تمام روستاهای مرزی بالای ۲۰ خانوار تحت پوشش اینترنت قرار می‌گیرند

تمام روستاهای مرزی بالای ۲۰ خانوار تحت پوشش اینترنت قرار می‌گیرند

آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: روستاهای بالای ۲۰ خانوار در مناطق مرزی تحت پوشش اینترنت قرار می‌گیرند و روستاهای اطرافشان نیز از اینترنت برخوردار می‌شوند.

به گزارش برقچی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمد جواد آذری جهرمی با بیان اینکه تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ روستا به شبکه ارتباطات متصل شده است اظهار داشت: هزار و ۲۰۰ روستای فاقد دسترسی به اینترنت در استان سیستان و بلوچستان باقی‌مانده که در تلاش هستیم اتصال آن‌ها تا پایان دولت دوازدهم به اتمام برسد.

وی افزود: تمامی این روستاها به صورت جداگانه بررسی و ظرفیت‌های مورد نیاز آن‌ها استخراج شده و تعدادی از این روستاها هم نیاز به تصمیم‌گیری میدانی دارد تا بر این اساس ملاحظات لازم در طراحی‌ها لحاظ شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: روستاهای بالای ۲۰خانوار در مناطق مرزی و روستاهای همجوارشان از اینترنت برخوردار می‌شوند و برخی ایستگاه‌ها و پایانه‌های مرزی جدید که نیازمند اتصال به شبکه فیبر نوری هستند نیز برای اتصال آن‌ها برنامه‌ریزی شده است.

وی تصریح کرد: با اتصال این مناطق به اینترنت، تفاوتی بین دانش‌آموزان، دانشجویان و شهروندان ساکن مناطق مرزی و شمال شهر تهران به لحاظ دسترسی به اینترنت وجود نخواهد داشت.

5/5 - (4 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها