پوشش کامل آنتن تلفن همراه در جنوب اردبیل

پوشش آنتن تلفن همراه در اردبیل

برخی از مناطق روستایی تا به امروز از وجود پوشش آنتن تلفن همراه محروم بودند. تعدادی از روستاهای جنوب اردبیل نیز این مشکل را داشتند. در روزهای اخیر خبرهایی حاکی از اینکه در روستاهای جنوب اردبیل، پوشش کامل آنتن تلفن همراه برقرار خواهد شد به گوش می‌رسد.

پوشش‌دهی کامل آنتن تلفن همراه در روستاهای اردبیل

پوشش آنتن تلفن همراه در اردبیل
پوشش آنتن تلفن همراه در اردبیل

به گزارش سایت برقچی و به نقل از خبرنگار مهر، شهریار سرداری ظهر یکشنبه در نشست با فرماندار خلخال از پوشش کامل آنتن تلفن همراه در جنوب اردبیل خبر داد. وی اظهار کرد: ضعف آنتن‌دهی تلفن همراه در جاده‌های شهرستان خلخال در چند ماه گذشته مشکلاتی را برای ساکنان این شهرستان ایجاد کرده بود.

وی اشاره کرد: در تلاش هستیم تا با پوشش کامل مسیرهای ارتباطی به جنوب استان، این مشکل را هر چه سریع‌تر رفع کنیم. در ادامه، تصریح کرد: با تجهیز این آنتن‌ها و برق‌رسانی به آنها تا پایان آذرماه سال‌جاری انجام خواهد شد. با این عملکرد، این مسیر را به طور کامل تحت پوشش امواج تلفن همراه قرار خواهیم داد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، در رابطه با پوشش کامل آنتن تلفن همراه در جنوب اردبیل، گفت: در حال حاضر ۳۹ روستای شهرستان خلخال فاقد پوشش تلفن همراه هستند. این روستاها تا پایان سال‌جاری ۱۶ روستای شهرستان خلخال تحت پوشش امواج تلفن همراه اینترنت قرار می‌گیرد.

سرداری افزود: راه‌اندازی تجهیزات شبکه جهت دریافت امواج تلفن همراه و همچنین بهره‌مندی اهالی ۱۶ روستای خلخال از خدمات اینترنت در صورتی امکان‌پذیر خواهد شد، که تجهیزات مورد نیاز خریداری شده و در اختیار اداره کل استان اردبیل قرار گیرد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود، خاطرنشان کرد: در صدد پایان دادن به مشکل قطع شدن ارتباط تلفن‌های ثابت روستایی هستیم. البته برای پایان دادن، نیاز به توسعه شبکه فیبر نوری در خلخال به طول ۲۶۵ کیلومتر داریم. در صورت تأمین اعتبار و اجرای این پروژه، در آینده قطعی تلفن ثابت در سطح واحدهای مسکونی روستاهای خلخال نخواهیم داشت.

سرداری از بررسی و پایش مستمر تشعشعات سایت‌های ارتباطی خبر داد. او اضافه کرد: با همکاری اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سال گذشته ۸۱ مورد تشعشعات مورد پایش قرار گرفت که مردم هیچ‌گونه نگرانی در این زمینه نداشته باشند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل بیان کرد: با رشد روزافزون ابزارهای فناوری اطلاعات، تقاضا برای استفاده از فناوری‌های مخابرات بی‌سیم افزایش پیدا کرده است.

امتیاز شما به این نوشته چقدر است؟
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها