معرفی دوربین مداربسته دید در شب

0
243
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه

بررسی کامل دوربین مداربسته دید در شب

در این مقاله قصد داریم در رابطه با دوربین مداربسته دید در شب و نحوه عملکرد این محصول اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم. اصلی ترین هدف استفاده از دوربین مداربسته دید در شب در شب ایجاد و حفظ امنیت می باشد، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

در این مقاله می خوانید :

دوربین مدار بسته دید در شب چیست؟

در پاسخ به این سوال بهترین تعریف این گونه بیان شده است: ” ثبت تصاویر در شرایطی که میزان روشنایی و نور کم ترین اهمیت را داشته باشند، به بیان دیگر  دوربین مدار بسته دید در شب که با نام مادون قرمز شناخته شده است قابلیت تصویر برداری دقیق را در کمترین حد روشنایی را دارد. “

وجود دوربین مدار بسته دید در شب این شرایط را برای افراد فراهم می کند که در هنگام شب با توجه به کمبود نور و روشنایی تصاویر دقیقی از تمام وقایع ثبت شود، این فرآیند سبب شده که دوربین مذکور از اهمیت زیادی برخوردار باشند.

نحوه عملکرد دوربین مداربسته دید در شب به چه صورت می باشد؟

اشعه های مادون قرمز به عنوان اصلی ترین بخش دوربین مداربسته دید در شب شناخته شده اند و قابلیت شناسایی همه چیز را بر اساس میزان حرارتی که از خود ساطع می کنند، دارد البته طول موج و فرکانس مادون قرمز متفاوت تر از نوری است که قابل دیدن با چشم انسان باشد. ثبت و ضبط تصاویر به واسطه دوربین های مذکور اغلب به دو روش تقویت نور و حرارتی صورت می پذیرد.

دوربین مداربسته دید در شب

 • روش اول:

با توجه به تکنولوژی های موجود در ساخت دوربین مدار بسته دید در شب این امکان فراهم شده که به واسطه تجمع و تقویت نورهای ضعیف با فرکانس پایین تصاویر موجود در کمترین شرایط نوری ضبط شود.

 • روش دوم:

در این روش نقطه اصلی و قابل بررسی حرارت منتشر شده از افراد و اشیا در حال حرکت است، به این صورت که با تجمع نور مادون قرمز و حرارت انتشار یافته سایه ها و نقطه های بزرگ قرمز رنگی قابل رویت می باشند.

دوربین مداربسته دید در شب از چه ویژگی هایی برخوردار است؟

با توجه به نوع عملکرد های متفاوت دوربین مداربسته دید در شب لازم است در رابطه با ویژگی های منحصر به فرد آن نیز آشنا شوید.

 • گستره دید

یکی از ویژگی های برتر و قابل ذکر دوربین مداربسته دید در شب گستردگی و وسعت دید آن می باشد. توجه داشته باشید که وسعت دید سبب ثبت تصاویر دقیق تر می شود چرا که نمایش تصاویر در عمق تاریکی نیاز به تلاش بیشتری دارد.

 • وضوح تصویر

مهم ترین نکته در ثبت تصاویر با دقت بیشتر و جزئیات دقیق تر میزان رزولوشن دوربین مورد استفاده می باشد. وضوح تصاویر و کیفیت آن ها در عمق تاریکی به میزان رزولوشن دوربین مدار بسته دید در شب بستگی خواهد داشت.

دوربین مداربسته دید در شب

 • حسگر نوری

حسگرهای مادون قرمز و تعداد  LED های موجود در دوربین مدار بسته به عنوان مشخصه اصلی برای وضوح تصاویر و موجب دید در شب می شود. ایجاد طول موج های فراوان به واسطه  LEDسبب تولید و ثبت تصاویر با کیفیت و دقیق تر می شود.

استفاده از دوربین مدار بسته دید در شب چه مزایایی دارد؟

دوربین مداربسته دید در شب با قابلیت نمایش و ثبت تصاویر این امکان را فراهم می کند که در غیاب افراد ناظر به نحوی از مکان مورد نظر مراقبت های ویژه صورت پذیرد، علاوه بر این استفاده از دوربین مذکور دارای مزایای متفاوتی است که شامل موارد زیر می باشد:

 • ایجاد ذهنیت:

در اولین قدم می توان دوربین مدار بسته دید در شب را به عنوان یکی از دلایل کاهش جرم و جنایت دانست زیرا این امکان را فراهم می کند که تمامی وقایع را بدون کم و کاست ثبت خواهد کرد.

 • ردیابی:

تصور کنید که جرمی رخ داده اما شاهدی زنده برای اعترافات وجود ندارد، تصاویر ضبط شده می تواند به عنوان شاهدی زنده گویای همچیز باشد.

 • مدیریت بهتر:

ثبت تصاویر داخلی یک سازمان امنیتی به عنوان مهم ترین بخش محافظت اطلاعات قابل استفاده می باشد، به علاوه دوربین مدار بسته دید در شب قابلیت اتصال و ارسال تصاویر ضیط شده را فراهم نموده است و همین سبب شده مدیران تمامی وقایع را از دور نظاره گر باشند.

 • امنیت اطلاعات:

استفاده از دوربین دید در شب قابلیت ثبت تصاویر را دارد اما در صورت همراهی آن با سایر تجهیزات امنیتی این امکان را فراهم نموده که از سرقت اطلاعات امنیتی، اموال، اسناد و… جلوگیری شود.

دوربین مداربسته دید در شب

هنگام خرید دوربین مدار بسته دید در شب باید به چه نکاتی توجه کرد؟

در زمان خرید دوربین مدار بسته دید در شب به اولویت های خود دقت کنید، با توجه به نکات زیر می تواند بهترین انتخاب را داشته باشید.

 • رنگی یا سیاه و سفید

میزان نور محیطی که به عنوان فضایی برای نصب دوربین مدار بسته دید در شب انتخاب شده به عنوان کلیدی ترین نکته در زمان خرید دوربین مدار بسته دید در شب در انواع مختلف رنگی و سیاه و سفید آن می باشد. رزولوشن بالای دوربین های رنگی این قابلیت را فراهم می کند که در محیط هایی با نور مناسب تصاویر کامل و با جزئیات بسیار شفاف ثبت و ضبط شود.

 • تشخیص نور

میزان تشخیص نور با چشم مسطح یا همان لوکس یکی دیگر از نکاتی می باشد که در زمان خرید دوربین مدار بسته دید در شب باید به آن توجه داشت. در انواع رنگی این محصول میزان لوکس از یک تا چهار متغیر است و این میزان در نوع سیاه و سفید که متناسب با شرایط نور کم هستند، کمتر می باشد با این حال قادر هستند تصاور دقیق تری ثبت نمایند.

 • اتصال آن به سیستم

این قسمت با توجه به نیاز کاربران انتخاب می شود، به این معنی که برحسب خواسته افراد دوربین مدار بسته دید در شب بی سیم و یا با اتصالات سیمی مورد استفاده قرار می گیرند. از نوع اتصال با سیم این محصول اغلب در موقعیت های خارجی و مکان های وسیع بهره می گیرند، وجود فیلتر مادون قرمز موجب می شود که تصاویر یکپارچه، با کیفیت و کاملا رنگی باشد.

دیدگاه شما

Please enter your comment!
Please enter your name here