راهنمای خرید محافظ برق یخچال

راهنمای خرید محافظ برق یخچال

با مقاله راهنمای خرید محافظ برق یخچال شما را با ویژگی های یک محافظ برق استاندارد و مناسب آشنا کرده و به معرفی مارک های محبوب در بازار آشنا خواهیم کرد. قابل ذکر است که محافظ برق دستگاهی است که در مسیر ورودی برق قرار می‌گیرد و برای مواقعی که مقدار ولتاژ ، آمپر یا توان مصرف شده خارج از حد استاندارد باشد جریان برق را قطع می‌کند و بعد که شرایط به حالت پایدار رسید مجددا مسیر ورود جریان را به تجهیزات الکتریکی وصل می‌کند. باید بدانید به دلیل اینکه مقررات ملی ساختمان مبنی بر طراحی صحیح تاسیسات برقی رعایت به طور کامل نمی‌شود از این رو وجود محافظ برای هر دستگاه برقی یا بر سر راه کنتور برق ساختمان کاملا ضروری است. با ما همراه باشید تا نه تنها با ویژگی ها و قیمت محافظ های بازار آشنا شده، بلکه اگر دستگاه محافظ برقی نیز دارید علت خرابی احتمالی یا کار نکردن بعضی را هم متوجه شوید.

فهرست:

وظیفه محافظ در جلوگیری از خراب شدن یخچال

قبل از هرچیز باید با ماهیت عملکرد محافظ برق یخچال آشنا شوید. محافظ برق دستگاهی است که وظیفه کنترل میزان جریان برقی  در تجهیزات برقی را بر عهده دارد. در حقیقت این محافظ جریانی که در مدارات و کابل ها و در نهایت سیم‌های وسایل برقی منتشر می‌شود را مانیتور و کنترل می‌نماید. پس اساسی ترین وظیفه محافظ برق قطع جریان در مواقعی است که برق منتشر شده در طول مسیر در اثر حوادث طبیعی و غیر طبیعی با مشکل مواجه شود.

وظیفه محافظ در جلوگیری از خراب شدن یخچال
وظیفه محافظ در جلوگیری از خراب شدن یخچال

به عبارت دیگر هنگامی که ولتاژ به مدت حداقل 3 نانو ثانیه از حد معمول فراتر رود یا کاهش یابد، می گوییم شوک الکتریکی رخ داده است و زمانی که هرگونه شوک الکتریکی رخ بدهد، محافظ برق با قطع کردن جریان برق جلوی تاثیر گذاری این شوک الکتریکی را روی دستگاه می گیرد. پس وظیفه اصلی محافظ بعد از عبور شوک و برگشتن شاخصه های جریان برق به حالت عادی، هدایت دوباره جریان برق برای شروع کار دستگاه های الکترونیکی می‌باشد.

از وظایف محافظ برق در جلوگیری از خراب شدن یخچال می‌توان به کنترل ولتاژ هنگام:

 • حوادث طبیعی مانند رعد و برق و صاعقه یا اتصال‌های کوتاه سیم‌های برق به دلیل باد یا طوفان
 • خیس شدن سیم‌های انتقال برق به دلیل بارش باران و برف
 • استفاده بیش از حد از برق یا استفاده از لوازم برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف
 • استفاده از دستگاه‌های ولتاژ القایی بالا مانند ترانس جوشکاری

اشاره کرد. در نتیجه اگر به وظایف یک محافظ ولتاژ برق دقیق شویم، محافظ برق تنها مسئول کنترل و نظارت بر جریان برق است تا به مقدار مجاز در سیم ها و کابل ها منتشر شود و اگر این جریانات بیش از حد لازم باشد آن ها را به سیم اتصال زمین منتقل می کند و اینگونه می تواند از آسیب ها و خسارات جلوگیری نماید. پس برای محافظت از تجهیزات برقی یک وسیله ضروری و اقتصادی می‌باشد.

محافظ یخچال ساید چه ویژگی باید داشته باشد؟

نکته قابل توجه در مورد یخچال‌های ساید قوی‌تر بودن موتور دستگاه است که ریسک آسیب‌های احتمالی را بالاتر برده و استفاده از یک محافظ مخصوص را برای جلوگیری از آسیب و افزایش طول عمر مفید ضروری می‎‌نماید. به‌علاوه یخچال‌ها از معدود وسایل الکترونیکی بوده که دائما روشن هستند پس بیشتر در معرض شوک الکتریکی قرار دارند. تفاوت محافظ یخچال ساید با یخچال معمولی هم شاید به هزینه ای باشد در صورت نبود محافظ برق و آسیب دیدن باید برای تعمیر آن‌ها تقبل کنید.

اما سوال اینجاست که تنها تهیه یک محافظ ولتاژ برق برای محافظت از یخچال ساید کفایت می‌کند؟ در جواب به این پرسش باید گفت که بر اساس استانداردهای موتور و مدار وسایل الکترونیکی و نوع مصرف آن‌ها محافظ ولتاژهای متفاوتی تولید می‌شوند. به عبارت دیگر محافظ‌هایی که برای لوازم صوتی و تصویری استفاده می‌شود با محافظ‌هایی که برای یخچال استفاده می‌شوند متفاوت هستند. البته این به این معنی نیست که عملکرد محفظ لوازم صوتی تصویری با محافظ یخچال ساید تفاوت دارد.  در حقیقت تفاوت ذکر شده در زمان است یعنی همان قطعات و ساختار و طرح مداری در هر دو استفاده شده است یکی است و تفاوت در مقدار زمان تاخیر اولیه می باشد. برای یخچال و لوازم همردیف حدود 235 ثانیه یا بین 3 تا 5 دقیقه می باشد ولی برای لوازم صوتی تصویری 90 ثانیه یا کمتر می باشد.  اما به طور کلی یک محافظ برق خوب برای یخچال‌های ساید باید مشخصات فنی که در ادامه آمده است را داشته باشد:

 • دارای سه چراغ نشانگر  هشداری برای مشخص کردن وضعیت دستگاه و دکمه خاموش/روشن
 • توانایی مقاومت در برابر نفوذ آب و یا آتش
 • مجهز به مدار اتوماتیک برای افزایش و کاهش جریان برق
 • دارای دو خروجی مجهز به سیستم محافظ ولتاژ در محدوده استاندارد
 • دارای فیلتر حذف نویز برق شهری
 • مدار تاخیر وصل داشته باشد.
 • برای مشخص کردن ولتاژ و عملکرد دستگاه نمایشگر LCD داشته باشد.
 • مجهز به فیوز مینیاتوری باشد.

علاوه بر موارد ذکر شده هنگام خرید محافظ برق یخچال باید دقت کنید که کالای انتخابی شما ضمانت نامه و نشان استاندارد داشته و سیم و اتصالات آن کاملا سالم باشند.

تفاوت استابلایزر با محافظ برق

تفاوت استابلایزر با محافظ برق
تفاوت استابلایزر با محافظ برق

استابلایزر، سیستم تنظیم و تثبیت کننده ولتاژ است که در صورت افت، نوسان و یا هر گونه تداخل در شبکه آن را به سرعت تشخیص داده و بصورت اتوماتیک رفع می نماید. بارها تاکید شده است که استابلایز برای تثبیت برق شهر گزینه مناسبی است  زیرا برق شهر دارای نوسانات ولتاژ است و استابلایزر می‌تواند با تثبیت ولتاژ به میزان قابل توجهی عمر و راندمان دستگاه های مصرف کننده را بالا ببرد و در نتیجه به طور غیرمستقیم باعث کاهش هزینه مصرف برق نیز بشود. اما تفاوت استابلایز با محافظ برق در چیست؟ در جواب این پرسش باید گفت که  ترانس‌های اتوماتیک و استابلایزرها بر قطع و وصل جریان برق در خارج از دامنه پذیرش که عموما بین ۱۶۰ تا ۲۴۵ ولت است نیز ولتاژ و نوسانات آن را تا حدود زیادی برطرف می‌کند. به عبارت دیگر دستگاه محافظ  فقط دارای یک برد الکترونیکی می باشند که به هنگام بالا و یا پائین بودن ولتاژ برق شهر از حد تعریف شده برق را قطع می نمایند و یک مدار تاخیر جهت وصل مجدد برق شهر با زمان معین دارند اما استابلایزر با داشتن میکروکنترولرهوشمند کنترل بیشتری بر جریان برق  داشته و مشکل شما را بدون قطعی برق رفع می کند. این دستگاه تغییرات ولتاژ را برای شما جبران می کند و ولتاژ پایدار و ثابتی را وارد دستگاه می نماید. البته باید توجه داشته باشید که آیا تفاوت استابلایز با محافظ به اندازه تفاوت قیمت آن‌ها برای شما اهمیت دارد یا خیر. به عبارت دیگر آیا توجیهی اقتصادی بر تفاوت محافظ برق از بازه قیمتی 50 تا 300 هزار تومان با استابلایزهای بالای 1 میلیون تومان وجود دارد یا خیر.


بیشتر بخوانید: راهنمای خرید رک شبکه


بهترین مارک های محافظ برق یخچال

در حال حاضر برندهای بسیار متفاوتی از محافظ های برق در بازار ارائه می‌شوند که رقابت شدیدی بین تولید کنندگان ایجاد کرده است. نکته قابل توجه برای شما این است که هر برندی که انتخاب می‌کنید ویژگی‌های گفته شده در قسمت قبل را داشته و دارای گارانتی باشد. البته در ادامه قصد داریم 3 تا از برندهای داخلی بازار را با توجه به محبوبیت و فروش در بازار را به شما معرفی کنیم.

راهنمای خرید محافظ برق یخچال سارا به همراه قیمت

گروه صنعتی سارا بیش از چهل ساعت سابقه کار خود را با ساخت ترانسفورماتور تقویت برق مخصوص یخچال و فریزرهای خانگی آغاز نموده و امروزه با ساخت انواع ترانسفورماتورهای تقویت برق (استابیلایزر) و انواع شارژر، محافظ، اینورتر، چراغ اضطراری، یو پی اس، رکتیفایر، سلف و ترانس‌های صنعتی در توان به کار خود ادامه می‌دهد.به گفت سازندگان محصولات این شرکت کارایی و دوام بالای آن هاست و دارای نشان استاندارد از سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران می‌باشد.

 • محافظ ولتاژ سارا مدل P255 مخصوص یخچال

محافظ ولتاژ سارا مدل P255 مخصوص یخچال
محافظ ولتاژ سارا مدل P255 مخصوص یخچال

محافظ ولتاژ P255 به جهت حفاظت از یخچال و فریزر در منازل و یا مکان‌های اداری طراحی و ساخته شده است و با مقاومت در برابر ولتاژ‌های غیر استاندارد و مضر مانع از سوختن آن‌ها در مقابل شوک‌های احتمالی‌ برق شهر می‌‌شود. از نقاط قوت آن می‌توان به بدنه فلزی مقاوم و با کیفیت، عایق الکتریکی، مقاوم در برابر حرارت و نشان استاندارد آن نام برد. هم‌چنین این محافظ از محافظ های محبوب بین مشتریان است که به مقاومت و کارکرد آن اشاره کرده اند. قیمت آن هم در حدود 250 هزار تومن در خرداد 1400 می‌باشد.

 • محافظ ولتاژ سارا مدل P255F مناسب برای یخچال

مدل 255F نیز به منظور حفاظت از انواع یخچال و فریزر تولید شده که این محصول با نشان استاندارد در برابر حرارت بالا، رطوبت، گردوغبار و آتش سوزی مقاوم بوده و دارای  عایق الکتریکی و بدنه فلزی مقاوم و با کیفیت می‌باشد.

 

راهنمای خرید محافظ برق یخچال تیراژه به همراه قیمت

شرکت صبا تصویر کیمیا یا تیراژه فعالیت خود را در سال 1375 شمسی با تولید تقویت کننده آنتن آغاز کرده و  با تولید انواع آنتن‌های ثابت و گردان فعالیت خود را ادامه داده و امروزه تولید انواع محافظ لوازم صوتی و تصویری، یخچال و کولرهای گازی و پریزهای سیار را به محصولات خود اضافه کرده است.

 • محافظ ولتاژ آنالوگ یخچال تیراژه مدل آوا

محافظ ولتاژ آنالوگ یخچال تیراژه مدل آوا
محافظ ولتاژ آنالوگ یخچال تیراژه مدل آوا

این محافظ برق از نوع آنالوگ بوده و برای یخچال طراحی شده است که مجهز به 2 پریز ارت‌دار است. حداقل ولتاژ قطع جریان این دستگاه 170-180 ولت بوده و حداکثر این میزان 255-245 ولت است. طول کابل این محافظ برق 1.8 متر است و سه لامپ ال‌ای‌دی برای نمایش حالت عادی، غیر عادی و تاخیر بر روی این محصول وجود دارد. زمان تاخیر این دستگاه حدود 4 تا 6 دقیقه است و پس از آن در صورتی که ولتاژ در بازه‌ی مناسبی باشد جریان برق وصل خواهد شد. حداکثر توان قابل پشتیبانی این محافظ برق 2400 وات است. نکته قابل توجه این محافظ برخورداری از گواهینامه ثبت اختراع برای قسمت دفع حشرات می باشد که در محیط مناسب تا 30 متر تاثیر دارد. این محافظ نسبت به برند سارا ارزان تر بوده و در خرداد سال 1400 حدود 140 هزار تومن می‌باشد.

محافظ آنالوگ یخچال و فریزر تیراژه مدل S4003
محافظ آنالوگ یخچال و فریزر تیراژه مدل S4003
از ویژگی های قابل تامل این محافظ به مقرون به صرفه بودن و ظاهر جمع و جور بودن آن ( به دلیل دو شاخه ای بودن) که ویژگی‌های مهمی مانند داشت ارت را نیز شامل می‌شود. محافظ دو خانه ارت دار یخچال و فریزر تیراژه مدل S4003 دارای نشان استاندارد ملی ایران، نشان CE اروپا و Iso9001 می باشد. هم‌چنین این محصول نیز با دو سال گارانتی ارائه می‌شود که قیمت آن در خرداد 1400 حدود 78 هزار تومان می‌باشد.

راهنمای خرید محافظ برق یخچال فردان الکتریک به همراه قیمت

شرکت فردان الکتریک نیز با سابقه 40 سال فعالیت از پیشکسوتان تولید کننده می‌باشد با اخذ گواهینامه های ISO 9001:2008  و  CE گواهینامه کیفیت اتحادیه اروپا  اقدام به جلب رضایت مشتری کرده است. قابل ذکر است که ایت شرکت در سال 1390 از سوی سازمان ملی استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به عنوان واحد نمونه کیفی انتخاب گردیده است.

 • محافظ ولتاژ آنالوگ یخچال و فریزر فردان الکتریک مدل ارت دار

محافظ ولتاژ آنالوگ یخچال و فریزر فردان الکتریک مدل ارت دار
محافظ ولتاژ آنالوگ یخچال و فریزر فردان الکتریک مدل ارت دار

این محافظ که مخصوص یخچال طراحی شده و مجهز به 2 پریز ارت‌دار است. حداقل ولتاژ قطع جریان این دستگاه 170-180 ولت بوده و حداکثر این میزان 245-255 ولت است. سه لامپ ال‌ای‌دی برای نمایش حالت عادی، غیر عادی و تاخیر بر روی این محصول وجود دارد. زمان تاخیر این دستگاه نیز حدود 4 تا 6  دقیقه است و حداکثر توان قابل پشتیبانی این محافظ برق 2500 وات است. به گفته برخی مشتریان قیمت اقتصادی و بدنه با کیفیت از ویژگی هایی است که این محافظ را محبوب کرده است. البته از معایب آن تعداد کم پریز و نبود کلید روشن و خاموش است. این محافظ  در سیم های 2 متری و 3 متری ارائه می شود که آن را در خرداد 1400 می‎‌توانید  به ترتیب در حدود 120 هزار یا 140 هزار تومان تهیه کنید.

 • محافظ ولتاژ یخچال و فریزر فردان الکتریک مدل Polycarbonate

محافظ ولتاژ یخچال و فریزر فردان الکتریک مدل Polycarbonate
محافظ ولتاژ یخچال و فریزر فردان الکتریک مدل Polycarbonate

این محافظ فردان الکتریک نیز مخصوص یخچال طراحی و تولید شده و دارای یک پریز می‌باشد  و نشان استاندارد را روی بدنه آن نیز مشاهده خواهید کرد. این محافظ نیز ارت دار بوده و با وزن کمی که داشته از بدنه مقاوم و با کیفیتی پلی کربنات برخوردار است و از نوع بدون سیم می‌باشد. قیمت این محافظ در تا خرداد 1400 حدود 80 تا 90 هزار تومان می‌باشد.

راهنمای خرید محافظ برق یخچال پارت الکتریک به همراه قیمت

شرکت پارت الکتریک نیز با 40 سال سابقه با هدف تولید محصولات الکتریکی تاسیس شده است که موفق به جلب رضایت مشتری و اخد گواهی کیفیت از اروپا (ce) و اخذ لوح طلایی بهترین واحد کیفی در سال‌های 1392و 1391 شده است.

 • محافظ ولتاژ پارت الکتریک مدل 8787

محافظ ولتاژ پارت الکتریک مدل 8787
محافظ ولتاژ پارت الکتریک مدل 8787

این محافظ از برند پارت الکتریک دارای دو پریز به همراه دکمه خاموش و روشن است که علاوه بر محافظ داخلی از پوشش محافظ کودک نیز برخوردار می‌باشد. طبق گزارشات کاربران از مقاومت رضایت بخشی برخوردار بوده و کیفیت ساخت آن مطلوب می‌باشد. این محافظ چندکاره به خوبی در نوسانات برق عمل کرده و هنگام شوک الکتریکی به سرعت خاموش می‌شود. این محافظ با مغزی سرامیکی و قفل کودک با طول کابل 1.8 متری به بازار عرضه شده است.کیفیت ساخت بدنه  آن به ایجاد مقاومت در برابر رطوبت و ضربه و تبدیل عایق ایمنی برق کمک می‌کند. قیمت این محصول تا خرداد 1400 حدود 140 هزار تومان می‌باشد.

 • چندراهی برق و محافظ پارت الکتریک مدل PE2204

چندراهی برق و محافظ پارت الکتریک مدل PE2204
چندراهی برق و محافظ پارت الکتریک مدل PE2204

چند راهی برق و محافظ پارت الکتریک مدل PE2204 با 4 پریز و دکمه خاموش روشن از دیگر پیشنهادهای برقچی می‌باشد که با توجه به کارکرد مناسب،قیمت اقتصادی، 4 پریزه بودن، برند شناخته شده و از همه مهم تر محبوبیت و فروش بسیار از دیگر پیشنهادهای برقچی می‌باشد. قیمت این محافظ در خرداد 1400 حدود 100 هزار تومان می‌باشد.


بیشتر بخوانید: راهنمای خرید مودم 4g ارزان قیمت


بهترین مارک محافظ یخچال فریزر

از ویژگی های یک برند و شرکت خوب، شناخته شدن، سابقه کار، رضایت مشتری، تنوع محصولات و پشتیبانی از گارانتی می‌باشد که محافظ ولتاژ برق پارت الکتریک تمامی این ویژگی ها را دارا می‎‌باشد. همان طور که اشاره شد چند راهی برق و محافظ پارت الکتریک مدل PE2204 هم از محافظ های محبوب بازار است که در رده پرفروش ها قرار داشته و امتیاز قابل قبولی در کیفیت، کارایی، جنس خوب و قیمت اقتصادی گرفته است.

علت خرابی محافظ یخچال

در مقاله راهنمای خرید محافظ برق یخچال  بارها ذکر کردیم اقدام به خرید محافظی کنید که حتما علامت استاندارد داشته باشد و جنس قطعات الکترونی استفاده شده در آن اورجینال بوده، دارای نمایشگر ولتاژ، آمپر و توان مصرفی باشد تا عمر طولانی داشته باشد. اما ممکن است محافظ شما به هر دلیلی به درستی کار نکند. در ادامه به دلایل متعددی اشاره کردیم که هر کدام با علامتی همراه است.

 • خروجی دستگاه قطع شده ولی چراغ سبز روشن است

علت خرابی محافظ یخچال در این مورد ممکن است خازن‌ها باشند. خازن‌هایی که در ساخت محافظ مورد استفاده قرار می‌گیرند بعد از مدتی بعضی از آن‌ها ضعیف می‌شوند و توانایی تامین جریان مدار را ندارند و اگر خازن را با یک خازن سالم جایگزین کنید این مشکل رفع خواهد شد ، یکی از روش‌های ساده ، راحت و کم هزینه برای راه اندازی جریان کم در مدار‌ها محدود کردن جریان توسط خازن‌های پلی استر می‌باشد .

 • دستگاه بارها خاموش و روشن یا ریستارت می‌شود

این نوع اختلال ناشی از ضعیف شدن خازن پلی استر می‌باشد که لازم است برای رفع این خرابی خازن عوض شود ، علت این امر این است که با گذشت زمان و اعمال ولتاژ زیاد به خازن جریان الکتریکی از صفحه عایق ( صفحه نازک دی الکتریک ) عبور کرده و خازن دچار نشتی می‌شود که در نهایت باعث عملکرد نادرست خازن می‌شود .

 • دستگاه به طور کامل روشن نمی‌گردد

این خرابی مربوط به برد الکترونیکی دستگاه محافظ ولتاژ جریان برق می‎باشد که به چند حالت ممکن است اتفاق بیفتد ، حالت اول این که پریز برق ندارد که در این صورت باید با وسیله ای مثل فازمتر از سالم بودن پریز برق مطمئن شوید ، در حالت دوم ممکن است کلید روی دستگاه که برای روشن و خاموش شدن مورد استفاده قرار می‌گیرد خراب شده باشد که باید کلید را با یک کلید سالم عوض کنید ، حالت سوم این است که سیم از قسمت انتهای دو شاخه قطع شده باشد که در این صورت نیز باید دوشاخه تعویض گردد . در حالت چهارم ممکن است آی سی مدار سوخته باشد که باید آی سی تعویض گردد ، در حالت پنجم  ممکن است برد مدار کنترل قطع شده باشد که در این مورد باید فیوز مدار چک شود اگر فیوز سالم بود باید به دنبال ایراد در قلع سرد یا قطعی مسیر برد مدار چاپی بگردید و حالت آخر اینکه ممکن است رله خراب شده باشد چرا که رله‌ها معمولا بر اثر کارکرد زیاد و یا جریان عبوری زیاد از آن‌ها خراب می‌شوند و راه حل این مشکل نیز جایگزین کردن رله جدید و سالم می‌باشد.


بیشتر بخوانید: راهنمای خرید داکت و ترانکینگ


علت روشن نشدن چراغ سبز محافظ یخچال

علت روشن نشدن چراغ سبز محافظ یخچال دلایل و علامت های متعددی دارید به طور مثال ممکن است بعد از این که چراغ زرد می‌شود ، تمام چراغ‌ها خاموش شوند. باید گفت که این اختلال مربوط به چند مورد سوختن یا خرابی LED سبز رنگ ، خرابی ترانزیستور ، راه اندازی رله و سوختن خروجی آی سی می‌تواند باشد .

یک علت روشن نشدن چراغ سبز محافظ یخچال در صورتی که چراغ قرمز پیوسته و مداوم چشمک  بزند ممکن است به برق ورودی مربوط باشد. برق ورودی از پریز نباید از 190 ولت کمتر باشد اگر بررسی کردید و کمتر نبود سپس موارد دیگری مثل خرابی خازن پلی استر ، خرابی خازن الترولیت ، خرابی خازن LM 324  ، خرابی آی سی ، سوختن دیود را نیز بررسی کنید .

در موراد دیگر ممکن است چراغ سبز شده و به محض سبز شدن دوباره قرمز شود. دلیل این خرابی ممکن است خازن پلی استر ضعیف شده باشد چاره‌ای جز تعویض خازن نمی ماند. البته ممکن است دستگاه بر روی چراغ قرمز بماند این اختلال در مواقعی مثل پارگی اتصالات بین قطعات الکترونیکی روی برد پیش می‌آید که راه حل آن این است که با لحیم کاری ترمیم شود ، سوختن آی سی lm 324 نیز می‌تواند عامل این خرابی باشد که باید در صورت اطمینان از این که ایراد از این قطعه است اقدام به تعویض آن کنید.

جمع‌بندی راهنمای خرید محافظ برق یخچال

با مقاله راهنمای خرید محافظ برق یخچال به ضرورت خرید یک محافظ برق استاندارد در وضعیت ناپایدار برق شهری تاکید کردیم و وظیفه و ویژگی های یک محافظ برق استاندارد را برشماردیم. در ادامه به معرفی برندهای معروف و پر فروش داخلی پرداخته و ویژگی ها و قیمت مدل های پربازدید را بررسی کردیم. هم‌چنین به سوالاتی از قبیل اینکه تفاوت محافظ برق با استابلایز یا علت خرابی یا کار نکردن محافظ برق را پاسخ دادیم. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شود.


بیشتر بخوانید: راهنمای خرید تلفن تحت شبکه


از اینکه با همراه بودید سپاسگزاریم.

همچنین شما می‌توانید با مرکز مشاوره و راهنمایی تیم برقچی با شماره 35000020-021 در تماس باشید تا مشاورین ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.
5/5 - (12 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
23 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها
ali ektefaee
ali ektefaee
6 ماه پیش

با سلام ایا محافظ سارا 2500ولت امپر مناسب یخچال ساید با موتور اینورتر هست،یخچال من امروز سه بار پست سرهم خاموش روشن شد ودوشاخه که از محافظر بیرون کشیدم خیلی داغ بود،چراغ محافظ هم سبز بود لطفا راهنمایی کنید که از این محافظ استفاده کنم یا نه،ممنون میشم زود راهنمایی کنید

محمدی
محمدی
10 ماه پیش

۳ نانو ثانیه؟!؟!!!!!
مطلب رو خودتون نوشتید؟! فرکانس برق شهر رو تو رنج مگاهرتز در نظر گرفتید؟! کدوم محافظ می‌تونه تغییرات ولتاژ رو در ۳ نانوثانیه اندازه بگیره؟

کامیار پورقربانی
کامیار پورقربانی
11 ماه پیش

سلام برای یخچال پرده هوا و فریزر سوپرمارکت چه نوع محافظی باید بگیرم؟ یخچال پرده هوا جریانش باید حتما ۲۵ آمپر باشه و فریزر هم حتما ۱۶ آمپر میخوام بدونم آیا محافظ هاش هم باید حتما جریانش ۱۶ آمپر و ۲۵ آمپر باشه؟

سمیرا
سمیرا
1 سال پیش

باسلام برای فر توکار برقی میشه از محافظ یخچال استفاده کرد

رضا میرزایی
رضا میرزایی
1 سال پیش
پاسخ به   سمیرا

سلام
بله میشه

سمیرا
سمیرا
1 سال پیش

باسلام برای فرهای برقی توکار چه نوع محافظی مناسب است

رضا میرزایی
رضا میرزایی
1 سال پیش
پاسخ به   سمیرا

سلام
محافظ های برند پارت الکتریک محصولات خوبی داره. میتونید از پارت الکتریک استفاده کنید

منوچهر مقدم
منوچهر مقدم
1 سال پیش

محافظ فریزرم سه روزه درست کار نمیکنه چراغش مرتب قرمز و زرد میشه مشکلش چیه؟

نازی
نازی
1 سال پیش

سلام
محافظ الکترونیکی سارا (۲۵۰۰ ولت آمپر)همزمان برای یخچال و فریزر میشه استفاده کرد یا برای هر کدوم باید محافظ جدا وصل بشه ؟!

Last edited 1 سال پیش by نازی
سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
1 سال پیش
پاسخ به   نازی

بله میشه به صورت همزمان برای جفتش از یک محافظ برق مخصوص استفاده کنید

مونا مقدم
مونا مقدم
2 سال پیش

سلام آیا از محافظ یخچال با دو پورت با ولتاژ ۲۵۰۰ میشود همزمان برای یخچال و فریزر دوقلو استفاده کرد یا برای هر کدام محافظ جدا وصل شود؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 سال پیش
پاسخ به   مونا مقدم

ولتاز همه که 220 هست. آمپر هم که قاعدتا نمیتونه باش. این عددی که بیان کردید توان هست؟

سعید اعظمی
سعید اعظمی
2 سال پیش

سلام تشکر بابت مطلب خوبتون
سوالی که پیش میاد اینه که با این تفاوت قیمت چه لزومی داره ما مثلا محافظ سارا با قیمت ۳۵۰ تومن بخریم در حالی که محافظ های ارزونتر با همون تایم تاخیر و قیمت بسیار کمتر وجود داره؟محافظی مثل سارا با اندازه بزرگتر داخلش چیز خاصی داره که محافظهای کوچکتر ندارن؟
واینکه از دوتا محافظ برای بالابردن تایم تاخیر بصورت سری میشه استفاده کرد که تایم رو تا حدود ۱۰ دقیقه بالا ببره؟این کار میتونه مفید باشه؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 سال پیش
پاسخ به   سعید اعظمی

محافظ سارا خب خیلی وقته داره فعالیت میکنه و طبیعتا برند هست و قیمتش نسبت به دیگر برند ها بیشتر هست.بله میتونید به صورت سری استفاده کنید ولی خب بیشتر از 6 دقیقه نیاز نیست

مهدی
مهدی
2 سال پیش
پاسخ به   سیدحامد علوی

کی گفته برنده ؟؟؟

لیلا
لیلا
2 سال پیش

سلام. من محافظ پارت الکتریک برای یخچال دارم. و ۲ شاخه هستش. یک فروشنده لوازم الکتریکی گفتن که محافظ یخچال باید تک شاخه باشه چون به مرور آسیب میزنه به یخچال. حالا سوال اینه آیا صحت داره؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 سال پیش
پاسخ به   لیلا

محافظ یخچال فریزر غالبا دو شاخه هست ولی در کل معیار انتخاب محافظ برای یخچال نباید تعداد پورت باش بلکه باید مدت زمان تاخیر باشد که این مدت زمان نباید کمتر از 4 دقیقه باشه

نیوشا
نیوشا
2 سال پیش

باسلام من برای یخچال و فریزر پارس قدیمی خونم چندین محافظ تعویض کردم چون موقعی که یخچال فریزر اتومات میکنن تا دما رو پایین بیارن محافظ خودبه خود خاموش میشه و بلافاصله بعد از روشن شدن مجدد خاموش میشه ، از سلامت محافظ و یخچال و فریزر خودم مطمئن هستم ولی نمیدونم چه نوع محافظی تهیه کنم که موقع اتومات خاموش نکنه و در عین حال به دستگاهم آسیب نرسونه ممنونم میشم اگه یه محافظ خوب و مناسب بهم معرفی کنید باتشکر

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
2 سال پیش
پاسخ به   نیوشا

محافظ یخچالی بگیرید که تاخییرش زیاد باش. حداقل سه دقیقه باش. برند های پارت الکتریک و سارا خوب هستند

رضا
رضا
3 سال پیش

مطلب مفیدی بود

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
3 سال پیش
پاسخ به   رضا

خواهش میکنم خوشحالیم مورد رضایت شما قرار گرفت

محمد
محمد
3 سال پیش

استفاده از محافظ یخچال برای وسایل برقی مشکلی به وجود میاره؟

سیدحامد علوی
سیدحامد علوی
3 سال پیش
پاسخ به   محمد

دوست عزیز . محافظ یخچال با محافظ تلوزیون هیچ فرقی از نظر کارکرد ندارند. اما برای دستگاه خیلی مهم است که چی انتخاب کنید. بعنوان مثال برای یخچال باید محافظ برقی بگیرید که تاخیر روشن شدنش 4 الی 5 دقیقه باش. علت این است که زمانی که یخچال در حال کار کردن است و برق یک دفعه قطع میشود خب دراین حالت { رله اورلود } به هم چسبیده است و 3 دقیقه زمان نیاز دارد تا رله ول کند تا موتور قابلیت استارت زدن رو کسب کند. پس اگر زودتر برق وصل شود موتور استارت نمی زنه و خود موتور برق مستقیم میگیره در حالی که نمیتونه انرژی الکتریکی که دریافت کرده رو بصورت انرژی حرکتی تبدیل و به این صورت تخلیه کنه از خودش، در نتیجه موتور میسوزد . پس محافظ 4 دقیقه تاخیر می اندازد که رله ول کند اما برای سایر دستگاهای الکترونیکی به غیر از پکیج رادیاتور، مثل تلویزیون و کامپیوتر 1 دقیقه تاخیر کافیست است.