تست سرعت یک گیگابیتی بر بستر فیبر نوری

تست سرعت یک گیگابیتی بر بستر فیبر نوری

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تست سرعت یک گیگابیتی بر بستر فیبر نوری در مراسم واگذاری پورت‌های پرسرعت فیبر نوری، گفت: مردم می‌توانند پیشرفت این پروژه و وضعیت آن در استان خود را از طریق سایت www.iranfttx.ir دنبال کنند.

به گزارش برقچی، رونمایی از طرح ملّی توسعه فیبرنوری منازل و کسب‌وکارها، روز گذشته با افتتاح 500 هزار پورت فیبرنوری پرسرعت، آغاز شد. به گفته مسوولان وزارت ارتباطات، فیبر نوری باید به 20 میلیون خانه و محل کسب و کار برسد و شبکه پایدار، پرسرعت و ایمن را تامین کند و با اجرای تدریجی این پروژه، مردم سرعت‌های چند 10 و بلکه چند صد مگابیت‌ برثانیه را تجربه خواهند کرد.

در این راستا عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار تصویر زیر، در اینستاگرام نوشت: دیروز در مراسم آغاز واگذاری پورت‌های پرسرعت فیبر نوری، در دو شهر مقدس مشهد و قم، تست سرعت انجام شد که در مشهد نتیجه بیش از 500 مگابیت‌ بر ثانیه و در قم نزدیک به یک گیگابیت‌ بر ثانیه بود که مایه خوشحالی است.

تست سرعت یک گیگابیتی بر بستر فیبر نوری
تست سرعت یک گیگابیتی بر بستر فیبر نوری

وی با بیان اینکه با فیبر نوری دیگر محدودیت سرعت مفهوم نخواهد داشت و بستر شبکه برای انواع خدمات مورد نیاز مردم آماده خواهد شد، افزود: هرچند در ارتباطات همراه وضعیت به نسبت بهتری داریم اما در ارتباطات ثابت عقبیم که به فضل خداوند و با تلاش خانواده بزرگ ارتباطات کشور به سرعت جبران می‌کنیم و تا پایان دولت سیزدهم 20 میلیون پورت مبتنی بر فیبر نوری در سراسر کشور راه‌اندازی خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: به زودی کار اجرایی فیبر نوری خانگی در همه شهرها آغاز می‌شود. یا علی مدد گفته‌ایم و با سرعت به سوی یک شبکه پرسرعت و باکیفیت حرکت می‌کنیم. هموطنان عزیز می‌توانند پیشرفت این پروژه و وضعیت آن در استان خود را از طریق سایت www.iranfttx.ir دنبال کنند و در آینده می‌توانند با وارد کردن کد پستی محل سکونت خود، از زمان تقریبی فعال شدن این پروژه در محله خود مطلع شوند.

امتیاز شما به این نوشته چقدر است؟
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها