مقایسه می بند 7 و می بند 6؛ دستبند جدید شیائومی چه تفاوتی با نسل قبل دارد؟

مقایسه می بند 7 و می بند 6؛ دستبند جدید شیائومی چه تفاوتی با نسل قبل دارد؟

آیا به دستبند علاقه‌مند هستید؟ شیائومی یکی از معتبرترین برندهای موجود در جهان است که در حوزه تولید دستبند هوشمند فعالیت می‌کند. این برند به تازگی دستبند هوشمند می بند ۷ را تولید کرده است. شاید برای شما سوال پیش بیاید دستبند هوشمند می بند 7 چه تفاوت‌هایی با دستبند هوشمند می بند ۶ دارد؟ به همین دلیل ما تصمیم گرفته‌ایم در این مقاله به مقایسه می بند 7 و می بند 6 بپردازیم. این نکته را در نظر داشته باشید شرکت شیائومی با دستبند‌های هوشمند می بند بخش اعظمی از بازار گجت‌ها را در اختیار دارد. دستبندهایی که شیائومی می‌سازد دارای قابلیت‌های متعددی است. از سوی دیگر قیمت مناسبی دارد. به همین دلیل اکثر افرادی که به دستبند‌های هوشمند علاقمند هستند نیم‌نگاهی هم به دستبندهای هوشمند می بند دارند. چون دستبند‌های هوشمند شیائومی ارزش خرید بسیار بالایی دارند. در نهایت برای کسب اطلاعات کامل با ما در وب‌سایت برقچی همراه باشید.

فهرست:

تاریخچه تولید دستبند هوشمند توسط شیائومی

شرکت شیائومی در سال ۲۰۱۴ اولین دستبند هوشمند سری می بند را تولید و به بازار عرضه کرد. اولین مدل دستبند هوشمند که توسط شرکت شیائومی تولید شد نمایشگر نداشت و تنها یک سری از قابلیت‌های ساده را به کاربر ارائه می‌داد. نکته بسیار جالب این است که همان قابلیت های ساده باعث جذب بسیاری از افراد شد. در ادامه بهتر است ذکر کنیم که این شرکت چینی با بازخورد خوبی که از کاربران دریافت کرد تصمیم گرفت می بند را نسل به نسل بهبود بخشد. می بند ۷ هم در حال حاضر مطابق با همان فرمول ساخته شده است. در نتیجه نسبت به می بند 6 پیشرفت‌هایی داشته است. در واقع برند شیائومی امیدوار است با ویژگی‌های بیش‌تری که در می بند ۷ تعبیه کرده است بتواند کاربران بیش‌تری را جذب کند.

تاریخچه تولید دستبند هوشمند توسط شیائومی
تاریخچه تولید دستبند هوشمند توسط شیائومی

مهم‌ترین تفاوت می بند 7 و می بند 6 چیست؟

در این بخش از مقایسه می بند ۷ و می بند 6 قصد داریم به مهم‌ترین تفاوت این دو دستبند هوشمند بپردازیم. لازم به ذکر است بدانید بزرگ‌ترین تغییر طبق اعلام شرکت شیائومی، افزایش ابعاد صفحه نمایش این دستبند بند هوشمند می باشد. توجه داشته باشید این تغییر بسیار کاربردی است زیرا با برزگ‌تر شدن صفحه نمایش دستبند هوشمند می بند 7 محتوای بیشتری در صفحه جای می‌گیرد. شایان ذکر است بدانید در حال حاضر شرکت شیائومی جلوه های بصری بیشتری را در این دستبند قرار داده است.

در نتیجه اگر ابعاد صفحه نمایش برای شما از اهمیت زیادی برخوردار است، دستبند هوشمند می بند ۷ می‌تواند برای شما یک انتخاب درست و یک خرید هوشمندانه تلقی شود. در ادامه بهتر است ذکر کنیم که فرم‌فکتور دستبند هوشمند می بند به نحوی می‌باشد که امکان ایجاد تغییرات گسترده را به شرکت شیائومی نمی‌دهد. به همین دلیل افزایش سایز نمایشگر (۲۵ درصد) یک دستاورد مهم برای شرکت شیائومی محسوب می‌شود.


بیشتر بخوانید: بهترین مچ بند هوشمند


مقایسه می بند 7 و می بند 6

در این قسمت از مقاله تصمیم داریم دو دستبند هوشمند می بند 7 و می بند 6 را از لحاظ مختلف مورد بررسی قرار دهیم.

بررسی ابعاد نمایشگر می بند 7 و می بند 6

همانطور که در قسمت قبل مطالعه کردید ابعاد نمایشگر می بند 7 و می بند 6 با یکدیگر تفاوت دارند اما در این قسمت قصد داریم ابعاد دقیق نمایشگر را به شما اعلام کنیم لازم به ذکر است بدانید که نمایشگر دستبند هوشمند شیائومی می بند ۷ (1.62 اینچ) است. در نقطه مقابل بهتر است از ابعاد نمایشگر دستبند هوشمند می بند 6 هم مطلع شوید، ابعاد نمایشگر این دستبند 1.56 اینچ می‌باشد. به این نکته هم توجه کنید که نمایشگر هر دو مچ بند هوشمند از نوع AMOLED می‌باشند و تراکم پیکسلی آن‌ها 326ppi می‌باشد.

بررسی ابعاد نمایشگر می بند 7 و می بند 6
بررسی ابعاد نمایشگر می بند 7 و می بند 6

تفاوت در ابعاد بدنه می بند 7 و می بند 6

در این بخش از مقاله بهتر است به سراغ بررسی ابعاد بدنه دستبند هوشمند می بند 7 و 6 برویم. توجه داشته باشید بدنه می بند ۷ از بدنه دستبند می بند 6 کوچک‌تر است زیرا نمایشگر آن بزرگ‌تر شده است. در واقع بهتر است بدانید ابعاد دستبند می بند 6 (12.7×18.6×47.4 میلی‌متر) می‌باشد. این در صورتی است که دستبند هوشمند می بند ۷ از ابعاد 12.25×20.7×46.5 میلی‌متر برخوردار است. در انتها باید به سنگین تر شدن وزن دستبند می بند ۷ اشاره کنیم. وزن این دستبند ۱۳.۵ گرم می‌باشد اما وزن دستبند می بند 6 حدود به ۱۲.۸ گرم است. البته باید به این مسئله اشاره کرد که دستبند می بند ۷ همچنان یکی از سبک وزن‌ترین گجت‌های موجود در بازار محسوب می‌شود.

بررسی طراحی ظاهری

طراحی ظاهری دستبند هوشمند شیائومی می بند ۷ نسبت به نسخه قبل تغییر خاصی نداشته و از لحاظ طراحی ظاهری نسبتا برابر هستند اما این شرکت شیائومی به دلیل این که بتواند تمام سلیقه ها را پوشش دهد می بند ۷ را در 6 رنگ مختلف تولید و به بازار عرضه کرده است.


بیشتر بخوانید: مچ بند هوشمند شیائومی می بند ۶ (Mi Band 6)


بررسی استاندارد ضد آب

ضد آب بودن دستبند هوشمند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. لازم به ذکر است بدانید اکثر کاربران به دنبال دستبند هوشمندی هستند که در مقابل رطوبت و آب مقاوم باشد. به همین دلیل بهتر است بدانید که دستبند شیائومی می بند ۷ مانند نمونه قدیمی تر از خود یعنی دستبند هوشمند می بند 6 در مقابل آب مقاوم است و می‌تواند در برابر فشار به میزان 5 اتمسفر مقاومت کند. در نهایت باید به این نکته هم اشاره کنیم که با این دستبند هوشمند می‌توان بدون نگرانی در استخر شنا کرد.

مچ بند هوشمند می بند 7 و می بند 6 از چه سیستم عاملی پشتیبانی می‌کنند؟

سیستم عامل یکی از مهم‌ترین آیتم هایی است که باید در هنگام خرید دستبند هوشمند به آن توجه کنید. شایان ذکر است بدانید سیستم عامل های زیادی وجود دارند که مطمئنا تلفن همراه شما دارای یکی از این سیستم عامل ها می باشد. به همین دلیل تصمیم گرفته‌ایم این بخش از مقایسه می بند 7 و می بند 6 را به سیستم عامل اختصاص بدهیم. دستبند هوشمند شیائومی می بند 7 و می بند 6 از دو سیستم عامل معتبر و معروف (اندروید و ios) پشتیبانی می‌کنند. توجه داشته باشید همین ویژگی باعث شده است تعداد طرفداران این دستبند هوشمند روز به روز افزایش پیدا کند.

دستبند می بند 7 و می بند 6 از چه سیستم عاملی پشتیبانی می‌کنند؟
دستبند می بند 7 و می بند 6 از چه سیستم عاملی پشتیبانی می‌کنند؟

بررسی حسگر‌های دستبند می بند 7 و می بند 6

دستبند هوشمند شیائومی مدل می بند 6 و می بند ۷ دارای حسگرهای مختلفی هستند که بسیار کاربردی می‌باشند. به همین منظور تصمیم داریم اطلاعاتی را نسبت به حسگرهای می بند 6 و می بند 7 در اختیار شما قرار دهیم. در گام اول بهتر است ذکر کنیم که هر دو دستبند هوشمند دارای حسگر برای سنجش ضربان قلب می‌باشد که این ویژگی از کاربرد زیادی برخوردار است. از سوی دیگر امکان سنجش اکسیژن خون را دارد و می تواند سطح اکسیژن خون را برای شما تخمین بزند، البته قابلیت دیگری هم در می بند 7 اضافه شده است که آن هم در صورت کاهش سطح اکسیژن خون مچ بند هوشمند به شما اخطار می‌دهد.

در ادامه بهتر است به سراغ حالت‌های ورزشی برویم. در دستبند هوشمند می بند 6 تنها ۳۰ حالت ورزشی وجود داشت. اما این مسئله در دستبند هوشمند می بند ۷ متفاوت است زیرا این دستبند هوشمند از 120 حالت ورزشی پشتیبانی می‌کند. این دو مچبند هوشمند دارای حسگرهای دیگری همچون شتاب سنج، فشارسنج، ژیروسکوپ و غیره هستند که امکان بررسی سطح استرس و حتی چرخه قاعدگی بانوان را هم پوشش می‌دهند.

مقایسه می بند 7 و می بند 6 از لحاظ باتری

آخرین مبحثی که تصمیم داریم مورد بررسی قرار دهیم مربوط به ظرفیت باتری دستبند هوشمند می بند ۷ و دستبند هوشمند می بند 6 می‌باشد. لازم به ذکر است بدانید که باتری دستبند می بند ۷ دارای ظرفیت بیش‌تری نسبت به دستبند می بند 6 است. زیرا باتری که در شیائومی می بند ۷ تعبیه شده است 180 میلی آمپر ظرفیت دارد اما در نقطه مقابل یک باتری 125 میلی آمپری بر روی دستبند شیائومی می بند 6 قرار دارد.


بیشتر بخوانید: راهنمای خرید بهترین مچ بندهای هوشمند ورزشی 2022


نتیجه گیری

مطمئنا تا قبل از مطالعه این مقاله اطلاعات کامل نسبت به دستبند هوشمند می بند ۷ و دستبند هوشمند می بند ۶ در اختیار نداشته‌اید. اما بعد از مطالعه مقایسه می بند 7 و می بند 6 اطلاعات کاملی نسبت به تاریخچه تولید دستبند هوشمند توسط برند شیائومی به دست آورده‌اید. از سوی دیگر از مهم‌ترین تفاوت‌های می بند 7 و می بند 6 مطلع شده‌اید. این نکته را در نظر داشته باشید که ما در این مقاله تمام آیتم‌های می بند ۷ و می بند 6 را مورد بررسی قرار دادیم. برای مثال شما بعد از مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی نسبت به ابعاد نمایشگر، ابعاد بدنه، طراحی ظاهری، استاندارد ضد آب، سیستم عامل، حسگرها و باتری به دست آورده‌اید. در نهایت اگر قصد دارید برای خرید مچ بند و ساعت هوشمند اقدام کنید پیشنهاد می‌کنیم بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها