بهترین اینترنت برای گیم کدام است؟ راهنمای جامع + جدول مقایسه‌ای

بهترین اینترنت برای گیم کدام است؟

با پیشرفت فناوری و افزایش روز افزون علاقه‌مندان به بازی‌های ویدئویی، اینترنت به عنوان یک زمینه حیاتی برای تجربه بازیکنان آنلاین بسیار مهم شده است. به‌طوری که اینترنت امروزه نه تنها یک ارتباط بین افراد در سراسر جهان ایجاد می‌کند، بلکه بستری فراهم می‌کند که میلیون‌ها بازیکن با هم در مسابقات آنلاین بازی و رقابت کنند. اما چرا بهترین اینترنت برای گیم و بازی به این اندازه مهم است؟ به طور کلی، دو عامل سرعت و پایداری اینترنت، بهره‌وری و تجربه بازیکنان را تحت تأثیر قرار می‌دهند. سرعت اینترنت یکی از عوامل اساسی است که تاثیر زیادی بر تجربه بازی دارد. در بازی‌های آنلاین، داده‌ها به طور مداوم بین دستگاه و سرور بازی ارسال و دریافت می‌شوند. در نهایت پیشنهاد می‌کنیم جهت کسب اطلاعات در مورد بهترین اینترنت برای گیم تا پایان این محتوا با ما در برقچی همراه باشید.

فهرست:

بهترین اینترنت برای گیم چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

زمانی که نام بهترین در پشت اینترنت قرار داده می‌شود، یعنی گیمر‌ها به دنبال اینترنتی هستند که از ویژگی‌های برجسته‌ای برخوردار باشد تا بتوانند با لذت بیشتر به بازی آنلاین بپردازند. در ادامه به سه فاکتور اصلی که بهترین اینترنت برای گیم باید داشته باشد، اشاره خواهیم کرد و هر کدام را به صورت مجزا مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 سرعت دانلود بالا

سرعت دانلود بالا، امکان دانلود سریع‌تر فایل‌های بازی و به‌روزرسانی‌ها را فراهم می‌کند. این امر به دلیل حجم بالای داده‌های بازی و نیاز به آپدیت‌های مکرر بسیار مهم است. با سرعت دانلود بالا، بازیکنان قادرند به سرعت بیشتری بازی‌ها را نصب کنند.

بهترین اینترنت برای گیم چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟
بهترین اینترنت برای گیم چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

سرعت آپلود بالا

سرعت آپلود بالا برای گیمر‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که در بازی‌های آنلاین، بازیکنان نیاز دارند تا داده‌های بازی را به سرور ارسال کنند. با سرعت آپلود بالا، بازیکنان قادرند به سرعت بیشتری اطلاعات را به سرور ارسال کنند و با تاخیر کمتری مواجه شوند. این امر می‌تواند به بهبود تجربه واکنش‌های بازیکن در بازی کمک کند.

پینگ پایین

پینگ نشان‌دهنده تاخیری است که در ارتباط بین دستگاه بازی و سرور بازی وجود دارد. پینگ پایین به معنای تاخیر کمتر است و باعث می‌شود بازیکنان بتوانند عملیات‌ها را با سرعت بیشتری انجام داده و واکنش‌های سریع‌تری در بازی داشته باشند. این ویژگی بسیار مهم است، زیرا در بازی‌های رقابتی آنلاین، حساسیت به تاخیر کم، بسیار اهمیت دارد.

نرخ پینگ

کیفیت

زیر ۲۰ میلی‌ثانیه

میزان تأخیر عالی

بین ۲۰ تا ۴۰ میلی‌ثانیه

میزان تأخیر خوب

بین ۴۰ تا ۱۰۰ میلی‌ثانیه

تأخیر قابل قبول

بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلی‌ثانیه

میزان تأخیر کمی محسوس

بیشتر از ۱۵۰ میلی‌ثانیه

لگ‌ محسوس در اجرا

در کل، بهترین اینترنت برای گیم و بازی باید سرعت دانلود بالا، سرعت آپلود بالا و پینگ پایین را داشته باشد. این ویژگی‌ها به بازیکنان اجازه می‌دهند تا تجربه بازی بی‌نقص و پرسرعتی را تجربه کنند و به طور کامل در دنیای هیجان انگیز بازی‌های آنلاین شرکت کنند.

بهترین اینترنت برای گیم

بهترین اینترنت برای گیم به طور کل به دو دسته (بهترین اینترنت برای گیم نت و بهترین اینترنت برای گیم) تقسیم می‌شود. در ادامه به برخی از اینترنت‌ها اشاره خواهیم کرد که می‌تواند شما را در امر تهیه بهترین اینترنت برای گیم کمک کند.

بهترین اینترنت برای گیم
بهترین اینترنت برای گیم

اینترنت فیبر نوری، بهترین اینترنت برای گیم!

اینترنت فیبر نوری برای گیم بسیار مناسب است. این فناوری پیشرفته از نور به عنوان رسانه‌ای برای انتقال داده‌ها استفاده می‌کند و سرعت زیاد، پایداری بالا و پینگ پایین را فراهم می‌کند. یکی از مزایای اصلی اینترنت فیبر نوری سرعت دانلود بالای آن می‌باشد. به عنوان یک پهنای باند بسیار بزرگ، اینترنت فیبر نوری قادر است داده‌ها را با سرعت فوق‌العاده بالا منتقل کند. این امر به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا با سرعت بالا بازی را دانلود کنند و تاخیر کمتری در آماده‌سازی بازی داشته باشند. از سوی دیگر سرعت آپلود نیز در اینترنت فیبر نوری بسیار بالا است. این موضوع باعث می‌شود که بازیکنان با سرعت بیشتری داده‌های بازی را به سرور ارسال کنند و بتوانند راحت‌تر در بازی‌های چندنفره شرکت کنند. ارسال سریع داده‌ها به سرور موجب می‌شود که بازیکنان با تاخیر کمتری در واکنش‌های خود برخورد کنند و تجربه بازی بی‌نقص‌تری داشته باشند.

اینترنت فیبر نوری
سرعت دانلود
سرعت دانلود از 20 تا 300Mbps
میانگین پینگ تایم ۱۰ میلی ثانیه
تجهیزات مورد نیاز  مودم فیبر نوری

بیشتر بخوانید: بهترین مودم فیبر نوری هوآوی (5 انتخاب برتر)


اینترنت پوینت تو پوینت (P2P)

اینترنت پوینت تو پوینت برای گیم (P2P) ممکن است به عنوان یک گزینه خوب مورد استفاده قرار بگیرد. در این معماری، داده‌ها و ارتباطات مستقیماً بین کامپیوترها و دستگاه‌ها، بدون نیاز به سرور مرکزی، منقل می‌شوند. با این روش، بازیکنان می‌توانند به صورت مستقیم با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و بازی کنند. نکاتی مانند سرعت اینترنت و پینگ که تاثیر بسیاری بر تجربه بازیکنان دارند، در اینترنت P2P مهم هستند. همچنین، استقرار و هماهنگی بین بازیکنان برای برقراری ارتباط و امنیت انتقال داده‌ها نیز نکاتی مورد توجه هستند. بنابراین، علی‌رغم مزایا و محدودیت‌های مرتبط با شبکه P2P، استفاده از آن برای بازی‌ها نیازمند بررسی دقیق و شرایط مناسب است.

اینترنت پوینت تو پوینت (P2P)
سرعت دانلود سرعت دانلود از 20 تا 100Mbps
میانگین پینگ تایم ۳۰ تا ۴۵ میلی ثانیه
تجهیزات مورد نیاز  رادیو وایرلس، کابل شبکه، روتر یا اکسس پوینت

اینترنت VDSL

با استفاده از اینترنت VDSL برای گیم و بازی، شما قادر خواهید بود با سرعتی شگفت‌انگیز فایل‌های بازی و به‌روزرسانی‌ را دانلود کنید. این فناوری به بازیکنان، امکان نصب سریع‌تر بازی‌ها و ورود به دنیای مهیج آنلاین را به طور سریع‌تری به آن‌‌ها می‌دهد. با سرعت خیره‌کننده دسترسی به محتوا، شما می‌توانید داده‌های بازی را به سرورها ارسال کنید. سرعت آپلود قابل توجهی که در اینترنت VDSL وجود دارد، به شما اجازه می‌دهد تا با سرعت بالاتری به داده‌های بازی دسترسی پیدا کنید و در بازی‌های چند نفره به طور موثر‌تری شرکت کنید. با ارسال سریع داده‌ها به سرور، تاخیر در بازی کاهش پیدا می‌کند و به شما واکنش‌های سریع‌تری در بازی ارائه می‌دهد.

اینترنت VDSL
سرعت دانلود سرعت دانلود از 20 تا 80Mbps
میانگین پینگ تایم ۳۰ تا ۶۰ میلی ثانیه
تجهیزات مورد نیاز مودم VDSL

اینترنت TD-LTE

اینترنت TD-LTE، انتخابی بسیار مناسب برای افرادی است که دوست دارند سرعت اینترنت را با استفاده از سیم کارت تجربه کنند. شایان ذکر است بدانید این نوع از اینترنت دارای ویژگی‌های بسیار زیادی می‌باشد. برای مثال شما به سادگی می‌توانید این مودم را با خود حمل کنید و در هر زمان و مکانی به بازی آنلاین بپردازید. از سوی دیگر اینترنت TD-LTE برای گیم بسیار مناسب است، زیرا سرعت قابل توجهی دارد و تاخیر آن بسیار پایین می‌باشد. در نتیجه گیمرها در حین بازی به هیچ وجه با لگ و دیلی مواجه  نمی‌شود. 

