راهنمای خرید کابل شبکه لگراند

راهنمای خرید کابل شبکه لگراند

لگراند یکی از برندهای پرآوازه، محبوب و معتبر می‌باشد که در زمینه تولید تجهیزات شبکه به ویژه کابل شبکه فعالیت می‌کند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم اطلاعات کاملی نسبت به انواع کابل شبکه لگراند در اختیار شما قرار دهیم. چراکه کابل شبکه یکی از مهم‌ترین تجهیزات شبکه به شمار می‌آید و اگر به درستی انتخاب نشود، به مرور زمان شبکه با مشکل مواجه خواهد شد. همچنین در ادامه به معرفی و بررسی بهترین کابل شبکه لگراند که از کیفیت ساخت بالا و قیمت مناسبی برخوردارند، می‌پردازیم. از این رو برای اینکه بتوانید یک انتخاب درست و خرید هوشمندانه را تجربه کنید، مطمئنا باید نسبت به ویژگی‌های بارز محصول مورد نظر اطلاعات داشته باشید. به همین دلیل در ادامه مقاله راهنمای خرید کابل شبکه لگراند، نکات مهمی که هنگام خرید کابل شبکه لگراند باید مورد توجه قرار دهید، ذکر می‌شود.

فهرست:

انواع کابل شبکه لگراند:

در این بخش از مقاله قصد داریم که شما را با انواع کابل شبکه لگراند بر اساس دسته بندی و نوع شیلد بیش‌تر آشنا کنیم. کابل شبکه لگراند براساس حداکثر سرعت انتقال داده و پهنای باندی که پشتیبانی می‌کند، دارای انواع مختلفی همچون CAT5e ،CAT6 ،CAT6a ،CAT7 ،CAT7a می‌باشد. از سوی دیگر کابل‌ها از لحاظ نوع شیلد در 3 نوع UTP و SFTP ،FTP طراحی و تولید می‌شوند. که در ادامه هریک از این انواع به طور کامل مورد بررسی قرار خواهند گرفت.


بیش‌تر بخوانید: کابل شبکه چیست؟ معرفی و انواع کابل شبکه


انواع کابل شبکه لگراند
انواع کابل شبکه لگراند

انواع کابل شبکه لگراند براساس دسته بندی (CAT):

کابل شبکه براساس حداکثر سرعت انتقال داده و همچنین پهنای باندی که پشتیبانی می‌کند، به دسته بندی‌های مختلفی تقسیم بندی می‌شوند که به آن CAT می‌گویند. این دسته بندی از CAT3 شروع شده و تا CAT8 ادامه دارد که هرچه عدد آن بالاتری می‌رود، یعنی از سرعت بالاتری پشتیبانی می‌کند. اما بهتر است بدانید در حال حاضر اغلب کابل‌های شبکه CAT5، CAT5e، CAT6 و CAT6a مورد استفاده قرار می‌گیرد. چراکه به راحتی نیازهای یک شبکه را تامین می‌کنند.

برای درک بهتر انواع دسته بندی‌ها یک مثال ذکر می‌کنیم. به این صورت که کابل شبکه CAT5e لگراند می‌تواند داده‌ها را با سرعت 1 گیگابیت در ثانیه، با فرکانس 100 مگاهرتز، منتقل کند. اما کابل شبکه CAT6a لگراند قادر است داده‌ها را با حداکثر سرعت 10 گیگابیت در ثانیه با فرکانس 500 مگاهرتز انتقال دهد. در نتیجه کابل شبکه‌ای که CAT بالاتری دارد، از سرعت و پهنای باند بالاتری پشتیبانی می‌کند و قیمت آن نیز بیش‌تر است.

انواع کابل شبکه لگراند براساس نوع شیلد:

کابل شبکه براساس نوع شیلد به 3 دسته مختلف UTP، FTP و SFTP تقسیم می‌شود که هر کدام دارای مزایای خاصی هستند. برای مثال کابل‌هایی که شیلد ندارند با عبارت اختصاری UTP شناخته می‌شوند و در برابر نویز مقاوم نیستند. همچنین کابل شبکه FTP، به کابل‌هایی گفته می‌شود که هر زوج سیم آن، دارای فویل می‌باشد. اما بهتر است بدانید هر زوج سیم کابل شبکه SFTP علاوه بر فویل، دارای شیلد نیز می‌باشد.


بیش‌تر بخوانید: معرفی کابل شبکه لگراند با قیمت


معرفی بهترین و پرفروش ترین کابل شبکه لگراند:

بسیاری از کاربران در هنگام خرید کابل شبکه لگراند به دنبال بهترین و پرفروش ترین کابل شبکه هستند تا بتوانند یک انتخاب درست و خرید هوشمندانه‌ای را تجربه کند. به همین دلیل در این بخش از مقاله راهنمای خرید کابل شبکه لگراند قصد داریم 2 نمونه از بهترین و پرفروش‌ترین کابل‌های شبکه لگراند را معرفی و بررسی کنیم.

کابل شبکه لگراند CAT6 SFTP:

کابل شبکه لگراند CAT6 SFTP از نوع SFTP می‌باشد که دارای شیلد و فویل برای محافظت بیش‌تر در برابر نویز است و در طبقه بندی Cat6 قرار دارد که می‌تواند سرعت انتقال 1 گیگابیت را با پهنای باند 250 مگاهرتز فراهم کند. روکش این مدل از کابل شبکه لگراند از نوع PVC است. همچنین این محصول به صورت حلقه 500 متری ارائه می‌شود.

کابل شبکه لگراند CAT6 SFTP
کابل شبکه لگراند CAT6 SFTP

کابل شبکه لگراند CAT5e UTP:

کابل شبکه لگراند CAT5e UTP از جمله کابل‌های پرفروش و با کیفیت بازار می‌باشد که از قیمت مناسبی برخوردار است. این کابل شبکه فاقد شیلد می‌باشد و در دسته بندی CAT5e قرار دارد. همچنین این کابل می‌تواند داده‌ها را با سرعت 1000 مگابیت در ثانیه، با فرکانس 100 مگاهرتز، منتقل کند.

کابل شبکه لگراند CAT5e UTP
کابل شبکه لگراند CAT5e UTP

بهترین قیمت کابل شبکه لگراند:

در این بخش از مقاله قصد داریم اطلاعاتی در مورد بهترین قیمت کابل شبکه لگراند در اختیار شما قرار دهیم تا با کمک آن بتوانید محصول با کیفیت را با قیمت مناسب تهیه کند. از این رو 2 نمونه از بهترین کابل‌های شبکه شیلددار و بدون شیلد مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

بهترین قیمت کابل شبکه UTP لگراند:

بهترین قیمت کابل شبکه بدون شیلد لگراند مربوط به کابل شبکه ایرانی لگراند CAT6 UTP می‌باشد. زیرا سرعت انتقال داده‌ها در این کابل شبکه 1000 مگابیت بر ثانیه و پهنای باند آن 250 مگاهرتز می‌باشد. از سوی دیگر جنس روکش آن PVC است. در نتیجه با بررسی مشخصات فنی آن می‌توان به این نتیجه رسید که این کابل شبکه جزو بهترین کابل‌های شبکه موجود در بازار محسوب می‌شود که از قیمت بسیار مناسبی برخوردار است و می‌تواند یک انتخاب درست تلقی شود.

بهترین قیمت کابل شبکه SFTP لگراند:

در این بخش از مقاله قصد داریم یکی از بهترین کابل‌های شبکه SFTP لگراند که از کیفیت ساخت و قیمت مناسبی برخوردار است، بپردازیم. کابل شبکه ایرانی لگراند CAT6 SFTP در حال حاضر جزو پرفروش ترین کابل شبکه لگراند موجود در بازار محسوب می‌شود. زیرا این کابل شبکه نیز از حداکثر سرعت انتقال داده 1000 مگابایت بر ثانیه با پهنای باند 250 مگاهرتز پشتیبانی می‌کند. از سوی دیگر جنس روکش آن LSZH است. از تمام موارد مهم‌تر شیلددار بودن این کابل شبکه می‌باشد که در برابر نویز و تداخلات مقاوم است.


بیش‌تر بخوانید: راهنمای خرید کابل شبکه


در هنگام خرید کابل شبکه لگراند به چه نکاتی توجه کنیم؟

لازم به ذکر است بدانید در هنگام خرید کابل شبکه حتماً باید از فروشنده برگه تست فلوک را تحویل بگیرید. از سوی دیگر نمره تست فلوک می‌بایست بین 3 الی 5 باشد. نمره تست فلوک کابل شبکه لگراند وارداتی با کابل شبکه لگراند ایرانی متفاوت است. پس در هنگام دریافت تست فلوک کابل شبکه لگراند وارداتی و ایرانی متعجب نشوید. اما بهتر است بدانید کابل شبکه ایرانی در کنار قیمت مقرون به صرفه‌ای که دارد، از کیفیت مناسبی نیز برخوردار است؛ پس اگر می‌خواهید کابل شبکه لگراند را با قیمت بسیار مناسب خریداری کنید، بهتر است نوع ایرانی آن را انتخاب کنید.

در هنگام خرید کابل شبکه لگراند به چه نکاتی توجه کنیم؟
در هنگام خرید کابل شبکه لگراند به چه نکاتی توجه کنیم؟

کابل شبکه لگراند را از کجا بخریم؟

این سوال یکی از متداول ترین سوالاتی است که توسط بسیاری از افراد مطرح می‌شود. به همین منظور در این بخش از  مقاله راهنمای خرید کابل شبکه لگراند قصد داریم این مبحث را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهیم. در واقع این روزها برای خرید محصولات نیاز نیست افراد به فروشگاه‌های فیزیکی مراجعه کنند. چراکه هر شخص به راحتی می‌تواند با استفاده از تلفن همراه و کامپیوتر شخصی خود از داخل خانه محصول مورد نظرش را در یکی از وب‌سایت‌های معتبر خریداری نماید. در واقع قوانین سفت و سختی که برای فروشگاه‌های اینترنتی در نظر گرفته شده است می‌تواند باعث جلب اطمینان مشتری شود.

از این رو بهتر است بدانید شرکت برقچی یکی از پرسابقه ترین و معتبرترین فروشگاه‌ها به شمار می‌آید که در زمینه فروش تجهیزات شبکه به ویژه کابل شبکه فعالیت می‌کند. از جمله ویژگی‌های متمایز کننده فروشگاه برقچی، ارائه 7 روز مهلت تست کالا به جهت اطمینان از سالم بودن کالا می‌باشد. همچنین با داشتن کارشناسان فنی ماهر، به سوالات و ابهامات شما در خرید کابل شبکه لگراند پاسخ می‌دهند. به همین دلیل کاربران به راحتی می‌توانند به وبسایت برقچی مراجعه کرده و محصول مورد نظر خود را با پایین‌ترین قیمت ممکن و همچنین بالاترین کیفیت، ثبت سفارش و خریداری کنند.


بیش‌تر بخوانید: کابل شبکه را از کجا بخریم؟


نتیجه گیری:

در این مقاله از مجله برقچی به راهنمای خرید کابل شبکه لگراند پرداختیم و شما با انواع کابل شبکه لگراند، بهترین و پرفروش ترین کابل شبکه لگراند، بهترین قیمت و همچنین نکات مهم هنگام خرید کابل شبکه لگراند آشنا شدید. از این رو پس از مطالعه این مقاله با دانش کافی و اطمینان کامل می‌توانید کابل شبکه مورد نظرتان را با بهترین قیمت ممکن از فروشگاه برقچی، ثبت سفارش و خریداری کنید.

امتیاز شما به این نوشته چقدر است؟
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها