استخراج بیت کوین و همه چیز درباره آن

استخراج بیت کوین همه چیز درباره آن

در این مقاله به بیان توضیحات کاملی در رابطه با استخراج بیت کوین پرداخته ایم. در دنیای مدرن امروز که همه چیز با سرعت سرسام آوری دستخوش تغییر و تحول شده است معاملات، نحوه سرمایه گذاری و پس انداز هم دچار تغییرات اساسی شده اند. چه بخواهیم و چه نخواهیم باید قبول کنیم با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جهان و نوسانات تورمی حال حاضر دیگر روش های قدیمی سرمایه گذاری و پس انداز جوابگو نیاز بشر نیست و اگر بخواهیم بر روش های سنتی معاملات، سرمایه گذاری و… تکیه کنیم قطعا متحمل ضررهای هنگفتی می شویم.

بنابراین باید به دنبال راه های جدیدی باشیم که  فعالیت های اقتصادی خود را با سرعت بالاتری انجام بدهیم تا بتوانیم پول و سرمایه خود مطابق با شرایط اقتصادی حال حاضر حفظ و از بحران های تورمی پیشی بگیریم. ارزهای دیجیتال یکی از روش های مدرن برای معاملات، سرمایه گذاری و…. می باشد که  بخاطر  این که محدودیت و حد و مرزی در سرمایه گذاری و معاملات اقتصادی ندارد، می تواند گزینه ی مناسبی برای فعالیت های اقتصادی در دنیای امروز باشد. در مقاله <<استخراج بیت کوین>> علاوه بر معرفی بهترین و قوی ترین  و پر سود ترین ارز دیجیتال یعنی bitcoin ، به نکات کاربردی و اساسی استخراج بیت کوین و تمامی مواردی که می توان از استخراج بیت کوین درآمدزایی کرد  مانند ماینر بیتکوین چیست و چه قیمتی دارد، مزرعه بیت کوین و ویژگی آن، نحوه استخراج بیتکوین، بهترین دستگاه های استخراج بیتکوین، نحوه تبدیل بیتکوین به تومان و پول رایج، نود بیت کوین (NOD) چیست و…پرداخته ایم.

فهرست:

بیت کوین چیست و سازنده بیت کوین کیست؟

سال 2008 با انتشار مقاله ای پول الکترونیک به نام بیت کوین معرفی شد. فردی به نام ساتوشی ناکاموتو سازنده بیتکوین آغازگر تحول و انقلابی بود که از آن زمان تا حال حاضر باعث تغییرات اساسی در نظام و فعالیت های اقتصادی دنیا شد.بیت کوین نوعی پول الکترونیک می باشد که بوسیله آن می توانید در هر زمان از شبانه روز و بدون محدودیت زمانی به خرید و فروش آنلاین و سرمایه گذاری بپردازید. دو ویژگی اصلی و برتری bitcoin نسبت به پول های چاپی امروزی غیرمتمرکز بودن و در امان بودن از واحد های پول بیشتر می باشد که تحولی عظیم در مسیر اقتصاد امروز و آینده ایجاد می کند. موارد استفاده متعدد و کارکرد های متنوع بیت کوین مثل ابزاری برای سرمایه گذاری، انتقلاتات ارزی، خرید و فروش در فروشگاهای آنلاین دلایل کافی هستند که چرا باید بیشتر این ارز دیجیتال و کار با آن را بشناسید.

ماینر بیت کوین چیست و چه قیمتی دارد؟

ماینر بیت کوین چیست و چه قیمتی دارد؟
ماینر بیت کوین چیست و چه قیمتی دارد؟

دستگاه ماینر یا Asic به دستگاهای استخراج بیت کوین و سایر رمزارزها می گویند که انواع متنوعی دارند.

ماینر به کلیه افرادی که کار استخراج bitcoin و سایر ارزهای رمزنگاری شده را انجام می دهند میگویند.

قیمت دستگاهای ماینینگ Bitcoin بسته به عوامل مختلف مانند قدرت پردازش دستگاه، مصرف برق، وضعیت شبکه، شرکت تولید کننده و برند و وزن و اندازه دستگاه و همچنین آکبند و کارکرده متفاوت هست و غالبا از 10 میلیون تومان تا 43 میلیون تومان دستگاه کار کرده و 60 میلیون تومان تا 150 میلیون تومان دستگاه نو قابل خریداری است.

مزرعه بیت کوین چیست و ویژگی آن چیست؟

مزرعه بیت کوین
مزرعه بیت کوین

مزرعه بیت کوین درواقع بستر و زیرساختی مستقل از بانک ها و واسطه ها برای استخراج بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال و انتقال بین افراد مختلف می باشد.

ویژگی ها و مشخصات اصلی مزرعه بیت کوین:

 • استقلال: مزرعه بیتکوین تحت سلطه یا وابسته هیچ نهاد و شخصی نمی باشد.
 • ناشناس: بر خلاف بانک ها که تمامی اطلاعات افراد در دسترس است در مزارع استخراج بیتکوین  برای داشتن حساب و یا  کیف پول افراد نیازی به ارائه اطلاعات شخصی نیستند.
 • شفافیت: در مزارع استخراج بیت کوین تمامی معاملات انجام شده در زنجیره ای به نام بلاک چین ذخیره می شود.
 • سرعت: شبکه های bitcoin موجود در مزرعه استخراج بیتکوین در عرض تنها چند دقیقه هر میزان پولی را می توانند بین افراد انتقال بدهند.

نود بیت کوین (NOD) چیست؟

نود بیت کوین ها وظیفه صحت سنجی تراکنش های  ورودی به شبکه و ثبت تراکنش در بلاک چین و هم چنین ذخیره یک نسخه از تراکنش انجام شده در شبکه را دارند.

استخراج بیت کوین یعنی چه و هدف از استخراج بیت کوین چیست؟

فرایند تولید بیت کوین و پردازش تراکنش های بیت کوین، استخراج بیت کوین میگویند.

اصلی ترین هدف از استخراج بیتکوین انجام معاملات اقتصادی با سرعت هر چه بیشتر و سرمایه گذاری  پر سود تر می باشد.

قوانین ایران در مورد استخراج بیت کوین چه می گویند؟

استخراج بیت کوین و یا هر ارز دیجیتالی در ایران قانونی است، ولی باید برای آن از وزارت صنعت مجوز های لازمه را گرفت و بدون مجوز وزارت صنعت استخراج بیتکوین غیر قانونی می باشد. همچنین باید از وزارت نیرو برق مخصوص استخراج بیت کوین یا ماینینگ با تعرفه صادراتی دریافت کرد.

 


حتما بخوانید: آموزش ساخت اکانت PSN برای پلی استیشن


 

دستگاهای استخراج bitcoin به نام ای سیک (Asic) که استخراج به صرفه بیت کوین رو انجام می دهند ، دستگاهای وارداتی هستند و تا تیر 98 اداره گمرک ایران واردات آن ها را  ممنوع کرد و عمدتا این دستگاه ها  به صورت قاچاق وارد ایران می شدند. اما اکنون واردات دستگاهای استخراج بیت کوین قانئنی است و طبق گفته اداره گمرک ایران نیازمند اخذ مجوز از وزارت صنعت می باشد و طبق اعلام  انجمن بلاکچین ایران  افراد می توانند با پرداخت عوارض و جریمه دستگاها و خوداظهاری نسبت به آزادسازی دستگاهای استخراج Bitcoin اقدام کنند.

 


حتما بخوانید: راهنمای خرید لامپ کم مصرف


 

استخراج بیت کوین به چه صورت است؟

نام علمی استخراج بیت کوین همان اثبات کار (Proof Of Work) است. درواقع استخراج بیت کوین از الگریتمی به نام اثبات کار سرچشمه می گیرد. در واقع طی این فرآیند استخراج کنندگان بیت کوین کاری انجام می دهند که بلاک معتبر ایجاد کنند و به بیت کوین دست پیدا کنند. نحوه کار استخراج بیتکوین تایید تراکنشات و ایجاد بستر امن برای تراکنش های bitcoin و تولید واحد های جدید بیتکوین بطور غیرمتمرکز می باشد.

استخراج بیت کوین با برق ارزان یا مجانی

به خودی خود انرژی برق در ایران ارزان هست و بستری مناسب برای استخراج بیت کوین وجود دارد، اما بهره گیری  تعرفه برق های کشاورزی دامداری و صنعتی غیر مجاز می باشد و مشمول جریمه می شود.

آیا استخراج بیت کوین اتلاف انرژی نیست؟

طراحی استخراج بیت کوین به گونه ای است که در طول زمان بهینه تر و با استفاده از نرم افزارهای خاص مصرف انرژی را کمتر می کند. درواقع تمام انرژی که صرف استخراج می شود تبدیل به گرما می شود و استخراج کنندگان استفاده خوبی از این گرما می کنند. همچنین باید این نکته را گوشزد کرد با بهینه سازی سیستم های استخراج bitcoin از استفاده انرژی اضافی می توان جلوگیری کرد.

بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین

به طور کلی 3 ویژگی اساسی کیفیت دستگاه استخراج بیت کوین را تعیین می کند:

 1. قدرت دستگاه
 2. مصرف برق
 3. قیمت دستگاه

تعدادی از بهترین دستگاهای استخراج بیت کوین به شرح زر است:

 • بیت مین انت ماینر اس 19 پرو
 • مایکرو بی تی واتس ماینر ام 30 پلاس پلاس
 • کنان اوالون ماینر 1246
 • بیت مین انت ماینر تی 19
 • بیت مین انت ماینر اس 17 پلاس

نحوه تبدیل بیت کوین به تومان و پول رایج

نحوه تبدیل بیت کوین به تومان و پول رایج
نحوه تبدیل بیت کوین به تومان و پول رایج

تبدیل بیتکوین به پول رایج از طریق صرافی های آنلاین انجام می شود و به طریق زیر می باشد:

 1. یافتن سایت و صرافی مطمئن
 2. اطمینان از امکان معامله
 3. عضویت در سایت و احراز هویت
 4. تکمیل احراز هویت
 5. ارسال درخواست فروش
 6. ارسال بیت کوین به ادرس خریدار
 7. ارسال دقیق مقدار بیت کوین مد نظر فروش
 8. پرداخت کارمزد ارسال
 9. منتظر تایید تراکنش
 10. دریافت پول در حساب بانکی

برای کسب اطلاعات تکمیلی تر در رابطه با ارزش بازار Bitcoin می توانید مقاله آموزشی ارزش بازار بیت کوین را مطالعه نمایید.

 


حتما بخوانید: راهنمای خرید هارد اکسترنال


 

جمع بندی

در این مقاله توضیحات جامعی در رابطه با تعدادی از سوالات متداول کاربران در رابطه با استخراج Bitcoin ، قوانین استخراج بیتکوین، نحوه تبدیل بیت کوین به پول رایج و … پرداخته ایم. بیت کوین در واقع نوعی پول الکترونیک می باشد که می‌توانید با استفاده از آن به هر نقطه‌ای از دنیا پول بفرستید. توجه داشته باشید استخراج بیتکوین و یا هر ارز دیجیتالی در ایران قانونی است اما برای اینکار باید مجوزهای لازم را دریافت نمود. توصیه می شود پیش از تصمیم به استخراج بیت کوین اطلاعات لازم در رابطه با دستگاه‌ها، قوانین استخراج بیت کوین در ایران، دستگاه ماینر و … را کسب نمایید.

 

 

4.5/5 - (6 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها
سید حسین عرفان
سید حسین عرفان
5 ماه پیش

سلام و احترام، آیا امکان استخراج بیت کوین از طریق طراحی، تأمین تجهیزات و ایجاد شبکه برق مستقل و خصوصی خورشیدی مناسب و بصرفه، امکانپذیر/قابل اجرا/قانونیه؟ لطفا با ذکر دلیل!!

امین کریمی
امین کریمی
16 روز پیش

اگه تامین برق برای خودتون باشه مشکلی نداره. دولت با کسانی برخورد میکند که برق دزدی دارند

حسام رحماني
حسام رحماني
3 سال پیش

ممنون از مطلبتون