پنج برند برتر کابل شبکه در دنیا

0
242
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه

در این مقاله سعی داریم تا به شما کمک نماییم که پنج برند برتر کابل شبکه دنیا (کابل شبکه وارداتی) را بشناسید و با عملکرد آن ها آشنا شوید. کابل شبکه مجموعه ی از زوج سیم هایی می باشند که به یک دیگر تنیده شده برای انتقال اطلاعات در شبکه مورد استفاده قرار می گیرند. شرکت ها و برند های مختلفی در سراسر دنیا به تولید و عرضه کابل شبکه مشغول می باشند به عنوان مثال کابل شبکه لگراند که یکی از بهترین آنها می باشد، ک در ادامه این مقاله قصد داریم تا  شما را با پنج برند برتر کابل شبکه آشنا کنیم.

پنج برند برتر کابل شبکه

کابل شبکه لگراند

شرکت لگراند از جمله  پنج برند برتر کابل شبکه در دنیا می باشد که یک شرکت معتبر فرانسوی است و دفتر مرکزی مربوط به ان در شهر لیموژ واقع گردیده است. شرکت لگراند نیز به مانند دیگر برندهای تولید کننده تجهیزات شبکه به تولید و عرضه ی تجهیزات مربوط به شبکه از جمله کابل شبکه مشغول می باشد که در ایران به طور فراگیر عرضه می شود بیشترین کابل شبکه وارداتی مربوط به لگراند می باشد.

کابل هایی که توسط این شرکت تولید می شوند رنگ بندی های منحصر به فردی دارند از جمله ی این رنگ ها می توان به طوسی ، آبی و زرد اشاره نمود. در واقع می توان گفت انواع مختلف کابل ها با رنگ های متفاوتی توسط این برند مطرح تولید می شوند.

کابل شبکه لگراند

کابل شبکه بلدن

این برند نیز در رده ی پنج برند برتر کابل شبکه در دنیا قرار گرفته است که به تولید تجهیزات شبکه مشغول می باشد. شرکت کابل شبکه بلدن یک شرکت آمریکایی است که قدمتی بالغ بر صد سال در تولید کابل های شبکه دارد و بسیار در سطح جهانی مطرح شده است. این شرکت امریکایی بسیار در تولید کابل ها و کیفیت آن ها با برندهای دیگر رقابت می نماید که همین امر سبب کیفیت و محبوبیت بالای محصولات این برند گردیده است.اولین کابل شبکه وارداتی مربوط در ایران همین برند بلد بوده است ولی با توجه به محدودیت هایی جای خود را به دیگر برندها داده است.

کابل شبکه بلدن

کابل شبکه نگزنس

برند نگزنس نیز یک شرکت فرانسوی می باشد که در مجموعه ی پنج برند برتر کابل شبکه در دنیا قرار دارد و هم اکنون به تولید و عرضه ی کابل های شبکه به سراسر دنیا مشغول می باشد . کابل هایی که توسط این شرکت فرانسوی تولید می شوند محبوبیت بسیاری از جمله در ایران دارند به خصوص کابل شبکه نگزنس و در دسته ی محصولات پرفروش در کشور ما قرار گرفته اند. این شرکت فرانسوی نیز در عرصه ی رقابت با شرکت های دیگر از رنگ های منحصر به فرد برای تولید کابل های خود استفاده می نماید که می توان کابل های تولید شده توسط این برند دارای رنگ های نارنجی و مشکی می باشند. بعد از لگراند بیشتریت کابل شبکه وارداتی مربوط به نگزنس می باشد.

کابل شبکه نگزنس

کابل شبکه اشنایدر

شرکت اشنایدر نیز از جمله پنج برتر کابل شبکه در دنیا می باشد که هم اکنون در فرانسه به تولید و عرضه ی تحهیزات شبکه مشغول می باشد. این برند تولید کابل شبکه نیز همانند دیگر رقبای خود برای مشخص نمودن کابل های شبکه تولید شده با برند اشنایدر از رنگ بندی های خاصی در تولید و عرضه ی کابل استفاده می نماید و کابل های این برند با رنگ های آبی و سبز تولید و به بازار روانه می شوند.

کابل های شبکه برندکس

برند رکس از محبوب ترین برندهای تولید کننده ی تحهیزات شبکه محسوب می شود. این شرکت یک شرکت انگلیسی می باشد که هم اکنون محصولاتش در بازار ایران نیز عرضه می شوند. برند رکس نیز برای محصولات خود رنگ خاصی را در نظر گرفته است و کابل های تولید شده توسط این برند با رنگ بنفش تولید و به بازار روانه می شوند.

جنس کابل شبکه وارداتی

همان گونه که می دانید با پیشرفت تکنولوژی های مختلف در سراسر دنیا اهمیت انتقال درست اطلاعات و کیفیت تحهیزات مربوط به شبکه از جمله کابل های شبکه بسیار افزایش یافته است. عموما کابل های مربوط به شبکه با عنوان کابل های شبکه ی LAN  نیز می شناسند که این نوع از کابل ها ویژگی های خاص خود را نیز دارند. کابل های شبکه از مهم ترین اجزای انتقال اطلاعات در سراسر دنیا می باشند که در به طورمعمول از ترکیب چهار زوج سیم به هم تابیده شده ایجاد می شوند.     

کابل شبکه وارداتی را عمدتا از جنس مس، آلومینیوم ، آهن و آلیاژ می سازند که به نسبت پیشرفت علم عوامل مختلفی سبب تولید و عرضه ی این کابل ها به سراسر دنیا شده اند. همچنین در باب کابل  شبکه می توان گفت که این کابل ها انواع مختلفی دارند که طبقه بندی آن ها براساس میزان انتقال داده  صورت می گیرد و برای این کار از واژه ی به نام CAT استفاده می گردد.

پنج برند برتر کابل شبکه

انواع کابل شبکه وارداتی در ایران

در تولید کابل‌های شبکه از استانداردهای مختلفی استفاده می شود و این نوع کابل ها انواع متفاوتی دارند و هر کدام دارای ویژگی ها ومزایای خاص خود می باشند از انواع مختلف کابل های شبکه می توان به کابل های زوج به هم تابیده شده، کابل های کواکسیال و کابل های فیبرنوری اشاره نمود. کابل زوج به هم تابیده شده در واقع هشت رشته سیم می باشد که به صورت چهار جفت سیم در کنار هم قرار گرفته اند. این جفت سیم ها دو به دو برای دفع و خنثی نمودن عواملی همچون نویز به هم دیگر تنیده و یا اصطلاحا پیچیده شده اند.

دسته ی دیگر کابل شبکه وارداتی کابل های کواکسیال می باشند که امروز کابل‌های زوج به هم تابیده شده جایگزین آنها گردیده‌اند. این نوع از کابل ها در گذشته محبوبیت بسیاری در عرصه شبکه داشتند اما امروزه عمدتا برای تولید آنتن های تلویزیون و گیرنده های مختلف امواج تلویزیونی مورد استفاده قرار می گیرند.

فیبر نوری نیز از جمله کابل‌های شبکه می باشد که به معمول از چند رشته الیاف شیشه ای و عایق مخصوص تولید و به بازار عرضه میگردد. کابل های فیبرنوری عمدتا برای انتقال داده و اطلاعات به مسافت های طولانی مورد استفاده قرار می گیرند که عملکرد بالایی نیز برای مصرف کنندگان به دنبال دارند. این دسته از کابل های می توانند سیگنال های مخابراتی  و اطلاعات را از طریق پالس های نوری به نقاط مختلف ارسال نموده و آن ها حمل نمایند.

شما می توانید جهت خرید یا مشاوره فنی با کارشناسان برقچی در تماس باشید.

دیدگاه شما

Please enter your comment!
Please enter your name here