نمایشگاه امروز نوید بخش آغاز حرکت نهضت راه اندازی فیبر نوری در کشور بود

نمایشگاه امروز نوید بخش آغاز حرکت نهضت راه اندازی فیبر نوری در کشور بود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید از نمایشگاه «شبکه ملی اطلاعات و توسعه پایدار زیرساخت‌ها با محوریت FTTx» گفت: نمایشگاه امروز نوید بخش حرکت چرخ نهضت راه اندازی فیبر نوری در کشور است و خوشبختانه فعالان و تولیدکنندگان این صنعت خود را آماده کرده اند تا به سرعت بتوانیم 20 میلیون فیبر نوری را به منازل و کسب و کارها برسانیم.

نوید آغاز حرکت نهضت راه اندازی فیبر نوری در نمایشگاه توسعه پایدار زیرساخت‌ها

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از ظهر امروز با حضور در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از نمایشگاه شبکه ملی اطلاعات و توسعه پایدار شبکه زیرساخت‌ها با محوریت FTTx بازدید کرد.

وزیر ارتباطات در این بازدید که نزدیک به دو ساعت به طول انجامید با تمامی صاحبان صنایع حاضر در این نمایشگاه گفت‌وگو کرد و ظرفیت‌های و توان داخلی برای توسعه شبکه ارتباطی مبتنی بر فیبر نوری را مورد ارزیابی قرار داد.

توسعه شبکه فیبر نوری
توسعه شبکه فیبر نوری

در این نمایشگاه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: وزارت ارتباطات به دنبال راه‌اندازی یک شبکه پرسرعت و با کیفیت در سراسر کشور است و تنها راه تحقق این برنامه هم توسعه شبکه فیبر نوری است و باید فیبر نوری را به منازل و کسب و کارها برسانیم.

وی افزود: برای توسعه شبکه فیبر نوری مبتنی بر توان داخلی هم نیازمند حمایت از تولیدکنندگان داخلی این حوزه هستیم و بزرگترین حمایتی هم که می توانیم از آنها داشته باشیم بازار سازی است. وقتی نهضت فیبرکشی تا درب منازل مردم و کسب و کارها راه بیفتد و خود به خود چرخ این صنعت به حرکت در خواهد آمد.

زارع پور ادامه داد: از سوی دیگر برای اینکه تقاضا در این حوزه افزایش پیدا کند، دولت بسته حمایتی پیش بینی کرده است که دیروز نخستین قدم را در جلسه هیات دولت را برداشت و مصوب شد که دولت از سه درصد حق السهم خود از اپراتورهای ثابت را به نفع سرمایه گذاری و توسعه شبکه فیبر نوری صرف نظر کند.

توسعه سریع شبکه فیبر نوری

وزیر ارتباطات تصریح کرد: بسته حمایتی دیگری هم پیش بینی کرده ایم که امیدواریم در جلسات آتی هیات دولت به تصویب برسد و با حمایت های دیگری که در نظر گرفته می شود بتوانیم توسعه سریع شبکه فیبرنوری را در دستور کار قرار دهیم و وعده پوشش 20 میلیونی فیبر نوری را محقق کنیم.

توسعه سریع شبکه فیبرنوری
توسعه سریع شبکه فیبرنوری

بر اساس این گزارش در نمایشگاه شبکه ملی اطلاعات و توسعه پایدار شبکه زیرساخت‌ها با محوریت FTTx، توانمندی تولیدات داخلی برای تجهیزات اکتیو شبکه FTTx با حضور 15 شرکت از جمله شرکت های خدمات مخابراتی ارگ جدید، اتصال صنعت میانه، توسعه ارتباطات و فناوری آونگ، تحقیقات آزمون کیفیت، ترویج صنعت پارسیان (سومیکو)، تحقیق و توسعه ارتباط، کارخانجات مخابراتی ایران (ITMC) و… که در حوزه تولید مودم، روتر، سوئیچ شبکه، ماژول و آنتن فعال هستند و برای تجهیزات پسیو شبکه FTTx با حضور 18 شرکت از جمله شرکت های آرمان صنعت رفسنجان، نور بهینه گسترش خاورمیانه، اتصالات امواج سپیدان، پارس جلفا، بهبود ارتباط چهلستون، تهران سیمین فر و… که در حوزه تولید اسپیلیتر، کابل نوری، میکرو کابل نوری، مفصل کابل نوری، پچ پنل شبکه و… فعال هستند؛ به نمایش گذاشته شد.

امتیاز شما به این نوشته چقدر است؟
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها