هزینه اتصال به اینترنت استارلینک چقدر است؟

هزینه اتصال به اینترنت استارلینک چقدر است؟

به گزارش برقچی به نقل از خبرآنلاین، استارلینک یک منظومه ماهواره‌ای است که از سوی شرکت اسپِیس ایکس برای فراهم کردن اینترنت ماهواره‌ای شکل گرفته است. این صورت فلکی از هزاران ماهواره کوچک در مدار پایینی زمین تشکیل‌شده است که در ترکیب با فرستنده و گیرنده‌های زمینی کار می‌کنند. همچنین بهتر است بدانید هزینه اتصال به اینترنت استارلینک متناسب با سرعتی که در اختیار کاربر قرار می‌دهد به صرفه می‌باشد.

اسپیس ایکس قصد دارد برخی از ماهواره‌ها را برای اهداف نظامی، علمی یا اکتشافی بفروشد. مرکز توسعه ماهواره‌های اسپیس‌اکس در ردموند واشینگتن، میزبان تحقیق، توسعه، ساخت و کنترل گردش ماهواره‌های استارلینک است. هزینه پروژه یک‌دهه‌ای طراحی، ساخت و استقرار این صورت فلکی توسط اسپیس‌اکس در ماه مه 2018 حداقل 10 میلیارد دلار برآورد شد.

اتصال به اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در سراسر جهان

با اضافه شدن ایستگاه مک مردو در قطب جنوب، اسپیس ایکس می گوید که سرویس اینترنت پهنای باند استارلینک مبتنی بر مدار آن اکنون به تمام هفت قاره می‌رسد. طبق گفته ایلان ماسک قطب جنوب، آسیا و آفریقا به سرویس پهنای باند ماهواره ای اسپیس ایکس متصل می‌شوند.

هزینه اتصال به اینترنت استارلینک

لازم به ذکر است بدانید هزینه استارلینک ماهیانه 110 دلار با هزینه 599 دلاری یکبار مصرف برای تجهیزات است.

هزینه اتصال به اینترنت استارلینک
هزینه اتصال به اینترنت استارلینک

قابل توجه است که اینترنت ماهواره استارلینک در بزرگترین کشور روی زمین، روسیه، فعال نشده است. اسپیس ایکس در اوایل سال جاری، اندکی پس از حمله روسیه، استارلینک را در اوکراین فعال کرد. هزاران گیرنده استارلینک نیز به اوکراین فرستاده شده اند تا مناطق جنگ زده را متصل نگه دارند. ماسک همچنین گزارش داده است که استارلینک موفق شده است در برابر تلاش‌های روسیه برای مسدود کردن آن مقاومت کند.

در حال حاضر بیش از 3000 ماهواره استارلینک در مدار هستند و اسپیس ایکس به اضافه کردن حداقل هزار ماهواره دیگر تحت مجوز فعلی کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده ادامه خواهد داد. این شرکت ابراز تمایل کرده است که این ابر صورت فلکی را به 50000 ماهواره افزایش دهد.

5/5 - (5 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها