درخواست پیش فاکتور
0

سوئیچ 8 پورت

جستجو پیشرفته
سوئیچ 8 پورت سیسکو مدل WS-C3560-8PC-S
barghchi

سوئیچ 8 پورت سیسکو مدل WS-C3560-8PC-S

۴٬۰۰۰٬۰۰۰
۳٬۹۰۰٬۰۰۰
قبل از اینکه به بررسی سوئیچ‌ شبکه ۸ پورت به طور اختصاصی بپردازیم لازم است به طور‌کلی با یکی از مهم‌ترین دستگاه‌ها از تجهیزات اکتیو شبکه که در ایجاد و راه اندازی شبکه نقش بسیار مهمی دارد یعنی سوئیچ شبکه (Network switch) آشنا شوید. انواع سوئیچ اترنت شبکه براساس نرخ انتقال داده و نوع پورت سوییچ شبکه و طبعا در تعداد پورت‌ها با هم متفاوت هستند. با ماه همراه باشید تا با سوئیچ شبکه به طور کلی و سوئیچ شبکه ۸ پورت به طور ویژه آشنا شوید.

سوییچ شبکه چیست؟

[caption id="attachment_20988" align="aligncenter" width="696"]سوییچ شبکه چیست؟ سوییچ شبکه چیست؟[/caption] سوئیچ شبکه از تجهیزات اکتیو شبکه است و بر اساس مدل OSI سوئیچ‌ معمولا در لایۀ ۲ یا دیتا لینک (Data Link) عمل می‌کند. وظیفۀ سوئیچ شبکه انتقال بسته‌های داده از یک دستگاه به جای دیگر از طریق شبکه و بر اساس آدرس سخت افزاری یا آدرس مک (Mac addresses) است. در واقع سوئیچ شبکه  امکان اتصال چندین رایانه، پرینتر، اکسس‌پوینت، تلفن‌ و سانترال، سرور، مودم و سایر سخت‌افزارها را فراهم می‌کند. از نظر تعداد پورت به سوئیچ شبکه 5 پورت سوئیچ شبکه ۸ پورت، 12 و 24 و 48 پورت رایج هستند.

تفاوت روتر و سوئیچ و هاب چیست؟

هاب‌ توانایی تفکیک آدرس‌های ورودی و خروجی را ندارد و امکان ارسال پیام‌های دریافتی را برای عضو مشخصی از شبکه را ندارد و بسته‌ها را  برای همۀ پورت‌ها ارسال می‌کند. اما سوئیچ  بین رایانه‌های مختلف در شبکه با مک آدرس تمایز برقرار می‌کند. در این حین روتر ارسال بسته‌ها بین دو شبکه‌ی (داخلی و گسترده) مختلف را ممکن می‌کند. با روتر ۸ پورتی مانند سوئیچ شبکه 8 پورت ، اشتراک گذاری ابزارها بصورت محلی با سایر رایانه‌های موجود ممکن می‌شود.

نحوه کار و استفاده از سوئیچ شبکه

همان‌طور که می‌دانیم اطلاعات در شبکه به صورت بسته داده یا انقال می‌شوند و هر بسته شامل آدرس مک منحصر به فرد دستگا‌ه‌های ورودی و خروجی است و با داشتن آدرس هرکدام پورت مقصد را تشخیص داده و بسته را ارسال می‌کند و این آدرس‌ها را در جدول مک آدرس برای ارتباطات بعدی ذخیره می‌کند. برای استفاده از سوئیچ شبکه باید آن را جایی مناسب از نظر امنیت، تهویه و فضا قرار دهید. وقتی سوییچ را به مودم با کابل وصل کردید سوییچ را با کابل به دستگاه مورد نظرتان وصل کنید.

 سوئیچ 8 پورت شبکه دی لینک مدل DES-1008C:

[caption id="attachment_20990" align="aligncenter" width="696"]سوئیچ 8 پورت شبکه دی لینک مدل DES-1008C سوئیچ 8 پورت شبکه دی لینک مدل DES-1008C[/caption] سوئیچ 8 پورت دی لینک مدل DES-1008C ازپورت‌های نوع 10/100 مگابیت بر ثانیه بهره می‌برد. نشان‌گرهای LED در قسمت جلو نشان‌دهندۀ وضعیت اتصال صحیح دستگاه‌ها به درگاه‌های LAN است. پورت‌های آن RJ-45 بوده و بدنۀ آن پلاستیک با کیفیت است. آداپتور برق 5 ولتی با میزان شدت جریان 0.5 آمپر تامین می‌کند.

سوئیچ شبکه 8 پورت تندا مدل S108:

[caption id="attachment_20991" align="aligncenter" width="696"]سوئیچ شبکه 8 پورت تندا مدل S108 سوئیچ شبکه 8 پورت تندا مدل S108[/caption] سوئیچ شبکه 8 پورت تندا مدل S108 از نوع دسک‌تاپ است که به طور خاصی برای مکان‌های کوچک‌تر مانند خانه ها، دفاتر مناسب است. این دستگاه گواهینامه‌های CE، FCC، RoHS را دارد و برای مصرف بهینۀ برق طراحی شده است.

سوئیچ شبکه 8 پورت تی پی لینک گیگابیتی:

[caption id="attachment_20992" align="aligncenter" width="696"]سوئیچ شبکه 8 پورت تی پی لینک گیگابیتی سوئیچ شبکه 8 پورت تی پی لینک گیگابیتی[/caption] سوئیچ 8 پورت تی پی لینک گیگابیتی مدل TL-SG1008D نیز با 8 پورت RJ45 گیگابایت از MDI / MDIX پشتیبانی کرده و  باعث صرفه جویی در مصرف برق می شود. با استفاده از این محصول سرعت سرور شبکه افزایش می‌یابد.

جمع‌بندی سوئیچ شبکه 8 پورت

با سوئیچ شبکه 8 پورت به طور‌کلی با یکی از  تجهیزات اکتیو شبکه با نقش کلیدی آشنا شدید. هم‌چنین به نحوۀ کار و استفاده، تفاوت سوئیچ شبکه با روتر و هاب و مدل‌های محبوب موجود از سوئیچ 8 پورتی پرداخته شد. از همراهی شما سپاس‌گزاریم.
مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز