نحوه نامگذاری سوئیچ سیسکو (چگونه با مدل به مشخصات برسیم؟)

نحوه خواندن پارت نامبر سوئیچ سیسکو

آیا قصد دارید پارت نامبر سوئیچ سیسکو را بخوانید اما معنی عبارت‌هایی که در مدل سوئیچ قرار داده شده است را نمی‌دانید؟ توجه داشته باشید که ما در این مقاله قصد داریم نحوه نامگذاری سوئیچ سیسکو را مورد بررسی قرار دهیم. در این صورت شما می‌توانید اطلاعات کاملی را نسبت به عبارات استفاده شده در مدل سوئیچ‌های سیسکو به دست بیاورید. توجه داشته باشید هر کدام از حروف و عباراتی که در مدل یک سوئیچ شبکه قرار دارد مربوط به یکی از ویژگی‌های آن سوئیچ می‌باشد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم تا آخرین این مقاله با ما در وب‌سایت برقچی همراه باشید تا بتوانید بعد از خواندن مدل سوئیچ، از مشخصات آن به طور کامل مطلع شوید.

فهرست:

چگونه با مدل به مشخصات برسیم؟

این سوال یکی از متداول ترین سوالاتی است که توسط بسیاری از افراد مطرح می‌شود. لازم به ذکر است بدانید که به راحتی می‌توانید با شناختن حروف استفاده شده در مدل سوئیچ سیسکو متوجه شوید که سوئیچ مورد نظر دارای چه مشخصاتی می‌باشد. در قسمت زیر اطلاعات دقیق نسبت به حروف استفاده شده در مدل سوئیچ‌های سیسکو ذکر شده است.

چگونه با مدل به مشخصات برسیم؟
چگونه با مدل به مشخصات برسیم؟

بیشتر بخوانید: سوئیچ شبکه چیست؟ هر آنچه که باید درباره سوئیچ شبکه بدانید!


نحوه نامگذاری سوئیچ سیسکو

اگر قصد دارید نحوه نامگذاری سوئیچ سیسکو را به طور کامل یاد بگیرید بهتر است در ادامه مقاله ما را همراهی کنید. زیرا ما در این بخش از محتوا قصد داریم پارت نامبر پرفروش‌ترین سری‌های سوئیچ سیسکو را مورد بررسی قرار دهیم. شایان ذکر است بدانید که شما بعد از مطالعه این محتوا می‌توانید با دید باز و آگاهی کامل پارت نامبر سوئیچ‌های سیسکو را معنی کرده و از مدل آن‌ها متوجه شوید که هر سوئیچ چه مشخصاتی دارد.

نحوه نامگذاری سوئیچ سیسکو سری 2960

نحوه نامگذاری سوئیچ سیسکو سری 2960
نحوه نامگذاری سوئیچ سیسکو سری 2960

بررسی پارت نامبر سوئیچ 24 پورت سیسکو مدل WS-C2960X-24TS-L

آشنایی پارت نامبر سوئیچ 24 پورت سیسکو مدل WS-C2960X-24TS-L
آشنایی پارت نامبر سوئیچ 24 پورت سیسکو مدل WS-C2960X-24TS-L

اگر به دنبال این مسئله هستید که اطلاعاتی نسبت به پارت نامبر سوئیچ 24 پورت سیسکو مدل WS-C2960X-24TS-L به دست بیاورید بهتر است بگوییم که به راحتی میتوانید در این قسمت، از مشخصات این سوئیچ مطلع شوید. اولین حرف که باید معنی آن را بدانید T می‌باشد. لازم به ذکر است بدانید که حرف T در این سوئیچ به این معنی است که فقط پورت دیتا دارد. در ادامه بهتر است به سراغ حرف S برویم، این حرف نشانگر این است که این سوئیچ از قابلیت استک شدن پشتیبانی می‌کند.

از سوی دیگر در این سوئیچ پورت‌های گیگابیت تعبیه شده است که از اهمیت بالایی برخوردار هستند. آخرین حرف مربوط به سیسم عامل می باشد می‌باشد که مشخص می‌کند این سوئیچ دارای سیستم عامل LAN Base می‌باشد. در حال حاضر به سادگی از مدل این سوئیچ متوجه شدید که سوئیچ 24 پورت سیسکو مدل WS-C2960X-24TS-L چه مشخصاتی دارد.


بیش‌تر بخوانید: بهترین برند سوئیچ شبکه


بررسی پارت نامبر سوئیچ 48 پورت سیسکو مدل WS-C2960-48PST-L

در این بخش از نحوه نحوه نامگذاری سوئیچ سیسکو قصد داریم عبارت استفاده شده در مدل یکی از سوئیچ‌های سیسکو را مورد بررسی قرار دهیم. سوئیچ 48 پورت سیسکو مدل WS-C2960-48PST-L یکی از بهترین سوئیچ‌های سیسکو موجود در بازار محسوب می‌شود. برای این که از مشخصات این سوئیچ اطلاع پیدا کنید باید عبارت PST-L را معنی کنید. بسیاری از افراد معتقد هستند که معنی کردن مدل سوئیچ کار بسیار سختی است. اما در این بخش متوجه خواهید شد که این کار بسیار آسان و ساده می‌باشد و هیچ سختی ندارد.

بررسی پارت نامبر سوئیچ 48 پورت سیسکو مدل WS-C2960-48PST-L
بررسی پارت نامبر سوئیچ 48 پورت سیسکو مدل WS-C2960-48PST-L

اولین حرف که در عبارت PST-L قرار دارد حرف P می‌باشد. حرف P نشانگر ویژگی PoE است. در ادامه شما عبارت S را مشاهده می‌کنید و وجود این عبارت در مدل سوئیچ نشان می‌دهد که این سوئیچ دارای ماژول sfp می‌باشد. در بخش سوم باید معنی حرف T را ذکر کنیم. شایان ذکر است بدانید که این حرف بیانگر پورت ماژول گیگابایت می‌باشد که در این سوئیچ تعبیه شده است. آخرین عبارت حرف L است که مشخص می‌کند سوئیچ 48 پورت سیسکو مدل WS-C2960-48PST-L از سیستم عامل LAN BASE پشتیبانی می‌کند. حال که به این قسمت از محتوا رسیده‌ایم مطمئناً متوجه شده‌اید با دانستن عبارت‌هایی که در مدل سوئیچ قرار داده می‌شود به راحتی می‌توان از مشخصات سوئیچ مطلع شد.

نحوه نامگذاری سوئیچ سیسکو سری 3850

اساس نامگذاری سوئیچ سیسکو سری 3850
اساس نامگذاری سوئیچ سیسکو سری 3850

بررسی پارت نامبر سوئیچ سیسکو مدل WS-C3850-12S-S

در این بخش از مقاله قصد داریم به بررسی پارت نامبر یکی از سوئیچ‌های منحصر به فرد سیسکو یعنی سوئیچ 12 پورت سیسکو مدل WS-C3850-12S-S بپردازیم. باتوجه به تصویر بالا دارای ۱۲ پورت می‌باشد. حرف S بعد از عدد ۱۲ نشان دهنده این است که دستگاه دارای اسلات SFP می‌باشد. آخرین حرفی که در این عبارت وجود دارد S می‌باشد که مشخص می‌کند سیستم عامل این سوئیچ Ip Base است.

اساس نامگذاری سوئیچ سیسکو سری 9300 و 9500

نامگذاری سوئیچ سیسکو سری 9300
نامگذاری سوئیچ سیسکو سری 9300
نامگذاری سوئیچ سیسکو سری 9500
نامگذاری سوئیچ سیسکو سری 9500

بیش‌تر بخوانید: بهترین سوئیچ سیسکو


نتیجه گیری:

مطمئناً تا قبل از مطالعه این مقاله از مجله برقچی اطلاعات دقیقی نسبت به پارت نامبر سوئیچ سیسکو در اختیار نداشتید اما در حال حاضر می‌دانید که نحوه نامگذاری سوئیچ سیسکو به چه صورت است. از سوی دیگر با معنی برخی از عبارات آشنا شده‌اید. توجه داشته باشید که ما تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا در این محتوا بتوانیم اطلاعات دقیق در اختیار شما قرار دهیم. در نتیجه امیدواریم محتویات موجود در این مقاله بتواند در هنگام خرید سوئیچ سیسکو به شما کمک شایانی کند.

5/5 - (3 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها
شیخی
شیخی
1 سال پیش

مطالب توضیح داده شده با عکس متناقض است و اشتباه بیان شده