دسترسی به سرعت‌های چند صد مگابیتی برای کاربران فراهم می شود

دسترسی به سرعت‌های چندصد مگابیتی برای کاربران فراهم می شود

وزیر ارتباطات گفت: با توسعه شبکه اینترنت مبتنی بر فیبر نوری، به تدریج و تا پایان دولت سیزدهم، دسترسی به سرعت‌های چند صد مگابیتی برای بسیاری از هموطنان میسر می‌شود.

دسترسی به سرعت‌های چند صد مگابیتی تا پایان دولت سیزدهم

‌به گزارش برقچی، عیسی زارع پور در صفحه شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی نوشت: تا چند ماه پیش تصور اینکه روزی سرعت‌های حدود یک گیگابیت بر ثانیه را تجربه کنیم عجیب و دور از دسترس به نظر می‌رسید؛ اما با آغاز اجرای کلان‌پروژه توسعه شبکه دسترسی مبتنی بر فیبر نوری (FTTX)، انشاءلله به تدریج و تا پایان دولت سیزدهم، دسترسی به سرعت‌های چند صد مگابیتی برای بسیاری از هموطنان میسر می‌شود.

وی تاکید کرد: اجرای پروژه دسترسی به فیبر نوری نه تنها کیفیت و سرعت دسترسی را افزایش می‌دهد و تجربه کاربری را بهبود می‌بخشد بلکه زمینه اجرای نسل‌های بعدی ارتباطات چون 5G را به صورت فراگیر فراهم می‌کند.

دسترسی به سرعت‌های چند صد مگابیتی تا پایان دولت سیزدهم
دسترسی به سرعت‌های چند صد مگابیتی تا پایان دولت سیزدهم

تجربه سرعت ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه در بوشهر

زارع پور خاطرنشان کرد: در مراسم روز جهانی ارتباطات امسال، در هنگام رونمایی از نخستین دسترسی‌های پروژه FTTX در شهر بوشهر، سرعت حدود ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه را تجربه کردیم. این شبکه پرسرعت در کنار خدمات بومی باکیفیت که در یک کلمه “شبکه ملی اطلاعات” نامیده می‌شود، زیرساخت توسعه همه جانبه و بستری امن برای تحول فناوری پایه کشور در همه بخش‌ها خواهد بود. به خاطر همین، این سرعت واقعاً صلوات دارد.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها