارتباط دادن کابل شبکه به دیگر تجهیزات شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرید. همچنین کیستون دارای دسته بندی های مختلفی می‌باشد. بدین صورت که هر کدام از این دسته بندی‌ ها (CAT) از سرعت انتقال و پهنای باند متفاوتی پشتیبانی می‌کنند. تفاوت کیستون باریک و کیستون پهن در چیست؟ تفاوت اصلی کیستون باریک و پهن در مقدار فضایی است که اشغال می‌کنند. به این معنی که 2 عدد کیستون یک ماژول باریک در ترانکینگ، معادل یک خانه را اشغال می‌کند. در حالیکه 1 عدد کیستون دو ماژول پهن در ترانکینگ، معادل یک خانه را اشغال می‌کند.
مشاهده بیشتر