اینترنت TD-LTE
سرعت دانلود
سرعت دانلود از 20 تا 80Mbps
میانگین پینگ تایم ۵۰ تا ۷۰ میلی ثانیه
تجهیزات مورد نیاز مودم سیمکارتی + ۱ عدد سیمکارت

اینترنت ADSL، ارزان‌ترین نوع اینترنت

اگر به دنبال یک اینترنت ارزان هستید تا بتوانید با آن به بازی به صورت آنلاین بپردازید، بهتر است ذکر کنیم اینترنت ADSL برای گیم طرفداران زیادی دارد و افراد زیادی از این اینترنت برای گیم استفاده می‌کنند. البته نمی‌توان اینترنت ADSL را بهترین اینترنت برای گیم معرفی کرد، زیرا امکان دارد شما در حین بازی از طریق این اینترنت با کاهش سرعت، لگ و تاخیر مواجه شوید.

اینترنت ADSL
سرعت دانلود
سرعت دانلود از 512Kbps تا 16Mbps
میانگین پینگ تایم ۶۰ تا ۷۰ میلی ثانیه
تجهیزات مورد نیاز مودم ADSL

بهترین نوع اینترنت برای بازی کدام است؟

بهترین نوع اینترنت برای بازی و گیم به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد، اما در طبقه‌بندی کلی، می‌توانیم از فیبر نوری به عنوان بهترین گزینه یاد کنیم. فیبر نوری با سرعت دانلود و آپلود بالا، پایداری بسیار خوب و پینگ کم، تجربه بازی بی‌نقصی را فراهم می‌کند. سپس در رتبه بعدی، VDSL با سرعت معقول، پایداری مناسب و هزینه متناسب، قرار می‌گیرد. برای مواردی که به اتصال بی‌مرز و قابلیت حرکت نیاز است، اتصال TD-LTE مناسب است و در آخر، اتصال ADSL با سرعت بالاتر از ۸ مگابیت بر ثانیه که بتواند در اجرای بازی‌های آنلاین همراه شما باشد، می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد. با این حال، توجه به سرعت اینترنت، پایداری و پینگ کم، همچنین نیازها و محدودیت‌های شخصی در انتخاب بهترین نوع اینترنت برای بازی بسیار مهم است.

بهترین نوع اینترنت برای بازی کدام است؟
بهترین نوع اینترنت برای بازی کدام است؟

جدول مقایسه انواع اینترنت

  اینترنت ADSL اینترنت VDSL اینترنت فیبر نوری اینترنت پوینت تو پوینت (P2P) اینترنت TD-LTE

حداکثر سرعت دانلود

۱۶ مگابیت‌برثانیه

(۲ مگابایت‌برثانیه)

۸۰ مگابیت‌برثانیه

(۱۰ مگابایت‌برثانیه)

یک گیگابیت‌برثانیه

(۱۲۸ مگابایت‌برثانیه)

۱۰۰ مگابیت‌برثانیه

(۱۲.۵ مگابایت‌برثانیه)

۸۰ مگابیت‌برثانیه

(۱۰ مگابایت‌برثانیه)

حداکثر سرعت آپلود

۲ مگابیت‌برثانیه

(۲۵۶ کیلوبایت‌برثانیه)

۱۶ مگابیت‌برثانیه

(۲ مگابایت‌برثانیه)

۵۵۰ مگابیت‌برثانیه

(۶۸.۷ مگابایت‌برثانیه)

150-300 مگابیت بر ثانیه

50-100 مگابیت بر ثانیه

پینگ تایم ۶۰ تا ۷۰ میلی ثانیه ۳۰ تا ۶۰ میلی ثانیه ۱۰ تا ۲۰ میلی ثانیه ۳۰ تا ۴۵ میلی ثانیه ۵۰ تا ۷۰ میلی ثانیه

مقایسه اینترنت فیبر نوری با اینترنت DSL و کابلی


بیشتر بخوانید: راهنمای خرید مودم ADSL


بهترین شرکت ارائه دهنده اینترنت برای گیم کدام است؟

همانطور که می‌دانید بسیاری از گیمر‌ها نمی‌دانند اینترنت خود را از کدام شرکت تهیه کنند. به همین دلیل ما تصمیم داریم اطلاعات دقیقی در مورد بهترین ارائه دهندگان اینترنت در کشور در اختیار شما قرار دهیم تا شما بتوانید با دید باز و آگاهی کامل در جهت تهیه بهترین اینترنت برای گیم اقدام کنید.

بهترین شرکت ارائه‌دهنده اینترنت فیبر نوری

اگر بخواهیم به بهترین شرکت ارائه‌دهنده اینترنت فیبر نوری اشاره کنیم، باید نام شرکت مخابرات را ذکر نماییم. این شرکت با داشتن ویژگی‌های متعدد و داشتن خدمات منحصر به فرد در ارائه اینترنت فیبر نوری بهترین جایگاه را به خود اختصاص داده است. در قسمت زیر با برخی از ویژگی‌های این شرکت آشنا خواهید شد.

 • داشتن سرعت دانلود بالا (برای دانلود 2 گیگابایت تنها به 20 ثانیه زمان نیاز است)
 • سرعت آپلود بالا
 • پهنای باند بالا
 • پشتیبانی قوی
 • بسته‌های متنوع

بهترین شرکت ارائه‌دهنده اینترنت پوینت P2P

بهترین اینترنت پوینت P2P توسط شرکت شاتل ارائه می‌شود و در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ در داخل کشور از اینترنت پوینت تو پوینت این شرکت استفاده می‌کنند.

 • ارائه پشتیبانی قوی
 • حفظ حریم خصوصی کاربران
 • امنیت بالا در ارتباطات
 • محدودیت کم در استفاده از پهنای باند
 • قیمت مناسب
بهترین شرکت ارائه دهنده اینترنت برای گیم کدام است؟
بهترین شرکت ارائه‌دهنده اینترنت برای گیم کدام است؟

اینترنت VDSL

زمانی که نام اینترنت VDSL به میان می‌آید بهتر است ذکر کنیم که بهترین شرکت ارائه‌دهنده این اینترنت، شرکت شاتل است. این شرکت با داشتن سابقه روشن و طولانی در امر ارائه خدمات در سراسر کشور می‌تواند بهترین انتخاب برای شما تلقی شود.

 • سابقه طولانی در ارائه خدمات اینترنت VDSL 
 • تنوع بالا در بسته‌ها اینترنت
 • سرعت دانلود بالا
 • قیمت مناسب 
 • امنیت بالا

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید مودم VDSL


اینترنت ADSL

اینترنت ADSL را بهتر است از مخابرات خریداری کنید. توجه داشته باشید مخابرات در امر ارائه خدمات اینترنت ADSL بسیار قوی ظاهر می‌شود و بسته‌های بسیار متنوعی را با قیمت مناسب ارائه می‌کند. این مسئله به صورتی است که بسیاری از افراد معتقدند تنوع در بسته‌های اینترنت و قیمت مناسبی که توسط مخابرات ارائه می‌شود، توسط هیچ شرکتی ارائه نمی‌گردد.

 • سرعت دانلود مناسب
 • سرعت آپلود مناسب
 • پشتیبانی قوی
 • عدم نوسان قابل توجه در سرعت
 • امنیت بالا در ارتباطات

اینترنت TD-LTE

در حال حاضر ایرانسل با سرعتی معادل 80 مگابیت بر ثانیه در اینترنت TD-LTE به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها در ایران شناخته می‌شود. شایان ذکر است بدانید شرکت‌های دیگری مانند مبین نت، همراه اول، شاتل و غیره نیز خدمات مشابه را ارائه می‌دهند. اما تا به امروز نتوانسته‌اند در این خدمات به صورت کامل با ایرانسل رقابت کنند. با این حال، بر اساس اطلاعات فعلی، ایرانسل به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها در حوزه اینترنت TD-LTE در ایران مطرح است.

 • بسته‌های متنوع
 • قیمت مناسب
 • سرعت بالا دانلود و آپلود
 • پوشش‌دهی قوی
 • پشتیبانی قوی

نتیجه گیری 

در این محتوا اطلاعات دقیقی در مورد بهترین اینترنت برای گیم در اختیار شما قرار دادیم. در ادامه بهتر است ذکر کنیم شما قدرت انتخاب بالایی در انتخاب بهترین اینترنت برای گیم دارید و می‌توانید بین ( اینترنت فیبرنوری، اینترنت adsl، اینترنت vdsl، اینترنت TD-LTE) یک گزینه را انتخاب نمایید. در نهایت امیدواریم اطلاعات موجود در این مقاله از مجله برقچی بتواند به شما کمک کند تا با دید باز و آگاهی کامل برای خرید بهترین اینترنت برای گیم اقدام نمایید.

 

5/5 - (3 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها