تفاوت بین سوئیچ های سیسکو 2960 سری G و S ،X

تفاوت بین سوئیچ های سیسکو 2960 سری G و S ،X

سیسکو یکی از معتبرترین برند هایی است که در حوزه تولید سوئیچ شبکه فعالیت می‌کند. شرکت سیسکو سوئیچ های متنوعی تولید و به بازار عرضه می‌نماید که یکی از آن‌ها سوئیچ‌های سری ۲۹۶۰ هستند. توجه داشته باشید برند سیسکو این نوع از سوئیچ را در مدل‌های مختلفی تولید می‌کند که هرکدام دارای کارایی و ویژگی‌های مختلف می‌باشند. برای مثال سه نمونه از سوئیچ‌های سیسکو سری 2960 که فروش بالایی در بازار جهانی دارند سوئیچ سیسکو 2960 سری G، سوئیچ سیسکو 2960 سری X و سوئیچ سیسکو 2960 سری S  هستند. مطمئنا اطلاعات کاملی نسبت به این سه نوع سوئیچ در اختیار ندارید و نمی‌دانید که سوئیچ‌های ذکر شده چه تفاوتی با یکدیگر دارند. به همین دلیل ما تصمیم گرفته‌ایم در این مقاله به بررسی تفاوت بین سوئیچ‌های سیسکو 2960 سری G و S ،X بپردازیم. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما در وب‌سایت برقچی همراه باشید.

فهرست:

تفاوت بین سوئیچ های سیسکو 2960 سری G و S ،X

این سه سوئیچ شبکه نقاط مشترک زیادی (همچون داشتن پورت 1 گیگ یا برخوردار بودن از 4 پورت SFP) با یکدیگر دارند. در هر شرایط تفاوتی هم بین آنها وجود دارد زیرا دور از منطق است که یک شرکت معتبر سه سوئیچ را با یک کارایی وارد بازار کند. شاید برای شما سوال پیش بیاید سوئیچ‌های سیسکو 2960 سری G و S ،X چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟ در پاسخ به این سوال باید ذکر کنیم تفاوت بین سوئیچ های سیسکو 2960 سری G و S ،X از لحاظ ریفر بودن، Ios ، استک شدن دستگاه، سرعت انتقال داده از طریق استک و قابلیت CONSOL USB می‌باشند. در ادامه تمام این موارد را به صورت مجزا مورد بررسی قرار خواهیم داد تا شما نسبت به تفاوت بین سوئیچ های سیسکو 2960 سری G و S ،X کاملا آگاه شوید.

تفاوت در ریفر بودن

اولین تفاوت بین سوئیچ های سیسکو 2960 سری G ، سری S و سری X ریفر بودن است. توجه داشته باشید تنها سوئیچ سیسکو ریفر شده که سیسکو آن را تولید کرده است سوئیچ سیسکو 2960 سری X می باشد. در نتیجه میتوان به این استنباط رسید سوئیچ های سیسکو 2960 سری G و سیسکو 2960 سری S ریفر شده موجود در بازار ایران اصل نمی‌باشند و توسط شرکت سیسکو تولید نشده اند.


بیشتر بخوانید: انواع سوئیچ سیسکو


تفاوت در IOS سوئیچ سیسکو

در گام دوم باید به سراغ تفاوت IOS در سوئیچ سیسکو برویم. توجه داشته باشید امکانات Ios در سوئیچ های جدیدتر بیشتر می‌باشد.

تفاوت در IOS سوئیچ سیسکو
تفاوت در IOS سوئیچ سیسکو

تفاوت در استک شدن دستگاه

یکی دیگر از تفاوت‌های موجود بین سوئیچ های سیسکو ۲۹۶۰ در استک شدن است. لازم به ذکر است بدانید قابلیت استک موجود در یک سوئیچ باعث پرفروش شدن آن می‌شود. توجه داشته باشید شما به راحتی می‌توانید با متصل کردن چند سوئیچ Stackable به راحتی سوئیچ‌های درون کلستر را به یک سوئیچ تبدیل کنید. این مسئله باعث می‌شود بتوانید با یک آی پی سوئیچ‌ها را مدیریت نمایید.  در انتها بهتر است ذکر کنیم سوئیچ سیسکو ۲۹۶۰ سری G دارای قابلیت استک شدن نمی‌باشد اما این قابلیت در سوئیچ های سیسکو ۲۹۶۰ سری X و سری S وجود دارد.


بیشتر بخوانید: آموزش IP دادن به روتر و سوئیچ سیسکو


تفاوت در سرعت انتقال داده از طریق استک STACK

اگر سرعت انتقال داده از طریق استک برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد بهتر است بدانید که سرعت انتقال داده از طریق استک سوئیچ سیسکو ۲۹۶۰ سری X  از سرعت انتقال داده از طریق استک سوئیچ‌های سیسکو ۲۹۶۰ سری S و سری G بیشتر است.

تفاوت در قابلیت CONSOL USB

در انتها به سراغ تفاوت در قابلیت CONSOL USB می‌رویم. شایان ذکر است بدانید قابلیت CONSOL USB در سوئیچ‌های سیسکو ۲۹۶۰ سری G وجود ندارد اما سوئیچ‌های سیسکو ۲۹۶۰ سری S این قابلیت را دارند.

تفاوت در قابلیت CONSOL USB
تفاوت در قابلیت CONSOL USB

بیشتر بخوانید: سوئیچ شبکه چیست؟ هر آنچه که باید درباره سوئیچ شبکه بدانید!


نتیجه گیری

در این مقاله تمام تلاش خود را کردیم تا شما اطلاعات کاملی در مورد تفاوت بین سوئیچ های سیسکو 2960 سری G و S ،X به دست بیاورید. در حال حاضر شما میدانید که سوئیچ های سیسکو 2960 سری G و S ،X از نظر ریفر بودن، Ios ، استک شدن دستگاه، سرعت انتقال داده از طریق استک و قابلیت CONSOL USB با یکدیگر تفاوت دارند. در نهایت امیدواریم محتویات موجود در این مقاله به شما کمک کند تا با دید باز، آگاهی کامل برای خرید یکی از سوئیچ‌های سیسکو سری 2960 سری X، سری S و سری G اقدام کنید.

5/5 - (4 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها