معرفی دوربین مداربسته دید در شب

دوربین مداربسته دید در شب

در این مقاله قصد معرفی دوربین مداربسته دید در شب را داریم، همچنین درمورد نحوه کارکرد این محصول اطلاعاتی در اختیار شما قرار می‌دهیم. اصلی‌ترین هدف استفاده از دوربین مداربسته دید در شب  ایجاد و حفظ امنیت در سب می‌باشد، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

در این مقاله می خوانید:


حتما بخوانید: تفاوت دوربین ‌مداربسته بی‌سیم و سیمی


دوربین مدار‌بسته دید در شب چیست؟

در پاسخ به این سوال بهترین تعریف این گونه بیان شده است: ” ثبت تصاویر در شرایطی که میزان روشنایی و نور کم‌ترین اهمیت را داشته باشند، به بیان دیگر  دوربین مداربسته دید در شب که با نام مادون قرمز شناخته شده است قابلیت تصویر برداری دقیق را در کمترین حد روشنایی دارد. “

وجود دوربین مداربسته دید در شب این شرایط را برای افراد فراهم می‌کند که در هنگام شب با توجه به کمبود نور و روشنایی تصاویر دقیقی از تمام وقایع ثبت کنند، این فرآیند سبب شده که دوربین مذکور از اهمیت زیادی برخوردار باشد.

معرفی دوربین مداربسته دید در شب
معرفی دوربین مداربسته دید در شب

نحوه عملکرد دوربین مداربسته دید در شب به چه صورت می‌باشد؟

اشعه‌های مادون قرمز به عنوان اصلی‌ترین بخش دوربین مداربسته دید در شب شناخته شده‌اند و قابلیت شناسایی همه چیز را بر اساس میزان حرارتی که از خود ساطع می‌کنند، دارند البته طول موج و فرکانس مادون قرمز متفاوت‌تر از نوری است که قابل دیدن با چشم انسان باشد.
ثبت و ضبط تصاویر به واسطه دوربین‌های مذکور اغلب به دو روش تقویت نور و حرارتی صورت می‌پذیرد.

 • روش اول:

با توجه به تکنولوژی‌های موجود در ساخت دوربین مداربسته دید در شب این امکان فراهم شده که به واسطه تجمع و تقویت نورهای ضعیف با فرکانس پایین تصاویر موجود در کمترین شرایط نوری ضبط شود.


حتما بخوانید: دوربین مدار‌بسته مخفی( جاسوسی )


 • روش دوم:

در این روش نقطه اصلی و قابل بررسی حرارت منتشر شده از افراد و اشیا در حال حرکت است، به این صورت که با تجمع نور مادون قرمز و حرارت انتشار یافته سایه‌ها و نقطه‌های بزرگ قرمز رنگی قابل رویت می‌باشند.

دوربین مداربسته دید در شب از چه ویژگی‌هایی برخوردار است؟

با توجه به نوع عملکرد‌های متفاوت دوربین مداربسته دید در شب لازم است در رابطه با ویژگی‌های منحصر به فرد آن نیز آشنا شوید.

 • گستره دید

یکی از ویژگی‌های برتر و قابل ذکر دوربین مداربسته دید در شب، گستردگی و وسعت دید آن می‌باشد. توجه داشته باشید که وسعت دید سبب ثبت تصاویر دقیق‌تر می‌شود چرا که نمایش تصاویر در عمق تاریکی نیاز به تلاش بیشتری دارد.

 • وضوح تصویر

مهم‌ترین نکته در ثبت تصاویر با دقت بیشتر و جزئیات دقیق‌تر میزان رزولوشن دوربین مورد استفاده می‌باشد. وضوح تصاویر و کیفیت آن‌ها در عمق تاریکی به میزان رزولوشن دوربین مداربسته دید در شب بستگی خواهد داشت.

وضوح تصویر دوربین مداربسته دید در شب
وضوح تصویر دوربین مداربسته دید در شب
 • حسگر نوری

حسگرهای مادون قرمز و تعداد  LED‌های موجود در دوربین مداربسته به عنوان مشخصه اصلی برای وضوح تصاویر و موجب دید در شب می‌شود. ایجاد طول موج‌های فراوان به واسطه  LED سبب تولید و ثبت تصاویر با کیفیت و دقیق‌تر می‌شود.

استفاده از دوربین مداربسته دید در شب چه مزایایی دارد؟

دوربین مداربسته دید در شب با قابلیت نمایش و ثبت تصاویر این امکان را فراهم می‌کند که در غیاب افراد ناظر به نحوی از مکان مورد نظر مراقبت‌های ویژه صورت پذیرد، علاوه بر این استفاده از دوربین مذکور دارای مزایای متفاوتی است که شامل موارد زیر می‌باشد:

 • ایجاد ذهنیت:

در اولین قدم می‌توان دوربین مداربسته دید در شب را به عنوان یکی از دلایل کاهش جرم و جنایت دانست زیرا این امکان را فراهم می‌کند که تمامی وقایع را بدون کم و کاست ثبت خواهد کرد.

استفاده از دوربین مداربسته دید در شب چه مزایایی دارد؟
استفاده از دوربین مداربسته دید در شب چه مزایایی دارد؟
 • ردیابی:

تصور کنید که جرمی رخ داده اما شاهدی زنده برای اعترافات وجود ندارد، تصاویر ضبط شده می‌تواند به عنوان شاهدی زنده، گویای همه چیز باشد.

 • مدیریت بهتر:

ثبت تصاویر داخلی یک سازمان امنیتی به عنوان مهم‌ترین بخش محافظت اطلاعات قابل استفاده می‌باشد، به علاوه دوربین مداربسته دید در شب قابلیت اتصال و ارسال تصاویر ضیط شده را فراهم نموده است و همین سبب شده مدیران تمامی وقایع را از دور نظاره‌گر باشند.

 • امنیت اطلاعات:

استفاده از دوربین دید در شب قابلیت ثبت تصاویر را دارد اما در صورت همراهی آن با سایر تجهیزات امنیتی این امکان را فراهم نموده که از سرقت اطلاعات امنیتی، اموال، اسناد و… جلوگیری شود.


حتما بخوانید: انواع دوربین مدار‌بسته و راهنمای انتخاب دوربین مناسب


هنگام خرید دوربین مداربسته دید در شب باید به چه نکاتی توجه کرد؟

در زمان خرید دوربین مداربسته دید در شب به اولویت‌های خود دقت کنید، با توجه به نکات زیر می‌تواند بهترین انتخاب را داشته باشید.

 • رنگی یا سیاه و سفید

میزان نور محیطی که به عنوان فضایی برای نصب دوربین مداربسته دید در شب انتخاب شده به عنوان کلیدی‌ترین نکته در زمان خرید دوربین مداربسته دید در شب در انواع مختلف رنگی و سیاه و سفید آن می‌باشد.
رزولوشن بالای دوربین‌های رنگی این قابلیت را فراهم می‌کند که در محیط‌هایی با نور مناسب تصاویر کامل و با جزئیات بسیار شفاف ثبت و ضبط شود.

هنگام خرید دوربین مداربسته دید در شب باید به چه نکاتی توجه کرد؟
هنگام خرید دوربین مداربسته دید در شب باید به چه نکاتی توجه کرد؟
 • تشخیص نور

میزان تشخیص نور با چشم مسطح یا همان لوکس یکی دیگر از نکاتی می‌باشد که در زمان خرید دوربین مداربسته دید در شب باید به آن توجه داشت. در انواع رنگی این محصول میزان لوکس از یک تا چهار متغیر است و این میزان در نوع سیاه و سفید که متناسب با شرایط نور کم هستند، کمتر می‌باشد با این حال قادر هستند تصاور دقیق‌تری ثبت نمایند.

 • اتصال سیستم

این قسمت با توجه به نیاز کاربران انتخاب می‌شود، به این معنی که برحسب خواسته افراد دوربین مداربسته دید در شب بی‌سیم و یا با اتصالات سیمی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
از نوع اتصال با سیم این محصول اغلب در موقعیت‌های خارجی و مکان‌های وسیع بهره می‌گیرند، وجود فیلتر مادون قرمز موجب می‌شود که تصاویر یکپارچه، با کیفیت و کاملا رنگی باشد.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها