راهنمای خرید کابل شبکه نگزنس

راهنمای خرید کابل شبکه نگزنس

یکی از مهم‌ترین تجهیزات شبکه، کابل شبکه محسوب می‌شود که توسط برندهای مختلف تولید می‌گردد. به همین منظور افرادی که قصد دارند برای خرید کابل شبکه اقدام کنند باید با برند‌های معتبر آشنا شوند. کابل شبکه انواع مختلفی دارد که این تنوع باعث می‌شود تا کاربر بتواند دقیقا کابل شبکه مورد نظرش را خریداری کند. برای مثال می‌توان به کابل شبکه شیلدار و بدون شیلد اشاره کرد که دارای کارایی متفاوتی می‌باشند و هر کدام در دسته بندی‌های مختلفی مانند CAT6a، CAT7 ،CAT5، CAT6 و غیره قرار می‌گیرند. به همین دلیل در این مقاله قصد بر این است که یکی از معتبرترین برندهای تولید کننده کابل معرفی گردد. کمپانی نگزنس تا به امروز توانسته محصولات بسیار با کیفیتی را با قیمت مناسب به بازار عرضه کند. در نتیجه هر کاربر می‌تواند با مطالعه مقاله راهنمای خرید کابل نگزنس یک انتخاب درست و یک خرید هوشمندانه را تجربه نماید. از این رو در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع کابل شبکه نگزنس، بهترین و پرفروش‌ترین کابل شبکه آن و همچنین نکات مهم هنگام خرید آشنا شوید.

فهرست:

انواع کابل شبکه نگزنس:

در این قسمت از مقاله قصد بر این است که انواع کابل شبکه نگزنس از لحاظ حداکثر سرعت انتقال داده و پهنای باند قابل پشتیبانی مورد بررسی قرار بگیرد. در ادامه بهتر است به این نکته اشاره شود که کابل شبکه از لحاظ نوع شیلد با یکدیگر متفاوت می‌باشند. به همین دلیل در ادامه مقاله، انواع کابل شبکه از لحاظ نوع شیلد مورد بررسی قرار خواهند گرفت. شایان ذکر است این بخش از مقاله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زیرا می‌تواند اطلاعات کاملی را نسبت به انواع کابل بر اساس دسته بندی‌های مختلف (CAT) و نوع شیلد را در اختیار کاربر قرار دهد.


بیش‌تر بخوانید: کابل شبکه چیست؟ معرفی و انواع کابل شبکه


انواع کابل شبکه نگزنس
انواع کابل شبکه نگزنس

انواع کابل شبکه نگزنس براساس دسته بندی

در گام اول بهتر است به انواع کابل شبکه نگزنس اشاره کرد. شایان ذکر است تمامی کابل‌های شبکه دارای عبارتی به نام (CAT) می‌باشند و اعدادی که بعد از عبارت (CAT) قرار می‌گیرند نشان دهنده حداکثر سرعت انتقال و پهنای باند قابل پشتیبانی کابل شبکه هستند. این دسته بندی از CAT3 شروع شده و تا CAT8 ادامه دارد که هرچه عدد آن بالاتری می‌رود، یعنی از سرعت بالاتری پشتیبانی می‌کند. برای مثال کابل شبکه نگزنس CAT5e SFTP دارای سرعت انتقال داده ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه و پهنای باند ورودی ۱۰۰ مگاهرتز می‌باشد. اما  کابل شبکه نگزنس CAT7 SFTP دارای سرعت و پهنای باند بیشتری است. در واقع این نوع از کابل شبکه دارای سرعت انتقال داده تا 10 گیگابیت بر ثانیه و پهنای باند ورودی 600 مگاهرتز است.

انواع کابل شبکه نگزنس براساس نوع شیلد

کابل شبکه براساس نوع شیلد در 3 نوع دسته‌بندی می‌شود. در این بخش از راهنمای خرید کابل نگزنس قصد بر این است که کابل‌های شبکه از نوع UTP و SFTP، FTP مورد بررسی قرار داده شوند. در گام اول بهتر است به کابل شبکه UTP اشاره شود. کابل شبکه UTP به کابل‌هایی گفته می‌شود که شیلد ندارند و در مقابل نویز و پارازیت از مقاومت کمتری نسبت به کابل شبکه شیلددار برخوردار هستند. در نتیجه یک کاربر در هنگام خرید کابل شبکه باید این نکته را در نظر داشته باشد که آیا محیط مورد نظرش از لحاظ نویز در چه سطحی قرار دارد. اگر نویز محیط کم است می‌توان از کابل شبکه بدون شیلد استفاده کرد. اما اگر نویز در محیط زیاد است به هیچ وجه نباید این کابل را برای کابل کشی انتخاب کرد.

کابل شبکه FTP به کابل‌هایی گفته می‌شود که فاقد شیلد ولی دارای فویل می‌باشد و همین مسئله باعث شده است تا این نوع کابل در برابر نویز و پارازیت مقاومت بسیار بالایی داشته باشد. در بعضی از مواقع افراد با عبارتی به نام SFTP مواجه می‌شوند و نمی‌دانند که FTP و SFTP چه تفاوتی با یکدیگر دارند. در ادامه بهتر ذکر شود که از کابل شبکه SFTP به کابل‌هایی گفته می‌شود که علاوه بر فویل، دارای شیلد نیز می‌باشند که اثرات نویز را به شدت کاهش می‌دهد. شایان ذکر است کابل شبکه STTP یکی از بهترین انواع کابل شبکه موجود در بازار است که هر کاربر می‌تواند بدون در نظر گرفتن میزان نویز محیط از آن استفاده کند.


بیش‌تر بخوانید: معرفی کابل شبکه نگزنس


معرفی بهترین و پرفروش ترین کابل شبکه نگزنس

در قسمت زیر سه نمونه از بهترین و پرفروش‌ترین کابل شبکه نگزنس مورد بررسی قرار داده خواهند شد. در نتیجه پیشنهاد می‌شود کاربری که قصد دارد برای خرید کابل شبکه نگزنس اقدام کند. بهتر ست این بخش از مقاله را با دقت بیش‌تر مطالعه نمایید.

کابل شبکه نگزنس CAT5e SFTP:

کابل شبکه نگزنس CAT5e SFTP در حال حاضر یکی از پرفروش‌ترین کابل‌های شبکه موجود در بازار است چراکه دارای ویژگی‌های منحصر به فردی می‌باشد. برای مثال بهتر است به روکش کابل اشاره شود که از که بسته به انتخابتان می‌تواند از جنس PVC یا LSZH باشد. از سوی دیگر دارای تست فلوک می‌باشد. کابل شبکه نگزنس CAT5e SFTP دارای سرعت انتقال داده ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه و پهنای باند ۱۰۰ مگاهرتز است.

کابل شبکه نگزنس CAT6 UTP:

دومین کابلی که در راهنمای خرید کابل نگزنس معرفی خواهد شد. کابل شبکه نگزنس CAT6 UTP می‌باشد. شایان ذکر است کابل شبکه نگزنس CAT6 UTP هم مانند نمونه قبل دارای سرعت انتقال داده 100 مگابیت بر ثانیه و 100 گیگاهرتز پهنای باند می‌باشد. این کابل از نوع بدون شیلد است. در نتیجه باید میزان نویز محیط در هنگام خرید آن در نظر گرفته شود. در نهایت هم باید به جنس مغزی که از متریال مس و جنس روکش که LSZH است اشاره شود.

کابل شبکه CAT6a SFTP نگزنس:

آخرین کابل شبکه نگزنس که در این مقاله مورد بررسی قرار داده خواهد شد کابل شبکه CAT6a SFTP است. که دارای ویژگی های منحصر به فردی می‌باشد. برای مثال دارای سرعت انتقال داده 10 گیگابیت بر ثانیه است. از سوی دیگر پهنای باند آن هم 500 مگاهرتز می‌باشد. این دو ویژگی باعث شده تا کابل شبکه CAT6a SFTP نگزنس از دو کابل شبکه دیگر که معرفی شده است متمایز شود.


بیش‌تر بخوانید: راهنمای خرید کابل شبکه


در هنگام خرید کابل شبکه نگزنس به چه نکاتی توجه کنیم؟

کاربرانی که قصد خرید کابل شبکه نگزنس را دارند باید نکات بسیار مهمی را مد نظر خود قرار دهند تا بتوانند یک انتخاب درست و یک خرید هوشمندانه را تجربه کنند. شایان ذکر است در هنگام خرید حتما باید از فروشنده برگه تست فلوک دریافت شود. از سوی دیگر باید به این قضیه توجه کرد که نمره تست فلوک حتماً بین ۳ تا ۵ باشد. نمره تست فلوک کابل شبکه نگزنس وارداتی با کابل شبکه نگزنس ایرانی متفاوت است. پس در هنگام دریافت تست فلوک کابل شبکه نگزنس وارداتی و ایرانی متعجب نشوید. این نکته هم بهتر است ذکر شود کابل‌های شبکه‌ ایرانی در عین حال که دارای قیمت بسیار مناسبی هستند از کیفیت قابل قبولی برخوردار می‌باشند. به افرادی که قصد ندارند مبلغ زیادی را برای خرید کابل شبکه بپردازند پیشنهاد می‌شود از کابل شبکه ایرانی استفاده کنند.

در هنگام خرید کابل شبکه نگزنس به چه نکاتی توجه کنیم؟
در هنگام خرید کابل شبکه نگزنس به چه نکاتی توجه کنیم؟

از کجا کابل شبکه نگزنس بخریم؟

این سوال یکی از متداول ترین سوالاتی که توسط بسیاری از کاربران مطرح می‌شود. شایان ذکر است این روزها اکثر افراد برای خرید کابل شبکه نگزنس به سراغ فروشگاه‌های فیزیکی و سنتی نمی‌رود. در نتیجه هر کاربر به راحتی می‌تواند با استفاده از تلفن همراه یا کامپیوتر شخصی خود از داخل خانه، کابل شبکه نگزنس را خریداری کند. در حال حاضر قوانین بسیار سختی برای ساماندهی فروشگاه‌های اینترنتی در نظر گرفته شده است. در واقع قوانین سفت و سختی که برای فروشگاه‌های اینترنتی در نظر گرفته شده است می‌تواند باعث جلب اطمینان مشتری شود. می‌باشد.

فروشگاه برقچی در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین فروشگاه‌های آنلاین کشور برای محصولات خود 7 روز مهلت تست جهت اطمینان از سالم بودن کالا در نظر می‌گیرد. در ادامه بهتر است به این نکته اشاره شود که فروشگاه برقچی دارای کارشناسان فنی حرفه‌ای و مسلط به حوزه شبکه می‌باشد. به همین دلیل افراد قبل از خرید محصول مورد نظر خود، می‌توانید از مشاوره رایگان این وب‌سایت استفاده کنند.


بیش‌تر بخوانید: راهنمای خرید کابل شبکه لگراند


نتیجه گیری:

در این مقاله از مجله برقچی به راهنمای خرید کابل شبکه نگزنس پرداختیم و اطلاعات دقیقی در مورد انواع کابل شبکه نگزنس، بهترین و پرفروش‌ترین کابل شبکه نگزنس و همچنین نکات مهم هنگام خرید آن در اختیار شما قرار داده شد. از این رو هر کاربر با مطالعه راهنمای خرید کابل نگزنس می‌تواند با دید باز و آگاهی کامل برای خرید کابل شبکه اقدام کند.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها