اتصال تمام ساختمان‌های کشور به اینترنت فیبر نوری!

اتصال تمام ساختمان‌های کشور به اینترنت فیبر نوری!

در حال حاضر، ارتباطات و انتقال اطلاعات از جوانب مختلف زندگی اجتماعی و اقتصادی جامعه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این ارتباطات باعث افزایش سرعت و کیفیت انتقال اطلاعات و دسترسی به اینترنت و خدمات مختلف شده و نقش بسیار مهمی در توسعه کشورها و بهبود کیفیت زندگی مردم دارند. یکی از پروژه‌های مهم در این زمینه، پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها در ایران است.

در این خبر از برقچی، به بررسی اهمیت و ابعاد این پروژه ارتباطی کلان پرداخته و تأکید شده است که این پروژه به عنوان بزرگ‌ترین پروژه ارتباطی تاریخ کشور محسوب می‌شود. همچنین، اهمیت این پروژه از منظر ارتباطات پایدار و پرسرعت در کشور و بهبود رضایت مردم در این زمینه مورد بررسی قرار گرفته است. در ادامه مقاله، به جزئیات بیشتری از پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها و تأثیرات آن بر توسعه کشور و مناطق روستایی پرداخت خواهد شد.

اتصال تمام ساختمان‌های کشور به اینترنت فیبر نوری

به تأکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها در حال حاضر بزرگ‌ترین پروژه ارتباطی در تاریخ کشور و مهم‌ترین پروژه دولت سیزدهم در حوزه ارتباطات است. این پروژه بر اساس قانون برنامه هفتم توسعه به یک تکلیف قانونی تبدیل‌ شده است. وزارت ارتباطات مکلف شده است تا پایان برنامه هفتم، ۲۰ میلیون اتصال به فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها را فراهم کند و تمامی ساختمان‌های کشور به فیبر نوری متصل شوند. بدون رسیدن به این هدف، دستیابی به ۲۰ میلیون پوشش تا پایان دولت سیزدهم امکان‌پذیر نیست.

برای رسیدن به این اهداف، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور، جلسات هفتگی با استانداران برگزار می‌کند. اخیراً یکی از این جلسات با استاندار گیلان برای بررسی پیشرفت پروژه‌های ارتباطی، به‌ویژه پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها در این استان برگزار شد.

اتصال تمام ساختمان‌های کشور به اینترنت فیبر نوری
اتصال تمام ساختمان‌های کشور به اینترنت فیبر نوری

وزیر ارتباطات در این جلسه تأکید کرد که پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها به عنوان یک پروژه مهم و راهبردی تلقی می‌شود. این پروژه توانایی فراهم‌کردن ارتباطات پایدار و پرسرعت در کشور را داراست و می‌تواند به افزایش رضایت مردم عزیز کمک کند. پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها در ۱۷ شهر استان گیلان آغاز شده و تاکنون چندین کیلومتر فیبر نوری نصب شده است. این پروژه به مردم این مناطق امکان دسترسی به اینترنت بسیار پرسرعت را فراهم می‌کند.

علاوه بر این، ۹۴ درصد روستاهای استان گیلان به شبکه ارتباطی باند پهن متصل شده‌اند و تا پایان سال، تعدادی دیگر از روستاها نیز به این شبکه متصل خواهند شد. این پروژه از مناطق روستایی به توسعه ارتباطات در این استان کمک می‌کند.


خرید انواع مودم فیبر نوری


 

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها